Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

ABA liga


  • Please log in to reply
42118 replies to this topic

#42091 pendulum

pendulum
  • Members
  • 731 posts

Posted 24 April 2019 - 13:06

Aj i ja da se zapljunem pošto ništa nisam komentarisao od početka ovih serija.

 

Što se tiče terena  - Zvezda apsolutno zasluženo.

 

Šta god pojedinci pričali i pokušali da umanje kvalitet ovog tima, bili su ubedljivi favoriti po kladionicama i pre početka takmičenja, i pre početka plejof serije i pre finala i pre 5. utakmice.

 

U Evrokupu je Zvezda delila 4. mesto po prognozama za osvajanje. To nije teško proveriti.

 

Jesu se dešavale povrede usput, ali to nije remetilo kvote na Zvezdu.

 

Budućnost je možda imala skup, na papiru, boljih individualaca ali se odmah videlo da ta grupa igrača neće funkcionisati kao tim. Ono što su oni odigrali u Beogradu, iako su verovatno bili i pod uticajem celokupne atmosfere, je jedno od užasnijih izdanja u finalu bilo kog takmičenja.

 

Što se tiče poređenja sa KKP - nema mnogo smisla. Zvezda je i viša i jača na svim pozicijama što je izuzetno bitno. Jeste na pleju Partizan nominalno bolji, ali u široj slici ne pravi razliku. Svojevremeno smo i mi u EL igrali sa Tepićem kao glavnom opcijom na kecu. Uglavnom, KKP je doveo dosta igrača koji su samo proširili rotaciju, ali ne i doneli poseban individualni kvalitet. Nismo imali nijednog igrača koji može da uzme loptu i odigra 1 na 1. U teoriji to bi mogao da bude Zagorac, koji je još uvek daleko od toga, i donekle Marinković. S druge strane u Zvezdi, kad sve stane, rešavali su Reglend, Perperoglu, Davidovac i Beron pa i KC Rivers u poslednjim tekamma. Mnogo se potcenjuju domaći igrači u KKCZ koji su i prošle godine bili legitimni članovi EL tima. Zvezda je napravila dobar tim od talenata, iskusnih EL i solidnih domaćih i stranih timskih igrača. Rekoh već ranije, KKCZ ima ove sezone jači tim nego što je KKP imao u dobrom broju svojih EL nastupa nego se kvalitet tima nipodaštava kako bi se isti prikazao kao ne znam kakav underdog. Markos se ranije bavio poređenjima, pa eto uporedite samo ovaj sastav CZ recimo sa sastavom KKP koji je otišao na F4 (Roberts, Mekejleb, Kecman, Veseli, Vraneš, Sinovec, Milošević, Rašić, Mitrović, Božić, Marić, Đekić).

Mislim da je CZ imala i malo sreće ove sezone jer su se Cedevita i Budućnost samoubili u pogledu planiranja rostera. KKP nije ništa računao ove godine. Verujem da su naši u jednom trenutku videli neku šansu usled raspada CDV i BUD s jedne strane i nešto lošijih nastupa CZ s druge, pa kao ajd da pokušamo iz prikrajka, ali objektivno, Partizan je tu gde je i završio na kraju regularnog dela, na četvrtom mestu. Jači od ostatka lige, ali nedovoljno jak da u nekoj seriji napadne titulu.


Što se tiče vansportskih dešavanja Pepe i NMX su objasnili manje više sve - ono na šta bih ja ukazao, a što sam primetio prethodnih dana i nedelja, a i pre toga, je ta neka vrlo opasna spika koja se gura od Čovića, preko njegovih medija, foruma, portala, navijača na društvenim mrežama da Zvezda u regularnim uslovima ne može da izgubi utakmicu i da je svaki postupak skandiranje, pljuvanje, gađanje zapravo samo odgovor na tuđe ponašanje. Svi ostali su govna i igraju na prljavo, pa eto sad moramo i mi. Primilo se nažalost to i ovde u popriličnoj meri, a kad je tako među ljudima koji spadaju u "normalne" navijače, kako će tek razmišljati neki average joe sa tribine. Sve u stilu - sa gospodom gospodski, a sa stokom stočarkski gistro. A pošto se, kad se govori o gospodi, često spominje Cedevita, zaboravlja se da se Čović čak i sa njima pičkarao ozbiljno preko medija. Ovo od juče gde se opet traži neka zavera i najavljuje da će biti objavljeno ko je pokušao provokacijama iz Budućnosti da izazove reakcije, a bez želje da se osudi ponašanje u svom dvorištu je baš sramotno. Avansno kukanje na sudije pred svaku tekmu da i ne spominjem, a pritom je suđenje bilo, uz par nekih očiglednih grešaka, bolje nego što je na pojedinim EL tekmama.

