Jump to content


Photo

pismeni zadatak: Zasto volim Kanadu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 02 August 2012 - 18:17

Nebojša Milosavljević
iz knjige " Zašto volim Kanadu"


...


Zar nije lakse umesto sveg toga teksta napisati samo dve reci: Mrzim Kanadu? Veruj mi, bilo bi simpaticnije.

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 August 2012 - 17:13

Zar nije lakse umesto sveg toga teksta napisati samo dve reci: Mrzim Kanadu? Veruj mi, bilo bi simpaticnije.


Ma ja eto volim BMW 7-icu, ali mu smrdi iz auspuha, pa necu da ga kupim.

#18 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 August 2012 - 22:20

...

Ovo je po ko zna koji put napisana drljavina koja se redovno seli po novinama od jos pre par godina.
Neka budalcina, verovatno isfrustrirana sto nije dobila boravak u Kanadi, redovno se javlja u raznim ispoljavanjima - cas kao brizan otac, cas kao neki veselnik, cas kao 'antiglobalista', cas kao dete koje pise diktat i stalno jedna ista omraza protiv Kanade i elementarno neinteligentno laprdanje.

Nije mu se dalo?
Dobro je, - za takve je sVrBska vukojebina i gumeni opanci - melem za dusu.
Samo neka uziva.

...

#19 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 August 2012 - 22:38

...

Neka budalcina, verovatno isfrustrirana sto nije dobila boravak u Kanadi,
...


Verovao ili ne, ali vishe od pola Srba koji su dobili vizu, drzavljanstvo, ovde su 10-15-20 godina, razmishlja grdje i nakaradnije od ovog mentola.

Najjachi utisak u poslednje vreme ....... ziveti u Kanadi - glasati za Dveri.

Mislish da se zajebavam? Pazi ...... masovno. Znam ljude.

#20 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 August 2012 - 22:46

...

Sve to treba vratiti u vukojebinu iz koje su dosli.

...

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 00:01

Verovao ili ne, ali vishe od pola Srba koji su dobili vizu, drzavljanstvo, ovde su 10-15-20 godina, razmishlja grdje i nakaradnije od ovog mentola.

Najjachi utisak u poslednje vreme ....... ziveti u Kanadi - glasati za Dveri.

Mislish da se zajebavam? Pazi ...... masovno. Znam ljude.

Ne moras ni da ih znas posto su to pokazali rezultati izbora.Doduse rezultati su pokazali da patriote zapravo boli bulja za Srbiju posto je broj glasaca u Torontu bio oko 200 a u najvecem srBskom gradu oko 150.
Edit
Zeznuo sam se u brojevima.U svrbskom Torontu ima 176 upisanih a glasalo 111.U cetnickom Cikagu upisano citavih 149 glasaca a glasalo 59.

Edited by MAGRIPA65, 07 August 2012 - 00:29.


#22 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 August 2012 - 00:47

Mislish da se zajebavam? Pazi ...... masovno. Znam ljude.


Ja cvrsto verujem da takvih ima i kod mene. Prepoznajem ih po fizionomijama, i pre nego sto zinu i zagrme u mobini tako da ceo vagon u metrou mora da slusa o cemu divane. Ali ne poznajem nijednog. Niti oni hoce sa mnom da se druze, niti ja s njima.
Ako masovno poznajes takve, onda mi te stvarno zao. Ne postoji li neki nacin da ih izbacis iz svog zivota?
Mislim, velika je ta Kanada. Da li stvarno moras toliko da se zlopatis?

#23 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 07 August 2012 - 00:48

Ne moras ni da ih znas posto su to pokazali rezultati izbora.Doduse rezultati su pokazali da patriote zapravo boli bulja za Srbiju posto je broj glasaca u Torontu bio oko 200 a u najvecem srBskom gradu oko 150.
Edit
Zeznuo sam se u brojevima.U svrbskom Torontu ima 176 upisanih a glasalo 111.U cetnickom Cikagu upisano citavih 149 glasaca a glasalo 59.


Davno je sad vec bilo, al tu si negde sa brojkama.U Montrealu naravno nije ni bilo otvaranja glasackih mesta, posto nema ko da glasa ;) (tj nije se prijavilo neophodnih 100 ).
To DWS poznaje pogresne ljude, bice da je to.Da glasas za Dveri da zajebavas budale zabavno je mozda samo na tren, bilo kakva realizacija te pomisli nekog direktno udara u glavu u Srbiji.A taj neko nisu ovi pacenici sto balave i govore kako smo ''mi osvojili medalje" vec nesto malo normalnog sveta sto pokusava da zivi s ikakvim dignitetom u Srbiji.
Cak i najveci entuzijasti za promenu stanja u Srbiji ,a moji drugari, odustali su od izbora jos pre jedno dve godine, a one sto glasaju pa jos i za Zveri srecom ne poznajem, a i sumnjam da ce i slucajno poznanstvo sa glasacima trajati duze od 2 minuta ako mi se desi da naletim na njih.Srecom sanse su minimalne s obizirom da me ni malo ne privlaci ideja da zivim u Torontu, a ovde ko sto rekoh, glasOvanja nema.

#24 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 August 2012 - 01:00

To DWS poznaje pogresne ljude, bice da je to.


Drustvo valjda biramo sami, zar ne?

#25 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 07 August 2012 - 01:05

Drustvo valjda biramo sami, zar ne?


