Jump to content


Photo

Antifa vs. Antiantifa Fight Club


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#46 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 February 2012 - 16:20

Koji topik jebo te. A niti pravih fahista (na forumu), a niti antifashista. Nego samo ljudi, nekolicina ljudi koji zive za ''fajt''. A zive za forumski fajt jer je to bokserska vreca za ispucavanje nagomilanih frustracija. Vreca koja ne vraca udarce. A da nekom od njih padne na pamet da npr, samo primjer kazem, u cekaonici kod ljekara, na autobuskoj stanici ili bilo gdje, gdje je gomila ljudi drekne kao sto radi na forumu na nekog starca koji mrzi i krivi ameriku za sve, da mu se izgovori za Mladica i slicne zlocince i da preuzme rizik da zavrsi u muriji ili hitnoj pomoci, to ne bi. To ni u ludilu. Ti si melanholice izgleda odlucio da svjesno zaradis ban, da se mozes ''dostojanstveno'' povuci makar na mjesec dana. A u tom tvom nekakvom ''timu'' (mrzim ovu rijec, ali eto) je i dws, koji i ne ide skoro pa nikad u Srbiju, u Bosnu nikad i nece, ali su mu tamo za razliku od njega sve divljaci, koje on nece da pusti da muce svoj muku, nego bi jos pljuvao po njima. A zasto, zato sto mu je dosadno. Zato sto u Kanadi nema s kim da vodi ovakve bitke i zato sto on Kanadjane interesuje samo kao ''sluzbenik'', koji kad odradi svoj posao provodi svoje slobodno vrijeme kako hoce. Biva neprimjetan, nezanimljiv, sto mu ocito tesko pada. Ne jebe nas ovdje u nasim drzavama zivljenja niko ni za suhu sljivu, sve dok tancas kako sistem svira. A mi bi da nas primijete. A ocito mu motori i pice i cice ne ispunjavaju zivot na pravi nacin. Zato dolazi na forum da sere, da pljuje, da trazi razna bombardovanja, da krivi cijeli svijet osim amerike sto mu je zivot sjeban kao. A nije ni svjestan koliko mu je dobro. No, ostao je zacementiran u nekom svom ludilu. Hajde on je barem ''civilizovani divljak'' koji ulazi u kafanu sa vriskom da ga svi primijete i nastavlja lajati, ali imas i nekoliko hinja, oliti hulja, koji su sami sebe uzdigli na neki pijedestal posebne vrijednosti. A otisli su iz Srbije prije mnogo godina. I iz debele 'ladovine pametuju. Haj sto pametuju, nego laju i vriste na sve koji ne misle kao oni. A da u protivnickom timu ima nacionalista, blazih ili jacih ima vjerovatno, ali ta vam je borba gospodo mudo od ovce. Vi koji ste otisli na vakat i spasili se bijede ste ipak uz sve muke oko para i papira uspjeli otici. Drugi su ''protjerani''. A treci su ostali. I gle cuda, ti protjerani i oni koji su ostali manje isfrustrirani od vas. I sad meni npr, mojoj malenkosti se oni trude da mi pokazu prave neprijatelje. Ko ja ne znam od koga sam najebao? I dobro, sta sad? Da podmazujem kalash svaki dan, prinabavim kakve vojne opreme i cekam dan kad cemo se sa njima ''razracunati''. Samo cekam poziv od forumskih ''tigrova'' pisane rijeci da se skupimo na nekom igralistu sa sve naoruzanjem i vojnom opremom i krenemo u konacni obracun. Da im se bre keve najebeeemo. Udarni korpus b92 foruma zvacemo ga mi. Neka taj isti dws i svi ostali koji laju iz udobnosti dijaspore proda ili vrati stan, poderu pasosh zemlje u kojoj zive, vrate se u Srbiju, obuku stare farmerke i cokule i izadju da metu svoje naselje u Beogradu ili bilo kojem drugom gradu. Neka organizuju sastanke kucnog savjeta, pa tako na nivou cijele opstine. Neka se za pocetak pomete i ocisti, a usput sve vise i vise razgovara sa ljudima. Neka se da primjer tim necivilizovanim kako se to radi u civilizovanim zemljama. Hoce kurac, nece nikad. Ali srat hoce(te). Pa serite, ionako to ima sve manje odjeka, a nikad ga vala nesto plaho nije ni bilo. Evo ova zima, ovaj snijeg je bila dobra prilika da se pokazete na djelu. Eno vam snijeg i u tramvajima. Vec zamisljam ove tigrove sa lopatom u rukama i majicom sa printom: OCISTIMO BEOGRAD/OCISTIMO SRBIJU! Sredite vi gospodo svoje zivote prvo, pa onda sredjujte moj ili bilo ciji drugi. Meni je i ovako manje-vishe dobro. Bolje ni meni, a ni drugima necete donijeti to je jedino sigurno. Cak vishe niste u stanju ni da covjeka iznervirate. Pocinju vas ljudi zaliti. Trznite se jbt, napite se, napushite, polizite kakvu slasnu picu, oderite se od jebacine, to vam jedino moze malo pomoci, forumski fajt nece sigurno! :) Tek to je duplo golo gospodo!

