Jump to content

Photo

sloboda izbora

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#61 Vižla

Vižla
  • Members
  • 549 posts

Posted 01 December 2011 - 13:18

... nadomak oblaka.

http://www.youtube.com/watch?v=WIcj5aXgH3I

#62 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 December 2011 - 02:13

Tek na kad se popnes na vrh neke planine, a svice.

Mangupcina sunce izranja na horzontu, ali onako stidljivo, pa kad se pomoli, onda, kao da potrci.

Stvarno nema ista lepse.

Volim da gledam svitanje, i stvarno ne treba nista drugo da radim...tih deset minuta promene zasluzuje svu nasu paznju.
I tu je, nadomak oblaka.

#63 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 05 December 2011 - 14:49

...kada dodje ono da se ''nista ne radi'', uhvatimo put pod noge...i zavrsimo sasvim neplanirano ovde

da bi kasnije dobile najmanju i najsladju baklavu koju sam videla...[ovde je uvelicana]

ovo neocekivano simpaticno mestasce na pola puta izmedju tacke A i tacke B, tako lepo ''legne''coveku ,pogotovu kad se ne nada...sigurna sam prilicno da ste i vi tako otkrivali neka simpaticna mestasca za provodjenje vremena i nizanje prica ...u toploj atmosferi. :)

Attached Files

#64 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 06 December 2011 - 13:07

Ovih dana je malo, sasvim malo vremena za nista...
pa u tim retkim ''nista ''trenucima dok cekam da svane dan...volim da gledam oblacice iz kafe koja se pusi.Rasipa se u svim pravicma.Mirise jos dok je na sporetu, iako je obicna, nes kafa.

#65 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 December 2011 - 13:30

ozbiljno radila windows shopping on line :D

Nista nisam kupila ali je bilo opustajuce.

#66 sitna riba

sitna riba
  • Members
  • 100 posts

Posted 06 December 2011 - 13:59

Sad si me zbunila.
Pusaci obicno kazu prvo ide egzotican sex, a posle cigareta daj sta das. :P

nema zabune. zena zna sta prica: prvo ide egzoticna cigareta, pa sex, pa onda tek ordinarna cigareta :).

a u vezi sa temom:

volim da setam po stanu, kad imam vreme za "nista" i da smisljam price i filmove, da. setnja napolju isto moze da posluzi, ali je nesto opasnija (zbog semafora i automobila), zanesem se malo, a i pravim cudne face.

e, da, volim i da ceprkam po biljkama, presadjujem, seckam, itd.

#67 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 December 2011 - 16:14

nekad moze biti dobro i kad radis nesto sto ne radis bas cesto. :) pa ne bude monotono. eto npr danas, isao sam kombijem po neku robu oko 160 km od Rotterdama. ujutro otisao po vozilo, pripremim se, pocnem voziti, haj skontam i radio da upalim. a kombi je od jednog ruralca iz bosne. za njega sam isao, on imao neke prece obaveze. upalim ja radio, vidim na displeju jedna holandska stanica se pojavi, radio 538, kad sekundu kasnije poce da pjeva halid beslic. ja zbunjen, kontam zar i oni pustaju haldu? kad ono radio od onih novijih sa memorijskom karticom i ub stickom. :D skontam ma moze, halid broz - dobar skroz. :D jedan od rijetkih narodnjaka koje mogu tu i tamo slusati. svratim na pumpu, uzmem dupli esspreso, zapalim cigaru, otpipim haldu i niz kaljav drum. na putu nije bilo guzve, vrijeme bas lijepo, iako malo hladnjikavo, ma milina. dodjem na odrediste, uzmem tu neku robu i nazad. ali u nekom kul raspolozenju, tako da ispade lijep ''radni'' dan. nekad se neke sitnice podudare, pa bas bude dobro. za razliku od kishe i guzve na putu. danas bi bas dobro. ako poredim sa dzedzenjem uz komp, ispade bas dobra rekreacija i promjena.

#68 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 December 2011 - 16:18

nema zabune. zena zna sta prica: prvo ide egzoticna cigareta, pa sex, pa onda tek ordinarna cigareta :).

za te ''stvari'' ova egzoticna cigara, od marke ''sensi''. uh, kakav sex, svaki damar i mm tijela osjetis. a nakon tusiranja normalna cigareta. :D

nadam se da ste mislile na ovo?

#69 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 06 December 2011 - 19:20

a u vezi sa temom:

volim da setam po stanu, kad imam vreme za "nista" i da smisljam price i filmove, da. setnja napolju isto moze da posluzi, ali je nesto opasnija (zbog semafora i automobila), zanesem se malo, a i pravim cudne face.

e, da, volim i da ceprkam po biljkama, presadjujem, seckam, itd.

To je nesto...to je kreativan rad.I smisljanje prica i ceprkanje po biljkama.
Ja na zalost nemam talenta za biljke, zato kupujem samo ono sto bi izdrzalo nuklearni rat.Ono mi raste, nije da ne raste, i sa minimumom zalivanja.Nekad mu pricam, eto, kad mi dodje.Al to nije bas regularno. :D

#70 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 December 2011 - 19:36

Ja na zalost nemam talenta za biljke, zato kupujem samo ono sto bi izdrzalo nuklearni rat.Ono mi raste, nije da ne raste, i sa minimumom zalivanja.Nekad mu pricam, eto, kad mi dodje.Al to nije bas regularno. :D

Jes' probala da mu pjevas? Mene nagovorilo, kako zapjevah, nako samo kaktus osta. :D Bice da je kaktus ili gluh ili bas otporan.