Sve u svemu granica je ozbiljno pomerena. Videćemo na šta će to ličiti ubuduće.


  • 5

#42092 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 24 April 2019 - 13:17

Ono je, kao i u Podgorici, bila velika sramota koja nikad ne sme da s ponovi, koji god da je klub u pitanju. Ništa tu nije bilo prenaduvano.

Druže nije to prenaduvano, to je čist kriminal. Na kriminal se odgovara kriminalom jer živimo na Balkanu i ovde važe balkanska pravila. Kome to nije jasno ili se pravi lud ili ne zna gde živi.

Aba nije odreagovala na vreme prošle godine, a i ove je bila malo je reći blagonaklona prema nasilju.
Pitanje je šta posle ovoga ide i gde će se završiti?

Edit: kao što sam rekao najveća žrtva je kosarka i stvarno je šteta jer je Zvezda igrala fenomenalno ceo plej of, a pre početka serije sa Partizanom sam rekao da je to finale pre finala što se na kraju i ispostavilo.

Edited by _propolis_, 24 April 2019 - 13:18.

  • 0

#42093 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 24 April 2019 - 13:24

Da nastavimo sa aktuelnostima. Buducnost dovela nekog Mijovica za trenera, 82. godiste.

To znaci definitivan razlaz za bracom preko bare. Bilo u ljubavi ili preko neke stvari.
  • 0

#42094 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 24 April 2019 - 13:33

Francuska sobarica ftw.


Nula je bodEva, ako mu ovo ne bude nik na novom forumu :)
  • 1

#42095 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 24 April 2019 - 14:06

 

Jedan od osnivača ABA lige, Božo Milićević, više nije deo regionalnog takmičenja, ali sva dešavanja prati sa velikom pažnjom.

 

Događaji u finalnoj seriji ABA lige, po njegovom mišljenju, pretvorili su ABA ligu u teror koji više nema smisla.

 

– ABA liga se pretvorila u teror i ovo više nema smisla. Liga se maksimalno politizovala, a nekada je funkcionisala bez politike. Postojala je namera da se liga preuzme od strane klubova, a žao mi je što Cedevita i Cibona, nisu shvatili šta je ideja jednog od klubova i gde sve to skupa vodi, rekao je Milićević, a preneo Jutarnji list.

 

Iako nije imenovao taj klub, list prenosi da se može zaključiti da je u pitanju Crvena zvezda.

 

– Moram da naglasim da sve ovo ne govorim iz razloga neke osvete jer više nisam unutra, to su prosto činjenice. I evo nas, stigli smo u klasičnu krležijansku „balkansku krčmu“. Sve to nema smisla, na nama je da se ova stvar raspetlja.

 

– Hrvatski i slovenački klubovi, kao i oni koji dolaze iz država članica EU, imaju drugačiju poresku politiku i samim time su zakinuti u odnosu na klubove iz ostalih država. Svaka ptica svome jatu leti, oni bi morali da se povežu, naprave svoju ligu, a što se tiče neke šire lige jednostavno da čekaju da se situacija smiri, disciplinuje, da ne govorim o tome da bi trebalo i da se kultiviše, pa da sve može da bude u nekom normalnom civilizacijskom duhu. Ovo u što se ABA liga pretvorila zaista nema smisla, zaključio je Milićević.


Edited by D. Cooper, 24 April 2019 - 14:06.

