Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1 maria984

maria984
  • Members
  • 2 posts

Posted 07 March 2011 - 19:42

Postoji li mogucnost da iz Svedske konkurisem za njihovu boravisnu dozvolu?I ako ne koja je procedura za podnosenje zahteva u Srbiji?Postoji li razlog zbog kojeg bih mogla biti odbijena?
  • 2

#2 handy

handy
  • Members
  • 35 posts

Posted 07 March 2011 - 22:09

O kakvoj vrsti boravišne dozvole se radi, to jest po kojem osnovu planirate da je zatražite? Na vestima se nedavno dosta govorilo o hiljadama državljana Srbije koji su tokom 2010. godine učinili nešto slično upravo iz Švedske, Nemačke i Belgije. Njihovi zahtevi za azilom se gotovo listom odbijaju i njih švedske vlasti vraćaju natrag u Srbiju. Zbog velikog broja podnešenih takvih zahteva, u nekim krugovima u Evropskoj komisiji se razmišlja o ponovnom uvođenju viza za Srbiju za Švedsku i ostale zemlje šengenskog prostora.
  • 0

#3 maria984

maria984
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 March 2011 - 09:18

Dozvolu trazim na osnovu sambo-a.Znam da je procedura da se zahtev podnese u Srbiji,ali pitam se ima li nacina da se to odradi u Svedskoj.Ako ne,moze li mi neko objasniti kako to funkcionise uopste,koliko se ceka,postoji li mogucnost da me odbiju...
  • 0

#4 Hana1

Hana1
  • Members
  • 36 posts

Posted 08 March 2011 - 10:26

Definitivno ne moze iz Svedske, a i kad se aplicira iz Srbije, naravno da moze da se negativno razrijesi. Ipak mislim da je veca sansa da se pozitivno rijesi, jer ima takvih primjera dosta, doduse sa Tajladjankama koje dovode Svedjani da bi kasnije na njima lijecili svoje frustracije i gasili cigarete po njima. Cas vama dvoje, ali posmatrajuci pojavu "uvoza" Tajlandjanki, jasno je o kavim profilima Svedjana se radi. Nego to nije tvoj problem. Dakle, da, moze da se rijesi uspjesno. Ali da postoje razni ishodi jasno ti je vec i iz cinjenice da nije isto da li si neurohirurg ili si sad izasla iz Padinske Skele.
  • 0

#5 samoopusteno

samoopusteno
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 September 2012 - 22:29

Predao sam sve papire za sambo preko interneta, zatim dobio zakazano vreme za vise od 2 meseca, bio sam uporan i nekako to smanjio na jedan mesec, taj dan je bio danas, otisao tamo, informativni razgovor vise od 2 sata i sad opet cekanje.Zanima me da li ce to predavanje papira za SAMBO preko nete ubrzati proces i koliko to sad u ovom trenutku moze da traje do dobijanja boravisne vize.Jos me zanima, da li mogu nekako to sve da ubrzam, jer imam veliki razlog a to je ozbiljna veza sa svojom devojkom i naravno da ni malo nije lako ne biti sa nekim sa kojim si zajedno i sa kime ces ziveti sutra dan a pri tome cekati dugo da se sve resi.Mozda gresim za taj vremenski period za koji se sve resava, zato pitam koliko bi to moglo da traje i ako potraje duze, da li ima neko resenje da se to maximalno skrati????
  • 0

