Jump to content


Photo

Srpski mediji o Albancima - juce, danas i sutra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#76 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 January 2011 - 10:16

Ja garantujem da ni jedna od ovih osoba na snimku nije otrovana vec da sve imaju neku vrstu psiholoske/histericne/konverzivne reakcije (necu da kazem da se pretvaraju, to je nemoguce reci) a ako nekoga interesuje klasicni pseudo-epilepticki napad (sto ce reci psiholoski uslovljen) neka obrati paznju na deo 0:30-1:00, to ni u neuroloskim udzbenicima nije bolje opisano.


aha, ti to garantujes a? TonyBall, pokaj se, ti nisi nista video svojim ocima, garantuje ovaj psiholoski ekspert.

#77 TakeoSpikes

TakeoSpikes
  • Members
  • 99 posts

Posted 07 January 2011 - 10:41

aha, ti to garantujes a? TonyBall, pokaj se, ti nisi nista video svojim ocima, garantuje ovaj psiholoski ekspert.


Ti ocigledno nisi dovoljno inteligentan da shvatis da to sto ti neki dogadjaj ili fenomen "vidis svojim ocima" ne znaci da znas i razumes njegove uzroke.
Za ovaj snimak mozes da mi verujes na rec (bicu veoma skroman pa cu reci da na celom svetu ima manje od pedest ljudi koji o tome znaju koliko ja ili vise od mene)-Garantujem ti da ovaj svet na snimku ima psihogenu/konverzivnu reakciju a ne organsko trovanje.

#78 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 07 January 2011 - 10:45

aha, ti to garantujes a? TonyBall, pokaj se, ti nisi nista video svojim ocima, garantuje ovaj psiholoski ekspert.

Garantovalo se ovde i to da su Albanci bezali od NATO bombi. Ima svakakvih eksperata ovde.

#79 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 January 2011 - 12:07

Za ovaj snimak mozes da mi verujes na rec


:)

(bicu veoma skroman pa cu reci da na celom svetu ima manje od pedest ljudi koji o tome znaju koliko ja ili vise od mene)


:lol:

-Garantujem


:D

Edited by Unbeliever, 07 January 2011 - 12:08.


#80 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 January 2011 - 12:09

Garantovalo se ovde i to da su Albanci bezali od NATO bombi. Ima svakakvih eksperata ovde.


evo ja garantujem da su Arkana ubili Vatikan, Amerika i Albright jer je znao njihove tajne.

#81 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 07 January 2011 - 15:08

Tony, hebote, ja sam bio u "epicentru" i ne samo ja. Iskreno ti kazem da sumnjam da je teoretski moguce da do takve stvari dodje na teritoriji Kosova.

Ajde da manemo to sa teme srpsko-albanskih odnosa. Zamisli kako bi taj recept zeleli da kupe teroristi.

Ja cu ti reci isto ono sto sam i rekao onima koji tvrde da je 11/09 deo americke vlade, da cak i ako postoji varijanta da je takvo nesto izvodljivo - jednotavno ne postoji logistika na ovom svetu koja bi mogla da napravi takvo nesto. Jednostavno ne postoji.

Bio je jedan decko albanac koji je pricao kako se u razredu taj dan jedna devojcica razbolela. Tony, kako nesto moze da deluje na jednu osobu a ne na makar desetinu. Alo bre to je Srbija, koja nije vojna sila da razvije takvo nesto. Jednsotavno je nemoguce.

No. Ja mogu da kazem ono sto znam iz svog ugla gledanja. Sirene ispred skole, panika, vest da je zatrovan vodovod (a rekao sam ti da smo imali prvi cas fizicko i kao volovi se napili vode posle), ja trazim stariju sestru. Haos. I kako je moguce da je klinac albanac pored mene bio zatrovan? A nije tada bilo kao sto je Pristevac pricao odvojene nastave jer je to bio produkt devedestih. Pazi. Nema tzv. ventilacionih otvora, postoji samo prozor, voda koju pijemo je jedna. Kako Tony?