Ne znam sta da ti kazem, neko da a neko ne.Poznavati nekog i druziti se s njim nije isto.Poznajem ja i prvog sekretara srpske Ambasade u Otavi, solidna zapustena seljacina al onako narodski srdacan.Nije da bih se bas druzila sa njim ali mog'o je i neki drugi , jos gori da dodje, konkurencija je fantasticna.Pa tako ostajemo na poznanstvu i prisilnom druzenju kad se mora, no more no less.
Vrlo je tesko izbeci radoznale bivse zemljake ako se kreces u sredini u kojoj ih mnogo ima.Neki u tome uspevaju odlicno, neki malo losije, no posto se DWS nije iznasnio po pitanju intimizacije sa tima sto glasaju za Zveri, ne bih donosila zakljucke unapred.

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 01:19

Ja cvrsto verujem da takvih ima i kod mene. Prepoznajem ih po fizionomijama, i pre nego sto zinu i zagrme u mobini tako da ceo vagon u metrou mora da slusa o cemu divane. Ali ne poznajem nijednog. Niti oni hoce sa mnom da se druze, niti ja s njima.
Ako masovno poznajes takve, onda mi te stvarno zao. Ne postoji li neki nacin da ih izbacis iz svog zivota?
Mislim, velika je ta Kanada. Da li stvarno moras toliko da se zlopatis?

Idi begaj.Pa kako si onda bila ovde?


#27 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 August 2012 - 01:58

PoZnavati ljude I druziti se s njima su koliko ja znam 2 potpuno razlichite stvari. Kako me vec dugo uhodish po forumu sigurno ti nije promaklo da sam rekao da sticajem okolnosti poznajem dosta nashih ljudi, a ima nas ovde nije da nema , te da IH nikada nisam ni izbegavao. No, ne bih nikada ni saznao za afinitete prema Zverima da mi ne zatrovashe Facebook wall tim istim Zverima I ostalim bedastocama pa sam morao da pochistim govna.

Eto, toliko se "druzimo" ...... ali Moram priznati da su mi, uglavnom, izgledali normalni. Uvek pravim istu greshku, tako sam se godinama u Srbiji pitao ko glasa za SPS I radikale ....... dok nisam shvatio ...... ljudi oko mene. Cute i glasaju.

@ Magripa

pa sad, ne znam bash da li su ishli u konzulat I glasali, ja nisam sigurno, ali ako vec kache Zveri I neke govedje sindikate po facebooku takvima nije teshko ni da porane za glasanje.

Edited by down with the sickness, 07 August 2012 - 04:57.


#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 02:10

@ Magripa

pa sad, ne znam bash da li su ishli u konzulat I glasali, ja nisam sigurno, ali ako vec kache Zveri I neke govedje sindikate po facebooku takvima nije teshko ni da porane za glasanje.

A pa to moze.Pravoslavlje i patriotizam na fejsbuku i ostalim srpskim mrezama.Ali bato kada treba da se nesto plati tipa parking ili autobuska karta do glasanja nema teorije.A pazi tek crnjaka.Srpske Drveri a sajt im radile Svabe iz Minhena.

#29 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 August 2012 - 02:59

Znati ljude I druziti se s njima su koliko ja znam 2 potpuno razlichite stvari. Kako me vec dugo uhodish po forumu sigurno ti nije promaklo da sam rekao da sticajem okolnosti poznajem dosta nashih ljudi, a ima nas ovde nije da nema , te da IH nikada nisam ni izbegavao. No, ne bih nikada ni saznao za afinitete prema Zverima da mi ne zatrovashe Facebook wall Tim istim Zverima I ostalim bedastocama pa sam morao da pochistim govna.

Eto, toliko se "druzimo" ...... ali Moram priznati da su mi, uglavnom, izgledali normalni. Uvek pravim istu greshku, tako sam se godinama u Srbiji pitao ko glasa za SPS I radikale ....... dok nisam shvatio ...... ljudi oko mene. Cute i glasaju.

@ Magripa

pa sad, ne znam bash da li su ishli u konzulat I glasali, ja nisam sigurno, ali ako vec kache Zveri I neke govedje sindikate po facebooku takvima nije teshko ni da porane za glasanje.


Bas se skupiste mnogi da vam repliciram. Toliko o stalkovanju i proganjanju/uhodjenju na forumu.

Svi mi zivimo u drzavama koje nisu Srbija. Imamo izbor da kontaktiramo s ljudima svih vrsta. Ili to radimo, ili ne. Ja ne, biram.
Eto, sirota Acajou poznaje srpskog ambasadora u Otawi. Ti valjda njega i jos pola diplomatskog kora. Magripa crkvenu opstinu i bar 200 glasaca Zveri.
Stvarno se pitam sta to meni fali kad nikakve srbe ili srbove ovde ne znam, osim mene same i moje dece.
Znam da postoje, ali niti su me spopadali, niti ja njih. Kako se moze nekoga poznavati, a da ti to neces?

#30 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 03:08

Stvarno se pitam sta to meni fali kad nikakve srbe ili srbove ovde ne znam, osim mene same i moje dece.
Znam da postoje, ali niti su me spopadali, niti ja njih. Kako se moze nekoga poznavati, a da ti to neces?

Au.Pa kako onda organizujes demonstracije za srBski Kosmet ako nikoga ne poznajes?Jel si barem pevala sa onim zemama u Stokholmu?