  • 0

#42096 GRadenko

GRadenko
  • Members
  • 88 posts

Posted 24 April 2019 - 14:06

Bravo.

 

Plašim se da je jedini način da se klubovi ovde nauče pameti kazna, i to drastična. U mom idealnom svetu bi sad Evroliga izašla sa saopštenjem kako organizacija utakmica kao i ponašanje gledalaca nisu na nivou i u skladu sa vrednostima koje Evroliga želi da promoviše u svojem takmičenju i kako su i Budućnost i Crvena Zvezda suspendovani (ili bilo kakva druga formulacija) iz evropskih takmičenja za narednu godinu (ili dve, tri, koliko god...). Da ne bude zabune, apsolutno isto bih mislio i da je u pitanju Partizan ili bilo ko god drugi. Ukoliko ne možeš da obezbediš određene uslove i ukoliko ne promovišeš vrednosti takmičenja u kojem igraš, ne možeš da učestvuješ. Klasičan NBA princip - core values i organizacija, ko nije dorastao, ne igra.

 

Apsolutno sam siguran da je moguće imati iste scene kao u Litvaniji sinoć - jaaako, jako važna utakmica, ali cela hala u zelenom, svako sedi na svom mestu, navijaju koliko mogu i koliko im je volja, nema ljudi na stepenicama, nema ubacivanja predmeta u teren, nema paljenja baklji u zatvorenom prostoru, nema uvredljivih transparenata, nema rasizma ili šovinizma na tribinama. I ljudi izgube utakmicu, aplauz igračima, svako na svoju stranu. 

 

Ti u stvari  tražiš ono što sad Budućnost traži!???

 


  • 0

#42097 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 24 April 2019 - 14:09

Ti u stvari  tražiš ono što sad Budućnost traži!???

 

pa kad sam izdajnik i nepatriota...

 

ako bi se samo udostojio da zaista pročitaš šta sam napisao razumećeš zašto sam uopšte i pisao

 

hint: moj motiv nema nikakve veze ni sa czv, ni sa budućnošću, ni sa kkp, niti sa bilo kojim klubom...


  • 2

#42098 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 24 April 2019 - 14:12

Da, treba citirati Milicevica, jedno mrtvo puvalo, koje ne moze organizovati basket ni u svojoj ulici vise.
  • 0

#42099 GRadenko

GRadenko
  • Members
  • 88 posts

Posted 24 April 2019 - 14:12

Sve sam ja dobro pročitao što si ti napisao


  • 0

#42100 Firga

Firga
  • Members
  • 3,608 posts

Posted 24 April 2019 - 14:19

ja samo kažem da je ovde na forumu racionalizacija tekla ovako:
 
(pred prvu utakmicu u bgdu)
- moramo sprečiti sudijsku krađu pa makar upali na teren (to je doduše jedan kolega napisao, nije postojao javni konsenyus)
 
(tokom i nakon prve dve tekme)
- u podgorici je uvek bio haos, setitie se prošlogodišnjeg finala, ionako nas sudije kradu, malo upaljača, malo huligana u prvim redovima - da znaju kako stoje stvari.
 
(nakon prve u podgorici i tokom serije tamo)
- mamuimjebem švrecersku, mafijaški klub. vratiti im istom merom
 
onda smo im vratili istom merom, možda i malo iznad, čisto da ne budemo dužni. onaj fine touch u svlačionici na albanskom će se pamtiti.
 
----
 
e sad kada se neko požali ubuduće na forumu oko uslova i atmosfere u podgorici, neka se seti da smo im sve lepo vratili jer smo tako želeli a ne zato što smo morali
(kao što i dalje stidljivo provejava u nekim upisima, kao bi se ovo sve nastavilo da mi nismo pokazali naš repertoar)
 
 
ja lično mislim da je ovo nepovratno otišlo u oly-pao ili gore ukoliko liga zaista ne pokaže čvrst stav da se bilo kakav i nagoveštaj dovljanja, ma i neprimerena proizivanja - seku u korenu. takođe, mislim da je meda lepo primetio: ceh će možda platiti neko na letovanju u crnoj gori ili provodu u beogradu zato što je klubovima palo napamet da se igra rata.
 
