Jump to content


Photo

Antifa vs. Antiantifa Fight Club


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#61 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 February 2012 - 19:47

...



Ma koga je briga na sta ti polazes umisljeno pravo?
Ako si vec neuk i nemust, - pa sto bi ti nekome drugome predbacivao za 'izdrkavanje' kad si tako uspesan u tome?

Samo ti navali na sport koji ovde stalno promovises - pice, duvka i 'ona zhemska stvar'.
Moz' misliti intelektualne kafanske gromade!

Normalno da ja ne odlucujem o kolicini tvoje sopstvene bruke.
Pisi bRe o saraj'vskim rekla_kazala, pisi o ratu, pisi o Rotterdamu, - samo, bolan, nemoj pisati o Bijogradu o kome nista ne znas.
Predaleko je to za tebe i tvoj nacin razmisljanja.

Izgleda da je 200-300 evritja 'biJogradske stanarine' za mnoge nedostizni civilizacijski vr'.
A tako im se htelo.

...

dobro! ;)

#62 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 February 2012 - 20:05

Koji topik jebo te. A niti pravih fahista (na forumu), a niti antifashista. Nego samo ljudi, nekolicina ljudi koji zive za ''fajt''. A zive za forumski fajt jer je to bokserska vreca za ispucavanje nagomilanih frustracija. Vreca koja ne vraca udarce. A da nekom od njih padne na pamet da npr, samo primjer kazem, u cekaonici kod ljekara, na autobuskoj stanici ili bilo gdje, gdje je gomila ljudi drekne kao sto radi na forumu na nekog starca koji mrzi i krivi ameriku za sve, da mu se izgovori za Mladica i slicne zlocince i da preuzme rizik da zavrsi u muriji ili hitnoj pomoci, to ne bi. To ni u ludilu. Ti si melanholice izgleda odlucio da svjesno zaradis ban, da se mozes ''dostojanstveno'' povuci makar na mjesec dana. A u tom tvom nekakvom ''timu'' (mrzim ovu rijec, ali eto) je i dws, koji i ne ide skoro pa nikad u Srbiju, u Bosnu nikad i nece, ali su mu tamo za razliku od njega sve divljaci, koje on nece da pusti da muce svoj muku, nego bi jos pljuvao po njima. A zasto, zato sto mu je dosadno. Zato sto u Kanadi nema s kim da vodi ovakve bitke i zato sto on Kanadjane interesuje samo kao ''sluzbenik'', koji kad odradi svoj posao provodi svoje slobodno vrijeme kako hoce. Biva neprimjetan, nezanimljiv, sto mu ocito tesko pada. Ne jebe nas ovdje u nasim drzavama zivljenja niko ni za suhu sljivu, sve dok tancas kako sistem svira. A mi bi da nas primijete. A ocito mu motori i pice i cice ne ispunjavaju zivot na pravi nacin. Zato dolazi na forum da sere, da pljuje, da trazi razna bombardovanja, da krivi cijeli svijet osim amerike sto mu je zivot sjeban kao. A nije ni svjestan koliko mu je dobro. No, ostao je zacementiran u nekom svom ludilu. Hajde on je barem ''civilizovani divljak'' koji ulazi u kafanu sa vriskom da ga svi primijete i nastavlja lajati, ali imas i nekoliko hinja, oliti hulja, koji su sami sebe uzdigli na neki pijedestal posebne vrijednosti. A otisli su iz Srbije prije mnogo godina. I iz debele 'ladovine pametuju. Haj sto pametuju, nego laju i vriste na sve koji ne misle kao oni. A da u protivnickom timu ima nacionalista, blazih ili jacih ima vjerovatno, ali ta vam je borba gospodo mudo od ovce. Vi koji ste otisli na vakat i spasili se bijede ste ipak uz sve muke oko para i papira uspjeli otici. Drugi su ''protjerani''. A treci su ostali. I gle cuda, ti protjerani i oni koji su ostali manje isfrustrirani od vas. I sad meni npr, mojoj malenkosti se oni trude da mi pokazu prave neprijatelje. Ko ja ne znam od koga sam najebao? I dobro, sta sad? Da podmazujem kalash svaki dan, prinabavim kakve vojne opreme i cekam dan kad cemo se sa njima ''razracunati''. Samo cekam poziv od forumskih ''tigrova'' pisane rijeci da se skupimo na nekom igralistu sa sve naoruzanjem i vojnom opremom i krenemo u konacni obracun. Da im se bre keve najebeeemo. Udarni korpus b92 foruma zvacemo ga mi. Neka taj isti dws i svi ostali koji laju iz udobnosti dijaspore proda ili vrati stan, poderu pasosh zemlje u kojoj zive, vrate se u Srbiju, obuku stare farmerke i cokule i izadju da metu svoje naselje u Beogradu ili bilo kojem drugom gradu. Neka organizuju sastanke kucnog savjeta, pa tako na nivou cijele opstine. Neka se za pocetak pomete i ocisti, a usput sve vise i vise razgovara sa ljudima. Neka se da primjer tim necivilizovanim kako se to radi u civilizovanim zemljama. Hoce kurac, nece nikad. Ali srat hoce(te). Pa serite, ionako to ima sve manje odjeka, a nikad ga vala nesto plaho nije ni bilo. Evo ova zima, ovaj snijeg je bila dobra prilika da se pokazete na djelu. Eno vam snijeg i u tramvajima. Vec zamisljam ove tigrove sa lopatom u rukama i majicom sa printom: OCISTIMO BEOGRAD/OCISTIMO SRBIJU! Sredite vi gospodo svoje zivote prvo, pa onda sredjujte moj ili bilo ciji drugi. Meni je i ovako manje-vishe dobro. Bolje ni meni, a ni drugima necete donijeti to je jedino sigurno. Cak vishe niste u stanju ni da covjeka iznervirate. Pocinju vas ljudi zaliti. Trznite se jbt, napite se, napushite, polizite kakvu slasnu picu, oderite se od jebacine, to vam jedino moze malo pomoci, forumski fajt nece sigurno! :) Tek to je duplo golo gospodo!


