Jump to content


Photo

Srpski mediji o Albancima - juce, danas i sutra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#91 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 07 January 2011 - 23:19

Ja se u tom sucaju izvinjavam Com
Bio sam siguran da si bojkotovao i ove izbore
Ipak, lopovi su dobili izbore sa 30% glasova od 50% izaslih na izbore tj 15% od celokupnog naroda
Dakle 85% stanovnistva je protiv njih. A ti taj narod nazivas glupim



Kralj Ibi, nakon kosovskih izbora: "Kakva je situacija?"
Valjdete Daka: "Situacija je losa"
"Menjajmo narod"

Edited by Lorenz, 07 January 2011 - 23:21.


#92 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 January 2011 - 23:26

zasto da bojkotujem, ovaj put imao sam izbora (cak dva)

ja ovde ne govorim samo o pdk, nego o svima njima - 'politika e vjetër' kako ih nazivaju ovi iz fer-a. znaci oni zajedno dobijaju vise od 80%, ne verujem da bi bilo neke velike promene i da izadju 100% birackog tela, mozda bi palo na 70% ili 60% ali i dalje bi bili vecina. da ne trolujem biciklistov topik samo sa izborima, moja poenta je bila da je sam narod kriv zasto imamo ovakve lidere koji pojma nemaju sta je drzava, koje apsolutno ne interesuje da imamo normalnu i jaku drzavu, koji drzavu vide kao kravu koju treba muziti do poslednje kapi. zato ne treba se cuditi kada srpski i ostali mediji pisu to sto pisu, i ne treba se cuditi kada neki diCk targetuje njih, targetuje ih jel su laka meta, neko moze sutra da ih optuzi i za nekrofiliju i za pedofiliju i svi ce poverovati u to. kada bi npr imali vetona, albina, blerima ili ilira za premijera tesko da bi neko mogao pisati to sto pisu ili da ih neko optuzi za bilosta

Evo malpre čuh da su "gospodari rata" otvoreno zapretili i Halilu Matoshiju zbog njegovih tekstova u Kohi.Još je samo to falilo da počnu da se i novinari ubijaju. :ph34r:

#93 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 January 2011 - 23:52

Nadam se da ces ti biti zadovoljan iznetim cinjenicama, kao i Veliki Constantin?!

Naravno da neću biti zadovoljan. Što bi rekao Unbi daj link.Ne bih da opet bude da se dao oduška "literarnom" umeću i učiniš ga
prioritetnijim u odnosu na činjenice.Kad kažem link ne mislim samo na "stvarni" link jer njega kao takvog nećeš naći nigde već
može i skenirani dokument o sudjenju ili takvo što...bar nam prepričaj šta piše u njemu,izjavu počinioca obrazloženje presude i sl.
Možeš Ti to...

#94 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 07 January 2011 - 23:56

Evo malpre čuh da su "gospodari rata" otvoreno zapretili i Halilu Matoshiju zbog njegovih tekstova u Kohi.Još je samo to falilo da počnu da se i novinari ubijaju. :ph34r:


ma to je njihov stari recept, ko se ne slaze sa njima onda mora da mu je zena srpkinja ili mora da je spijun udb-e (i dalje nisu obavesteni da udb-a do sada bar dva puta promenila ime). nego ova karikatura koji ovih dana urla na sve strane je obican hashimov pijun koji tesko da predstavlja veterane, dobar deo veterana danas su (zahvaljujuci hashimu) socijalni slucajevi, pa ne verujem da imaju neko dobro misljenje o hashimu i kompaniji. a sto se tice matosija, tvrd je orah on, verujem da ce ove pretnje imati kontraefekat - matosi ce biti ostriji sa njegovim kritikama

#95 TakeoSpikes

TakeoSpikes
  • Members
  • 99 posts

Posted 08 January 2011 - 00:46

Naravno da se ne treba uvrediti ..a zashto je onda broj samoubistava Albanaca ako iskljucujemo ona "samoubistva" Albanaca koja se se dogodile u JNA nekoliko puta manji od broja samoubistva u drugim narodima..pogotovu Srba iz Vojvodine...zbog monotonije ravnice :rolleyes:
Ajde bolan prestani da pishesh bezvezne nebuloze...


samoubistvo je deo depresije i nema nikakve veze sa konverzivnim poremecajem, stavise, samoubistva su kod konverzivnih poremecaja ekstremno retka, a i inace su samoubistva u patrijarhalnim kulturama (koje su i vise religiozne a nema religije koja na samoubistva gleda ikako drugacije nego u krajnje negativnom svetlu) mnogo redja. Samoubistvo ti je bolest modernog sveta a ne tradicinalnih drustava.

