Jump to content


Photo
- - - - -

Zdravstveni radnici Austrija, Nemacka, itd.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#76 plavusica

plavusica
  • Members
  • 3 posts

Posted 17 April 2013 - 09:45

i ja se zahvaljujem na odgovoru,naravno opet podrzavam deliju...pisi nam sve sta se dalje desava ja sam prosla polovinu A1 i danas krecem na A1/2,ali ovaj put ubrzano,pa do kuckanja sto bi rekli nemci



#77 nikonekosvakotako

nikonekosvakotako
  • Members
  • 7 posts

Posted 25 April 2013 - 19:55

Zna li neko neku pouzdanu agenciju za posredovanje? Hvala unapred!



#78 NINANA

NINANA
  • Members
  • 10 posts

Posted 26 April 2013 - 17:43

Pozdrav svima. Izvesna gospodja Kobler ima firmu u Berlinu, bavi se zaposljavanjem medicinskih sestara u Nemackoj. Poreklom je iz Vojvodine i govori srpski pmlkobler@gmail.com .



#79 nikonekosvakotako

nikonekosvakotako
  • Members
  • 7 posts

Posted 26 April 2013 - 19:58

NINANA hvala puno na pomoci, ali ja sam doktor. :)



#80 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 26 April 2013 - 20:42

Ma sta fali mozes da budes i medicinski sestar/brat, treba biti fleksibilan :-)

#81 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 April 2013 - 20:43

^^

Ih doktor, to nije tako vazno, kad treba da se ubacis. Posle ces lakse da napredujes. :)



#82 nikonekosvakotako

nikonekosvakotako
  • Members
  • 7 posts

Posted 01 May 2013 - 19:07

E, bas duhovito. Za one koji nemaju posla, posle 6 i vise godina studiranja, pa im prethodni postovi i ne budu zanimljivi neke od agencija koje sam ja nasla su panacea4u, mediprofess, permedex consulting, medical placement. Sa srecom svi koji uce jezik, i spremaju se za odlazak iz Nedodjije.



#83 markonio

markonio
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 May 2013 - 11:49

Postovani,

 

Potrebna mi je jedna informacija. Diplomirao sam na Defektoloskom fakultetu smer prevencija i tretman poremecaja ponasanja. Struka se bavi raznim socijalnim problemima kao sto su bolesti zavisnosti, nasilje (vrsnjacko, u porodici, mobing..), kriminal itd. Zeleo bi da trazim posao u Austriji ili Nemackoj. Interecuje me ako neko poznaje ovu struku, gde mogu da trazim i pod kojim tagovima poslove. Hvala unapred



#84 boki81

boki81
  • Members
  • 4 posts

Posted 12 June 2013 - 06:53

Evo malo sam razgledao ovaj forum, i videvsi ovu temu, odlucio da se registrujem i napisem svoje iskustvo, i kroz sta sam prosao do sada... mozda ce nekog zanimati. Pisem konkretno za Austriju posto tu zivim od 2009 god. Zavrsio sam takodje srednju med. skolu u srbiji, i kada sam dobio prvu boravisnu i radnu vizu isao sam na pokusaj da nostrifikujem diplomu. Morao sam posetiti zgradu landesregierung-a (nesto kao centar vlade u toj pokrajini) posto se u njoj nalazi i odeljenje za zdravstvo koje mi treba. Za nostrifikaciju diplome pod 1. su mi trazili na uvid sve papire u vezi skolovanja i u vezi radnih mesta na kojima sam radio (to vazi za onoga ko je radio u nekom zdrav. centru u srbiji npr.) ja sam radio oko 7 godina u bolnici pa sam i to morao dati na uvid. Znaci, diploma, svedocanstva, uverenje o polozenom drzavnom ispitu, izvestaj iz bolnice gde sam radio, na kojim odeljenjima i koliko dugo, i najbitnija stvar: FOND CASOVA za sve 4 godine skolovanja. Zasto im je to bitno? oni prave obracun casova, tojest uporedjuju sistem naseg skolovanja i  njihovog, i sta god fali, to se mora nadoknaditi... ako imaju neki predmet koji mi nemamo, to se mora polagati komplet. ako negde fali casova kod istih predmeta, to se mora odraditi itd.. nadam se da ste shvatili. Dalje, svi ti dokumenti moraju biti prevedeni sa pecatom ovlascenog dolmetschera (prevodioca) i jedna losa stvar je sto nece da se bakcu sa nasim prevodiocima (iz srbije) nego to mora prevesti njihov covek. Ovaj celokupan proces do sada izasao me je oko 300e (obracunavanje  casova itd...) Kada se to sve preda, onda se ceka izvestaj koji dolazi na kucu i pomocu kojega se osoba moze upisati na skolovanje tojest da odradi ono sto joj fali. Drugim recima, to se smatra kao podnosenje zahteva za nostrifikaciju diplome. Ja sam tu nesto malo posustao, bio u frci sa parama, tako da sam poceo da radim u firmi koja nema veze sa zdravstvom. Evo sad posle 2,5 godine resio sam se da isteram stvar do kraja, sada sam i dosta jaci sa jezikom, a i finansijski, a i stupio sam u kontakt sa jednom savetnicom koja je zaduzena iskljucivo za nas, sa ex yu prostora, pa mi je i ona dosta pomogla. Plus sto po novom zakonu sada ljudi mogu da pocnu raditi u zdravstvu odmah po pocetku skolovanja, naravno racunaju se kao nekvalificirani radnici, ali opet dosta ti pomogne kada si u centru zbivanja i vidis kako to sve funkcionise, pa makar i sa pozicije praznioca guski i lopata...  Za upisivanje u skolu polaze se neka vrsta prijemnog, ali nije isti kao i kada se upisuju redovni srednjoskolci, dosta je laksi. Sto se tice poznavanja jezika,otprilike nivo b2 moze da prodje. Evo toliko od mene i ako nekoga interesuje nesto preciznije slobodno neka pita, pa cu probati da pojasnim, sto ne bude ja znao, znace ova savetnica sa kojom sam u kontaktu. I da ne bude zabune, ovo je za Austriju, za Nemacku je mnogo mnooogo lakse.



