Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#33526 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 13 November 2017 - 11:22

ne znam kakav je slucaj po ostalim gradovima ,ali slucajno sam upoznao par likova u zavicaju  koji rade kao postari i vecina njih radi "na nodredjeno"(zamena i sl ),ugovor preko agencije,puno radno vreme ,satnica oko 115-118 (znaci manje od minimalca ) ...  cca 21-23000din. zaposleni 'za stalno' ,nnisam siguran ,ali imaju do 35 (mogu da proverim)

 

Trend je da 'javna preduzeca' i firme koje nisu privatizovane ,"iznajmljuju" radnu snagu od raznoraznih agencija (i tako svojim prijateljim,drugovima,kumovima itd ) "namestaju" cist profit i naravno sve bez tendera .


  • 0

#33527 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2017 - 11:26

šta će im više para :yawn: , za život u Srbiji dovoljno je po 200 evra jer tako kažu AV i kinik a u njihovu se ne sumnja

 

poslovi se prebacuju agencijama koje naplaćuju tri put više para od kojih naravno deo ide naprednoj stranci i njenim čelnicima


Edited by perkos, 13 November 2017 - 11:28.

  • 0

#33528 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 13 November 2017 - 11:28

ne znam kakav je slucaj po ostalim gradovima ,ali slucajno sam upoznao par likova u zavicaju  koji rade kao postari i vecina njih radi "na nodredjeno"(zamena i sl ),ugovor preko agencije,puno radno vreme ,satnica oko 115-118 (znaci manje od minimalca ) ...  cca 21-23000din. zaposleni 'za stalno' ,nnisam siguran ,ali imaju do 35 (mogu da proverim)

 

Trend je da 'javna preduzeca' i firme koje nisu privatizovane ,"iznajmljuju" radnu snagu od raznoraznih agencija (i tako svojim prijateljim,drugovima,kumovima itd ) "namestaju" cist profit i naravno sve bez tendera .

Rad "na neodređeno" vreme je tzv rad "a stalno".

Znam da u pošti ima mnogo onih na ugovor, preko agencija, zadruga ali ne verujem da oni protestuju, pre će biti da to rade oni "za stalno".


  • 0

#33529 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 13 November 2017 - 11:37

Izvini greska u kucanju ,ugovori na odredjeno .. mesec do tri 


  • 0

#33530 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2017 - 11:58

Rad "na neodređeno" vreme je tzv rad "a stalno".

Znam da u pošti ima mnogo onih na ugovor, preko agencija, zadruga ali ne verujem da oni protestuju, pre će biti da to rade oni "za stalno".

protestvuju svi jer im se taj odnos ne dopada, ovi stari da ne dođu u istu situaciju sa ovima iz agencije a ovi iz agenciju da barem imaju status ovih na neodređeno 

što se tiče kvaliteta usluga one su adekvatne platama koje zaposleni imaju, lično znam da " šalteruše" padaju sa nogu od posla za nepunih 30.000 din 


  • 0

#33531 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 November 2017 - 12:03

protestvuju svi jer im se taj odnos ne dopada, ovi stari da ne dođu u istu situaciju sa ovima iz agencije a ovi iz agenciju da barem imaju status ovih na neodređeno 

što se tiče kvaliteta usluga one su adekvatne platama koje zaposleni imaju, lično znam da " šalteruše" padaju sa nogu od posla za nepunih 30.000 din 

kako to kad one sede na...


...stolicama!


  • 0

#33532 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 13 November 2017 - 14:09

Živko Grozdanić Gera
TRANSPLATACIJA ĐINĐIĆA

Vučić je, nažalost postao diskurs, pojava i fenomen u kontekstu postmoderne Srbije koja konfiskuje svo nasleđe DS-a i reciklira ga kao diletant bez presedana.

 

ovo mi lici na "proces" nastanka nacija na ovim prostorima. gdje se, preskacuci tekovine prosvjetiteljstva i francuske revolucije, a zatim industrijske revolucije i kapitalizma, navrat nanos, iz jednog feudalno-agrarnog drustva nasijenaca, uletilo u drustvo suverenih evropskih nacija. mislim, u redu (nije da bas pratim svaki dan), ali kad se to (i kako) prije stiglo do postmoderne (u politickom smislu) Srbije? moguce je danas putem virtualnih internet igrica boriti se protiv Osmanskog carstva, medjutim to ne znaci da su drzave koje takve igrice igraju postmoderne drzave. politika, kao umijece moguceg, ne bi trebala bjezati u takve apstrakcije.

 

doduse, moguce je da je cijeli tekst pisan u kljucu postmodernistickog cinizma, kao kritika DS-ovog nasljedja.


