Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

ABA liga

• Please log in to reply
42118 replies to this topic

#42076 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 24 April 2019 - 11:03

pa zaista nisam skapirao iz konstrukcije rečenice šta hoće da kaže.
sad uz tvoju asistenciju razumem da hoće da kaže kako su to budalaštine u prvoj rečenici (?)

Pa ja sam tako shvatio, kako ljudi pričaju te gluposti, zato u nastavku kaže kako to nema veze sa istinom.
  • 2

#42077 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 24 April 2019 - 11:12

Flacko ne odustaje i dalje. Rispek.
  • 0

#42078 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 24 April 2019 - 11:14

pa ne no je li.

• 0

#42079 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 24 April 2019 - 11:19

Jbt. koliko je ljudima dosadno pa zele da kreiraju sliku onako kako to njima odgovara da bi mogli da prosipaju svoja moralna proseravanja. Ej pricas ljudima koji su dozivljavali gadjanje svetlosnim raketama, gasenje svetla i u totalnom mraku praznjenje hale policijskim pendrecima, bezanje cim sudija odsvira kraj.... Trazis da se suspenduje liga i njen prvak iako je vise puta u tu istu EL primljen tim sa ovih prostora iz takmicenja koje nije ni reseno na terenu. Pricaju ljudi kojima nije smetalo sto su njihove titulie i bukvalno krvavo osvajane. Kako EL treba da kazni naravno ne Zvezdu nego bilo koga iz ABA lige, ali bas u sezoni kad je sasvim slucajno Zvezda prvak. 

Dajte ljudi ajde da pricamo o kosarci. Ima ona tema za politiku i druge devijantne pojave u drustvu pa tamo ako moze. Mislim da smo se svi slozili da je ono sto se desavalo u finalnoj seriji lose, da ne treba da se ponavlja i to je to. 

• 0

#42080 Константин

Константин
  • Members
  • 1,799 posts

Posted 24 April 2019 - 11:29

Apsolutno sam siguran da je moguće imati iste scene kao u Litvaniji sinoć - jaaako, jako važna utakmica, ali cela hala u zelenom, svako sedi na svom mestu,

Тешко то иде у појединим регионима Европе, има и до менталитета. Друго, дискутабилно је и да ли је то нужно најбоље. Гледао сам Премијер лигу окружен бабама и ђедовима и причао са Енглезима који отворено кукају да је фудбал изгубио страст на самом стадиону.

Међутим једно је страст а друго ред и једно друго не искључује, оно што мора је да се донесу правила које мора да се испоштују! Ако је ишта тај Новосел из АБА рекао јако битно је оно да је терен свети простор на којем могу да буду само играчи (парафразирам), па тако ко угрози тај аксиом сноси те и те последице. То је само један од примјера а тако се могу дефинисати и остали обавезни услови које су дужни потписом прихватити сви учесници лиге.

• 0

#42081 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 24 April 2019 - 11:31

Ne moze EL da kaznjava za incidente u drugim takmicenjima. Ali zato svojim kaznama uspjesno kontrolise atmosferu u takmicenjima pod svojim okriljem. Eventualno moze da izvrsi pritisak na ligu da ne vodi racuna o propozicijama takmicenja u pogledu organizacije meceva. Da li bi to znacilo eliminaciju ili smanjenje broja klubova iz lige ne znam. Ali da sankcionise samo poiedinacno klub ne moze.

Ma znam da ne može EL da kažnjava, ali više sam mislio na kaznu tipa - nema igre u našem takmičenju ako ne možete da podržite vrednosti i organizacioni nivo koji mi zahtevamo.