#96 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 08 January 2011 - 02:53

Da li ima nekog moderatora da se stane na put ovom nacoshu - TakeoSpikes?

Edited by Biciklisti, 08 January 2011 - 05:52.


#97 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 08 January 2011 - 06:35

Ovaj, moderacijo, nemojte se sekirati za moju molbu u vezi Takeo Spiksa.
Nashao sam ovaj post od mog najomiljenog pisca na ovom forumu i vec se osecam mnogo bolje, pa cu ga deliti s'vama.

Posted 08 October 2008 - 19:49 by Kinik

...

Moram da kazem albanskim_kosovskim 4umasima - nije problem u srBovskin naZiJonskim sakaludama, - oni ce uvek biti takvi.

Ali, sto se vi pecate na ocite provokacije - odgovarate?
Mislim se, - a o cemu to "odgovarate"?

Pustite da prodje neko vreme - jedno 5 - 10 godina i onda cemo, valjda imati priliku da pretrebimo neke stvari.
Normalno, - nema potrebe da se "cetvori srBska dlaka / slamcica". To srBovi mogu da uture jedan drugome u "prkno" i veselo ga dufkaju.

A ove druge stvari: pravo na nezavisnost, nacionalno samoopredeljenje, politicko i ekonomsko samoodredjenje, civilizacijski izbor, - to je neupitno.
Ne postoji bilo ko da bi to mogao dovesti u pitanje.
Ni OUN.

Sa porastom broja Kosovara (a za mene su to ljudi koji zive na Kosovu), onih koji bi hteli neku uslugu u susednoj zemlji: Albaniji, Italiji, CG, Makedoniji, Bugarskoj, pa i Grckoj - sa povecanjem kolicine novca - pa i te zemlje ce se polako okretati prema Kosovu kao prema susednoj i perspektivnoj zemlji.

Samo pazite: kada ste preuzeli na sebe svu punocu izbora i odluka, - nemojte se upodobiti srBovima!
Radite u svoju, i u korist svojih manjina. Upravo ce taj rad, ta delatnost pokazati - koliko ste uznapredovali.
A ja verujem da mozete.

Zato nemojte obracati previse paznje na smaracke / provokatorske / isprazno_neuke 4umske likove.
Oni nikada nece moci promeniti kosovsku sustinu, a to je - hoce li i moze li Kosovo biti drzava svih njegovih gradjana?

A to sto neki misle - ako vas lise "mlevene Plazme" - da cete patiti, - pa oni ne znaju koliko su srBski "udrobili".

Ako srpski / srBski Kosovari ne zele da prihvate nezavisno Kosovo - pa neka se isele tamo gde im se nudi bolje / vise.
Velik je svet. Doduse, - sRbija na njihovu zalost, - nikada nece biti "velika".

Ona je taman toliko velika da moze da im ponudi ispraznjene juzne delove, gde bi mogli da se bave poljoprivredom.
Ili "belgrade tour" po kafanama, gde vidim da se Perkos dobro snasao.
Kinichki govoreci - a koj' ce qrtz njemu Kosovo, kad su mu sasvim dovoljne bgd. kafane?
I "boza".

Kako drchni srBovski likovi kazu: "prodao ovo ... ono ... za veceru ... u kafani".
Upravo tako.

Sve ostalo je je naivna, priglupa, bezobrazna i neuka "shmira", tj. - glumatanje.





#98 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 January 2011 - 09:00

Da li ima nekog moderatora da se stane na put ovom nacoshu - TakeoSpikes?



Ovaj, moderacijo, nemojte se sekirati za moju molbu u vezi Takeo Spiksa.


Možda je bilo bolje,da si pokušao da se registruješ kao moderator..."naivni novajlija"....

#99 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 08 January 2011 - 12:51

Možda je bilo bolje,da si pokušao da se registruješ kao moderator..."naivni novajlija"....


a ti mozda kao drveni advokat.

#100 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 January 2011 - 13:49

a ti mozda kao drveni advokat.

Što da ne?

#101 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 08 January 2011 - 16:05

samoubistvo je deo depresije i nema nikakve veze sa konverzivnim poremecajem, stavise, samoubistva su kod konverzivnih poremecaja ekstremno retka, a i inace su samoubistva u patrijarhalnim kulturama (koje su i vise religiozne a nema religije koja na samoubistva gleda ikako drugacije nego u krajnje negativnom svetlu) mnogo redja. Samoubistvo ti je bolest modernog sveta a ne tradicinalnih drustava.