Pa otrov nije bacen iz aviona..a ti konkluzije donosish na osnovu neke vesti da je vodovod bio zatrovan...potcenjujesh mogucnosti Srbije u tim godinama .
Kao shto rece Lorenz francuski lekar i expert za bojne otrove je rekao svoje on je cini mi se i oznacio o kojem se bojnom otrovu radilo-sahrin ili tako neshto koji isparava nakon nekoliko minuta u kontaktu sa vazduhom...

#82 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 January 2011 - 18:12

sta sve necemo ovde jos procitati :kece:
po pisanju nekih forumasa ispada da je Srbija i njena tajna sluzba mogla sve samo sto rezultati to bas i ne pokazuju ali nema veze kad treba ovde ponetirati na forumu dozvoljeno je i da oficir JNA moze da vozi tenk i istovremeno puca iz pistolja a da mladi vojnik Albanac nikako ne moze ubiti cetri vojnika u spavaoni jer on nije tako obucen kao ovaj JNA Rambo oficir o podmetanju snimaka tajnih sluzbi je tek toliko smesno polemisati ako krenemo logikom koju koristi lorenz mozemo sumnjati u svaki govor nekih srpskih politicara ili generala iz ratova vodjenih 90-tih,uostalom vec smo imali neke koji su doazivali da su "shkorpionima"pometnuti snimci na srecu Vesna i njen tim kad su takvi efikasno rade ali ovde valjda zbog praznika malo dremuckaju no jos jedan je tako drugom jamu kopao pa eno ga odmara jos izvesno vreme

#83 TakeoSpikes

TakeoSpikes
  • Members
  • 99 posts

Posted 07 January 2011 - 19:06

...potcenjujesh mogucnosti Srbije u tim godinama .


CIA snajka, CIA.

Mogucnosti su bile velike, ali, izgleda, snovi i zelje bejahu jos veci, zato smo izgubili rat, a ne zbog toga sto smo glupi, nesposobni i smotani.

Bez sale, sarin? Od toga se umire brzo i veoma efikasno, lakse je ubiti coveka time nego ga samo otrovati (sto bi se reklo za umiranje ne treba da pogodis pravu dozu,dovoljno je da samo predjes neku granicu, za trovanje treba da je NE predjes), a kamo li dete (manja telesna masa daje vecu doza po jedinici tezine) a ovi nasi eksperti monoetnicki otrovase, kol'ko ono bese, 10000 njih a da nikoga nisu ubili, nego samo onako, da ih malo zaplase. Da ne pricam da je prvi znak trovanja organofosfatima povracanje-a ja to ne videh ni kod jednog od onih na filmu (a ima jos snimaka na youtube, ni na njima niko ne povraca).

Jedino logicno objasnjenje kako se ovako nesto desi samo Albanskoj deci je indukovana masovna psihogena reakcija (nije prvi slucaj, to je dobro poznata pojava) a zasto nisu ukljucena Srpska i druga ne-Albanska deca, to je jasno-to se trovanje siri putem jezika, govora i medija na jednom jeziku.

Svaki lekar koji je imao priluiku da radi 1998 u Srbiji ce potvrditi da su slucajevi histerija, konverzivnih poremecaja, neuroza sa somatizacijom najcesce stizali iz Albanske populacije sa Kosova i, u manjoj meri, iz muslimanske populacije iz Sandzaka. To je kulturoloska/socioloska stvar i ne bih da se neko uvredi zbog ovoga. Ovde kod mene postoji velika Yemenska zajednica, svake nedelje bar jedna mlada Yemeni zena dodje jer ne moze da hoda, ima seizures, ne moze da govori, izgleda isto kao ona devojcica na snimku-valjda kad si oppresed at home i niko te ne primecuje, to postane nacin da skrenes paznju na sebe i pokazes muzu, ocu, bratu da postojis. I zato su takve pojave mnogo cesce u opresivnim, patrijarhalnim i zaostalim sredinama i mnogo cesce kod mladih zena (takve su svima omiljena meta za svaku cvrsta tlacenja i psiholoskog maltratmana). I mogu da se opkladim da se ucestalost takvih pojava drasticno smanjila kad su rat i pravo sranje zaista poceli-kada dodje djavo po svoje nemas vremena da razvijas konverzivni reakciju nego bezis i gledas da izvuces zivu glavu.

