Jump to content

Photo

Srpski mediji o Albancima - juce, danas i sutra

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#16 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 03 January 2011 - 08:07

Pitanje je, sta je starije, kokoska ili jaje...?

Jer negativni stav prema Albancima ili "globalna svest naroda" je oblikovana ubitacnom propagandom medija, pisanih ili onih koji emitiraju. Politicari, pisci, naucnici i istoricari imaju pocasno mesto u tom, malo je reci, necasnom angazmanu.

I to nije neka nova pojava u Srbiji, vec, moglo bi se reci, amanet prethodnih svojim potomcima, po onoj, "gde ja stadoh, ti produzi..."
A sve zbog "uzvisenog drzavnog cilja". Ko se sve nije potvrdio na tom "zadatku"...!

Tesko je izdrzati primamljivi "zov sirene" poznatom kao uvecanje tiraza ili klikova. Izgubili su"nevinost" u tome i postovanja vredni mediji...

I ja se pridruzujem lepim zeljama koje upucujes nasem forumskom Edi Merxu: Sve najbolje druže!

Sretna vam Nova godina!

Sretna ti nova godina Lorenz. U pravi si i ti, kao sto sam i ja napisao da se ovo dogadja decenijama i nije neka nova pojava... Ali zaista kao sto Bojan rece, nije lako u takvoj politickoj klimi koja vlada Srbijom naci hrabre koji bi stali na put ovom fenomenu koji vec predugo traje. Ono sto me nervira je da Kosovska vlada i 10 godina posle rata nije napravila nijedan websajt sa kompletnim podacima svih zrtva, unistenih kuca , kulturnog nasledja, religioznih objekata, proteranih i opljackanih, takodje da se objavi cela dokumentacija krsenja ljudskih prava tokom Miloseviceve vladavine, da se objave svi video snimci i analize tokom kolektivnog trovanja albanskih djaka i profesora iz 90te (u mojoj prodici dvojica su bili izlozeni trovanju dok su bili u skoli i nikad u zivotu necu zaboraviti tih nedelja a neki su imali posledice i godinama posle ) koji je bio klasificiran od Beograda kao Kolektivna Psihicka Indukcija Albanaca.

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...feature=related
Stvari kao: "albanci masovno se doselili posle drugog svetskog rata is Albanije, albanci nisu placali racune decenijama i kolektivna gluma tokom trovanja 90te" su najredovnija pojava u napisanim novinskim clancima i takodje u komentarima citalaca svih medija Srbije ukljucujuci i (zao mi je) B92 vesti.

Edited by Biciklisti, 03 January 2011 - 08:15.

#17 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 05 January 2011 - 09:38

VESTI ONLINE 05. 01. 2011. 03:17h http://www.vesti-onl...ga-i-ubice-Srba

Patrijarhova Božićna poslanica: Mir, sloga i ubice Srba
Srpski patrijarh Irinej pozvao je u svojoj prvoj Božićnoj poslanici sve pravoslavne vernike da najradosniji hrišćanski praznik provedu u slozi i miru, ukazujući tom prilikom da je stravične zločine nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji podržala međunarodna zajednica.

"Pored svega ostaloga, strašni zločin trgovanja organima nevinih srpskih žrtava mržnje i terora odvijao se uz ledeno, ravnodušno, u mnogim slučajevima saučesničko ćutanje predstavnika međunarodne zajednice, ma šta taj izraz značio, a oni su itekako znali šta se stvarno dešava ’na terenu’“, naveo je patrijarh Irinej.
"Štaviše, uključili su se u građenje nečije navodne nezavisnosti upravo na takvim temeljima! Ali istina i Božja pravda uvek imaju poslednju reč. To nam jemči Rođenje Hristovo, to već osećamo i znamo“, tvrdi poglavar SPC.

My comment:
Patrijarhu, ne vezuje te nista ni s'Isusom ni s'Bogom.

Edited by Biciklisti, 05 January 2011 - 11:21.

#18 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 05 January 2011 - 11:19

TANJUG 05.01.2011 http://www.tanjug.rs/vest.asp?id=5023

Ivanović: Priština centar organizovanog kriminala

My comment:
Nadam se da ne smaram objavlivanjem vesti o Kosovi i Albancima od strane Srpskih medija od pocetka ove godine. Namerno ne postiram vesti od ranijeg datuma jer svima verujem je poznato sadrzaj lazi i rasizma u tim vestima i to sve do 31/12/2010. Sad je nova godina nove decenije drugog milenijuma i nadam se da ce stvari krenuti na bolje, ali veoma je vazno ukazivati na svaku vest ili svaki naslov koji sadrzi lazi, rasizam i prljavu propagandu.

Edited by Biciklisti, 05 January 2011 - 11:19.

