Jump to content


Photo

sloboda izbora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#76 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 12 December 2011 - 00:02

i bude to kao nekakav impuls koji aktivira nesto zapretene radosti i posebne radoznalosti. poslovne, porodicne & ostale brige se zasjence. boje odjednom postanu zivlje i intenzivnije, mirisi snazniji... ulicni zagor dobije neki svoj smisao, svakodnevne situacije, banalne i uobicajene, kao i ljudi u njima, dobiju neku specificnu ljepotu i bivaju zanimnljiviji, iznenadi neka zabavna logika ulicnih fasada, njihov izgled, osvjetljenje...
a dan zapravo obican, kao i svaki drugi...



Tako nekako se i meni cini , da se u nama probude unutrasnje oci kojima gledamo na zivot i ljude iz neke sasvim druge...dimenzije.Na zalost, ne previse cesto,ali dovoljno da nas podsete da postoje...

#77 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 December 2011 - 02:31

.......obozavam cudno vreme , do sad nevidjeno u ovom gradu...znam da nije dobro , znam da su klimatske promene u pitanju, ali zivot je tako laksi bez snega...

#78 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 December 2011 - 11:45

Otpade mi danas jedna neugodna obaveza. Znaci, kafica, malo forum, malo sporta, a bogami i malo uzivanja. Vrijeme i nije bas naklonjeno, ali uz ''Azru'', veliku, ogromnu solju kafe i pokoju cigaru zivot je lijep. Nekad ne treba vise da se covjek opusti. Pokoji telefonski sa finim ljudima, a mozda i neko blago opijanje u najavi? Zivot je lep. Neki drugi dogadjaji, neka skakljiva tema sa foruma i neko prebiranje po uspomenama podsjetise me na ''nas'', i na sjajnu glumicu, pokojnu Sonju Savic.



koliko god ovaj film odslikavao i neku nasu, balkansku tugu i mentalitet, ipak je lep. nekad, kad ovako ''nista ne radim'' sjetim se nekih scena, pa ih potrazim.


:)

#79 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 December 2011 - 17:53

uzela danas slobodan dan...vec treci dan za redom kisa, zeljno ocekivana i potrebna...odlucila da idem u grad i setam po galerijama i svratim do omiljenog restorana i narucim njihovu poznatu cowboy ciao salatu :)

#80 Rale 84

Rale 84
  • Members
  • 186 posts

Posted 16 December 2011 - 11:22

Noc sam proveo u boxnama Posted Image

#81 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 17 December 2011 - 04:17

da li jos neko voli "wind chimes"? ...volim da zatvorim oci dok lezim i slusam njihov predivan zvuk....

Posted Image

#82 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 December 2011 - 04:37

da li jos neko voli "wind chimes"? ...volim da zatvorim oci dok lezim i slusam njihov predivan zvuk....



:D obozavam, najbolji zvuk. Renovirali nesto pre 2-3 godine kod mojih i ja im donela ovece - stoje okaceni na terasi. Jedan od 'majstora' poceo da gundja kako ga nervira zvuk i da ce da ih skine, morala sam da mu objasnim da ce pre on da ode ...

#83 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 17 December 2011 - 05:01

volim terase, volim cvece....ali, ovde nikako da uspem da odrzim cvecku duze od jedne sezone...poslednja uginuta biljka je bio jedan divan bosiljak iz trader joe's...:)

radujem se pvom vikendu, hocu da se vratim starom hobiju - sivenju, obrisala prasinu sa sivace masine i uzivacu u svojim kreacijama....na taj nacin cu i da izbegnem praznicne guzve po prodavnicama...kako je lepo imati slobodu izbora, ne?
upravo sam pomislila na to da je sivenje i rad, tako da nije u skladu sa temom, mada mislim da jeste ako je iz zabave, a ne iz potrebe :)

#84 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 17 December 2011 - 13:26

volim terase, volim cvece....ali, ovde nikako da uspem da odrzim cvecku duze od jedne sezone...poslednja uginuta biljka je bio jedan divan bosiljak iz trader joe's...:)

radujem se pvom vikendu, hocu da se vratim starom hobiju - sivenju, obrisala prasinu sa sivace masine i uzivacu u svojim kreacijama....na taj nacin cu i da izbegnem praznicne guzve po prodavnicama...kako je lepo imati slobodu izbora, ne?
upravo sam pomislila na to da je sivenje i rad, tako da nije u skladu sa temom, mada mislim da jeste ako je iz zabave, a ne iz potrebe :)