U slucaju ovog Kosmetskog masovnog "trovanja" pre bih rekao da su ta deca bila zatrovana-kada svaki dan kod kuce, u skoli i u drustvu slusas Srbi ovo, Srbi ono, Srbi ce ovo, Srbi ce ono (nevazno je da li je to ima osnova u stvarnosti ili ne) i postoji konstantna atmosfera da ce se nesto strasno desiti, i mala iskra moze da zapali veliki pozar.

Edited by TakeoSpikes, 07 January 2011 - 19:07.


#84 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 07 January 2011 - 19:33

CIA snajka, CIA.

Mogucnosti su bile velike, ali, izgleda, snovi i zelje bejahu jos veci, zato smo izgubili rat, a ne zbog toga sto smo glupi, nesposobni i smotani.

Bez sale, sarin? Od toga se umire brzo i veoma efikasno, lakse je ubiti coveka time nego ga samo otrovati (sto bi se reklo za umiranje ne treba da pogodis pravu dozu,dovoljno je da samo predjes neku granicu, za trovanje treba da je NE predjes), a kamo li dete (manja telesna masa daje vecu doza po jedinici tezine) a ovi nasi eksperti monoetnicki otrovase, kol'ko ono bese, 10000 njih a da nikoga nisu ubili, nego samo onako, da ih malo zaplase. Da ne pricam da je prvi znak trovanja organofosfatima povracanje-a ja to ne videh ni kod jednog od onih na filmu (a ima jos snimaka na youtube, ni na njima niko ne povraca).

Jedino logicno objasnjenje kako se ovako nesto desi samo Albanskoj deci je indukovana masovna psihogena reakcija (nije prvi slucaj, to je dobro poznata pojava) a zasto nisu ukljucena Srpska i druga ne-Albanska deca, to je jasno-to se trovanje siri putem jezika, govora i medija na jednom jeziku.

Svaki lekar koji je imao priluiku da radi 1998 u Srbiji ce potvrditi da su slucajevi histerija, konverzivnih poremecaja, neuroza sa somatizacijom najcesce stizali iz Albanske populacije sa Kosova i, u manjoj meri, iz muslimanske populacije iz Sandzaka. To je kulturoloska/socioloska stvar i ne bih da se neko uvredi zbog ovoga. Ovde kod mene postoji velika Yemenska zajednica, svake nedelje bar jedna mlada Yemeni zena dodje jer ne moze da hoda, ima seizures, ne moze da govori, izgleda isto kao ona devojcica na snimku-valjda kad si oppresed at home i niko te ne primecuje, to postane nacin da skrenes paznju na sebe i pokazes muzu, ocu, bratu da postojis. I zato su takve pojave mnogo cesce u opresivnim, patrijarhalnim i zaostalim sredinama i mnogo cesce kod mladih zena (takve su svima omiljena meta za svaku cvrsta tlacenja i psiholoskog maltratmana). I mogu da se opkladim da se ucestalost takvih pojava drasticno smanjila kad su rat i pravo sranje zaista poceli-kada dodje djavo po svoje nemas vremena da razvijas konverzivni reakciju nego bezis i gledas da izvuces zivu glavu.

U slucaju ovog Kosmetskog masovnog "trovanja" pre bih rekao da su ta deca bila zatrovana-kada svaki dan kod kuce, u skoli i u drustvu slusas Srbi ovo, Srbi ono, Srbi ce ovo, Srbi ce ono (nevazno je da li je to ima osnova u stvarnosti ili ne) i postoji konstantna atmosfera da ce se nesto strasno desiti, i mala iskra moze da zapali veliki pozar.



