Jump to content


Photo
- - - - -

Naši sportisti u Londonu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#91 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 06 August 2012 - 11:29

Ma klasično kićenje tudjim perjem. Te medalje možda pravno gledano pripadaju Olimpijskom komitetu Srbije, ali to ne mogu da budu srpske medalje nikako. Ljudi su ih osvali za neke druge zemlje i ovolika histerija oko famozne stote medalje za Srbiju zaista nije bila potrebna. Kao ni vodjenje što je većeg mogućeg broja sportista koje bi trebalo da posluži kao privid da se u srpskom sportu bar nešto radi...

#92 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 06 August 2012 - 11:44

Sadasnju situaciju sa medaljam mogu samo da izvuku vaterpolisti zlatnom medaljom. Bilo koja druga znacila bi da se nismo pomakli u odnosu na Peking i Atinu. Realno nismo imali ni srece pogotovo u streljastvu ali i u ekipnim sportovima gde smo po pravilu bili u tezim grupama (rukomet, odbojka i muski i zene, ali i vaterpolo). Razocarao je Djokovic ali i ostali teniseri. Ja sam ocekivao da neki od dublova moze doneti neku medalju.

Moje pohvale idu Stjepanovicu, Bekricu, Kolasincu, Zorani, vaterpolistima.

#93 AtoBoldon

AtoBoldon
  • Members
  • 127 posts

Posted 06 August 2012 - 11:46

Ma klasično kićenje tudjim perjem. Te medalje možda pravno gledano pripadaju Olimpijskom komitetu Srbije, ali to ne mogu da budu srpske medalje nikako. Ljudi su ih osvali za neke druge zemlje i ovolika histerija oko famozne stote medalje za Srbiju zaista nije bila potrebna. Kao ni vodjenje što je većeg mogućeg broja sportista koje bi trebalo da posluži kao privid da se u srpskom sportu bar nešto radi...


Ne slazem se sa ovom poslednjom recenicom. Svako ko izbori olimpijsku normu treba i da ucestvuje na olimpijadi. Plasman na oi je san svakog sportiste i satisfakcija rada i treninga. Olimpijac predstavlja zemlju ali predstavlja i sebe i ne treba mu uskracivati pravo na ucestvovanje bez obzira na sanse za krajnji plasman. To sto su rezultati nasih sportista uglavnom prosecni je odraz sveukupne nereazvijenosti i siromastva ove zemlje kao i odraz odnosa drustva prema sportu kako profesionalnom tako i rekreativnom. E sad ako ce neko svoj nerad da skriva brojem ucesnika ili uspesima sportista koji su rodjeni i ceo zivot ziveli van ove zemlje, to je vec njegov problem. U svakom slucaju ova zemlja nije puno pomagala profesionalnim sportistima i zato svi koji su uspunili normu su vec svojevrsni pobednici.

#94 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 06 August 2012 - 11:51

Mislim da su se Divac i ekipa iz OKS-a iskreno nadali mnogo većem broju medalja... imamo čak 3 drvene za sad... a ova halabuka oko stote medalje je samo naškodila, stvoren je neki dodatni pritisak na sportiste, i bespotrebna euforija... a ipak mi se čini da je napravljen neki napredak u odnosu na prethodne OI što se samih priprema tiče, i uslova koje su imali sportisti za iste... i medijski je to bolje ispraćeno nego ranije, ali je ipak izostao rezultat...

Generalno, u bazičnim sportovima (atletika, plivanje) smo jedna velika nula, tu može da iskoči neki pojedinac (kao Velimir Stjepanović), a i kad iskoči to nije "srpski produkt", nego dođu sa strane... a u tim sportovima je u opticaju gomila medalja... ekipni sportovi su nam u raspadu, što je i pokazao rezultat... u tenisu smo imali priliku koju nećemo imati u narednih 100 godina (da se pojavi još neki igrač kalibra Đokovića nema šanse), pa nismo uzeli ništa... strelci su jedini nešto uradili, iako su mnogi više očekivali...

