Jump to content


Photo

Srpski mediji o Albancima - juce, danas i sutra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#46 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 06 January 2011 - 18:35

Vlad... Ja sam u jednoj emisiji uradjenoj od jedne od evropskih TV stanica video da je bilo i srba koji su greskom bili otrovani... Na zalost ne mogu se setiti koja je to TV stanica bila.

Zapitaj se sam jos jednom. Ucenici, nastavnici, doktori, roditelji, prolaznici...U Pristini su i ucenici i nastavnici i lekari i roditelji i prolaznici takodje bili i Srbi i ni jedan zabelezen slucaj trovanja?! Medju stotinama ili hiljdama otrovanih u medjuetnickoj sredini, svi pripadaju jednoj grupi?!

Drzava je u stanju da truje na etnickoj bazi????? Samo mi jos objasni kako to funkcinonise u medjuetnickim sredinima sa trovanjem tolikih razmera.

Postoji nebrojano slucajeva koji su se tipicno ispoljavali kao: "when a group of people believe they are suffering from a similar disease or ailment." Postoji i medicinsko objasnjenje, kao i mnogo slicnih slucajeva u svetu masovnog oboljevanja.



#47 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 06 January 2011 - 20:06

POLITIKA 06/01/2011 http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ostali-smo-pri-zdravoj-pameti-uprkos-nedacama.sr.html

ИНТЕРВЈУ: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије

Остали смо при здравој памети упркос недаћама
.... Бројна су искушења цркве на Космету. Прво и основно искушење како за њу тако и за правду и праведност на Косову уопште јесте плод домаћег и међународног насиља – једнострано проглашење независности Косова. Уз то, и у контексту са тим, дубоке су и предубоке косовске ране, старе и нове: разрушени храмови, отета црквена и народна имовина, стотине хиљада протераних православних Срба са својих вековних огњишта, немогућност њиховог повратка, све веће сиромаштво и егзистенцијална угроженост преосталих Срба, али и свих становника Косова. Данашње стање на Космету, у ствари, представља наставак његове нацифашистичке окупације из Другог светског рата, и што је трагичније – са дугорочнијим последицама. Но, тамошњи преостали народ који је издржао петовековно турско ропство – издржаће несумњиво и ово ново и најновије, веран свом косовском завету.

Evo kakav naslov daje Vesti Online (koji se itekako cita u Srpskoj dijaspori) za isti intervju Amfilohija dat Politici:

Vesti Online 06. 01. 2011. 10:31h http://www.vesti-onl...cisti-i-fasisti

Amfilohije: Kosmet okupirali nacisti i fašisti



#48 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 06 January 2011 - 20:57

A kao JNA nije još 1981 pucala na demonstrante? Oficiri sa zgrade (tadašnji bulever Lenjina) sa zgrade iznad Automakedonije pucalu u masu radnika GIK Ramiz Sadikua koja je dolazila iz Glogovca. Štektali su automati tih dana i na Vranjevcu.
Za 1989 godinu da ne pričam.Toga je bilo ašićare.

I onaj Delibashic (valjda) (1981)..je ranio moju shkolsku drugaricu Feime......imao je kucu viza-vi hale sportova 25 Maj..sad ce Perkos reci da je bio provociran!!!

#49 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 06 January 2011 - 21:30

Ajel se neko sjeca Keljmendija koji je ubio 4 vojnika u Paracinu, '87?
Zna li neko od kolega Albanaca kakav je stvarni razlog?
U mojoj kasarni su nas to jutro postrojili i saopstili sta se desilo, konotacija je bila iredentizam.

Ima li iko nekakav info sta se u stvari dogodilo, i zbog cega je Keljmendi napravio taj zlocin?

#50 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 January 2011 - 22:13

I onaj Delibashic (valjda) (1981)..je ranio moju shkolsku drugaricu Feime......imao je kucu viza-vi hale sportova 25 Maj..sad ce Perkos reci da je bio provociran!!!

Već je Perkos skočio kao oparen kad je ovde iznošena istina o Delibašićima. Sve nevinašce do nevinašceta.

#51 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 January 2011 - 22:33

Samo si (možda namerno) izostavio da je u tadašnjoj medicinskoj školi nastave bile podeljene u dve smene, odnosno u prepodnevnu i poslepdnevnu smenu.
Ovo se naravno odnosi na Prištinu.

