Jump to content


Photo

Presipanje iz šupljeg u prazno... sa tri prsta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#106 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 September 2010 - 23:54

mislim da si se neshto zajebao..DA,"BOZHE PRAVDE" JE ZVANICHNA HIMNA SRBIJE, i DA-SREBRNI DVOGLAVI ORAO SA OCILOM I KRUNOM JE ZVANICHNI GRB SRBIJE...radi na referendumu..meni je OK


Pre svega, od tog vašeg dranja na sav glas se i ne čuje nijedan konstruktivan predlog.
To što su se neki miloševići- posle- miloševića sastali, nabacali nešto na papir i proglasili to svetinjom, samo govori koliko si zaslepljen glupostima. I "Bože pravde" a i srebrni dvoglavi orao sa ocilom i krunom su prevaziđeni. Nekad bila bitna forma, danas sadržaj.
Namerno se Srbija mentalno vraća u neka davna vremena kako se ne bismo bavili današnjicom. A današnjica je takva da je od sveg identiteta ostalo samo tvoje urlanje.
Ničija nije gorela do zore.

Edited by melankolic, 16 September 2010 - 23:59.


#107 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 September 2010 - 23:57

lažeš?! :)

heh "valja se"... -_-

#108 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 17 September 2010 - 00:03

Pre svega, od tog vašeg dranja na sav glas se i ne čuje nijedan konstruktivan predlog.
To što su se neki miloševići- posle- miloševića sastali, nabacali nešto na papir i proglasili to svetinjom, samo govori koliko si zaslepljen glupostima. I "Bože pravde" a i srebrni dvoglavi orao sa ocilom i krunom su prevaziđeni. Nekad bila bitna forma, danas sadržaj.
Namerno se Srbija mentalno vraća u neka davna vremena kako se ne bismo bavili današnjicom. A današnjica je takva da je od sveg identiteta ostalo samo tvoje urlanje.
Nijedna nije gorela do zore.


to shto velika slova dozhivljavash kao urlanje samo govori o tvom problemu.Uostalom ti i himnu "Bozhe Pravde" nastalu pre ofrlje 130-150 godina i grb srbije u njegovom iskonskom obliku nastalom pre 200-300 godina(isto ofrlje) pakujesh u miloshevicevo vreme -dovoljno govori.ende.

edit:izvinjavam se zbog prebrzog zakljuchka..tvoje reci su se odnosile na post-miloshevicevo vreme..josh veca glupost..

Edited by ZlyBg, 17 September 2010 - 00:15.


#109 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 17 September 2010 - 00:08

Dakle, po tebi nije Sveto trojstvo, pa te pitam onda jos jednom, bez skrivanja iza Muraasovih ledja, zasto bas tri prsta ? Ako uopste razumijes o cemu govorimo :) Ako ne, odoh ja -_-


Ma gde razumem, vidis da sam pomalo ogranicena, (da ne kazem glupa posto ti ne volis da se koristi izraz glup ni za koga) pa se moram "sakriti" iza murasovih ledja (nadam se murase da su ti ledja velika i siroka :twak: ).
Stan' der, nemoj jos ici, matere ti... taman si "pokidao" s diskusijom.

lažeš?! :twak:


Cini ti se :twak:

Edited by Gordana_64, 17 September 2010 - 00:08.


#110 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 17 September 2010 - 00:46

Ma gde razumem, vidis da sam pomalo ogranicena, (da ne kazem glupa posto ti ne volis da se koristi izraz glup ni za koga) pa se moram "sakriti" iza murasovih ledja (nadam se murase da su ti ledja velika i siroka :) ).
Stan' der, nemoj jos ici, matere ti... taman si "pokidao" s diskusijom.

ima ledja, ne da falit.
nego kad god ovaj srB pocene da se nadima, ka oni golubi s gusom, ne moze se izbjec da koje govance ne zaluta i na muraseva pleca...
samo stavi stogod na glavu i ne brini.
bilo murasevih ledja ili ne.