Najbolji post koji procitah u zadnjih par meseci.




#63 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 17 February 2012 - 20:11

Izgleda da je 200-300 evritja 'biJogradske stanarine' za mnoge nedostizni civilizacijski vr'.
A tako im se htelo.


Au, covece. :unsure:

#64 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 20:12

...

Najbolji post koji procitah u zadnjih par meseci ...



Ko ti je kriv kad nista pametno ne citas.

...

#65 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 February 2012 - 20:13

...



Ko ti je kriv kad nista pametno ne citas.

...


Zitije Kinika Mirotocivog?

#66 Kino Sutjeska

Kino Sutjeska
  • Members
  • 219 posts

Posted 17 February 2012 - 20:38

...
Ko ti je kriv kad nista pametno ne citas.
...


Jao ljubomore :rotflmao:

#67 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 21:07

...

Zitije Kinika Mirotocivog? ...


Jao ljubomore ...



I to kazu nemusti i neuki likovi koji nisu napisali dva relevantna posta?

...

#68 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 February 2012 - 21:08

Ja mislim da se na celom svetu ne bi nahvatalo toliko liberalnih demokrata koji su uz to i zagrizeni antifasisti, koliko ih ima na ovom forumu. Nije sto antifasizam i liberalna demokratija ne idu zajedno, nego sto liberalni demokrati obicno imaju druge prioritete, pre svega ekonomske. Pa ih za antifasizam zabole bas kao i za fasizam, dakle ne mnogo.

Niko nema sto nas fb92 imade :rolleyes: .

#69 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 17 February 2012 - 21:18

...





I to kazu nemusti i neuki likovi koji nisu napisali dva relevantna posta?

...


Zato imamo tebe ukog i muštog da nas sve obasjaš relevancijom.Posted Image

#70 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 February 2012 - 21:19

...





I to kazu nemusti i neuki likovi koji nisu napisali dva relevantna posta?

...