#47 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 17:13

...

... trc - prc ...



Manje akohole i duvke!
Pusti ti savete oko lopata, vec se prihvati onog treceg sto ti je najmilije.

...

#48 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 17 February 2012 - 17:22

Ovo antifafafa trkeljanje nema veze sa životom i tipičan je primer kako se javnost spinuje ka potpuno sporednim pitanjima i podelama u društvu. Slične primere imamo i sa sukobima gej/strejt grupacija, navijačkim strastima, u manjoj meri međuetničkim i verskim tenzijama (Sandžak, Vojvodina) itd.
Glavna podela u Srbiji jeste na (nepristojno) bogate i siromašne, dakle klasna podela, i sve gorenavedene podele služe da zamaskiraju ovu suštinsku. Ono što nam je potrebno jeste široki front otpora prema polti-biznis eliti Srbije koja se postavila iznad kontrole institucija, i zapravo iznad zakona. Možemo taj front otpora nazvati radničkim ili sindikalnim pokretom, kako god ga imenovali on bi trebalo da okupi sve goreporbrojane - od gejeva do navijača - u zajedničkoj borbi za prava radnika i samim tim bolji kvalitet života.

Ovo se može skoro bez ostatka primijeniti na Njemačku ludih 20ih. Antifafafa trkeljanja, a narod gladuje i povećava se jaz između bogatih i siromašnih, a zemlja hrli... nekud. Nitko ne zna šta donosi sutra. Fakat je da protofašistička juha vrije od Osla do Atene i od Kijeva do Londona. Pitanje je hoćemo li je izliti ili kusati, pa na nos povraćati.
Ali ovdje naravno nije riječ o tome, već o par forumskih nickova. Prema svecu i tropar. Melankolić&Kinić su bitni za percepciju fašističke opasnosti koliko i ovaj forum za budućnost Srbije i Evrope. Ič.

#49 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 February 2012 - 17:50

Melankolić&Kinić su bitni za percepciju fašističke opasnosti koliko i ovaj forum za budućnost Srbije i Evrope. Ič.


A tebi na volju da ubaciš takve, kao kolega ti, na ignore listu i udaraš plusiće našim neistomišljenicima. Zar nije forum u poslednje vreme pretvoren u to?
Ovlašćeno lice, Rott, će da izdaje sertifikate za forumsku pamet i svi (vi) srećni.

Edited by melankolic, 17 February 2012 - 17:50.


#50 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 17:53

...

... Melankolić&Kinić su bitni za percepciju fašističke opasnosti koliko i ovaj forum za budućnost Srbije i Evrope. Ič. ...



Pa sto onda gubis vreme piskarajuci ovde? Zar nije uputnije da 'tamo' ® dobijas redovne banove?

...

#51 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 February 2012 - 18:01

Ovo mu je rezervni ® forum.