Ti kako hoces, ali ja sivenje iz zadovoljstva ne vidim kao rad. ;) ..pa i rad u basti iz zadovoljstva nije neki rad, cak iako daju vidljive rezultate... :)
ima dole topic ''ne volim'', pa ga ne bih ponovo otvarala, ali ah sto ne volim guzve po prodavnicama...kao da je sudnji dan, i tako svake godine :rolleyes:
zato volim da se muvam po gradu kad je rano i jos nikog nema, ili prekasno za neke ambicioznije sopinge.Cak i ne padam u iskusenje-prosto je previse toga na izvolte da bi me mamilo...

#85 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 December 2011 - 13:52

da bi se do dobro poznatog dobrog filinga doslo mora se malo i potruditi. nekome je sivanje, nekome citanje neke dobre knjige, neka setnja sta god. a ja cu na fitnes da se dobro iznojim i izbacim sinocnje maligane. i upasti u dobro raspolozenje iz ovog vrlo kiselog. a onda moze i neka laksa zanimacija. najprije mi pada na pamet gledanje nekog dobrog filma. moze i neki dobar po drugi put da se pogleda. :)

#86 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 December 2011 - 15:56

Zanimljivo pitanje. Uglavnom zavisi od inspiracije: nekad mogu da prelezim ceo dan gledajuci filmove i serije na kompu, nekad zovnem drustvance na klopu koju spremam, nekad do`vatim gitaru pa udri po muzici sa drustvancetom..... Bitno je da se nakon svega toga osecam krajnje opusteno B-)

#87 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 22 December 2011 - 19:49

'danas me zamoli jedan ortak da dovucem kombijem neku njegovu robu,cca 45 km od roterdama. a imao obavezu oko jos jednog auta da nesto zavrsim. i hajde podjem malo kasnije nego sam trebao i malo pozurio. nije bilo nesto guzve, natovarim na brzaka robu i u povratku svratim na obaveznu kaficu na jednoj pumpi. uvijek kad imam tu rutu svratim na bas toj pumpi. radi tu jedna simpaticna zenica iz srbije, sa jednim od najtoplijih i u isto vrijeme sjetnih osmijeha koje sam vidio. obicno se malo prozezamo, dakako na nasem jeziku, ja kupim cigara i espresso. kad, nema je danas. udjem ja, kupim cigare i platim da mi naprave kafu. pita lijepa debeljuskasta mulatkinja: obicnu ili duplu? zapamtila da pijem nekad i duplu. obicnu, kazem. taman ja platio mladic za kasom mi vraca kusur, a ja se predomislim. i vracam mu 1.20€ da naplati jos jednu, a mulatkinji kazem: poduplaj! a momak ce: napravi g-dinu duplu i okrenu se prema meni i vrati potezom one pare. u redu je, kaze. malo mi to i neobicno za holandiju, nasmijesim se i procitam mu ime na bedzu. kad nase ime. pitam ga na holandskom, odakle si? montenegro, veli. :) i razgali lice osmijehom: ma vidio sam ja da si ti nash, zato sam te odmah i castio. odakle si, pitam? iz berana, okoline berana.. i onda nastade prica tipicna za dva zemljaka kad se slucajno sretnu. znas li slucajno ovoga, znas li slucajno onoga. moja snaha je iz sarajeva, itd itd. hajde, moram i ja ici a i momak radi, pozdravim se, zahvalim i odem. upalim kombi, kafu stavim u drzac, zapalim, pustim nasu neku narodnu muziku, u kombiju nema druge, kad poce halid beslic svojim odlicnim i izvjezbanim glasom neku srednje tuznu pjesmicu. :) udri halda, velim, udarim po gasu, cim sam se autoputa dohvatio, lijevu nogu dignem i naslonim na neku plastiku, ma milina. pogledam na sat, sve stizem i malo popustim. vozim jednom dionicom gdje je 80 dozvoljeno, vecina pici brze, ja laganica. kad vidim u daljini zuti se nesto. policajac pored motocikla i onim malim ''fenom'' za snimanje brzine lovi musterije. pogledam na navigaciju idem 79/h. mahnem mu u prolazu i veselo kazem: e danas vala neces. vratim se, kombi ostavim, uletim odmah u drugi auto, zavrsim i to i neka me toplina uhvati. lijep dan ispade uz onako srednje kilavo vrijeme. toliko nesto islo dobro, da sam ga dozivio kao najslobodniji dan kad bas nista ne radim. :D