#19 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 January 2011 - 13:40

....da se objave svi video snimci i analize tokom kolektivnog trovanja albanskih djaka i profesora iz 90te (u mojoj prodici dvojica su bili izlozeni trovanju dok su bili u skoli i nikad u zivotu necu zaboraviti tih nedelja a neki su imali posledice i godinama posle )

U tom svetlu treba i dodati imena glavnih "svedoka" Bljerima Šalje i Haljilja Matošija...

#20 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 05 January 2011 - 15:39

U tom svetlu treba i dodati imena glavnih "svedoka" Bljerima Šalje i Haljilja Matošija...

Shta ti je Constantine ..ne prilici ti uloga djavoljeg advokata.

#21 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 05 January 2011 - 16:39

da li ti znas ko su Blerim Shala i Halil Matoshi?

#22 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 January 2011 - 19:42

da li ti znas ko su Blerim Shala i Halil Matoshi?

Sada ili onda?

#23 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 January 2011 - 19:47

Shta ti je Constantine ..ne prilici ti uloga djavoljeg advokata.

Malo da dodamo tempo...temi. ;)

#24 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 05 January 2011 - 20:37

Sada ili onda?

i sada a i onda.

#25 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 January 2011 - 21:04

i sada a i onda.

Onda...nekavi "omladinski" lideri...kao npr.Omladinskog Parlamenta....tako-nekako...
Danas....ne znam...ne pratim.Čak me i srpska politička scena ne zanima posebno....nema tu šta kviltetno da se "probere"....Sve što
vredi u Srbiji (na sreću ili na žalost????)se ne nalazi u politici.E onda možeš da zamisliš koliko me zanima kosovska politička scena...taman koliko i bugarska,rumuska ili madjarska...svejedno.Interesuju me obični ljudi...kao što sam npr....ja.Tako da ne znam šta su sada po funkciji pomenuti drugovi Shala i Matoshi.No ne sumnjam da su na nekom finom mestu...imali su dobre organizatorske predispozicije.

#26 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 05 January 2011 - 22:29

Onda...nekavi "omladinski" lideri...kao npr.Omladinskog Parlamenta....tako-nekako...
Danas....ne znam...ne pratim.Čak me i srpska politička scena ne zanima posebno....nema tu šta kviltetno da se "probere"....Sve što
vredi u Srbiji (na sreću ili na žalost????)se ne nalazi u politici.E onda možeš da zamisliš koliko me zanima kosovska politička scena...taman koliko i bugarska,rumuska ili madjarska...svejedno.Interesuju me obični ljudi...kao što sam npr....ja.Tako da ne znam šta su sada po funkciji pomenuti drugovi Shala i Matoshi.No ne sumnjam da su na nekom finom mestu...imali su dobre organizatorske predispozicije.

Au Constantine, ko da si odrastao pored onog Chika Brasica iz Rekovca! Ne poznajes "danasnjeg" Blerima a znas ga iz onih "slavnih" dana! On je i tada bio objektivan kao sto je i sada.

Secas li se Constantine nase "prepirke" o ubistvu Fadilja Tale, kada sam ja tvrdio da ga je ubio porucnik koji je stajao nad otvorenom kupolom tenka sto je sa ostalim "vozilima"JNA stupao u Podujevo, nakon uvodjenja Vanrednog stanja na Kosovo?
Tada si tvrdiio da je on ubijen "u masi" podujevskih demonstranata i da nije to ucinio oficir iz tenka. Bio sam obecao da cu se obratiti reporteru Mladine Edvinu Hladniku-Milharcicu sto sam tada i ucinio. Nisam hteo da tebi pokvarim raspolozenje odgovorom ali ti sada poteze Bljerima, naravno u tvom negativnom svetlu. Evo odgovora iz kog se da razumeti zasto je Blerim nesimpatican tebi. Bold je moj:

Spoštovani gospod Lorenz,

Oprostite jer ne znam komunicirati na Albanskom. Nikad mi nije uspijelo nauciti jezika.
Tacno je, da sam 1989 pisao o demosntracijama na Kosovu. Moja prva reportaza je bila iz Trepce nedelju dana priije pocetka strajka. Tada sam napravio i intervju sa mladom spisateljicom Nerimane Kamberi. Kasnije sam pisao o protestima u kojima je bilo ubienih oko 20 kosovskih Albanaca.
Bio sam u Podujevu kada je ubijen gospodin Fadil Talla. Nisam bio svjedok ubojstva. a bio sam u njegovoj kuci odmah poslije ubistva i otisao sam na njegovu sahranu. Ubijen je bio iz tenka sa pistoljem. Ubio ga oficir JLA koji je vozio tenk. Njegovo ime sam i ja zaboravio. Pokusacu naci tekstove u arhivu Mladine. To ce mi uzeti par dana.
Prosljedio sam vase pismo tadasnjemu uredniku novina Zeri i Rinise Blerimu Shali. On je sve moje tekstove preneo u Zeriju na albanskom prevodu. Izdao je i knjigu mojih tekstova na albanskom. Zvao sam gospodina Shalu iopisao vasu molbu. Rekao je, da on ima neke izvode te knjige.
Ja cu naci tekstove, u medjuvremenu je Shala je dobar naslov za moje pisanje.