 
velika je zabluda to da iko sa obe strane tu može da pomisli "e pa sad smo kvit, natrag na normalnu situaciju"
 
 
 
 
ovo nije situacija koja mene lično dotiče. odavno sam prestao da idem na utakmice, još u prošlom veku. išao sam u crnu goru na letovanje jednom u ovom veku.
takođe, nemam nikakav problem da gledam zvezdu samo u euroligi, 34 tekme, malo li je.
 
samo mi je poražavajuće da ljudi nalaze opravdanja za ovakve govnarije u nekim višim ciljevima i osvetama. ja ću uvek pričati o svojoj strani, iskreno me zabole za podgoričane ili zadrane, zagrepčane, splićane
 
tako su ljudi nalazili opravdanja i u ratovima na ovim prostorima.
nekome je razlog drugi svetski rat, nekome nešto ranije, nekomo je ok šta se desilo zato što su oni prvi počeli da se naoružavaju ili oterali nekoga pa smo tek onda mi.
 
 
 
racionalizacija je uvek moguća i izvodljiva, samo što ostavlja dugoročne posledice.
a ljudi su očigledno okej sa takvim posledicama i meni to nikada neće biti okej.
 
jebiga, tako je kako je.


Kako na kraju svakog parafraziranja dodas nesto da dosolis, ali razumem sve s ciljem :)

Ko je pozivao na upad na teren, bacanje upaljaca i ostalih sranja i sve sto moze da ugrozi bezbednost?

Sta je to Buducnost dozivela u prve dve utakmice? Vredjanje i pljuvanje i upaljaci? Nemoj da se pravimo da smo Engezi. To je repertoar koji se na ovdasnjim sportskim dogadjajima visokog rizika ponavlja iz godine u godinu i smatra se sastavnim delom domaceg terena. Da li je to normalno. Ne da nije, nego je izopaceno. Ali je nazalost ustajeno jer oni koji su ucesnoci u sportskim duelima prihvataju da to bude tako. Da bas oni, koji prvo kukaju na to kad izgube. Da da prihvataju.

I kapiram ljude koji su odustali od samog pracenja i posecivanja takvih dogadjaja jer im pobeda omiljenog tima, tenzije i ostala licna sranja klubaskih vodja nisu ispred uzivancije uz sport. Ali ne razumem ljude koji su zabezeknuti svaki put kada se sranja dese i opet daju legitimitet tome prateci, posecivajuci, komentarisuci po forumima "cist deo" istog tog kluba na cijem je celu raspirivac tenzija. Taj tim ili timove. Imali smo trenera koji to radio, sad imamo celnike klubova. A i dalje nas interesuje sve, a vrlo dobro znamo da je bilo licno izmedju Vujosevica i Covica i da je sad licno izmedju Covica i Bokana i da ce verovatno sutra biti licno izmedju Ostoje i Bokana, ili na kraju krajeva vrhovnih "Bogova" dve susedne drzave.

Dakle, kakvi principi i kurci palci, ko nece da bude ucesnik u ovom blatu, onda ostanes dosledan principima i ne pratis kaljugu i sva ta zbivanja i bojkotujes makijavelisticke klubove tj njihove vodje. A u ova cetiri iz plejofa tri su takva. Jedini koji u tome ne ucestvuje konacno shvata da se ne moze gospodski. I upravu je. Mozda su i zasluzili bar jednu titulu sve ove godine a nisu je uzeli. Jer nije samo sport. Tako se povukao Hemofarm svojevremeno, tako se povlaci i Cedevita. Ova tri ostaju da se rvu u blatu i iskustvo mi govori da nece skoro biti ferke, vec jednostavno ako neces onda izadjes iz blata. Niko te ne tera. Ok? Nije naravno ok, nije normalno, ali prodjose Bogami dve decenije a i dalje je tako. Ko je to trebao da sredjuje a nije. I zasto nije? Zato sto privlaci ljude. Isto kao ovi prokleti rijaliti.