Što da ne?


pa sto da ne, tako je. jedan je dobar poznavalac psihologije "tradicionalnih" drustva i zna da je sve to masovna histerija prouzrokovana daljinskim od amerike i vatikana, a drugi njegov drveni advokat koji ga brani od novajlija koji, jelte, ne smeju nista da kazu na racun psiholoskog eksperta.

super tandem, skoro kao Sacco and Vanzetti, samo leptir masne fale.

#102 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 January 2011 - 17:53

njegov drveni advokat koji ga brani od novajlija koji, jelte, ne smeju nista da kazu na racun psiholoskog eksperta.

Jel Ti to mene malo zajebavaš ???
Pa dobro...godinama smo ovde na Forumu pa još i možemo ponekad da si priuštimo malo "oduška" i zajebavamo jedan drugog...ali nemoj da me praviš budalom.Ako Ti nije teško...

#103 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 January 2011 - 17:36

samoubistvo je deo depresije i nema nikakve veze sa konverzivnim poremecajem, stavise, samoubistva su kod konverzivnih poremecaja ekstremno retka, a i inace su samoubistva u patrijarhalnim kulturama (koje su i vise religiozne a nema religije koja na samoubistva gleda ikako drugacije nego u krajnje negativnom svetlu) mnogo redja. Samoubistvo ti je bolest modernog sveta a ne tradicinalnih drustava.

U konverzivnom poremećaju klasični simptomi sugeriraju bolest povezanu s nekim neurološkim oštećenjem, iako pregledi pokazuju da tjelesni organi i nervni sistem normalno funkcioniraju. Bolesnici mogu iskusiti djelimičnu ili potpunu kljenut ruku ili nogu. Vid može biti ozbiljno poremećen. Afonija – gubitak normalnog glasa i svih oblika govorenja osim šaputanja; anozmija – gubitak ili poremećaj njušnog osjeta; lažna trudnoća. Konverzivni simptomi svojom naravi pokazuju da su povezani s psihološkim čimbenicima. Obično se pojavljuju iznenadno u stresogenim situacijama, omogućujući osobi da izbjegne neku djelatnost ili odgovornost ili stekne silno željenu pozornost.



Ali je zato konverzivni poremecaj karakteristika tradicionalnih drushtava...i ispoljava se u odredjeno vreme i zahvata vece grupe ljudi..pogotovu ucenike srednjih i osnovnih shkola..

ajde bre ne drobi vishe jel vidish da shto se vishe koprcash sve vishe tonesh u mulj.

#104 bojanbelgrade

bojanbelgrade
  • Members
  • 265 posts

Posted 11 January 2011 - 16:48

Samoubistva su samo teroije !!! Šta,što i kako su samo vratolomije naših psihijatara da objašnjavaju, pišu ili čitaju definicije o tome!!!!

Samoubistvo se jedino može objasniti teoriski kao npr algoritmom, splet okolnosti koji dovodi do smrti.
Ne mora da znači da je čovek psihički oboleo da bi izvršio samoubistvo a bilo je takvih primera mali milion.

To je samo moje mišljenje

#105 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 13 January 2011 - 01:59

Zbog prevaljenih godina imam i duze pamcenje, pa da iznosim svoje secanje na taj uzasni dogadjaj:

Tragedija u paracinskoj kasarni "Branko Krsmanovic" odigrala se nocu 3.septembra 1987 godine. Po tada sluzbenim vestima koje je JNA pustala, regrut Aziz Keljmendi, koji je za neku nedelju trebao skinuti SNB uniformu, izvrsio je ubistvo u zajednickoj spavaoni, cetiri regruta, i ranio, mislim jos pet drugih.Nakon toga, po verziji vojnih izvora pobegao u obliznju sumu, gde je opkoljen od vojne policije i prema istim izvorima, izvrsio samoubistvo.
Tragediju u paracinskoj kasarni je ondasnja Hadzi-Dragan Antic "Politika" pod ogromnim naslovom opisao kao "Pucanj u Jugoslaviju". Iako istraga koju je vodila Vojna policija nije dala rezultata o motivu izvrsenog zlocina, sama cinjenica da je navodni izvrsilac bio regrut albanske nacionalnosti bila dovoljna da lavina antialbanskih osecanja krene svom silinom kroz Srbiju. Mnogi lokali albanskih vlasnika stradali su tada od razjarenih masa
. Na sahrani Srdjana Simica, otac ubijenog regruta, usprotivio se prisutnim da smrt njegovog sina pretvore u polticki dogadjaj, kakvi su se odigravali po Srbiji.
Da bi tragediju prikazali kao organizirano delo albanske Iridente, skoro svi regruti albanske nacionalnosti koji su vojni rok sluzili u kasarni Branko Krsmanovic, u istoj generaciji kao i Aziz, optuzeni su kao pomagaci Keljmendija i osudjeni na drakonske kazne od po 20 godina robije od Vojnog suda u Nisu. Medju najteze osudjenim nalazio se regrut po prezimenu Dzakli, koji je izdrazao skoro 20 godisnju robiju.