S spostovanjem,

Ervin Hladnik-Milharcic

Gospodin Hladnik-Milharcic poslao mi je duzi tekst sa fotografijama koje opisuje te dane krvoprolica po Podujevu. Tekst je podpisan od njega i njegovog kolege Shtandekara, koji je kao ratni reporter ubijen u Bosni.

Jedina moja greska sto sam ubistvo mlade Ylfete Humolli opisao malo "poetski". No i pored tvog priloga iz NYT nista se ne menja . Ona jeste bila u grupi mladica i devojaka koji su demonstrirali protiv jedinica JNA i Milicije pristigle iz Srbije, sto su "u zivot" sprovodile Vanredno stanje, izglasano od Skupstine SFRJ koja je nasela ranije dogovorenoj lazi tadasnjeg njenog sefa Lazara Mojsova, ( "U ruci drzim stabski dokumenat Iridente...a drzao je prazan list papira, to je bas ta nezgodna "Mladina" otkrila, jer je bilo dozvoljeno lagati na racun Albanaca bez ogranicenja)
Ubijena je s ledja, u 16-toj godini, kako i dolikuje junackopj Armiji i tadasnjoj Miliciji,kasnije Policiji i Zandarmeriji!

Blerim Shala i Halil Matoshi su uvazena imena kosovske medijske javnosti. Vise sam nego siguran da ih i danas pratis ali si malo reterirao pitanjem "tad ili sad"

Sretan ti Bozic!

Edited by Lorenz, 05 January 2011 - 22:36.

#27 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 06 January 2011 - 00:49

2biciklisti

nije problem kod srpskih medija, oni samo iskoriscavaju situaciju zahvaljujuci glupom i naivnom kosovskom narodu koji nema snage i volje da se resi ovih jebenih warlorda ni deceniju posle rata, glupom i naivnom narodu koji dozvoljava da ih vode nepismeni seljaci iako je ocigledno da sve sto ce moci uraditi oni je da pretvore ovu napacenu drzavu u fucking boratistan

btw evo jos jedna vest, a nije iz srpskih medija

ps. kada si poslednji put procitao neku pozitivnu vest o kosovu u kosovskim medijima? (osim priznavanja od strane katara)

#28 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 06 January 2011 - 03:41

2biciklisti

nije problem kod srpskih medija, oni samo iskoriscavaju situaciju zahvaljujuci glupom i naivnom kosovskom narodu koji nema snage i volje da se resi ovih jebenih warlorda ni deceniju posle rata, glupom i naivnom narodu koji dozvoljava da ih vode nepismeni seljaci iako je ocigledno da sve sto ce moci uraditi oni je da pretvore ovu napacenu drzavu u fucking boratistan

ps. kada si poslednji put procitao neku pozitivnu vest o kosovu u kosovskim medijima? (osim priznavanja od strane katara)

Mi ovde o srbskim medijima razgovaramo..juce , danas , sutra ako ti je promaklo.
Mislish li da bi drugacije pisali o Albancima sve i da bude u najboljem redu sa po tebi "glupom" narodom koji eto bira nepismene seljake...
I josh neshto ..drzhava ne mozhe biti napacena vec samo narod ;)

#29 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 06 January 2011 - 04:37

Mi ovde o srbskim medijima razgovaramo..juce , danas , sutra ako ti je promaklo.
Mislish li da bi drugacije pisali o Albancima sve i da bude u najboljem redu sa po tebi "glupom" narodom koji eto bira nepismene seljake...
I josh neshto ..drzhava ne mozhe biti napacena vec samo narod ;)

pa i ja govorim o srpskim medijima, oni ne bi mogli da pisu to sto pisu bez da im se da materijala od ovog glupog (bez navodnika) naroda, ko nam je kriv sto 90% vesti spadaju u crnu hroniku, ko nam je kriv sto imamo ovakvu politicku scenu, ko nam je kriv sto nam je "lider" - warlord, ko nam je kriv sto nam je i lider opozicije - jos 1 warlord, iliti...da ti ispricam jedan vic (koji je slican kosovskoj politickoj sceni)...padne jedan nesrecnik u aps a cimer mu neki nabildovani grdosija, i ovaj nabildovani mu kaze: nemas puno izbora, ja i ti cemo biti par, zato izaberi hoces li biti zena ili muz...nesrecnik razmislja i kaze (kada vec nema izbora) aj da ja budem muz a ti zena...dobro - kaze nabildovani, aj sada da lizes zeni

#30 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 06 January 2011 - 06:51

2biciklisti

Comandante,
Vec sam naveo ranije da je ovaj fenomen prljave propagande stariji od Kosovskih Warlorda i da traje decenijama.
btw, sto se tice warlorda, nije to neki novi fenomen da drzavu vode oni koji su vodili rat protiv okupatora.

Edited by Biciklisti, 06 January 2011 - 07:19.