Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1546 Altair78

Altair78
  • Members
  • 29 posts

Posted 04 August 2016 - 20:04

Pozdrav ljudi :)

 

Kod mene je sve manje vise ok, vec skoro godinu i po dana u Svedskoj, tako da je ostalo jos nekih 7 meseci do resavanja za permanent :)

 

Interesuje me sta se dogadja sada sa ovim novim pravilima koja su na snazi? 

 

U sustini kod nas je situacija takva da moja sambo trenutno ne radi i nema neko primanje, ali ja radim i imam ok platu od koje lepo zivimo. Druga stvar je stan... Njeni imaju veliku kucu i mi tu zivimo, imamo svoj deo. Da li sve to zajedno moze eventualno da bude neki problem kada se bude resavao moj konacni status? Pokusavam naci na Migrationsverket sajtu kakvi su uslovi sada za nas koji smo vec tu i koji imamo dozvolu boravka na dve godine... Svakako vidim da ljudi koji sada zele dovesti sambo ili bracnog partnera u Svedsku, moraju imati stan i posao od koga mogu izdrzavati oboje, koliko sam razumeo... 


  • 0

#1547 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 06 August 2016 - 11:09

Mislim da se na tebe ta nova pravila ne odnose. Odlično je to što si zaposlen i to je sasvim dovoljno. Trebaćete da dokazete da ste i dalje u vezi i ništa više.


  • 0

#1548 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 09:45

Arrival date in Sweden...

 

sta se podrayumeva pod tim datumom? Molim vas, treba mi hitno!


  • 0

#1549 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 10:13

Arrival date in Sweden...

 

sta se podrayumeva pod tim datumom? Molim vas, treba mi hitno!

Napisala sam datum 1. maj 2017. jer sam morala neki da izaberem. Medjutim nisu mi trazili da platim taksu koju inace treba

da platim 1500 SEK-a za spajanje sa partnerom. Aplikacija je prihvacena bez placanja takse, ali ja mislim da nesto nije u redu.

Pre dva dana sam takodje pokusala da apliciram i tad mi nisu trazili da upisem datum ali nisam mogla da apliciram jer nisam znala

aktivacioni kod internet kartice, a banka nije radila u to vreme.

Da li zna neko sta se ovde dogadja? Molim za pomoc.


  • 0

#1550 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 09 August 2016 - 10:42

Predala si zahtev za pogresnu aplikaciju, verovatno za EU građane. Skoro smo imali isti takav slucaj ovde na forumu. Proveri sta ti pise na prijavi, na sta se odnosi aplikacija.


Edited by iki.bbs, 09 August 2016 - 10:43.

  • 0

#1551 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 10:52

Predala si zahtev za pogresnu aplikaciju, verovatno za EU građane. Skoro smo imali isti takav slucaj ovde na forumu. Proveri sta ti pise na prijavi, na sta se odnosi aplikacija.

Meni nije jasno kako se to desilo. Dobila sam ovaj povratni mal...

 

Your application for a residence permit in Sweden is now registered. Processing will commence as soon as we receive the answers from your partner/relative. If you were required to pay your application you will receive confirmation of payment in a separate e-mail.

 

Koji je sada postupak posto sam htela da apliciram za spajanje sa sambo partnerom?


  • 0

#1552 Altair78

Altair78
  • Members
  • 29 posts

Posted 09 August 2016 - 10:55

Mislim da se na tebe ta nova pravila ne odnose. Odlično je to što si zaposlen i to je sasvim dovoljno. Trebaćete da dokazete da ste i dalje u vezi i ništa više.

 

Hvala ti na odgovoru :)

 

Juce sam bio u Migrationsverketu i rekli su mi da se nova pravila ne odnose na mene :)

 

U sustini mi koji smo vec ovamo i imamo privremenu boravisnu dozvolu, zavrsavamo proces do stalne po starom zakonu. Ljudi koji su predali i zapoceli proces od 20.07.2016 idu po novom zakonu. Medjutim, koliko sam razumeo, zakon u blazoj varijanti ce se primenjivati i za one koji su zapoceli proces i pre 20.jula, a jos uvek cekaju na donosnje odluke u maticnoj zemlji. Samo u tom slucaju ce traziti da osoba koja dovodi partnera ima primanja dovoljna da sebe izdrzava i da ima stan odredjene velicine. Nisam bas 100% siguran da li je ovako, pa ne bih da nekom unesem pometnju, ali opet nije lose ni proveriti za svaki slucaj.

 

Andra krav vid ansökan senast 20 juli 2016

Om din familjemedlem lämnade in en ansökan den 20 juli 2016 eller tidigare gäller lägre krav på försörjning. Då behöver du bara visa att du kan försörja dig själv och att du har en bostad av tillräcklig storlek och standard för er att bo i.

https://www.migratio...-i-Sverige.html


  • 0

#1553 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 09 August 2016 - 11:06

Meni nije jasno kako se to desilo. Dobila sam ovaj povratni mal...

 

Your application for a residence permit in Sweden is now registered. Processing will commence as soon as we receive the answers from your partner/relative. If you were required to pay your application you will receive confirmation of payment in a separate e-mail.

 

Koji je sada postupak posto sam htela da apliciram za spajanje sa sambo partnerom?

Koliko se sećam, na kraju aplikacije kada si sve završila, nudi ti se opcija da je sačuvaš u pdf. Ako si to uradila nađi i otvori taj fajl i vidi sta ti piše u naslovu aplikacije - na šta se odnosi. Tako ćemo znati da li si predala pravi zahtev, pa da vidimo šta dalje


  • 0

#1554 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 11:15

Koliko se sećam, na kraju aplikacije kada si sve završila, nudi ti se opcija da je sačuvaš u pdf. Ako si to uradila nađi i otvori taj fajl i vidi sta ti piše u naslovu aplikacije - na šta se odnosi. Tako ćemo znati da li si predala pravi zahtev, pa da vidimo šta dalje

Na zalost, nisam sacuvala aplikaciju u pdf formatu.