U ovome ili jesi ili nisi. Ne mozes u julu da se radujes pojacanjima koja dovodi dr Coki i da precutno prihvatas njegov boravak tu, zarad uzivanja u Zvezdi, a onda na prolece da se zablaznjavas njegovim likom i delom, a svi znamo koliko pokvaren i zao moze da bude. Tj mozes, ali ne ako si od principa. Jer doci ce april i doci ce jun, njihovo vreme poganih dela i naknadno moralisanje prosto nema tezinu kao kad to radis u julu.

Ovo se prihvata ili ne. Nema sredine, u toj sredini curi licemerstvo na sve strane. Ti ljudi su ogledalo kluba i sa 34 meca u evroligi ili ona tri cetitri prljava u kupu i plejofovima. Isti su i isti je to klub.

Da se vratim na finalnu seriju. Dakle na dve je prve vidjeno sto i u svakoj vaznoj utakmici ove ili domace lige, u svakom derbiju recimo. I onda se desi podgorica i sve ono. A Covic cuti. Evo ti post od tad

Iz kluba se niko ne oglasava a svedoci smo da se to uradi za mnogo banalnije stvari. Neki zakljucak: "Istrpecemo bez kukanja, a vi cete doci opet gore". E sad, problem moze da bude sto su sudije, delegati i predstavnici lige dozvolili sve ono dole kao da je sve ok i da postoje uslovi za igru. Samim tim kriterijumi za neki prekid ili praznjenje skace za dva levela od nekog normalnog, a masa ce, siguran sam, testirati gde su te granice.
Niti slutim, niti predvidjam, ali realan je to scenario. Da izuzmemo i fizicke napade, ne vidim nacin da sa onakvim sudijskim kriterijumom mozemo do pobede dole. Peta je realna, a u petoj je realna svaka moguca tortura ekspedicije iz Podgorice.
Zakljucak: juce je moralo da se ne igra ili da se izbace svi koji su krocili na teren ili bili nasilni na tribini. Ovako ... plasim se da je dozvola za nerede data.


Dakle, ne mogu da verujem da je nekom iznenadjenje ovo sto se desilo u petoj. Cim sam video da se nasi ne povlace u trecoj u svlacionicu, da se Covic ne oglasava, znao sam. Godine u nazad i istorija njegovih performansa i njemu slicnih iz drugih klubova, navodi na takav zakljucak. Da se vratimo na "samo malo" pljuvanja i vredjanja. To je, gadili se mi ili ne, postala redovna gostujuca dobrodoslica u ovakvim ligama. Ej ... propozicije lige, dakle zvanicni dokument, nalaze da nema gostujucih navijaca zbog bezbednosti. Pa ti samim tim priznajes da se liga seta na ivici bezbedonosne regularnosti i da gostujuci teren nije samo gostujuce drvo pod patikama vec i apsolutno neprijatno okruzenje gde ces biti ispljuvan i izvredjan. Bar to?! I svi smo to prihvatili. Volimo ABA ligu jel tako? Kako je volis i pratis ako je takva? Prihvatio si je takvu. Neprofesionalnu, nenormalnu, nesigurnu.

E sad, ovi iz pg te neke crvene linije koje su vec daleeeko izvan normalnog, pomere jos vise. Covic prihvati. Liga prihvati. To sto je Covic prihvatio znao sam odmah sta znaci, ali oni koji ovu ligu vode, potpisali su svima nama haos u petoj. I bio je. Opsti haos i anarhija. Jaca iskra je trebala za necije stradanje.

Liga ce ostati ovakva, barem se meni cini po reakciji celnika. Ova liga je govno i pored govneta prodjes tako sto si zapusio nos za kratko. Gnusanje jel tako? Sledeci put neces tuda proci. Ili hoces?
  • 4

#42101 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 24 April 2019 - 14:20

Nula je bodEva, ako mu ovo ne bude nik na novom forumu :)

 

 

melov rezignirani batler

 

 

 

DgAxkUmVAAE2nmy.jpg


  • 1

#42102 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 24 April 2019 - 15:34

Da, treba citirati Milicevica, jedno mrtvo puvalo, koje ne moze organizovati basket ni u svojoj ulici vise.

