Jump to content


Photo

sloboda izbora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#91 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 December 2011 - 15:24

danas i da trebam sta uraditi, ne bih mogao. ma ni telefon da okrenem. lijecim strasni mamurluk od sinocnjeg strasnog opijanja.....i prebrojavam sve trenutke s tobom provedene, malo ih je, al' su oni najdrazi za mene.(iz jedne pjesmice). najbolje je po meni mamurluk opisao pok. dario dzamonja: ''bio sam toliko mamuran da me je i sat na ruci bolio'' :lol: citam neke novine i nadjem mali clancic:

CETVRTAK, 15. DECEMBAR
Prica veceras u kafani MIRČE, pjevac Opere Narodnog pozorista (kojeg znam sto godina, a tek ovih dana saznadoh mu pravo ime - MIROSLAV VULETIC: “Dignu mene u ratu iz rova, kazu, moras hitno u Pozoriste na neki svecani koncert. Navratnanos se nekako sredim, otpjevam sta mi je prvo pala na pamet, jednu Prevertovu pjesmu na francuskom. Zavrsio se koncert, prilazi mi dama i veli na francuskom da usred Pariza nikada nije cula bolju interpretaciju Preverta. ‘A ko ste Vi’, pitam je? ‘Ja sam unuka Jacquesa Preverta’, predstavi se.“ :D

te tako ne radim nista, proklinjem sebe sto poznajem toliko katolika i sto cu i veceras otici na neku slicnu pijanku. ma lazem da proklinjem, dobro mi bas. i slusam pomenutog Mirceta, pjevaca samo takvog. i kontam, kontam i ne mogu da skontam sta fali nekoj finoj narodnoj muzici, narocito u ovakvoj obradi. al' eto, razumijem da neki ni ovo ne vole. :) stvar ukusa valjda.

http://www.youtube.com/watch?v=uVtu_djQMK4

Edited by Rotterdamac, 26 December 2011 - 15:32.


#92 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 December 2011 - 15:42

a veceras nastavak prebrojavanja lepih trenutaka, a bogami cu i zapjevati, doduse malo falsh i ne bas dobro, ali cu zazmiriti i ovo otpjevati:



i uzviknuti: heeej! i sjetiti se svojih dobrih drugova i strasnih planinarskih pijanki uz ponekad i 6-7 instrumenata. a mozda i koju suzu pustim, nekih nema vec odavno. al' eto, ako nista dino rotterdamac ce ih se sjetiti i pjesmu im posvetiti.

#93 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 December 2012 - 00:24

...prelistah sve teme na free zone , i na onoj drugoj kako se vec zove... koje videh, i sve mi lice na ovo sto cu ja sad da pitam, a nijedna nije ...bas to.

Sta radite kad ste sasvim svoji?kad ne analizirate politicku situaciju koju ionako ne mozete da promenite bilo gde da zivite, kad ne resavate probleme koje ne mozete da resite, kad se ne raspravljate sa drugima na forumu il u zivotu zato sto nemate nista pametnije da radite-il vam prosto rasprava prija...

sta radite kad hocete da vam bude lepo, kad imate mogucnosti da se posvetite drugima ili samo sebi, sta radite kad...ne morate nista da radite. smile.gif

bas me zanima.

 

 

 25-ti je bio dan bas za to - mogucnost da se provede dan po svom nahodjenju, bez radnih ili porodicnih obaveza...

 

....vreme da se odspava do kasno...

...da se celi dan ostane u pidzami....

...da se pije topla kafa uz preostale praznicne kolace...

...da se cita odavno zapoceta knjiga....

 

...http://www.youtube.com/watch?v=qGdOIyc186Q

 

 

 

.....u ocekivanju nekog buduceg slobodnog dana....



#94 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 28 December 2012 - 01:11

 25-ti je bio dan bas za to - mogucnost da se provede dan po svom nahodjenju, bez radnih ili porodicnih obaveza...