Pristevac ovo nije istina sto se ovoga tice (a o ovome smo pricali vec), ja sam tada bio u prepodnevnoj smeni skole Hasan Pristina. Secam se da smo prvi cas imali fizicko, i onda se pronela vest kako je vodovod zatrovan, i tako slicno. Tako da ova teorije druze jednostavno ne pije vodu. Nema teoretske sanse da je ucenik albanac u toj skoli bio zatrovan a da makar jedan ucenik druge nacionalnosti (ne srpske), nije bio zatrovan.
A da je bila napravljena atmosfera kao pred ustanak, napravljena je.

#52 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 January 2011 - 22:44

Vlad... Ja sam u jednoj emisiji uradjenoj od jedne od evropskih TV stanica video da je bilo i srba koji su greskom bili otrovani... Na zalost ne mogu se setiti koja je to TV stanica bila.

Gjergji odrasli smo ljudi, nije u redu da se bavimo ovim stvarima. Ja sam ziv svedok tih dogadjanja i znam sta je bilo u mojoj skoli i znam da nije postojala teoretska sansa da albansko dete bude zatrovano a da ne bude srpsko. Tj. postojalo je, ali ako razvuces sliku na citavu teritoriju Kosova, za takvu akciju bi ti trebalo brat bratu hiljadu ljudi.

#53 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 06 January 2011 - 22:48

Ima li iko nekakav info sta se u stvari dogodilo, i zbog cega je Keljmendi napravio taj zlocin?

Moglo bi tvoju znatizelju da muci jos jedno kljucno pitanje osim ova dva koja si postavio. Pitanje glasi: Da li je on stvarno pocinio taj zlocin? Da li si i o tome razmisljao ili si tu vest uzeo zdravo za gotovo. Nazalost nikada necemo saznati sta se stvarno desilo no ja cisto sumnjam da je on pocinio taj zlocin.

#54 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 06 January 2011 - 22:54

Gjergji odrasli smo ljudi, nije u redu da se bavimo ovim stvarima. Ja sam ziv svedok tih dogadjanja i znam sta je bilo u mojoj skoli i znam da nije postojala teoretska sansa da albansko dete bude zatrovano a da ne bude srpsko. Tj. postojalo je, ali ako razvuces sliku na citavu teritoriju Kosova, za takvu akciju bi ti trebalo brat bratu hiljadu ljudi.

Done. Mogu li od ovoga zakljuciti da je tvoje misljenje da trovanja nije bilo?

#55 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 06 January 2011 - 23:10

Gjergji odrasli smo ljudi, nije u redu da se bavimo ovim stvarima. Ja sam ziv svedok tih dogadjanja i znam sta je bilo u mojoj skoli i znam da nije postojala teoretska sansa da albansko dete bude zatrovano a da ne bude srpsko. Tj. postojalo je, ali ako razvuces sliku na citavu teritoriju Kosova, za takvu akciju bi ti trebalo brat bratu hiljadu ljudi.


Ako se secas tadasnja TV Beograd je priredila emisiju o tome. Ucestvovalo je sedam (7) najeminentnijih beogradskih lekara sa jedne strane i Luljeta Pulja-Beciri sa druge strane.
Dama iz Pristine bila je, iako sama, potpuno ravnopravna u pobijanju "dokaza" iznetih od beogradskih "vukova". Mom prijatelju Z.M. koji je radio u Vrhovnom sudu Srbije, sutradan su cestitali, "svaka cast mladoj dami na njenoj argumentaciji..."

Raspravljati danas o tome je sasvim izlisno. Srbi tvrde da nije bilo trovanja, Albanci uvereni od ociglednih slucajeva, bilo je trovanja.
Francuski lekar Lui Garapon je tada tvrdio da postoje bojni otrovi koji brzo isparavaju. Jedina mogucnost dokazivanja je bila da se brzo zatvori neka boca koja bi se nasla otvorena na mestu pretpostavljenog trovanja. To nije uradjeno i ...
General Panic je sem sto je zahtevao proizvodnju raketa sa dometom od preko 400 km trazio i razvijanje novih bojnih otrova. Namenske fabrike snabdevale su Irak Sadama Huseina jos mnogo ranije sa takvim proizvodima!

Hajde veceras da zaboravimo "sta je bilo..."

Zato, Sretan Bozic!

#56 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 06 January 2011 - 23:10

Interesatno je kako Tony (nista licno, vec kao presek generalnog stanja svesti) veruje da trovanja jeste bilo, ali da Keljmendi nije ubio vojnike!

Sve sto se "nama" lose desilo je sigurno tako bilo, ono sto smo "mi" lose uradili sigurno se nije tako desilo (nevezano za Albance, vec generalna karateristika manje vise svih).