Umrovljenik.

Izigravao velikog menadzera u Zadru iza kojeg je stajao SAS i Bagat. Zatim sahranio Cibonu. I prosle godine je prdeo. Zali za zlatnom kokom.Lepu je apanazu imao u Sidru.


  • 2

#42103 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 24 April 2019 - 17:43

Da nastavimo sa aktuelnostima. Buducnost dovela nekog Mijovica za trenera, 82. godiste.

To znaci definitivan razlaz za bracom preko bare. Bilo u ljubavi ili preko neke stvari.

Trener mlađih kategorija Budućnosti, vodio neke manje ekipe dosad ali zadnjih par godina je tu u PG. Do kraja sezone je tu pa će se vidjeti što će se odlučiti na kraju kojim pravcem će se ići dalje. Od stranaca (3 su dozvoljena) ostaju Gordić, Jackson i Bell dok ostali idu.
  • 0

#42104 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 24 April 2019 - 17:58

Nije mogao biti drugačiji scenario jer ste lošiji 100 razlike.

Edit, i prošle godine ste bili lošiji, ali ste imali vetar u ledja i nespremong Nebojsu Covica. Ove godine Nebojsa obezbedio iste uslove.

Ovo je bolno tacno. Covic je ove godine pazio na svaku sitnicu, to sto je on jedan primitivac i glupak koji ne vidi gde treba postaviti granicu je druga posebna tema. U stvari mozda su ovi iz Buducnosti jos gluplji, hteli su na istu foru dve godine za redom da pobede, ovo me podseca na onu olimpijadu u Brazilu kada je Australija htela da nas dobije identicnom taktikom pa dobili zestoko po nosu.

 

Ne znam zasto se uopste i polemise oko Covicevog ponasanja, on je takav i nece se menjati, ja bih ga prvi rado video van kluba, ali ko bi ga nasledio. Ako bi dosao neki Limaroliki umesto njega, neka hvala, radije bih da trpim njegova sranja nego da SNS goveda zasednu i totalno uniste klub.


  • 0

#42105 VoodooDerina

VoodooDerina
  • Members
  • 4,555 posts

Posted 24 April 2019 - 18:00

Kako na kraju svakog parafraziranja dodas nesto da dosolis, ali razumem sve s ciljem :)

Ko je pozivao na upad na teren, bacanje upaljaca i ostalih sranja i sve sto moze da ugrozi bezbednost?

Sta je to Buducnost dozivela u prve dve utakmice? Vredjanje i pljuvanje i upaljaci? Nemoj da se pravimo da smo Engezi. To je repertoar koji se na ovdasnjim sportskim dogadjajima visokog rizika ponavlja iz godine u godinu i smatra se sastavnim delom domaceg terena. Da li je to normalno. Ne da nije, nego je izopaceno. Ali je nazalost ustajeno jer oni koji su ucesnoci u sportskim duelima prihvataju da to bude tako. Da bas oni, koji prvo kukaju na to kad izgube. Da da prihvataju.

I kapiram ljude koji su odustali od samog pracenja i posecivanja takvih dogadjaja jer im pobeda omiljenog tima, tenzije i ostala licna sranja klubaskih vodja nisu ispred uzivancije uz sport. Ali ne razumem ljude koji su zabezeknuti svaki put kada se sranja dese i opet daju legitimitet tome prateci, posecivajuci, komentarisuci po forumima "cist deo" istog tog kluba na cijem je celu raspirivac tenzija. Taj tim ili timove. Imali smo trenera koji to radio, sad imamo celnike klubova. A i dalje nas interesuje sve, a vrlo dobro znamo da je bilo licno izmedju Vujosevica i Covica i da je sad licno izmedju Covica i Bokana i da ce verovatno sutra biti licno izmedju Ostoje i Bokana, ili na kraju krajeva vrhovnih "Bogova" dve susedne drzave.