• 0

#42082 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 24 April 2019 - 11:36

Jbt. koliko je ljudima dosadno pa zele da kreiraju sliku onako kako to njima odgovara da bi mogli da prosipaju svoja moralna proseravanja. Ej pricas ljudima koji su dozivljavali gadjanje svetlosnim raketama, gasenje svetla i u totalnom mraku praznjenje hale policijskim pendrecima, bezanje cim sudija odsvira kraj.... Trazis da se suspenduje liga i njen prvak iako je vise puta u tu istu EL primljen tim sa ovih prostora iz takmicenja koje nije ni reseno na terenu. Pricaju ljudi kojima nije smetalo sto su njihove titulie i bukvalno krvavo osvajane. Kako EL treba da kazni naravno ne Zvezdu nego bilo koga iz ABA lige, ali bas u sezoni kad je sasvim slucajno Zvezda prvak. 

Dajte ljudi ajde da pricamo o kosarci. Ima ona tema za politiku i druge devijantne pojave u drustvu pa tamo ako moze. Mislim da smo se svi slozili da je ono sto se desavalo u finalnoj seriji lose, da ne treba da se ponavlja i to je to. 

Kao što sam već rekao, apsolutno bi me boleo kurac i da je Partizan bio šampion - isto bih napisao. Svestan sam da se kreteni na različitim stranama ne razlikuju uopšte i da im je modus operandi isti - jedini način je kazniti klub tako da isti taj klub shvati da mora nešto da uradi po tom pitanju. Kapiram da bi klub koji doživi da mu se izrekne zabrana igranja u evropskom takmičenju uradio dosta toga da ne pali masu, ne organizuje "odbore za doček" i slično i da organizuje utakmicu najbolje moguće.

• 0

#42083 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 24 April 2019 - 11:38

Ma znam da ne može EL da kažnjava, ali više sam mislio na kaznu tipa - nema igre u našem takmičenju ako ne možete da podržite vrednosti i organizacioni nivo koji mi zahtevamo.

Razumio sam ja tebe, samo kazem da ne moze tako direktno da se kaze.
  • 0

#42084 Firga

Firga
  • Members
  • 3,608 posts

Posted 24 April 2019 - 12:15

budućnost nema argumenata da priča o regularnim uslovima al sad nemamo ni mi.

ko je prvi počeo je nebitan argument, sada smo isti (:

dva oka u dzibersko-sovinistickoj glavi

Tacno tako.

Al ako vec kupis prijavu za takmicenje u valjanju u blatu, a kupili su je i jedni i drugi, odnosno, jedni pa drugi, onda ne mozes onako izblacen posle par rundi da kazes e necu ovako, zalicu se na ovo ili ono. Kupio si prijavu i valjaj se u blatu, zaboravi na moral dok te vreme ne opere, ako je uopste i moguce da te opere.
  • 0

#42085 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 24 April 2019 - 12:22

Kao što sam već rekao, apsolutno bi me boleo kurac i da je Partizan bio šampion - isto bih napisao. Svestan sam da se kreteni na različitim stranama ne razlikuju uopšte i da im je modus operandi isti - jedini način je kazniti klub tako da isti taj klub shvati da mora nešto da uradi po tom pitanju. Kapiram da bi klub koji doživi da mu se izrekne zabrana igranja u evropskom takmičenju uradio dosta toga da ne pali masu, ne organizuje "odbore za doček" i slično i da organizuje utakmicu najbolje moguće.

Ma ja sam odgovorio na celu ovu prenaduvanu histeriju oko navodno neceg strasnog sto se dogodilo u petak. 

I dalje tvrdim da se nije desilo nista strasno i da je ono sve bila cirkuska predstava. Prosto  da Podgoricani nisu napustili teren verujem da bi to bilo i zaboravljeno, a vecina ne bi ni znala za to. Plus sto ti likovi uopste nisu nikakva opasnost po bilo koga. 

• 1

#42086 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 24 April 2019 - 12:32

Budućnost je prošle godine i ove u trećoj utakmici podigla lestvicu nasilja na sportskim terenima na jedan viši nivo.
Posle ove utakmice u Pioniru smo videli da ta lestvica moze da se preskoči i digne više. Sada je na Aba ligi da vidi kako će sa tim da se bori ubuduće inače nema smisla da se igra.

p.s. Da ne zaboravimo i utakmicu Cibona Partizan pre nekih 20tak godina u kojoj je Partizan bio maltene u ratnoj zoni.