#52 Forward Observer

Forward Observer
  • Members
  • 174 posts

Posted 17 February 2012 - 18:08



#53 Ters

Ters
  • Members
  • 625 posts

Posted 17 February 2012 - 18:11

Nemam pojma o kakvom proganjanju pricas - ovo je koliko znam moje prvo komentarisanje nekog tvog posta, koji se koliko primijetim pojavio na temi na kojoj sam diskutovao prije tebe, i na kojoj sam i u odgovorima na tudje postove pazljivo zaobisao dio za koji pretpostavljam da se odnosi na tebe - jer jednostavno niti imam pojma o tebi, niti me zanima da saznam. Razlozi zasto navracas ovdje su tvoji privatni i takvi trebaju ostati jer me ni oni ne zanimaju. Mozes vrlo jednostavno izabrati sa kim mozes i zelis razgovarati - imas taj izbor koji ja nisam imao kada su mi raznorazne vojske i raznorazne uniforme (srpske i bosanske vojne i hrvatske policijske) defilovale kroz zivot i naredjivale da odgovaram na pitanja.


1. Tvoje odredjivanje spram muftijinog posta mi nije promaklo - upravo radi toga sam i reagovao jer demonstriras ponasanje koje si ne tako davno spocitavao drugima - jedan tekst koji u sebi nije imao ni jednu uvredljivu rijec (ali je sovinisticki do srzi sto si odmah prepoznao) si okarakterisao kao laprdanje i ogavna razmisljanja. Zasto to pravo karakterisanja laprdanja i drljavina upravo tim imenima ne bi imali i drugi forumasi ? Sa muftijom nikakav dijalog nije moguc, sa salonskim nacionalistima valjda jeste ?


2. Dijalog po tvom ukusu je onakav kakv si predstavio svojim postovima i kakav si trazio - pristojan po formi bez obzira na sustinu.

3. Drugo lice mnozine - samo u postu kojem se obracam horu koji pjeva pjesmicu po Dodikovom diktatu o filmu koji nisu vidjeli i nece vidjeti, i koji ne dozvoljava nikome drugom da se bavi temom kojom sami ne zele da se zabave - sto je balkanski specijalitet - nesto kao sto BiH ne zeli da se bavi Dobrovoljackom i ne dozvoljava i nikome drugom da se bavi istim dogadjem. Uostalom, uniformisanost pominjem kao referencu na odore (vojnicku i svecenicku) kojje onima koji ih nose mijenjaju psihu na jedan poguban i neljduski nacin, a ne na jednakoobraznost misljenja.



Danima se suzdržavam da se osvrnem na tvoje primitivne upadice. Ti, očito, imaš poteškoća da shvatiš nekoliko veoma prostih činjenica:

  • Pre svega, promaklo ti je moje određivanje spram muftijinog laprdanja.
  • Kakav je to dijalog po mom ukusu, mogao bi primetiti i na ovom forumu, kada bi imao sposobnost razumevanja pročitanog teksta i kada bi bio u stanju da se malo odmakneš od vlastitih predrasuda i rupičastog znanja.
  • Na samoj je granici humornog kada primedbu o uniformisanosti upućuje neko ko upravo nepristojno često poseže za obraćanjem u drugom licu množine.
Najljubaznije te molim da me prestaneš proganjati - uz dužno poštovanje tvojoj ličnosti, ovde ne navraćam da bih razgovarao s tobom.


Edited by Ters, 17 February 2012 - 18:26.


#54 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 17 February 2012 - 18:15

Pa sto onda gubis vreme piskarajuci ovde? Zar nije uputnije da 'tamo' ® dobijas redovne banove?

A ti ne možeš zamisliti da na ovom forumu (i šire) ima ičeg i ikog izvan kiničke orepine? I otkud ti znaš o mojim banovima tamo? Lurkuješ? Bilo bi super da i nešto napišeš.

Ovo mu je rezervni ® forum.


Kako ovaj rezervni, kad nikad nisam ni prestajao pisati ovdje? PPP je nastao kao iver od fb92 klade, ne obratno.

#55 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 February 2012 - 18:18

...



Manje akohole i duvke!
Pusti ti savete oko lopata, vec se prihvati onog treceg sto ti je najmilije.