Bolje je ne pisati nista, no pisati svasta

#71 Forward Observer

Forward Observer
  • Members
  • 174 posts

Posted 17 February 2012 - 21:23

Nemam pojma o kakvom proganjanju pricas - ovo je koliko znam moje prvo komentarisanje nekog tvog posta, koji se koliko primijetim pojavio na temi na kojoj sam diskutovao prije tebe, i na kojoj sam i u odgovorima na tudje postove pazljivo zaobisao dio za koji pretpostavljam da se odnosi na tebe - jer jednostavno niti imam pojma o tebi, niti me zanima da saznam. Razlozi zasto navracas ovdje su tvoji privatni i takvi trebaju ostati jer me ni oni ne zanimaju. Mozes vrlo jednostavno izabrati sa kim mozes i zelis razgovarati - imas taj izbor koji ja nisam imao kada su mi raznorazne vojske i raznorazne uniforme (srpske i bosanske vojne i hrvatske policijske) defilovale kroz zivot i naredjivale da odgovaram na pitanja.


1. Tvoje odredjivanje spram muftijinog posta mi nije promaklo - upravo radi toga sam i reagovao jer demonstriras ponasanje koje si ne tako davno spocitavao drugima - jedan tekst koji u sebi nije imao ni jednu uvredljivu rijec (ali je sovinisticki do srzi sto si odmah prepoznao) si okarakterisao kao laprdanje i ogavna razmisljanja. Zasto to pravo karakterisanja laprdanja i drljavina upravo tim imenima ne bi imali i drugi forumasi ? Sa muftijom nikakav dijalog nije moguc, sa salonskim nacionalistima valjda jeste ?


2. Dijalog po tvom ukusu je onakav kakv si predstavio svojim postovima i kakav si trazio - pristojan po formi bez obzira na sustinu.

3. Drugo lice mnozine - samo u postu kojem se obracam horu koji pjeva pjesmicu po Dodikovom diktatu o filmu koji nisu vidjeli i nece vidjeti, i koji ne dozvoljava nikome drugom da se bavi temom kojom sami ne zele da se zabave - sto je balkanski specijalitet - nesto kao sto BiH ne zeli da se bavi Dobrovoljackom i ne dozvoljava i nikome drugom da se bavi istim dogadjem. Uostalom, uniformisanost pominjem kao referencu na odore (vojnicku i svecenicku) kojje onima koji ih nose mijenjaju psihu na jedan poguban i neljduski nacin, a ne na jednakoobraznost misljenja.


I više nego što se iz mog pisanja možda da primetiti razumem tvoju ogorčenost. Da ne pominjem kako je čak i delim s tobom. Moje obraćanje tebi bilo je preterano oštro, na samoj granici pristojnosti, no verujem da razumeš i zašto.

Tvoj odgovor pokazuje ono o čemu je poslednjih dana na forumu potrošeno mnogo reči - da je razgovor moguć. Što bi feralovci rekli, glede i unatoč :) Pa da se na njega i vratimo.

Rekoh, razumem tvoju ogorčenost i ni na kraj mi pameti nije da je umanjujem. No, svako od nas ima poneku gorčinu - problem u komunikaciji nastaje kada je pomislimo da je njen ukus obavezujući i za druge. To je ono što ne da ne mogu, već odbijam da razumem. Sad, u pravu si kada kažeš da u mom svetu nema mesta za dijalog sa muftijom (niti sa njegovim odrazima u ogledalu, dodaću). To je stoga što je muftija samoga sebe izmestio iz pozicije čoveka i proglasio se za nekakvu paradigmu i nekakav simbol. Naravno, neko i sa njim mora razgovarati, ali to nek' čine druge paradigme i drugi simboli. Mene zanimaju ljudi.

Sa salonskim ili ma kakvim drugim nacionalistima takođe ne nalazim da je moguć nekakav smislen dijalog, štaviše, pokušaj da se sa njima razgovara smatram za čisto gubljenje vremena. Ali šta je to što me odbija kod nacionalista svih fela? Ne samo njihovo slepo verovanje u nužnu valjanost jednog ideološkog konstrukta, ne samo njihova sklonost da pridodaju nadčovečanske, čak božanske atribute jednoj banalnoj socijalnoj nužnosti i uslovljenosti, već pre svega njihova isključivost. Ali tu isključivost često nalazim i na oprečnoj strani, onoj koja bi da se predstavi kao avangardna i slobodoljubiva. Sa svojom isključivošću i potrebom da u suru uteruju svakoga ko u sebi nosi sumnje kolik' zrno prosa, takvi pripadaju svetu slobodoljubivosti koliko i pomenuti Dodik svetu socijaldemokratije.