#88 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 22 December 2011 - 20:22

'danas me zamoli jedan ortak da dovucem kombijem neku njegovu robu,cca 45 km od roterdama. a imao obavezu oko jos jednog auta da nesto zavrsim. i hajde podjem malo kasnije nego sam trebao i malo pozurio. nije bilo nesto guzve, natovarim na brzaka robu i u povratku svratim na obaveznu kaficu na jednoj pumpi. uvijek kad imam tu rutu svratim na bas toj pumpi. radi tu jedna simpaticna zenica iz srbije, sa jednim od najtoplijih i u isto vrijeme sjetnih osmijeha koje sam vidio. obicno se malo prozezamo, dakako na nasem jeziku, ja kupim cigara i espresso. kad, nema je danas. udjem ja, kupim cigare i platim da mi naprave kafu. pita lijepa debeljuskasta mulatkinja: obicnu ili duplu? zapamtila da pijem nekad i duplu. obicnu, kazem. taman ja platio mladic za kasom mi vraca kusur, a ja se predomislim. i vracam mu 1.20€ da naplati jos jednu, a mulatkinji kazem: poduplaj! a momak ce: napravi g-dinu duplu i okrenu se prema meni i vrati potezom one pare. u redu je, kaze. malo mi to i neobicno za holandiju, nasmijesim se i procitam mu ime na bedzu. kad nase ime. pitam ga na holandskom, odakle si? montenegro, veli. :) i razgali lice osmijehom: ma vidio sam ja da si ti nash, zato sam te odmah i castio. odakle si, pitam? iz berana, okoline berana.. i onda nastade prica tipicna za dva zemljaka kad se slucajno sretnu. znas li slucajno ovoga, znas li slucajno onoga. moja snaha je iz sarajeva, itd itd. hajde, moram i ja ici a i momak radi, pozdravim se, zahvalim i odem. upalim kombi, kafu stavim u drzac, zapalim, pustim nasu neku narodnu muziku, u kombiju nema druge, kad poce halid beslic svojim odlicnim i izvjezbanim glasom neku srednje tuznu pjesmicu. :) udri halda, velim, udarim po gasu, cim sam se autoputa dohvatio, lijevu nogu dignem i naslonim na neku plastiku, ma milina. pogledam na sat, sve stizem i malo popustim. vozim jednom dionicom gdje je 80 dozvoljeno, vecina pici brze, ja laganica. kad vidim u daljini zuti se nesto. policajac pored motocikla i onim malim ''fenom'' za snimanje brzine lovi musterije. pogledam na navigaciju idem 79/h. mahnem mu u prolazu i veselo kazem: e danas vala neces. vratim se, kombi ostavim, uletim odmah u drugi auto, zavrsim i to i neka me toplina uhvati. lijep dan ispade uz onako srednje kilavo vrijeme. toliko nesto islo dobro, da sam ga dozivio kao najslobodniji dan kad bas nista ne radim. :D


Pao u sevdah, a? :D

Jel` bila ova? B-)

http://www.youtube.com/watch?v=-2OQT0PSisc







#89 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 22 December 2011 - 20:47

Pao u sevdah, a? :D

Jel` bila ova? B-)

http://www.youtube.com/watch?v=-2OQT0PSisc

Ma pao pravo u sevdah. Bila je i ta, ali ova se ''otpipila''

http://www.youtube.com/watch?v=iQKHLigljwU

sevdah, dupla espresso kafa, cigara ''caballero'' i udri! a jos se i neke crkavice zaradilo. malo li je? :D

#90 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 22 December 2011 - 21:23

Ma pao pravo u sevdah. Bila je i ta, ali ova se ''otpipila''

http://www.youtube.com/watch?v=iQKHLigljwU

sevdah, dupla espresso kafa, cigara ''caballero'' i udri! a jos se i neke crkavice zaradilo. malo li je? :D

Ma jok, ba, ni Ivan, ni Halid ne znaju sta je p(j)esma :D

Samo za drustvo iz coska B-)


http://www.youtube.com/watch?v=RU2toYz2Xb8