 

....vreme da se odspava do kasno...

...da se celi dan ostane u pidzami....

...da se pije topla kafa uz preostale praznicne kolace...

...da se cita odavno zapoceta knjiga....

 

.....u ocekivanju nekog buduceg slobodnog dana....

:rolleyes: Slicno ...

Kad je nedelja i lepo vreme (a ovde je skoro uvek lepo vreme, za Bozic bilo 20-tak stepeni, taman da sedis napolju bez jakne) odem u omiljeni kafic, narucim kafu i citam novine. Kad ih procitam od korica do korica, narucim jos jedan produzeni sa mlekom u velikoj solji, i nastavim da citam ... onda dodje vreme za aperitiv (vermut i masline kad pazim, vermut i cips kad ne brojim kalorije).Tad sam negde kod treceg casopisa ... Izmedju stranice i stranice planiram sledecu nedelju i sumiram prethodnu, ali onako natenane ...

 

Kad je tu zivotni saputnik, onda novine delimo, ja mu dodam lokalnu politiku i biznis stane, a on meni medjunarodne. Pa onda komentarisemo belosvetska desavanja :rolleyes:. I uzivamo ...



#95 marso

marso
  • Members
  • 40 posts

Posted 28 December 2012 - 16:36

 .....u ocekivanju nekog buduceg slobodnog dana....

 

 

tek sada vidim koliko je meni ustvari lepo jer mi je svaki dan slobodan...... ;)



#96 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 December 2012 - 16:52

tek sada vidim koliko je meni ustvari lepo jer mi je svaki dan slobodan...... ;)

 

:huh: nista posao, skola? svaki dan slobodan?

 

da pogodim: ili si penzionerka ili si beba? :lol+:

 

u oba slucaja, blago tebi :)



#97 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 December 2012 - 21:00

`Bem li ga, 5 dana ne radim, buljuk mi dolazi kuci na klopu, pice i zivu svirku - prezivecu nekako :s_w:



#98 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 December 2012 - 21:14

`Bem li ga, 5 dana ne radim, buljuk mi dolazi kuci na klopu, pice i zivu svirku - prezivecu nekako :s_w:

 

a ona druga 2 dana? juris bambi i duska dugouska? :( 



#99 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 December 2012 - 21:19

a ona druga 2 dana? juris bambi i duska dugouska? :(

2 dana(4. i 5.) kao radim, pa Bozicna zurka :D 



#100 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 December 2012 - 21:28

2 dana(4. i 5.) kao radim, pa Bozicna zurka :D

 

:D

 

tek sad sam shvatila da sam te pogresno razumela.....

 

ja mislila da si rekao da ne radis pet dana nedeljno, nego samo dva ..... e, svasta od mene....doduse, ima i toga kod nekih, nije bas neverovatno...

 

e, pa srecno nek bude tebi i gostima



#101 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2012 - 21:51

:D

 

tek sad sam shvatila da sam te pogresno razumela.....

 

ja mislila da si rekao da ne radis pet dana nedeljno, nego samo dva ..... e, svasta od mene....doduse, ima i toga kod nekih, nije bas neverovatno...

 

e, pa srecno nek bude tebi i gostima

Ja ne radim 2 nedelje, :P

ali posse toga opet sve ko u staroj godini.

Gde to ima?



#102 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 December 2012 - 22:18

Trenutno na repertoaru:

 

EDIT: Jbg ga Mrde, meni je ova ekipa sto cu s njom svirati, jesti & piti, mnogo bliza no tebi - skupimo se, s vremena na vreme, i posle nam ne treba nikakav koncert, to je vec previse ;)


Edited by kronostime, 28 December 2012 - 22:22.


#103 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 April 2013 - 02:07

Evo, lepo proletnje popodne. Ja presudio tu nekoj svinji, okrecem bbq krmenadle i tenderloin, pa se mislim koje prvo da sredim.

Prosto sam neodlucan ko da mi je 16.