#6 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 September 2012 - 00:12

SAMBO - da li je to onaj latinoamericki ples?
  • 2

#7 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 September 2012 - 00:26

ne, ono je SAMBA
  • 0

#8 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 September 2012 - 00:57

Onda je to svedski ples?!
  • 0

#9 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 September 2012 - 01:13

logican zakljucak :blush:
  • 0

#10 marcus.wulffings

marcus.wulffings
  • Members
  • 217 posts

Posted 13 September 2012 - 07:26

To je švedski ples mladih supružnika....
  • 0

#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 September 2012 - 08:31

Predavanje zahteva u samoj zemlji je teoretski moguce, ali prakticno se ne odobrava cak ni u slucajevima kad postoje debeli razlozi, npr trudnoca.
Predaja dokumenata preko interneta bitno ubrzava proces i obicno ga skracuje sa 8-10 na 4-5 meseci. Ipak, duzina cekanja najvise ovisi o delu Svedske za koji apliciras, jer tamo gde je vise zahteva, dakle na jugu, ide bitno sporije nego tamo gde nije takva navala (sever). Takodje igra ulogu da li je zahtev predat pred leto ili Bozic, jer dane plandovanja treba izbaciti, kao da ne postoje :) . Zaposleni u ovim sluzbama nemaju nikakvu zamenu, pa svako njihovo bolovanje ili godisnji odmor produzava cekanje.

Procedura pocinje tvojim podnosenjem zahteva, najbolje online, pri cemu treba imati skenirane sve dokumente, da bi se prikacili uz zahtev. Jedna sitnica: obrazac se popunjava "u jednom dahu", bez mogucnosti da se snimi, pa posle nastavi, zato treba odvojiti par sati za taj ozbiljan posao.
Obrazac, spisak dokumenata za svaki konkretan slucaj, kao i precizna uputstva na engleskom imas ovde. Nekoliko dana nakon sto ti predas zahtev, a neretko vec sutradan, tvoj partner u swe dobija mail u kojem ga pozivaju da ispuni slican takav obrazac ovde. Za to je potrebno da ima e-legitimaciju. Onda nastaje muk od nekoliko meseci, pa tebe tamo pozovu na intervju. Odes u zakazano vreme, odgovoris na pitanja, slikaju te, uzmu ti otiske prstiju i deponujes potpis. Intervju s njim obicno obave telefonom. Posle toga ide brzo i do odluke prodje max mesec dana, a obicno samo par nedelja. Onda se spakujes i dodjes . Do tada treba biti strpljiv i ne pokazivati da mislis da vise vredih od drugih i da zato treba da imas specijalan tretman, jer je to ovde veliki no-no :).
Ako nema nekih posebnih razloga "protiv" (on ozenjen ili ti udata, kriminalna proslost nekog od vas i sl) izvesno je da ces bez posebnih zavrzlama dobiti boravisnu dozvolu na dve godine, a nakon toga stalnu.
  • 1

#12 nacekanju

nacekanju
  • Members
  • 12 posts

Posted 01 February 2013 - 12:38

Predavanje zahteva u samoj zemlji je teoretski moguce, ali prakticno se ne odobrava cak ni u slucajevima kad postoje debeli razlozi, npr trudnoca.
Predaja dokumenata preko interneta bitno ubrzava proces i obicno ga skracuje sa 8-10 na 4-5 meseci. Ipak, duzina cekanja najvise ovisi o delu Svedske za koji apliciras, jer tamo gde je vise zahteva, dakle na jugu, ide bitno sporije nego tamo gde nije takva navala (sever). Takodje igra ulogu da li je zahtev predat pred leto ili Bozic, jer dane plandovanja treba izbaciti, kao da ne postoje :) . Zaposleni u ovim sluzbama nemaju nikakvu zamenu, pa svako njihovo bolovanje ili godisnji odmor produzava cekanje.