Dakle, kakvi principi i kurci palci, ko nece da bude ucesnik u ovom blatu, onda ostanes dosledan principima i ne pratis kaljugu i sva ta zbivanja i bojkotujes makijavelisticke klubove tj njihove vodje. A u ova cetiri iz plejofa tri su takva. Jedini koji u tome ne ucestvuje konacno shvata da se ne moze gospodski. I upravu je. Mozda su i zasluzili bar jednu titulu sve ove godine a nisu je uzeli. Jer nije samo sport. Tako se povukao Hemofarm svojevremeno, tako se povlaci i Cedevita. Ova tri ostaju da se rvu u blatu i iskustvo mi govori da nece skoro biti ferke, vec jednostavno ako neces onda izadjes iz blata. Niko te ne tera. Ok? Nije naravno ok, nije normalno, ali prodjose Bogami dve decenije a i dalje je tako. Ko je to trebao da sredjuje a nije. I zasto nije? Zato sto privlaci ljude. Isto kao ovi prokleti rijaliti.

U ovome ili jesi ili nisi. Ne mozes u julu da se radujes pojacanjima koja dovodi dr Coki i da precutno prihvatas njegov boravak tu, zarad uzivanja u Zvezdi, a onda na prolece da se zablaznjavas njegovim likom i delom, a svi znamo koliko pokvaren i zao moze da bude. Tj mozes, ali ne ako si od principa. Jer doci ce april i doci ce jun, njihovo vreme poganih dela i naknadno moralisanje prosto nema tezinu kao kad to radis u julu.

Ovo se prihvata ili ne. Nema sredine, u toj sredini curi licemerstvo na sve strane. Ti ljudi su ogledalo kluba i sa 34 meca u evroligi ili ona tri cetitri prljava u kupu i plejofovima. Isti su i isti je to klub.

Da se vratim na finalnu seriju. Dakle na dve je prve vidjeno sto i u svakoj vaznoj utakmici ove ili domace lige, u svakom derbiju recimo. I onda se desi podgorica i sve ono. A Covic cuti. Evo ti post od tad


Dakle, ne mogu da verujem da je nekom iznenadjenje ovo sto se desilo u petoj. Cim sam video da se nasi ne povlace u trecoj u svlacionicu, da se Covic ne oglasava, znao sam. Godine u nazad i istorija njegovih performansa i njemu slicnih iz drugih klubova, navodi na takav zakljucak. Da se vratimo na "samo malo" pljuvanja i vredjanja. To je, gadili se mi ili ne, postala redovna gostujuca dobrodoslica u ovakvim ligama. Ej ... propozicije lige, dakle zvanicni dokument, nalaze da nema gostujucih navijaca zbog bezbednosti. Pa ti samim tim priznajes da se liga seta na ivici bezbedonosne regularnosti i da gostujuci teren nije samo gostujuce drvo pod patikama vec i apsolutno neprijatno okruzenje gde ces biti ispljuvan i izvredjan. Bar to?! I svi smo to prihvatili. Volimo ABA ligu jel tako? Kako je volis i pratis ako je takva? Prihvatio si je takvu. Neprofesionalnu, nenormalnu, nesigurnu.

E sad, ovi iz pg te neke crvene linije koje su vec daleeeko izvan normalnog, pomere jos vise. Covic prihvati. Liga prihvati. To sto je Covic prihvatio znao sam odmah sta znaci, ali oni koji ovu ligu vode, potpisali su svima nama haos u petoj. I bio je. Opsti haos i anarhija. Jaca iskra je trebala za necije stradanje.

Liga ce ostati ovakva, barem se meni cini po reakciji celnika. Ova liga je govno i pored govneta prodjes tako sto si zapusio nos za kratko. Gnusanje jel tako? Sledeci put neces tuda proci. Ili hoces?

 

 

To je to, nema ništa odvratnije od selektivnog gnušanja i sablažnjavanja.

Prvo počistiti apsolutno sve, pa igrati, sve ostalo je sviranje kurcu.


  • 2