Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1441 RIrena

RIrena
  • Members
  • 29 posts

Posted 10 May 2016 - 14:47

Ne. Koliko ja znam iz iskustva prijatelja, imace boravisnu na dve godine i onda ce nakon dve godine ooet imato razgovor u MV. I od toga zavisi. Nemoj me drzati za rec.
Ali, trudnoca nema nikakve veze sa tim.
  • 0

#1442 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 10 May 2016 - 15:59

Ne. Koliko ja znam iz iskustva prijatelja, imace boravisnu na dve godine i onda ce nakon dve godine ooet imato razgovor u MV. I od toga zavisi. Nemoj me drzati za rec.
Ali, trudnoca nema nikakve veze sa tim.

A dete?


  • 0

#1443 zvoncicaz

zvoncicaz
  • Members
  • 19 posts

Posted 10 May 2016 - 16:46

Da trudnoca nazalost nema nikakvu prednost. Za bebu ne znam, ali za mamu koja dolazi je isto kao i za sve. Na 2 godine pa onda zajednicki razgovor za dobijanje stalnog boravka.
  • 0

#1444 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 10 May 2016 - 17:40

Moja supruga i ja smo poslednji bili kojima je odobren förtur na osnovu trudnoce,to je bilo sredinom oktobra 2015god.cim su nam odobrili bio je resen u roku 5 dana,inace moja supruga je rodjena u svedskoj a cekali smo pre toga 8 meseci na intervju...
  • 0

#1445 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 10 May 2016 - 18:03

Cao, evo ja bila na razgovoru.

 

30.06.2015. Predala elektronski zahtev za spajanje sa sambo partnerom

14.03.2016. Dobila mail  da zovem da zakazem razgovor u ambasadi.

 

06.05.2016. Imala zakazan razgovor u ambasadi. Greskom sam ranije napisala  da je  razgovor trebao da bude 07.05.

 

Proslo je onako. Ne znam kako bih rekla.

Bilo mi je stresno, sluzbenica je bila uljudna, ali nekako sva sumnjicava i po malo nervozna.

Pitala me je za slike, susrete, njegovu porodicu, moju porodicu, ko mi je pomagao da popunim aplikaciju, sta nameravam kada odem tamo, zbog cega tamo idem.

Na tome je insistirala. Rekla sam da idem tamo da bih zivela sa svojim partnerom, a ona me je pitala da li imam jos neki razlog. Ja sam rekla, ne. Valjda je to trebalo da kazem.

Trazila mi je da skeniram (posto valjda nisam imala dovoljno dokaza da smo se sastajali moj partner i ja), da on skenira svoj pasos gde se vide njegovi dolasci i odlasci i da naknadno posaljem tamo nekom tipu na mejl. To sam naravno uradila tokom vikenda.

 

Eto tako. 


  • 1

#1446 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 10 May 2016 - 19:24

Da li to znaci da ona nece dobiti stalnu dozvolu ni kao trudna supruga?

 

Nece, bas kao sto ti je i Rlena rekla. Dete kada se rodi moze da dobije stalnu po osnovu onog roditelja koji je ima, dakle tebe. Ali supruga ce nakon dve godine ponovo na razgovor, tj tom prilikom ces i ti zajedno s njom. Kad potvrdite da i dalje zivite zajedno, tek onda ce i ona dobiti stalnu.


  • 0

#1447 miljan87

miljan87
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 May 2016 - 18:42

Draga Vilhelmina, pratim vase postove i vidim da ste od velike pomoci svakom ko vas razume i ko zeli u SVE. Moje pitanje je sledece: Ukoliko se dobije boravisna dozvola po osnovu sambo ili bracne zajednice pa u roku od te dve godine provere brak ili veza prestanu da postoje a posao se obavlja i dalje sta se desava? Da li je posao "bolja" opcija za dobijanje boravisne dozvole ili po prestajanju veze ili zajednice prestaje i mogucnost produzenja boravka?


  • 0

#1448 miljan87

miljan87
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 May 2016 - 18:43

Naravno pasos SERBIA, pretpostavljam da se podrazumeva!!


  • 0

#1449 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 May 2016 - 05:50

Moje pitanje je sledece: Ukoliko se dobije boravisna dozvola po osnovu sambo ili bracne zajednice pa u roku od te dve godine provere brak ili veza prestanu da postoje a posao se obavlja i dalje sta se desava? Da li je posao "bolja" opcija za dobijanje boravisne dozvole ili po prestajanju veze ili zajednice prestaje i mogucnost produzenja boravka?

 

Da, takva mogucnost je jasno predvidjena zakonom (za razliku od mnogih drugih stvari koje nisu zakonski regulisane, vec su stvar procene samog sluzbenika). Dakle, ako je veza prekinuta, moze se ostati u swe pod uslovom da osoba radi, ali to zaposlenje ne moze da bude bas od jucer i ne moze da bude bilo kakvo. Mora da bude "fast anställning", barem u izvesnom procentu i barem nekoliko meseci unazad (a to vec jeste procena sluzbenika, sta je dovoljno, a sta ne). Ako se u prethodnoj godini ima i izvestan prihod (opet stvar procene koliki), pa makar i ne bio stalni posao, vec nesto na sat, utoliko bolje.