#95 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 06 August 2012 - 12:25

Nas dosadasnji saldo je na nivou mojih objektivnih ocekivanja, samo mi je Nole pokvario racunicu. Znaci 3-4 medalje (strelci, Nole i oni koji su jos uvek zivi pa da ih ne malerisem :D ) sve ostalo mu dodje kao plus. Od rukometasa, i obe odbojkaske reprezentacije sam ocekivala 1/4 pa ako se nesto ubode.
OI po pravilu donose veliku euforiju i pomalo nerealna ocekivanja i ja se trudim da tu euforiju drzim pod kontrolom, kad uporedim ostvareno sa onim sto sam ocekivala nije lose ali onda udju u pricu drvene medalje, pa Zlaticevo 6. mesto i tuga postoji.
Ne mogu da se ljutim jer mi se cini da su ljudi dali sve od sebe a to sto je neko bio bolji od toga... Jedino sam bas razocarana u odbojkasice ali sta ce, nisu one krive sto im je Terzic selektor :D

#96 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 06 August 2012 - 12:40

Ne slazem se sa ovom poslednjom recenicom. Svako ko izbori olimpijsku normu treba i da ucestvuje na olimpijadi. Plasman na oi je san svakog sportiste i satisfakcija rada i treninga. Olimpijac predstavlja zemlju ali predstavlja i sebe i ne treba mu uskracivati pravo na ucestvovanje bez obzira na sanse za krajnji plasman. To sto su rezultati nasih sportista uglavnom prosecni je odraz sveukupne nereazvijenosti i siromastva ove zemlje kao i odraz odnosa drustva prema sportu kako profesionalnom tako i rekreativnom. E sad ako ce neko svoj nerad da skriva brojem ucesnika ili uspesima sportista koji su rodjeni i ceo zivot ziveli van ove zemlje, to je vec njegov problem. U svakom slucaju ova zemlja nije puno pomagala profesionalnim sportistima i zato svi koji su uspunili normu su vec svojevrsni pobednici.


Ja sam trenutno u takvom raspoloženju da bih o trošku države poslao njih tridesetak (od čega je pola vaterpolo ekipa, naravno), a ostale bih natjerao da sami plate ako im se ide :rant:

Ne zbog rezultata, nego zbog pristupa. Gledajte Argentince u basketu do kraja prvenstva, vrlo je moguće da će na kraju i oni uzeti baš drvenu medalju, ali će sve tekme odigrati do zadnje kapi krvi dok god postoji šansa, to vam sad unaprijed garantujem.

#97 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 06 August 2012 - 13:15

Ne slazem se sa ovom poslednjom recenicom. Svako ko izbori olimpijsku normu treba i da ucestvuje na olimpijadi. Plasman na oi je san svakog sportiste i satisfakcija rada i treninga. Olimpijac predstavlja zemlju ali predstavlja i sebe i ne treba mu uskracivati pravo na ucestvovanje bez obzira na sanse za krajnji plasman. To sto su rezultati nasih sportista uglavnom prosecni je odraz sveukupne nereazvijenosti i siromastva ove zemlje kao i odraz odnosa drustva prema sportu kako profesionalnom tako i rekreativnom. E sad ako ce neko svoj nerad da skriva brojem ucesnika ili uspesima sportista koji su rodjeni i ceo zivot ziveli van ove zemlje, to je vec njegov problem. U svakom slucaju ova zemlja nije puno pomagala profesionalnim sportistima i zato svi koji su uspunili normu su vec svojevrsni pobednici.

Svako ko ispuni A normu, treba da učestvuje na Olimpijskim igrama i tu nema spora. Pa makar na istim bio i poslednji. Ali odmah po završetku takmičenja u Londonu treba najaviti da takmičari sa B normom neće ići u Rio. Ili neka idu o svom trošku. Videćeš kako mnogima to odjednom ne bi bio prioritet. Novac utrošen na put nekoliko turista (koji norme ispunjuju na trećerazrednim takmičenjima, a na Igrama ostvaruju rezultate koji nisu ni blizu norme) i ko zna koliko funkcionera bi možda bio dovoljan za kvalitetne pripreme bar jednog sportiste za sledeći ciklus.

O stanju u ulaganjima u naš sport možemo jako puno, ali tu se verujem slažemo.

Što se tiče medalja, očkivao sam jednu ili dve od strelaca i po jednu u tenisu, tekvondou i vaterpolu. Čavić jeste bio blizu, ali zaista nisam verovao da može do medalje. Novak i dubl uprskali. Nadao se četvrtfinalu odbojkaša i rukometaša, ali podbacili su. Ovo su, verujem, bila realna očekivanja, pominjanje 10 medalja je preveliki SF i nepotrebno stavljanje pritisaka.

