Jump to content


Photo
- - - - -

Zdravstveni radnici Austrija, Nemacka, itd.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#61 Amerasia

Amerasia
  • Members
  • 30 posts

Posted 06 March 2013 - 12:37

Konkurs Nacionalne sluzbe za zaposljavanje je bio skoro, i to za medicinske sestre i tehnicare. Trazili su poznavanje jezika na nivou A2, a moguce je konkurisati i sa manjim znanjem s tim sto ce se naknado organizovati kursevi jezika. Meni izgleda da bas spustaju kriterijume sto se znanja jezika tice



#62 jjankovic82

jjankovic82
  • Members
  • 7 posts

Posted 07 March 2013 - 09:06

Konkurs je jos uvek aktuelan, jos par dana, nisam sigurna koliko. Nema dovoljno prijavljenih, tako da ce mozda spustiti kriterijume, nisu sigurni sta ce Nemci sve da traze...ovo je iz prve ruke, od mojih sestara koje su se prijavile. Pozz svima i srecno :rolleyes: 



#63 Amerasia

Amerasia
  • Members
  • 30 posts

Posted 07 March 2013 - 15:08

Konkurs je trajao do 5 marta. Prijavila se moja supruga, pa sam upoznat iz prve ruke :-)

Trazili su  A2 nemacki, sertifaikat nije obavezan, a na samom intervjuu sa predstavnicima nemacke sluzbe za zaposljavanje ce se videti znanje nemackog.



#64 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 07 March 2013 - 17:32


....

Srecno!

Edited by Sunshine State, 07 March 2013 - 17:51.


#65 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 March 2013 - 00:55

ima li ko iskustva iz Češke? Nešto sam se sa hanumom premišljao i stali na raskrsnicu nemačka/češka - ni meni ni njoj nije problem struka pošto oboje imamo tražene poslove a sa švapskim smo na nekom početnom nivou - elem, kako to obično biva njoj je više prirastao srcu nemački order und disziplinung. a meni Prag - al nemam pojma ni kako se tamo živi ni kako je za struku (medicinsku).



#66 Marko990

Marko990
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 April 2013 - 09:44

Je l' neko prosao na ovom konkursu koji je raspisao NSZ?



#67 plavusica

plavusica
  • Members
  • 3 posts

Posted 09 April 2013 - 13:02

Na tom konkursu je pozvano oko 140 ljudi na razgovor,radio se i test na Gete institutu,i proslo je njih oko 50 :)



#68 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 April 2013 - 21:29

ima li ko iskustva iz Češke? Nešto sam se sa hanumom premišljao i stali na raskrsnicu nemačka/češka - ni meni ni njoj nije problem struka pošto oboje imamo tražene poslove a sa švapskim smo na nekom početnom nivou - elem, kako to obično biva njoj je više prirastao srcu nemački order und disziplinung. a meni Prag - al nemam pojma ni kako se tamo živi ni kako je za struku (medicinsku).

 

 

Čitaj ovde, svašta se tu napisalo.

 

http://forum.b92.net...ic/41593-ceska/



#69 Marko990

Marko990
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 April 2013 - 08:26

Na tom konkursu je pozvano oko 140 ljudi na razgovor,radio se i test na Gete institutu,i proslo je njih oko 50 :)

 

 

Proslo ih je oko 70  :) Ja sam jedan od njih, ali pokusavam da nadjem jos nekog ko je iz BG-a. Sve je nesto na cekanju sad zbog organizovanja svega toga...



#70 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 15 April 2013 - 11:19

Od toliko hiljada nezaposlenih zdravstvenih radnika oni traze 250 a na kraju zaposle 70? tu nesto opasno ne stima,oni su nesto tu domacinski zapeli tako da ne vidim kako ce ubuduce neko dobiti posao kad im od 11 000 sestara ni 250 ne odgovara...

#71 Marko990

Marko990
  • Members
  • 4 posts

Posted 15 April 2013 - 14:43

Verovatno drugi nisu znali jezik kako treba, ali cuo sam da ce biti jos konkursa. Vec sam video kao komentar na nekom sajtu kako je sve to islo preko veze, bla bla... Ja sam rodjen 1990. godine, imam jako malo radnog iskustva, pa sam prosao  i nisam imao aposutno nikakvu vezu. Ucim nemacki vec oko godinu dana. Da su se nasi nesto pitali verovatno ne bih prosao.



#72 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 15 April 2013 - 20:23

Ma kakva veza druze,pa da se za 250 mesta prijavilo 2000 ljudi a ti upao pa da ti neko kaze da si preko veze al oni nisu ni cetvrtinu ljudi od onoga sto su trazili iskupili,malo mi cudno.....prosto ne kontam za sta ce im sledeci konkursi kad se opet niko drugi ne moze prijaviti osim onih koji vec jesu u ovom prvom krugu,ne kapiram:) a i ocito su zesci uslovi bili kad su toliko zacepili da je samo 50-70 ljudi moglo da prodje....ako te ne mrzi napisi kako je sve to izgledalo i neko tvoje iskustvo,znas li gde ides i sta dalje...?? ako nije za javno ti se javi na pp, pozdrav:)


Edited by delija_sever031, 15 April 2013 - 20:24.