Procedura pocinje tvojim podnosenjem zahteva, najbolje online, pri cemu treba imati skenirane sve dokumente, da bi se prikacili uz zahtev. Jedna sitnica: obrazac se popunjava "u jednom dahu", bez mogucnosti da se snimi, pa posle nastavi, zato treba odvojiti par sati za taj ozbiljan posao.
Obrazac, spisak dokumenata za svaki konkretan slucaj, kao i precizna uputstva na engleskom imas ovde. Nekoliko dana nakon sto ti predas zahtev, a neretko vec sutradan, tvoj partner u swe dobija mail u kojem ga pozivaju da ispuni slican takav obrazac ovde. Za to je potrebno da ima e-legitimaciju. Onda nastaje muk od nekoliko meseci, pa tebe tamo pozovu na intervju. Odes u zakazano vreme, odgovoris na pitanja, slikaju te, uzmu ti otiske prstiju i deponujes potpis. Intervju s njim obicno obave telefonom. Posle toga ide brzo i do odluke prodje max mesec dana, a obicno samo par nedelja. Onda se spakujes i dodjes . Do tada treba biti strpljiv i ne pokazivati da mislis da vise vredih od drugih i da zato treba da imas specijalan tretman, jer je to ovde veliki no-no :).
Ako nema nekih posebnih razloga "protiv" (on ozenjen ili ti udata, kriminalna proslost nekog od vas i sl) izvesno je da ces bez posebnih zavrzlama dobiti boravisnu dozvolu na dve godine, a nakon toga stalnu.

Draga Vil.od septembra meseca su ukinuli slikanje i uzimanje otiske prstiju.Ako neko dobije boravak onda treba da skenira i odstampa dokument koji je dobio-la i u slucaju da traze na granici,i isti pokaze .Inace SWE je sve glasnija za ponovo uvodjenje viza za nas i okolinu,


  • 0

#13 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 01 February 2013 - 14:11

Nije tacno. Licno poznajem coveka koji je u oktobru ili cak novembru dobio karticu s kojom je dosao ovde. Ona je ista kao nekadasnje vize koje su se lepile u pasos, osim sto je plastificirana i sto u postupku izrade treba i otisak prstiju. Ta kartica mu je sluzila za identifikaciju, dok nije izvadio ovdasnju licnu kartu.

Znam da je i ranije postojala neka mogucnost da se dodje "turisticki", samo s pasosem, pa da se ostalo ovde sredjuje. Ne znam u kojim slucajevima se to primenjuje, ali svakako nije pravilo, i mislim da ce biti jos manje. Pogotovo u situaciji kad je ovaj problem s vizama, nekakav s neta skeniran papir ne daje nikakve garancije da nisi lazni azilant.

Inace, coveku o kom pricam su vec na intervjuu uzeli otiske i slikali ga. Kad je dobio odluku, trebalo je samo da ode i na recepciji ambasade pokupi gotovu karticu. Ne znam zaista, ali moguce da je bio lak i jasan slucaj, pa da su sebi pristedili trud i sve obavili o jednom trosku.


  • 0

#14 lemi007

lemi007
  • Members
  • 1 posts

Posted 29 April 2013 - 15:10

Jedno pitanje u vezi samba,zanima me posle koliko vremena dobijate mail u kome vas pozivaju na intervju, hvala
  • 0

#15 Miljuška

Miljuška
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 July 2013 - 22:11

Pozdrav svima. Mi smo porodica, pa jedno od nas treba sa decom otici u Svedsku kod rodjaka, te ako bude srece i pameti, dobiti i posao. Deca i ja imamo EU pasos, muz nema, i sta se tu desava posle? Dakle odemo deca i ja, neko vreme sigurn prolazi a da ja jos nemam  posao, a krajnji cilj je da se putem spajanja porodice svi nalazimo tamo i nastavimo ziveti zajedno. Zna li neko od vas imam li ja tamo neki obavvezan period cekanja bez posla, ili mogu odmah poceti raditi ukoliko se za to ukaze ponuda, i zna li neko od vas da li moze muz odmah da pise zahtev (molbu) za spajanje porodice pa da ukupno vreme razdvojenosti bude sto krace? recimo ovako: da li se broji u boravak tamo i vreme koje provodis na birou cekajuci posao, ili vreme koje trosis na pohadjanje casova jezika ili usavrsavanja?

Sad da pojednostavim: Idem tamo i aplikujem za posao (sto "stalniji", nije bitna vrsta posla a da nije nemoralan :D) i jedva cekam da muza dovucem za sobom. Imam pasos eu.

hvala unapred


  • 0