Edited by _propolis_, 24 April 2019 - 12:32.

• 0

#42087 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 24 April 2019 - 12:33

Ono je, kao i u Podgorici, bila velika sramota koja nikad ne sme da s ponovi, koji god da je klub u pitanju. Ništa tu nije bilo prenaduvano.

• 0

#42088 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 24 April 2019 - 12:48

Tacno tako.

Al ako vec kupis prijavu za takmicenje u valjanju u blatu, a kupili su je i jedni i drugi, odnosno, jedni pa drugi, onda ne mozes onako izblacen posle par rundi da kazes e necu ovako, zalicu se na ovo ili ono. Kupio si prijavu i valjaj se u blatu, zaboravi na moral dok te vreme ne opere, ako je uopste i moguce da te opere.

ja samo kažem da je ovde na forumu racionalizacija tekla ovako:

(pred prvu utakmicu u bgdu)

- moramo sprečiti sudijsku krađu pa makar upali na teren (to je doduše jedan kolega napisao, nije postojao javni konsenyus)

(tokom i nakon prve dve tekme)

- u podgorici je uvek bio haos, setitie se prošlogodišnjeg finala, ionako nas sudije kradu, malo upaljača, malo huligana u prvim redovima - da znaju kako stoje stvari.

(nakon prve u podgorici i tokom serije tamo)

- mamuimjebem švrecersku, mafijaški klub. vratiti im istom merom

onda smo im vratili istom merom, možda i malo iznad, čisto da ne budemo dužni. onaj fine touch u svlačionici na albanskom će se pamtiti.

----

e sad kada se neko požali ubuduće na forumu oko uslova i atmosfere u podgorici, neka se seti da smo im sve lepo vratili jer smo tako želeli a ne zato što smo morali

(kao što i dalje stidljivo provejava u nekim upisima, kao bi se ovo sve nastavilo da mi nismo pokazali naš repertoar)

ja lično mislim da je ovo nepovratno otišlo u oly-pao ili gore ukoliko liga zaista ne pokaže čvrst stav da se bilo kakav i nagoveštaj dovljanja, ma i neprimerena proizivanja - seku u korenu. takođe, mislim da je meda lepo primetio: ceh će možda platiti neko na letovanju u crnoj gori ili provodu u beogradu zato što je klubovima palo napamet da se igra rata.

velika je zabluda to da iko sa obe strane tu može da pomisli "e pa sad smo kvit, natrag na normalnu situaciju"

ovo nije situacija koja mene lično dotiče. odavno sam prestao da idem na utakmice, još u prošlom veku. išao sam u crnu goru na letovanje jednom u ovom veku.

takođe, nemam nikakav problem da gledam zvezdu samo u euroligi, 34 tekme, malo li je.

samo mi je poražavajuće da ljudi nalaze opravdanja za ovakve govnarije u nekim višim ciljevima i osvetama. ja ću uvek pričati o svojoj strani, iskreno me zabole za podgoričane ili zadrane, zagrepčane, splićane

tako su ljudi nalazili opravdanja i u ratovima na ovim prostorima.

nekome je razlog drugi svetski rat, nekome nešto ranije, nekomo je ok šta se desilo zato što su oni prvi počeli da se naoružavaju ili oterali nekoga pa smo tek onda mi.

racionalizacija je uvek moguća i izvodljiva, samo što ostavlja dugoročne posledice.

a ljudi su očigledno okej sa takvim posledicama i meni to nikada neće biti okej.

jebiga, tako je kako je.

• 9

#42089 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 24 April 2019 - 12:49

Bila je prenaduvana sramota.  :P

• 0

#42090 zoe Bg

zoe Bg
  • Members