#98 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 August 2012 - 14:53

Pa, ako nastavimo u toplo-hladno ritmu, sutra Mirosavljev uzima medalju, a rukometaši i odbojkaši prolaze u frtaljfinale. :)


Arsenije Mijaljević.

Dokurca.

#99 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 06 August 2012 - 14:58

Svi pomenuti popucaše po šavovima... kad je bal, nek je bal... i to još u Londonu...

Zato vatrerpolisti gaze Rumune... da osvete kolege :)

#100 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 August 2012 - 15:16

Svako ko ispuni A normu, treba da učestvuje na Olimpijskim igrama i tu nema spora. Pa makar na istim bio i poslednji. Ali odmah po završetku takmičenja u Londonu treba najaviti da takmičari sa B normom neće ići u Rio. Ili neka idu o svom trošku. Videćeš kako mnogima to odjednom ne bi bio prioritet. Novac utrošen na put nekoliko turista (koji norme ispunjuju na trećerazrednim takmičenjima, a na Igrama ostvaruju rezultate koji nisu ni blizu norme) i ko zna koliko funkcionera bi možda bio dovoljan za kvalitetne pripreme bar jednog sportiste za sledeći ciklus.

Ne bih se slozio za B norme. Njih je generalno jako malo i to iskljucivo samo u atletici i plivanju (mada u plivanju i nemaju B normu nego se oni koji nemaju A normu pozivaju od strane FINA ako ima slobodnih mesta). Mislim da 7-8 sportista zaista nisu problem. A tebi ako jedan junior ili mladju omladinac u atletici ispuni B normu, to je ogroman uspeh i steta bi bila ne slati tog sportistu da uci.

#101 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 06 August 2012 - 16:14

Gubitnicki mentalitet i neshvatanje vaznosti olimpijskih igara.

#102 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 06 August 2012 - 16:16

Gubitnicki mentalitet i neshvatanje vaznosti olimpijskih igara.


A možda i činjenica da ima boljih od nas.

Jedini ko je sigurno podbacio je Novak Đoković i niko drugi.

#103 angelos23

angelos23
  • Members
  • 280 posts

Posted 06 August 2012 - 16:21

ja mislim da je nas problem upravo ovo sto kaze Marko Podrascanin... da ne shvatamo OI suvise ozbiljno kao druge ekipe. Jbt nama se pred OI oprosti najbolji igrac, a Italijani vracaju igrace iz penzije (Papi, Vermiljo..). ali jbg nama je najbitnije EP... Bolje prvi u selu nego drugi u gradu!!!!

#104 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 06 August 2012 - 16:21

Jedini ko je sigurno podbacio je Novak Đoković i niko drugi.


Kako? :lol: Projektovan za 2. favorita, zavrsio 4. izgubivsi od igraca njegove klase i igraca klase ispod. Jos su u pitanju igraci koji talentom i znanjem njemu mogu da pariraju, te je njegova prednost u odnosu na njih na duze staze, u jednom mecu je sve moguce (iako Djokovic jeste favorit). Neuspeh jeste, ali pored ovakvih kandidata (svetska sampionka 28. u plivanju, 4 na SP 30. u troskoku, hodac zavrsio zadnji i rekao da je zadovoljan, evropski sampioni u odbojci obe konkurencije nisu prosli u QF....) da kazes da je on jedini sigurno podbacio, mislim stvarno....

Sad se setih, Mirosavljev je danas bio 2. favorit i zavrsio 27.

#105 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 06 August 2012 - 16:28

ja mislim da je nas problem upravo ovo sto kaze Marko Podrascanin... da ne shvatamo OI suvise ozbiljno kao druge ekipe. Jbt nama se pred OI oprosti najbolji igrac, a Italijani vracaju igrace iz penzije (Papi, Vermiljo..). ali jbg nama je najbitnije EP... Bolje prvi u selu nego drugi u gradu!!!!


Miljković je dovoljno dao ovoj reprezentaciji. Njega spominjati kao nekakvog "krivca" za ovaj neuspeh je neukusno.

Kako?


Zato što je jedini bio u formi da uzme medalju (izostanak Nadala mu je još više povećao šansu), ovi ostali koje si pobrojao su na OI otišli van forme i ja nsam od njih očekivao nikakav specijalni uspeh.