#71 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 December 2011 - 19:47

Jes' probala da mu pjevas? Mene nagovorilo, kako zapjevah, nako samo kaktus osta. :D Bice da je kaktus ili gluh ili bas otporan.

Cuti Rott meni bi se i plasticno cvece osusilo... Evo je ova palma skapava vec 3 meseca.
Volim ja biljke ali ne vole one mene, zato ja odem u neku bastu kad mi se uziva u svecu i drvecu.

#72 Vižla

Vižla
  • Members
  • 549 posts

Posted 07 December 2011 - 11:54

Sloboda izbora Posted Image Ovih dana... kao Garfield: "Doing nothing takes everything I've got" Posted Image

#73 sitna riba

sitna riba
  • Members
  • 100 posts

Posted 07 December 2011 - 21:26

nadam se da ste mislile na ovo?

jasta :).

zavisi od tacke gledista: meni je "nista", jer uvek i samo uvek ostane u mojoj glavi, nikad ne dobije finalnu formu :). kako bih ti rekla - skup haoticnih misli koje se slazu u film ili pricu, koje mogu da nastanu iskljucivo kad ama bas nista ne radim, ne moram da radim ili ne zelim da radim.

moje biljcice fino napreduju, al' bice da je klima u pitanju ;) ...

#74 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 11 December 2011 - 16:23

...kad ne radim nista posebno kao sad...mislim o sivim zonama i tome kako je malo potrebno ljudima za lepo raspolozenje.
Ponekad samo neka promena.
Juce sam sa jednom grupom zena otisla na izlozbu u drugi deo grada...dan je bio leden, suncan i divan, kako to obicno ovde zimi biva, a raspolozenje prisutnih dobro van svake granice razloznosti...

Vecina tih zena radi u ''sivoj zoni'' kao negovateljice tj legalno i zakonski, a druge strane strasno su izrabljivane od poslodavaca...bilo da ih ucenjuju, bilo da ih mame novcem, tek, korist je obostrana ali patnja je jednostrana...od toga da brinu o starcima koji imaju ozbiljne i teske bolesti [npr.alchajmer i parkinson kombinovano] pa ih onda deca takvih ljudi ne pustaju da izadju iz kuce duze od 8 sati jednom nedeljno :blink: pa ih ucenjuju da potpisu dozivotne ugovore tj dok je stara osoba ziva...[moze da bude i 10-15 godina] :huh: jer starci ne mogu bez njih...onda ide onaj deo sargarepe, da ne bude samo stap- sponzorisacemo vam decu da dodju i ona u Kanadu, dobro cemo vas platiti da vam nista ne fali, vodicemo vas na putovanja po svetu da vidite malo sveta...[doduse iz bolnicke sobe koju delite sa starcem]..i tako.ugovori uglavnom funkcionisu, nema drugog izbora, ni za jedne ni za druge.

Ali svako zivo bice ,valjda i bubamara,a kamoli covek , zeli da negde izadje ponekad i dise slobodno, a da ne gleda na sat kad ce da se vrati na posao...
juce nam je svakako bio dan za uzivanje-meni koja sam videla izlozbu jedno 5 puta sto su one tako srecne, njima sto se ritam zivota promenio pa mogu da uzivaju u panorami grada umesto da sede u zatvorenom prostoru...

ovo doduse ne spada u nista, no we shared a moment je svakako nesto...barem je vredno pamcenja.

#75 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 11 December 2011 - 23:25

prije par godina se jedan moj komsija ubio. covjek je imao kancer, nikakvih iluzija o kakvom izlijecenju. znao je kakav mu se bolan kraj ubrzano priblizava...
jednog lijepog jutra je otisao do obliznjeg parka i pistoljem, hicem u glavu, okoncao sebi zivot.
interesantno je da sam covjeka sreo nekoliko puta prethodne veceri. lijepo ljetnje vece, a on je setao... a zapravo se oprastao od ovog svijeta, upijao poslednje sokove zivota nakon sto je prethodno donio odluku da ga zauvjek napusti.
znao sam se zapitati o cemu li je razmisljao, sta li je pritom osjecao...
mozda je jednostavno samo setao, gledao, osluskivao... mozda mu to bio kao neki sjetni, vec odsanjani san.
otada se s vremena na vrijeme prisjetim toga, prene me to bukvalno na ulici. dosjetim se iznenada da nismo vjecni, da nas "otpravnik poslova" mozda za koji dan moze nenadano otpraviti...
i bude to kao nekakav impuls koji aktivira nesto zapretene radosti i posebne radoznalosti. poslovne, porodicne & ostale brige se zasjence. boje odjednom postanu zivlje i intenzivnije, mirisi snazniji... ulicni zagor dobije neki svoj smisao, svakodnevne situacije, banalne i uobicajene, kao i ljudi u njima, dobiju neku specificnu ljepotu i bivaju zanimnljiviji, iznenadi neka zabavna logika ulicnih fasada, njihov izgled, osvjetljenje...
a dan zapravo obican, kao i svaki drugi...