...



A tebi na volju da ubaciš takve, kao kolega ti, na ignore listu i udaraš plusiće našim neistomišljenicima. Zar nije forum u poslednje vreme pretvoren u to?
Ovlašćeno lice, Rott, će da izdaje sertifikate za forumsku pamet i svi (vi) srećni.


...
manje se vi za mene, a i za druge brinite, nije meni loshe. moze uvijek bolje, ali se nesto i ne zalim bas. je li vama dobro to vi znate najbolje. a u neke drljavine sa vama vise ne ulazim. dodje tacka ''zamorenosti materijala''. jednostavno se manje-vishe sve reklo.

...

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 18:43

...

... manje se vi za mene, a i za druge brinite, nije meni loshe. moze uvijek bolje, ali se nesto i ne zalim bas. je li vama dobro to vi znate najbolje. a u neke drljavine sa vama vise ne ulazim. dodje tacka ''zamorenosti materijala''. jednostavno se manje-vishe sve reklo ...



Odlicno!
Tako je trebalo odavno, medjutim ti malo malo pa se brines o nama u BiJogradu, ili 'snegu i lopatanju'.

Zar ja brinem o Rotterdamu?
Zar mene brine sto nisi u Sarajvu' i tamo 'lopatas sneg'?

Ne.

Zato i ti nemoj brinuti sta ja radim i da li 'lopatam' sneg. Mani se bosanske 'shege'.
Posveti se, bRe, sebi i porodici i nemoj nista 'pomiriteljski' traziti od drugih.

Nemas na to nekakvo pravo.

...

#57 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 February 2012 - 19:03

...



Odlicno!
Tako je trebalo odavno, medjutim ti malo malo pa se brines o nama u BiJogradu, ili 'snegu i lopatanju'.

Zar ja brinem o Rotterdamu?
Zar mene brine sto nisi u Sarajvu' i tamo 'lopatas sneg'?

Ne.

Zato i ti nemoj brinuti sta ja radim i da li 'lopatam' sneg. Mani se bosanske 'shege'.
Posveti se, bRe, sebi i porodici i nemoj nista 'pomiriteljski' traziti od drugih.

Nemas na to nekakvo pravo.

...

na sta ja imam pravo to ti na svu srecu ne odlucujes. a pisati o tom pravu mozes koliko hoces, to pak imas pravo. :) samo navali. ko sto imas pravo da se izdrkavas po forumu na koga ti se kod digne. pa onda radi to i dalje, a ja cu se brinuti o svom pravu.

#58 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 17 February 2012 - 19:11

u pravu ste Posted Image

#59 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2012 - 19:30

...

...



Ma koga je briga na sta ti polazes umisljeno pravo?
Ako si vec neuk i nemust, - pa sto bi ti nekome drugome predbacivao za 'izdrkavanje' kad si tako uspesan u tome?

Samo ti navali na sport koji ovde stalno promovises - pice, duvka i 'ona zhemska stvar'.
Moz' misliti intelektualne kafanske gromade!

Normalno da ja ne odlucujem o kolicini tvoje sopstvene bruke.
Pisi bRe o saraj'vskim rekla_kazala, pisi o ratu, pisi o Rotterdamu, - samo, bolan, nemoj pisati o Bijogradu o kome nista ne znas.
Predaleko je to za tebe i tvoj nacin razmisljanja.

Izgleda da je 200-300 evritja 'biJogradske stanarine' za mnoge nedostizni civilizacijski vr'.
A tako im se htelo.

...

#60 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 February 2012 - 19:47

...

Izgleda da je 200-300 evritja 'biJogradske stanarine' za mnoge nedostizni civilizacijski vr'.
A tako im se htelo.

...

Za tebe, očito, jeste. I tako ljubomorno čuvaš osvojeni vrh, zabo si zastavu, nedaš nikom pravo da ugrozi tvoje, bogom dano vlasništvo.
Stvarno, otkud nekom pravo da priča o Beogradu, čuj.

Edited by Div, 17 February 2012 - 19:49.