#73 plavusica

plavusica
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 April 2013 - 08:05

pozz  Marko,prvo cestitam,neka ti je sa srecom. e, sad ,i ja bih volela da znam kako je bilo na razgovoru ,kakav je test,mislim to sve sto kaze delija,moze i na pp,  :)



#74 Marko990

Marko990
  • Members
  • 4 posts

Posted 17 April 2013 - 09:00

Ma kakva veza druze,pa da se za 250 mesta prijavilo 2000 ljudi a ti upao pa da ti neko kaze da si preko veze al oni nisu ni cetvrtinu ljudi od onoga sto su trazili iskupili,malo mi cudno.....prosto ne kontam za sta ce im sledeci konkursi kad se opet niko drugi ne moze prijaviti osim onih koji vec jesu u ovom prvom krugu,ne kapiram:) a i ocito su zesci uslovi bili kad su toliko zacepili da je samo 50-70 ljudi moglo da prodje....ako te ne mrzi napisi kako je sve to izgledalo i neko tvoje iskustvo,znas li gde ides i sta dalje...?? ako nije za javno ti se javi na pp, pozdrav:)

 

 

Stvar je u tome sto se prijavilo preko 1 000 ljudi. :) Kad sam video brojku pozlilo mi je, i pomislio sam da me nece ni pozvati na razgovor, a camoli da cu proci. Od toliko prijavljenih je 539 odgovaralo uslovima konkursa, a od toga su samo 140 valjda pozvali na razgovor. I kada su me pozvali mislio sam da nema sanse da budem bolji od 289 ljudi i upadnem u 250, a tek sam se zaprepastio kada sam video da su primili samo 70. Kao sto rekoh cuo sam da ce biti jos konkursa, i prijavice se isti ljudi kao sto ti kazes, a mozda i neki novi. Razlika je u tome sto ce do tada valjda bolje znati jezik :) Veruj mi da jos uvek ne verujem da sam prosao, i necu dok ne budem dobio vizu crno na belo. Prva grupa je vec otisla ili treba da ide, ali to su oni koji vec znaju jako dobro nemacki. U mojoj grupi je samo jedna devojka znala nemacki na B2 nivou, i njoj su vec posle razgovora rekli da nema potrebe da radi test. Razgovor se vodio sa osobama koje rade u nemackom birou za zaposljavanje, a pored njih su sedeli i ovi koji rade kod nas, a znaju nemacki jezik, u koliko nekom negde "zapne", da ne zna nesto da kaze. Postavljali su sva moguca pitanja, pored onih standardnih sta si i gde radio itd. npr. Zasto zelis da ides u Nemacku? U koji deo Nemacke bi isao? Da li te porodica podrzava? Da li ce ti biti tesko da se ukopis tamo? Da li imas prijatelje u Nemackoj? itd. Srecom ja imam drugaricu koja zivi u Nemackoj ( Nemica je inace ) i ona radi kao Alterpflegerin, pa sam nedelju dana svaki dan vezbao sa njom razgovor sa mogucim pitanjima, i od toga su me 90% i pitali. Nakon toga se radio test sa ljudima iz instituta, kao klasican test sto si verovatno i cuo kakav je : lesen, schreiben... Dobar deo ljudi je na A 1.2 nivou kako sam cuo. Ja sam po njima na A 2.1. a kada sam pitao devojku koja je radila ispitivanje kaze da ih je jako malo bilo i koji su na A 2.1. a verovatno i jos manje na A 2.2. Znao sam da test necu sjajno odraditi jer sam imao jako losu profeskorku koja nije potencirala konverzaciju kao ova nova koja je dosla pre 4 meseca da predaje u skoli u kojoj sam. Ja sam vec bio u Nemackoj 2 puta, i volontirao tamo u internacionalnim kampovima. Mozda je i to malo pomoglo. Cini mi se da je oko 20 ljudi, ako ne i 30, tu negde oko mog godista, sto me je zaprepastilo, ali kapiram da su radije zaposljavali mladje koji koliko toliko znaju nemacki, jer ce se lakse integrisati. Trenutno sam u Triple Win programu koji je u sklopu svega ovoga i to je pilot projekat cini mi se. To znaci da ukoliko neko ne zna jezik na odgovarajucem nivou ( kao ja npr. a odgovarajuci nivo je B1), a oni su zainteresovani i zele da tu osobu zaposle, onda ce oni platiti ovde da se douci jezik, organizuju strucni kurs, i nakon toga se saznaje ime poslodavca i gde se ide, pa ako je osoba saglasna potpisuje se ugovor i podnosi zahtev za vizu, a sve to vreme projekat prati napredak. Oni takodje pomazu u prvim mesecima pri integraciji u Nemackoj. Meni je jedina nada bila, iako se u to vreme nije znalo za ovaj Triple Win projecat cini mi se, je to sto sam se uhvatio za recenicu koja kaze da ukoliko neko ne zna jezik na odgovarajucem novi da ce oni platiti doskolovavanje. Zato kad su me pozvali na razgovor znao sam da mora dobro da se pripremim, jer jezik ne znam na tom nivou.  Po celoj ovoj prici sve to izgleda nadrealno, cak i meni neverovatno, ali je valjda tako. U svakom slucaju videcu i ja, pa cu vam pisati ovde. Meni jezicki kurs pocinje sledece nedelje. Treba da se zavrsi do pocetka Juna. Intenzivan kurs je u pitanju. Tokom juna treba da bude i taj strucni kurs, i pretpostavljam da bi krajem Jula, pocetkom Avgusta grupa u kojoj sam i ja trebala da ide za Nemacku. To bi ukratko bilo to, i Plavusice hvala na cestitanju :)



#75 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 17 April 2013 - 09:18

Hvala puno za odgovor i svaka cast! izvestavaj i dalje kakva su desavanja:-)