Sa sluzbenom verzijom tragedije u Paracinu bilo je mnogo onih koji nisu se slagali. Jedan od njih je bio Milos Vasic, novinar koji se itekako razume u vojne vestine i tajne. On je u "Knjizevnim novinama" ili "Knjizevnoj reci" objavio preko cele strane clanak koji je imao podnaslov "Prilog kritici Kalasnjikove". Izmedju ostago je, po secanju, pisalo:"U spavaoni gde pored Srbina, Bosanca ili Slovenca spava Albanac, u potpunom mraku, regrut Keljmendi sa puskom Kalasnjikov, koja ima strahovit trzaj, uspeva da ubije Srbina pa preskoci Albanca pa ubije Bosanca itd..."
Milos Vasic nije verovao u sluzbenu verziju dogadjaja.
JNA je vec bila zauzela izrazito antialbansko opredeljenje jos od godine 1981.


U to vrijeme sam bio komandir kasarnske straze u jednoj kasarni jako blizu Paracina. Bilo je to dosta davno, u to vrijeme sam bio jako mlad, nisam imao ni punih 19. Elem, Albanci koji su bili na strazi su udaljeni nazad u jedinice, oni koji su bili na pozarstvima takodje, Nije im vise bio dozvoljen pristup pjesadisjkom naoruzanju, do zavrsetka istrage.

Govoreci iz perspektive tadasnjeg vojnickog zivota, taj dogadjaj medju nama vojnicima nije imao nikakvu antialbansku konotaciju. Mi smo to dozivljavali kao akt nekog ludaka, a posteno govoreci, nije se nesto puno ni pricalo o tome, vojsku su zanimale uobicajene teme, kad ce skidanje, kad ce redovno, kad ce biti neka dobra klopa i slicno.

Apropo gore podebljane recenice, moram se usprotiviti, nije bili nikakvog antialbanskog raspolozenja od strane sluzbenika JNA. Moj najbolji drugar je bio Albanac iz Orahovice, i nikad nisam primjetio da se prema njemu oficiri odnose drugacije nego prema meni. Cak sta vise, ja sam mnogo puta najebao, zato sto sam bio prilicno smotan da me svaki put uhvate kad se napijem.

Ali, stanje je bilo puno drugacije nakon tog slucaja. Keljmendi se ubio, ili ga je ubio neki porucnik iz paracinske kasarne (tako se kasnije pricalo) na poligonu "Vijenac" ako me sjecanje dobro sluzi, pored vanjskih tuseva za vojsku. Tu je bio nekakav poligon za pjesadijsku obuku, sa sve ulicama i drvenim kucicama za simulaciju valjda ulicne borbe ili sta znam.
Iz moje kasarne smo relativno cesto dolazili tu sa mladom vojskom da ih vjezbamo "atomski udar."

Odnos prema Albancima, kako rekoh, posle tog dogadjaja je bio dosta losiji, Albanci nisu smjeli govoriti albanski medjusobno ako su u drustvu vojnika koji ih ne razumije, i nisu smjeli da se okupljaju u grupe vece od 2 ili 3 bese. Doduse ovi koje sam ja znao nisu ni imali takav obicaj, ali bilo je neke mlade vojske koja je posteno govoreci bila jako cudna.

U svakom slucaju, taj strasni dogadjaj je izgleda napravio dosta vise stete i odjeka van JNA nego unutra. Kako je vrijeme proteklo, dosta stvari ja nisam u stanju razluciti, sta je tacno, a sta sam negdje nacuo. Sjecam se price da su tom Keljmendiju roditelji bili negdje vani, i da su ga to jutro kao cekali negdje van grada, da ga pokupe autom. Koliko je tu bilo istine, a koliko propagande tesko je reci, a koliko vidim i skoro nemoguce.
Keljmendi nije ziv, a mozda niko i ne zna koji su to vojnici koji su tada prezivjeli taj pokolj, i da li bi bili spremni da o tomo govore iz ove danasnje perspektive. Mada mislim da bi vrijedilo truda, to bi mogla biti medijski zanimljiva prica. A i zbog same istine.