Što se tiče pevanja pesmica po diktatu, zar ne misliš da svi mi to ponekad ne činimo? Čak i pesma kerubina, za koju vele da je najumilnija i najuzvišenija među svim pesmama - opet se peva po nečijem diktatu. Uostalom, različiti su razlozi za pevanje tih pesmica po diktatu - tu već svako od nas mora sam da razluči koja se peva iz slepog i nepokolebljivog ubeđenja, što u Hercegovini kažu - naprđenosti, a koja se peva da bi njome čovek prikrio svoje sumnje, strahove i boli (to što neko ne želi pred svima da pokaže svoje nesavršenosti i nesigurnosti, ne čini ga manje vrednim i lošijim čovekom).

Na kraju, što se tiče uniforme i uniformnosti, ne nalazim u njoj ništa što bi trebalo proglašavati uzvišenim, već je doživljavam kao jednu skoro tragičnu povesnu nužnost. No to ne znači da ću pristati na kruti stav po kom je svaki čovek u uniformi nužno loš i nevaljan - bilo bi utopistički neozbiljno očekivati procvat svesti među ljudima koji bi doveo do konsenzusnog odbacivanja uniforme. Dok god bude onih koji u uniforme budu s oduševljenjem hrlili, biće potrebe i za onima koji ih oblače bez razdraganosti i gordosti, ali sa svešću da se ponekad i uniforma mora obući.

Da ne bih ostavio prostora za spekulacije, reći ću ti najizravnije - dezertera u načelu smatram ne manje, već upravo više vrednim od vojnika. Čin odbijanja oružja, izuzev ako nije motivisan elementarnom grozom za vlastito dupe, zahteva hrabrost posebne vrste. Ali begunce od vojske, koji ne ostaju dosledni svom dezerterskom svetonazoru i koji bi da ognjem i mačem u tuđim rukama čiste svet od zla (a u stvari samo da drže zlo podalje od vlastite avlije), na takve ni uz najbolju volju ne mogu da gledam sa naklonošću. Štaviše, sa iskustvom koje posedujem, ne mogu da prikrijem prezir za one koji bi da drugoga šalju da oružjem ispunjava njihove vizije o tome kakav bi svet trebao da bude.

Na kraju - ovo je samo forum, ovde teško da možemo promeniti svet, ali možemo malo pročavrljati i provući poneku vlastitu sumnju kroz dve-tri vode razgovora. Nametnuti svoje ubeđenje nekome, teško da ovde (kao i izvan foruma) možemo. Pa što onda da se bavimo zaludnim poslom?

#72 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 February 2012 - 21:51

Najbolji post koji procitah u zadnjih par meseci.

Zbilja je odlican post, no da bi bio verifikovan jedan plusic ipak nedostaje. Mora da je bilo zauzeto spremanjem kifala. Aniway, sugestija na banovanje prvih, govor mrznje i ogovaranje nepristupacnih drugih (po kazni, jelte) i vredjanju trecih (koji su se, eto, odjavili) govore o ljuCkim kvalitetima te bosancheroshke elementarne nepogode.

Ja mislim da se na celom svetu ne bi nahvatalo toliko liberalnih demokrata koji su uz to i zagrizeni antifasisti, koliko ih ima na ovom forumu. Nije sto antifasizam i liberalna demokratija ne idu zajedno, nego sto liberalni demokrati obicno imaju druge prioritete, pre svega ekonomske. Pa ih za antifasizam zabole bas kao i za fasizam, dakle ne mnogo.Niko nema sto nas fb92 imade :rolleyes: .


Liberalizam, u kontekstu kojem je ovde upotrebljavan od strane ovdasnjeg 'krema' nema potrebe trositi reci. Valjda je sabornost miseva (i klonova) na ovom forumu nesto esencijalno i pozeljno. Nisam vise siguran, ne??