Takodjer je moguce i promeniti partnera, pa ostati po tom osnovu.


  • 1

#1450 Amer

Amer
  • Members
  • 16 posts

Posted 12 May 2016 - 13:00

Pozdrav Vilhelmina evo mene opet):
Pisala sam da imam sina koji uskoro puni 18 to jeste krajem sedmog mjeseca.
Takodze znas da smo dobili handlegare prije mjesec ipo ,kojeg je moj muz zvao i on mu je rekao da nema potrebe vise da zove da ce o odluci biti obavjeten putem pisma.
Medzutim mi smo sve zabrinutiji da nas nisu zaboravili.
Dali sluzbenik ima neki rok do kada mora dinijeti odluku kada je u pitanju prioritetni slucaj jer se kao takav vodimo.
I da poslije tog poziva vise nismo mogli da ga dobijemo na taj broj koji su mome muzu dali u migracionom cak su ga i potvrdili neki dan jer je ponovo trazio broj naseg handlegara.
  • 0

#1451 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 May 2016 - 05:46

Nema nikakvih pravila i rokova, sve je stvar odluke sluzbenika koji resava slucaj. Doduse, vecina nastoji da rascisti sto vise pre 20.juna, kad pocinje sezona odmora, pa verujem da bi do tada mogli da ocekujete odluku. Vise od toga ne moze niko da ti kaze osim samog tog sluzbenika, a on ocigledno ne zeli da prica. Nadam se da samo trenira strogocu i da ce na kraju biti sve u redu.


  • 1

#1452 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 13 May 2016 - 15:44

Moj brat koji zivi u Svedskoj i njihov je drzavljanin nekih 15-20 godina je pre nedelju dana bio ovde da bi njegova sambo partnerka koja je naravno odavde predala za spajanje sa njim tamo.

Bili su ovde zajedno, usli u aplikaciju, poceli da popunjavaju i ispostavilo se da su pitanja i za njega i za nju.

Dakle mi smo svi popunjavali tako sto onaj ko je  ovde pounjava svoj deo, a onaj ko je tamo naknadno dobija mejl i popunjava za sebe.

 

E, ali u ovom slucaju im se nekako tako nametnulo da popunjavaju prakticno istovremeno, a oni i jesu sasvim slucajno bas tada bili zajedno.

 

I to nije kraj zabune. Zabuna je i to sto im aplikacija nije ponudila na kraju opciju da plate taksu.

Jednostavno su dobili obavestenje da su sve uredno popunili, da se vrate ako zele jos nesto da dopune, i onda im je zahtev prihvacen. Kazu da su na kraju dobili neku poruku da im je nesto "freee".

 

U cemu je ovde stvar? Zna li neko? 

Vilhelmina na primer  B-)


  • 0

#1453 Amer

Amer
  • Members
  • 16 posts

Posted 13 May 2016 - 17:11

Vilhelmina fala opet na brzom odgovoru i ja se slazem sa tvojim misljenjem i nista nam ne preostaje nego jos malo sacekati pa ako nista uputiti pismo migracionom.
  • 0

#1454 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 May 2016 - 19:51

Moj brat koji zivi u Svedskoj i njihov je drzavljanin nekih 15-20 godina je pre nedelju dana bio ovde da bi njegova sambo partnerka koja je naravno odavde predala za spajanje sa njim tamo.

Bili su ovde zajedno, usli u aplikaciju, poceli da popunjavaju i ispostavilo se da su pitanja i za njega i za nju.

Dakle mi smo svi popunjavali tako sto onaj ko je  ovde pounjava svoj deo, a onaj ko je tamo naknadno dobija mejl i popunjava za sebe.

 

E, ali u ovom slucaju im se nekako tako nametnulo da popunjavaju prakticno istovremeno, a oni i jesu sasvim slucajno bas tada bili zajedno.

 

I to nije kraj zabune. Zabuna je i to sto im aplikacija nije ponudila na kraju opciju da plate taksu.

Jednostavno su dobili obavestenje da su sve uredno popunili, da se vrate ako zele jos nesto da dopune, i onda im je zahtev prihvacen. Kazu da su na kraju dobili neku poruku da im je nesto "freee".

 

U cemu je ovde stvar? Zna li neko? 

Vilhelmina na primer  B-)

 

Ne mogu da budem 100% sigurna, ali izgleda da su popunili pogresnu aplikaciju. Po svoj prilici onu za sambo i bracne partnere EU-drzavljana, jer oni mogu da borave ovde dok postupak traje (zato i popunjavaju zajedno) i pri tome ne placaju nikakvu taksu. Medjutim, svedski drzavljani se u ovom slucaju ne smatraju EU-drzavljanima, tj za njih je postupak drugaciji.

Ne vidim sta bi drugo moglo da bude :huh: .


  • 1

#1455 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 13 May 2016 - 20:30

Mogu li, ako su pogresili, da ponovo udju i popune pravu aplikaciju?

Mislim, nece im se ovo uzeti za zlo?

 

Kontaktirace oni od ponedeljka ambasadu ili Migrationsverket, ne znam koga tacno rekose.


  • 0