  • 0

#1555 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 09 August 2016 - 11:28

Onda nek tvoj sambo pozove Migrationsverket, nek proveri pa ako je pogrešna aplikacija oni će je stornirati a ti predaj novu. Nema drugog rešenja. 


  • 0

#1556 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 11:33

Onda nek tvoj sambo pozove Migrationsverket, nek proveri pa ako je pogrešna aplikacija oni će je stornirati a ti predaj novu. Nema drugog rešenja. 

Hvala lepo na odgovoru.


  • 0

#1557 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 09 August 2016 - 11:52

Hvala ti na odgovoru :)

 

Juce sam bio u Migrationsverketu i rekli su mi da se nova pravila ne odnose na mene :)

 

U sustini mi koji smo vec ovamo i imamo privremenu boravisnu dozvolu, zavrsavamo proces do stalne po starom zakonu. Ljudi koji su predali i zapoceli proces od 20.07.2016 idu po novom zakonu. Medjutim, koliko sam razumeo, zakon u blazoj varijanti ce se primenjivati i za one koji su zapoceli proces i pre 20.jula, a jos uvek cekaju na donosnje odluke u maticnoj zemlji. Samo u tom slucaju ce traziti da osoba koja dovodi partnera ima primanja dovoljna da sebe izdrzava i da ima stan odredjene velicine. Nisam bas 100% siguran da li je ovako, pa ne bih da nekom unesem pometnju, ali opet nije lose ni proveriti za svaki slucaj.

 

Andra krav vid ansökan senast 20 juli 2016

Om din familjemedlem lämnade in en ansökan den 20 juli 2016 eller tidigare gäller lägre krav på försörjning. Då behöver du bara visa att du kan försörja dig själv och att du har en bostad av tillräcklig storlek och standard för er att bo i.

https://www.migratio...-i-Sverige.html

Da tako je što se tiče tebe, a i za nas koji smo predali pre 20.jula 2016 i još uvek čekamo,  važe stara pravila a ispunjavaju ove uslove:

Försörjningskravet gäller inte dig som har en familjemedlem som ansökte om uppehållstillstånd senast den 20 juli 2016 och om du

  • är medborgare i Sverige, i ett land inom EU/EES eller i Schweiz
  • har permanent uppehållstillstånd och har bott i Sverige i minst fyra år med uppehållstillstånd för bosättning
  • är barn under 18 år
  • har fått uppehållstillstånd som flykting eller har fått flyktingstatus
  • har fått uppehållstillstånd som alternativt skyddsbehövande eller har fått status som alternativt skyddsbehövande
  • har fått vidarebosättning i Sverige eftersom du har tagits ut på den svenska flyktingkvoten
  • har särskilda skäl, till exempel långvarig nedsättning av arbetsförmågan på grund av sjukdom
  • har en familjemedlem som ansöker om att förlänga sitt uppehållstillstånd
  • har barn under 18 år som ansöker om uppehållstillstånd. Det gäller både om barnet ansöker ensamt eller om barnet ansöker tillsammans med den andre föräldern.   

Edited by iki.bbs, 09 August 2016 - 11:52.

  • 0

#1558 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 09 August 2016 - 17:38

Meni nije jasno kako se to desilo. Dobila sam ovaj povratni mal...

 

Your application for a residence permit in Sweden is now registered. Processing will commence as soon as we receive the answers from your partner/relative. If you were required to pay your application you will receive confirmation of payment in a separate e-mail.

 

Koji je sada postupak posto sam htela da apliciram za spajanje sa sambo partnerom?

Ovo je taj slucaj od pre par meseci:

http://forum.b92.net...vola/?p=5294494

http://forum.b92.net...vola/?p=5294823

http://forum.b92.net...vola/?p=5294887

http://forum.b92.net...vola/?p=5295390

 

Kontaktirali su ambasadu ili Migrationsverket nisam sigurna koga, i stornirali su im tu aplikaciju.

Onda su popunili pravu, platili taksu i gotovo :)

 

Nadam se da sam malo pomogla.


Edited by marinkowwa, 09 August 2016 - 17:39.

  • 0

#1559 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 August 2016 - 23:26

Moj sambo je u medjuvremenu dobio sve

 

Ovo je taj slucaj od pre par meseci:

http://forum.b92.net...vola/?p=5294494

http://forum.b92.net...vola/?p=5294823

http://forum.b92.net...vola/?p=5294887

http://forum.b92.net...vola/?p=5295390

 

Kontaktirali su ambasadu ili Migrationsverket nisam sigurna koga, i stornirali su im tu aplikaciju.

Onda su popunili pravu, platili taksu i gotovo :)

 

Nadam se da sam malo pomogla.

Pomogla si mi puno puno, ali ja sam u medjuvremenu saznala da moj sambo vec ima svedsko drzavljanstvo, a ja sam aplicirala

za spajanje sa gradjaninom EU. 

 

Sada je postupak da se ta aplikacija stornira, pa da uradim novu, sa placanjem takse, jel tako?


  • 0

#1560 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 09 August 2016 - 23:45

Tako je.

Tako je uradio moj brat po savetu Vilhelmine sto se vidi iz postova koje sam citirala.

 

 

Nego mene zanima kako je taj postupak sada u toku kada kazu da od 20.06. pa do kraja avgusta sve stoji.

Pozz i srecno :)


  • 0