  • 0

#33533 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 November 2017 - 20:08

Nasi vlastodrsci ne mogu da se dogovore zasto im trebaju izbori.

http://rs.n1info.com...ili-Ustava.html

Jedan kaze ovo, drugi ono, opozicija oce, stabilnos' nam treba, gustav nam treba.

 

Ko oni slepi likovi sto su pipali slona, pa je bio zid, uze, stub of vrata I sl.


  • 0

#33534 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 14 November 2017 - 19:27

Izbori su neophodni da bi politička elita, a sa njom uvezane interesne grupe mogle da ionako sluđene građane drže u strahu, pokornosti i beznađu. Oni demokratiju i izbore vide kao nekakav sport, a tu nije dovoljno da pobediš jednom u četiri godine, mora svake druge, a kako je krenulo i svake godine po neki izbori. Takvima izbori nisu način da realizuju neku svoju politiku, jer istu i nemaju. Lepo je Đinđić govorio o tome, samo izgleda nema ko da čuje.


  • 0

#33535 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 14 November 2017 - 19:57

a o ovome nista?

https://www.slobodna...a/28851465.html

 

samo nemojte opet da se cudite kada ponovo zamenik pomocnika podpomocnika iz SAD dodje da zavrce usi...

 

ili kad na neki drugi bolniji nacin SAD opali neku samarcinu...  onda ce te kao pitati " sta smo to mi njima nazao ucinili da nas toliko mrze "


  • 0

#33536 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 November 2017 - 20:12

...

 

Pa dobro, kad ce vec jednom da dodje taj veliki baja i podeli samarcine / izvuce usi?

Koliko mu jos godina treba?

 

Oticice do tada opoziciJa u peMziju!

;)

 

...


  • 0

#33537 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 14 November 2017 - 20:20

pa bio neki dan... pomocnik pomocnikovog pomocnika pa su vodji usi bridele od zavrtanja...trebalomu cak 3 dana da sazove konferenciju za novinare povodom toga... dok ne smisli sta ce tamo da slaze


  • 0

#33538 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 14 November 2017 - 20:36

Uši mogu da bride nekome ko ima lično dostojanstvo i integritet i ko poštuje funkciju na kojoj se nalazi, tj. one koje predstavlja. Pošto dotična persona nema ništa od toga, jer je najobičniji oportunista i megaloman, da ne kažem krpa, teško da su mu bridele uši. Uostalom, pošto se njegova kleptomanska i nepismena svita iživljava nad građanima, dobro je da ima neko ko će i njemu da izvuče uši, pa makar se i zacrveneo. Povod je nebitan.


  • 0

#33539 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 November 2017 - 21:01

...

 

... 

 

Jesu li ga docekali konacno?

 

Attached File  cekajuci godoa.jpg   32.21KB   4 downloads

 

... 

 

Ovo je jedna odomacena bajka - nalik govorenju one skupstinske baba-strine Pavicevica koji je predlagao usvajanje 'zakona o uzoritosti'. 

Bas ga usvojise.

Nego, kud se deo Pavicevic?

;)

 

Cinjenica je - dok je god su ovakvi 'politicka elita & izborno telo' - ovde samo moze da se beskrajno igra politicki komad 'Mrtve duse'.

 

Sutra da dodje 'veliki baja', podeli zausnice, navuce se usiju, otera ove sa vlasti - a prekosutra svi zaposleni po platu od 1.000, a peMziju po 5-6 stotina evritja, 'kocobo je opet nase', besplatno skolovanje i zdravstvo, sa rujama & amerima na 'prs u doope', EU nas moli da nam se pridruzi, komsije utihnule, opet 'faktor stabilnosti & mira na balkanu' ...?

 

Zaista - covek samo moze da se obraduje takvoj sansi, koju ovoga puta nikako ne smemo propustiti!

:rotflmao:

Samo da nam dodje onaj, kako mu bese ime ...

 

...


Edited by Kinik, 14 November 2017 - 21:02.

  • 0

#33540 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 14 November 2017 - 21:37

Što se Pavićevića tiče i ostale tzv. opozicije, nebitni likovi koji bi samo da se ovajde sa istog kazana, ni manje ni više.

 

'politicka elita & izborno telo' su slike u ogledalu jedno drugom, s tim da ovo prvo izvire iz drugog, tako da su 'Mrtve duse' prikladan naziv tog komada. To se između ostalog videlo i po nastupu nenadhebivog i neumornog supermena onomad, kada je pokazao da ne zaslužuje da bude na čelu ni neke provincijske opštine, a ne države, pa makar se ona zvala i Srbija.

 

Sa rujama i amerima nikada nećemo biti na 'prs u doope', to je valjda jasno, jedino što možemo je da gledamo kako da nam isto manje strada. Hiljadu evrića i slične gluposti, pa ni to nam niko neće dati, nema besplatnog ručka.


  • 0