#57 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 06 January 2011 - 23:12

Ako se secas tadasnja TV Beograd je priredila emisiju o tome. Ucestvovalo je sedam (7) najeminentnijih beogradskih lekara sa jedne strane i Luljeta Pulja-Beciri sa druge strane.
Dama iz Pristine bila je, iako sama, potpuno ravnopravna u pobijanju "dokaza" iznetih od beogradskih "vukova". Mom prijatelju Z.M. koji je radio u Vrhovnom sudu Srbije, sutradan su cestitali, "svaka cast mladoj dami na njenoj argumentaciji..."

Raspravljati danas o tome je sasvim izlisno. Srbi tvrde da nije bilo trovanja, Albanci uvereni od ociglednih slucajeva, bilo je trovanja.
Francuski lekar Lui Garapon je tada tvrdio da postoje bojni otrovi koji brzo isparavaju. Jedina mogucnost dokazivanja je bila da se brzo zatvori neka boca koja bi se nasla otvorena na mestu pretpostavljenog trovanja. To nije uradjeno i ...
General Panic je sem sto je zahtevao proizvodnju raketa sa dometom od preko 400 km trazio i razvijanje novih bojnih otrova. Namenske fabrike snabdevale su Irak Sadama Huseina jos mnogo ranije sa takvim proizvodima!

Hajde veceras da zaboravimo "sta je bilo..."

Zato, Sretan Bozic!

Ali nijedan otrov nije uspeo da razvije dejstvo samo protiv pripadnike jedne imaginarno socijalno-kulturolske konstrukcije kakva je nacija/narod. Sigurno je da postoje bojni otrovi, ali je cisto pitanje logike kako primeniti bojni otrov i imati dogadjaje tih razmera koji se desavaju pripadnicima samo jedne grupe u prilicno mesovitom okruzenju.

Edited by vlad_, 06 January 2011 - 23:16.


#58 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 06 January 2011 - 23:23

Interesatno je kako Tony (nista licno, vec kao presek generalnog stanja svesti) veruje da trovanja jeste bilo, ali da Keljmendi nije ubio vojnike!

Sve sto se "nama" lose desilo je sigurno tako bilo, ono sto smo "mi" lose uradili sigurno se nije tako desilo (nevezano za Albance, vec generalna karateristika manje vise svih).

Ne. To samo ti prikazujes u tom maniru jer sigurno polazis od samoga sebe. Kod mene ne postoje "mi" ili "oni" kada je zlocin u pitanju.
Sto se tice trovanja, ne da verujem nego znam da je bilo jer sam video svojim ocima. Sto se Paracina tice, ima dosta razloga da verujem da se nije dogodilo onako kako se sluzbeno saopstilo, no o tome smo vec raspravljali i ne vidim razloga zasto bismo ponovo. Sada, reci ti meni sta ti mislis o slucaju Keljmendi? O trovanju si se vec izjasnio pa da vidimo da nisi mozda bas ti taj koji razmislja u stilu "oni" i "mi".

#59 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 January 2011 - 23:32

Done. Mogu li od ovoga zakljuciti da je tvoje misljenje da trovanja nije bilo?

Tony, hebote, ja sam bio u "epicentru" i ne samo ja. Iskreno ti kazem da sumnjam da je teoretski moguce da do takve stvari dodje na teritoriji Kosova.

Ajde da manemo to sa teme srpsko-albanskih odnosa. Zamisli kako bi taj recept zeleli da kupe teroristi.

Ja cu ti reci isto ono sto sam i rekao onima koji tvrde da je 11/09 deo americke vlade, da cak i ako postoji varijanta da je takvo nesto izvodljivo - jednotavno ne postoji logistika na ovom svetu koja bi mogla da napravi takvo nesto. Jednostavno ne postoji.

Bio je jedan decko albanac koji je pricao kako se u razredu taj dan jedna devojcica razbolela. Tony, kako nesto moze da deluje na jednu osobu a ne na makar desetinu. Alo bre to je Srbija, koja nije vojna sila da razvije takvo nesto. Jednsotavno je nemoguce.

No. Ja mogu da kazem ono sto znam iz svog ugla gledanja. Sirene ispred skole, panika, vest da je zatrovan vodovod (a rekao sam ti da smo imali prvi cas fizicko i kao volovi se napili vode posle), ja trazim stariju sestru. Haos. I kako je moguce da je klinac albanac pored mene bio zatrovan? A nije tada bilo kao sto je Pristevac pricao odvojene nastave jer je to bio produkt devedestih. Pazi. Nema tzv. ventilacionih otvora, postoji samo prozor, voda koju pijemo je jedna. Kako Tony?

#60 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 January 2011 - 23:34

Zato, Sretan Bozic!

Hvala Lorenz sve najbolje.