#73 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 17 February 2012 - 22:08

Zbilja je odlican post, no da bi bio verifikovan jedan plusic ipak nedostaje. Mora da je bilo zauzeto spremanjem kifala. Aniway, sugestija na banovanje prvih, govor mrznje i ogovaranje nepristupacnih drugih (po kazni, jelte) i vredjanju trecih (koji su se, eto, odjavili) govore o ljuCkim kvalitetima te bosancheroshke elementarne nepogode.

Moram priznati da me je neprijatno iznenadio Rottov post, prevashodno iz boldovanog razloga. Vise od pola posta nekakva analiza doticnog, a covek banovan. Valjda ce smisliti jos neku pricu ... ;)

#74 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 17 February 2012 - 22:16

I eto, precicom preko nacionalizma, sovinizma i fasizma stigosmo do rasizma. Stav je sledeci - mi lepo letovasmo u Makarskoj i Vrsaru, onda su dosli divlji koji su nas naterali da odemo u te njihove divljine i da ih naucimo kako da sami sebi i drugima jebu mater i sad kad su se najebali majke jedni drugima a i sebi samima naucicemo ih da se suoce i da nam ne zagadjuju nas netaknuti stambeni prostor koji smo velikim trudom i teskom mukom nasledili od roditelja vec da ostanu u toj divljni ako hoce, a ako nece ko ih jebe jer bolje nisu ni zasluzili posto su nas zaratili sa Makarskom i Vrsarom.

Nekima je ovaj rat bio pozoriste u kuci a nekom "Pozoriste u kuci". A sad bi ovi sto su bdeli i grickali nokte nad sudbinom Rodoljuba Rodje Petrovica malo dodatno da objasne ovim prvima gde im je mesto u citavom tom igrokazu. Tim prokletim bosancherosima. <_<

#75 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 February 2012 - 22:18

Zbilja je odlican post, no da bi bio verifikovan jedan plusic ipak nedostaje. Mora da je bilo zauzeto spremanjem kifala. Aniway, sugestija na banovanje prvih, govor mrznje i ogovaranje nepristupacnih drugih (po kazni, jelte) i vredjanju trecih (koji su se, eto, odjavili) govore o ljuCkim kvalitetima te bosancheroshke elementarne nepogode.

to si u pravu. nije dzentlmenski nimalo. ali te kodekse vise niko i ne prati vec poodavno na ovom forumu. nisam ja ovo napisao da opljunem, niti sam nesto ljut, ma sta ti mislio. nego onako ukratko htio sam docarati svoje neko razocarenje, kako su mi ''borbu'' protiv fashista ogadili upravo nekakvi vajni antifashisti, ciji rijecnik je puno zesci i prostiji od ovoga koji sam ja koristio u postu. i nekoliko puta mi je izmedju redova poruceno da sam malo ipak zalutao na ovaj tzv regionalni forum. a regionalni je utoliko dok ne talasas onako, kako se nekome odjednom ne svidi. dok klimam glavom i turam plusice anti ovima ili onima sve je ok, neka te. milosevic je nestao i fizicki jos poodavno, a stvari se nesto nisu bitno promijenile. a sad ja treba da nekome pushem mudnu kesu kroz neku stvar jer se taj neko borio protiv milosevica i nekako u to vrijeme i otisao vani ili ostao u istom sranju i za sve svoje unistene dane u zivotu i dalje samo krivi milosevica, a u novije vrijeme nekoga drugog i na tome se zavrsava njihova konkretna borba. i kad im to nabacis bez nekih teskih rijeci, prvo podignu obrvu, ''oshajcuju'' te da vide je li ti to nesto slucajno izletilo? pa kad vide da nie pocinje paljba iz svih oruzja. e taj stil, to drechenje, kurobecanje i bacanje prashine u ochi meni debelo ide na zivce. a onda je sljedeci stadij smorenost od svega. zato nisam sacekao da se ti neki vrate da im to kazem licno. ali ne sekiraj se, citaju oni, doci ce ih vecina i napisati sta ih zulja u mom pisanju. pa eto, neka napishu. ako si shvatio ovu moju jednostavnu poentu ok, ako neces da shvatis, a opet ok, jbg. ja imam neku svoju bosancherosku logiku, kakva je takva je, moja je.