Rekao sam kad sam otvarao ovaj topic : Sta sve ne cita covek o Albancima u Srpskim medijama. Ovo je vrhunac. Ovo pisanje ni ne treba komentirati nego cuvati kao biser jer je ovo jedna odlicna kombinacija predrasuda, mrznje, neznanja, prljave propagande, rasizma, izvanredne maste i sta jos, sve u jednom paketu. Hvala TakeoSpikes za tvoj ogroman doprinos u ovoj temi.


Evo jedna lepa vest preneta od RTS-a i Vesti Online:
RTS петак, 07. јан 2011, 13:26 -> 14:17
Тачи честитао Божић
Хашим Тачи честитао православним верницима Божић и пожелео им просперитет, толеранцију и поверење у бољу будућност.

Edited by Biciklisti, 07 January 2011 - 20:01.


#85 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 07 January 2011 - 20:40

Comandante,
Vec sam naveo ranije da je ovaj fenomen prljave propagande stariji od Kosovskih Warlorda i da traje decenijama.
btw, sto se tice warlorda, nije to neki novi fenomen da drzavu vode oni koji su vodili rat protiv okupatora.


to nije fenomen za juznoamericke ili africke drzave ali za drzavu koja tezi ka eu (i to deceniju posle rata) jeste fenomen







COMANDANTE. Jesi li i ti narod? Pretpostavljam da sebe ne smatras glupim. Ipak nemas ni snage ni volje da se resis jebenih warlorda. Cak ni glasanjem nisi to probao a kamo li da organizujes nesto vece. Ili mislis da to treba neko drugi da uradi pa da tebe zove da uzivas u blagodetima drzave koju vode normalni ljudi?


jeste toni, jesam i ja narod, i jesam glasao ali ispalo ono..

unë votoj
ti voton
ai/ajo voton
ne votojmë
ju votoni
ata përfitojnë!


nego, da budemo iskreni, i da nije bilo te masovne kradje u izborima vv i fer (jedini koji su bili za prave promene) zajedno ne bi dobili vise od 25%. na ovim izborima ovaj narod dokazao da je glup i mazohista i da nije spreman za prave promene







U slucaju ovog Kosmetskog masovnog "trovanja" pre bih rekao da su ta deca bila zatrovana-kada svaki dan kod kuce, u skoli i u drustvu slusas Srbi ovo, Srbi ono, Srbi ce ovo, Srbi ce ono (nevazno je da li je to ima osnova u stvarnosti ili ne) i postoji konstantna atmosfera da ce se nesto strasno desiti, i mala iskra moze da zapali veliki pozar.


ti tvrdis da se nekoliko hiljada roditelja dogovorili da u istom trenutku ispiru mozak svojoj deci!? :ajme:

#86 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 07 January 2011 - 21:16

Svaki lekar koji je imao priluiku da radi 1998 u Srbiji ce potvrditi da su slucajevi histerija, konverzivnih poremecaja, neuroza sa somatizacijom najcesce stizali iz Albanske populacije sa Kosova i, u manjoj meri, iz muslimanske populacije iz Sandzaka. To je kulturoloska/socioloska stvar i ne bih da se neko uvredi zbog ovoga.


Naravno da se ne treba uvrediti ..a zashto je onda broj samoubistava Albanaca ako iskljucujemo ona "samoubistva" Albanaca koja se se dogodile u JNA nekoliko puta manji od broja samoubistva u drugim narodima..pogotovu Srba iz Vojvodine...zbog monotonije ravnice :rolleyes:
Ajde bolan prestani da pishesh bezvezne nebuloze...