#85 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 June 2013 - 08:46

boki vidim da si se informisao dobro jer je koleginica koja je celu pricu odradila jos 2011. opisala sve ovako isto,za neke druge detalje sta i kako javi se da ti prosledim neke info sa drugog foruma jer ne smeju da se ostavljaju linkovi ovde. Ja se nadam da cu krenuti u istu pricu uskoro pa cemo videti sta i kako dalje.Pozdrav

#86 boki81

boki81
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 June 2013 - 06:09

@delija : u pravu si, isao sam svuda na lice mesta i raspitivao se iz prve ruke i na pravim mestima, i to je to, jedino sto se ovo napisano kroz sta sam ja prosao odnosi na rezidente, koji vec imaju mesto boravka u austriji. Mada mislim da je i za nekoga ko konkurise van austrije isti princip nostrifikacije diplome, jel razlika u predmetima mora da se polaze. Ja cu sada da guram dalje, najverovatnije sledece nedelje idem da se prijavim u skolu, i da dobijem termin za polaganje prijemnog. Ako tu vidim da je sve ok i da ne zaostajem sto se tice jezika, onda od jeseni krecem u skolu. Jedino ne znam sta cu sa radnim mestom, iskreno, odmah bi se prebacio u bolnicu, i napustio ovu firmu u kojoj sam sada posto nema nikakve veze sa zdravstvom. Izvini sto ti odgovaram ovako kasno, radio sam nocnu, evo sad udjoh u kucu.



#87 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 June 2013 - 06:50

Postovani,
 
Potrebna mi je jedna informacija. Diplomirao sam na Defektoloskom fakultetu smer prevencija i tretman poremecaja ponasanja. Struka se bavi raznim socijalnim problemima kao sto su bolesti zavisnosti, nasilje (vrsnjacko, u porodici, mobing..), kriminal itd. Zeleo bi da trazim posao u Austriji ili Nemackoj. Interecuje me ako neko poznaje ovu struku, gde mogu da trazim i pod kojim tagovima poslove. Hvala unapred

Dodji u US trebas nam. ;)

#88 Bobby88

Bobby88
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 August 2013 - 23:35

NSZ je ponovo raspisala konkurs za zdravstvene radnike u Nemackoj. Evo linka sa blizim informacijama:

 

http://www.nsz.gov.r...ema_koj.cid5316

 

Srecno! ;)



#89 Opperator

Opperator
  • Members
  • 10 posts

Posted 09 August 2013 - 12:14

Sve je istina što je boki81 rekao ali moram da demantujem jednu stvar. Ne znam u kojoj je Austrijskoj pokrajni on aplicirao za nostrifikaciju diplome ali meni u Beču niko nije tražio da prevodilac bude registrovan u Austriji. Sve papire sam preveo u Srbiji i nikakvih problema nisam imao. 


Edited by Opperator, 09 August 2013 - 12:15.


#90 zatara

zatara
  • Members
  • 1 posts

Posted 09 August 2013 - 23:16

Interesuje me da li ima nekog ko je po struci lekar,a otisao je u Nemacku da radi kao medicinska sestra ? Planiram da odem na taj nacin,jer imam polozen drzavni za sestru i polozen A2 nivo,mislim da bi bilo lakse i brze u Nemackoj poloziti B2 nivo nego ovde u Srbiji,koji je potreban za rad kao lekar?Znacilo bi mi necije slicno iskustvo da cujem,unapred hvala :)