#87 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 07 January 2011 - 22:01

sta sve necemo ovde jos procitati :kece:
po pisanju nekih forumasa ispada da je Srbija i njena tajna sluzba mogla sve samo sto rezultati to bas i ne pokazuju ali nema veze kad treba ovde ponetirati na forumu dozvoljeno je i da oficir JNA moze da vozi tenk i istovremeno puca iz pistolja a da mladi vojnik Albanac nikako ne moze ubiti cetri vojnika u spavaoni jer on nije tako obucen kao ovaj JNA Rambo oficir o podmetanju snimaka tajnih sluzbi je tek toliko smesno polemisati ako krenemo logikom koju koristi lorenz mozemo sumnjati u svaki govor nekih srpskih politicara ili generala iz ratova vodjenih 90-tih,uostalom vec smo imali neke koji su doazivali da su "shkorpionima"pometnuti snimci na srecu Vesna i njen tim kad su takvi efikasno rade ali ovde valjda zbog praznika malo dremuckaju no jos jedan je tako drugom jamu kopao pa eno ga odmara jos izvesno vreme

objasni mi ovaj bold perkose,
Ko je to tvrdio?

#88 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 07 January 2011 - 22:08

jeste toni, jesam i ja narod, i jesam glasao ali ispalo ono..

Ja se u tom sucaju izvinjavam Com
Bio sam siguran da si bojkotovao i ove izbore
Ipak, lopovi su dobili izbore sa 30% glasova od 50% izaslih na izbore tj 15% od celokupnog naroda
Dakle 85% stanovnistva je protiv njih. A ti taj narod nazivas glupim

#89 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 07 January 2011 - 23:02

sta sve necemo ovde jos procitati :kece:
po pisanju nekih forumasa ispada da je Srbija i njena tajna sluzba mogla sve samo sto rezultati to bas i ne pokazuju ali nema veze kad treba ovde ponetirati na forumu dozvoljeno je i da oficir JNA moze da vozi tenk i istovremeno puca iz pistolja a da mladi vojnik Albanac nikako ne moze ubiti cetri vojnika u spavaoni jer on nije tako obucen kao ovaj JNA Rambo oficir o podmetanju snimaka tajnih sluzbi je tek toliko smesno polemisati ako krenemo logikom koju koristi lorenz mozemo sumnjati u svaki govor nekih srpskih politicara ili generala iz ratova vodjenih 90-tih,uostalom vec smo imali neke koji su doazivali da su "shkorpionima"pometnuti snimci na srecu Vesna i njen tim kad su takvi efikasno rade ali ovde valjda zbog praznika malo dremuckaju no jos jedan je tako drugom jamu kopao pa eno ga odmara jos izvesno vreme



"Glupan nikad nije gluplji nego kad hoce da bude mudar."

M. Lobato

#90 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 07 January 2011 - 23:05

Ja se u tom sucaju izvinjavam Com
Bio sam siguran da si bojkotovao i ove izbore
Ipak, lopovi su dobili izbore sa 30% glasova od 50% izaslih na izbore tj 15% od celokupnog naroda
Dakle 85% stanovnistva je protiv njih. A ti taj narod nazivas glupim


zasto da bojkotujem, ovaj put imao sam izbora (cak dva)

ja ovde ne govorim samo o pdk, nego o svima njima - 'politika e vjetër' kako ih nazivaju ovi iz fer-a. znaci oni zajedno dobijaju vise od 80%, ne verujem da bi bilo neke velike promene i da izadju 100% birackog tela, mozda bi palo na 70% ili 60% ali i dalje bi bili vecina. da ne trolujem biciklistov topik samo sa izborima, moja poenta je bila da je sam narod kriv zasto imamo ovakve lidere koji pojma nemaju sta je drzava, koje apsolutno ne interesuje da imamo normalnu i jaku drzavu, koji drzavu vide kao kravu koju treba muziti do poslednje kapi. zato ne treba se cuditi kada srpski i ostali mediji pisu to sto pisu, i ne treba se cuditi kada neki diCk targetuje njih, targetuje ih jel su laka meta, neko moze sutra da ih optuzi i za nekrofiliju i za pedofiliju i svi ce poverovati u to. kada bi npr imali vetona, albina, blerima ili ilira za premijera tesko da bi neko mogao pisati to sto pisu ili da ih neko optuzi za bilosta