inace zasto tri prsta?
evo sta je rekao mosa pijade

Dizanje tri rasirena prsta je postao neki novi simbol, po mom misljenju odgovor na podignuta dva prsta kod nekih drugih naroda koji su bili u sukobu sa Srbima.

inace znam da su "neki drugi narodi koji su bili u sukobu sa Srbima" pokazivali i samo jedan prst.
pa im se, valjda kao u pokeru, uzvracalo sa "tri puta".
nekako mi je u skladu s balkanskom tradicijom.
ili su ustvari znacili "uza srbija i 2 pokrajine"?
definitivno nema veze ni sa ocem, ni sinom, ni sa duhovitostima (a mame je ionako zabranjeno pominjati).

nek mi ne bude zamjereno na slobodnom tumacenju.
rekoh, kad moze alek ovako nadahnuto i nesputano da tumaci, mozda da i ja dam skroman prilog rjesavanju misterije "zasto bas tri"...

Edited by muras, 17 September 2010 - 00:47.


#111 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 17 September 2010 - 01:38

Lijepo sam te pitao koji bi ti simbol sa ponosom nosio, ako postoji ijedan i u kojoj to drzavi Evrope nema nacionalnih simbola ?



Pa srednji Alek,srednji prst, taj je najveci i zove se tako i na jos ponekom jeziku...ostali su manje vazni.mislim,za ponos. :)

Edited by acajou, 17 September 2010 - 01:38.


#112 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 17 September 2010 - 02:39

lažeš?! :twak:

Ti ono proglasi najuspjesnije mlade momke bolesne u mozak. Koji li su onda tvoji uspjesi na sveCkom nivou u RL :twak:

Sto si ti jedan uobrazen covek, zasto mislis da se ti komentari odnose na sve Srbe. Uglavnom se to sve odnosi samo na pojedine srBske primerke, blago receno kapitalce.

Kapitalci postoje i kod njega, ali opet...

heh "valja se"... :ajme:

Kakva duhovitost -_-

Ma gde razumem, vidis da sam pomalo ogranicena, (da ne kazem glupa posto ti ne volis da se koristi izraz glup ni za koga) pa se moram "sakriti" iza murasovih ledja (nadam se murase da su ti ledja velika i siroka :twak: ).
Stan' der, nemoj jos ici, matere ti... taman si "pokidao" s diskusijom.

Samo za tebe ponavljam pitanje, zasto su po tebi bas tri prsta uzeta za taj ozloglaseni pozdrav ?

ima ledja, ne da falit.
nego kad god ovaj srB pocene da se nadima, ka oni golubi s gusom, ne moze se izbjec da koje govance ne zaluta i na muraseva pleca...
samo stavi stogod na glavu i ne brini.
bilo murasevih ledja ili ne.

inace zasto tri prsta?
evo sta je rekao mosa pijade
inace znam da su "neki drugi narodi koji su bili u sukobu sa Srbima" pokazivali i samo jedan prst.
pa im se, valjda kao u pokeru, uzvracalo sa "tri puta".
nekako mi je u skladu s balkanskom tradicijom.
ili su ustvari znacili "uza srbija i 2 pokrajine"?
definitivno nema veze ni sa ocem, ni sinom, ni sa duhovitostima (a mame je ionako zabranjeno pominjati).

nek mi ne bude zamjereno na slobodnom tumacenju.
rekoh, kad moze alek ovako nadahnuto i nesputano da tumaci, mozda da i ja dam skroman prilog rjesavanju misterije "zasto bas tri"...

Opet duhovito i nadahnuto :twak:

Pa srednji Alek,srednji prst, taj je najveci i zove se tako i na jos ponekom jeziku...ostali su manje vazni.mislim,za ponos. :)

U pravu si i svako ko ga zeli moze ga uzeti sebi. Za ponos ili za sta vec hoce, za medjusobno raspoznavanje, pozdravljanje, bilo sta...
Mozes ga i meni pokazati, ako ti to pricinjava zadovoljstvo...

E moj Murase, mudroseru, sto si tako sujetan ? Ozbiljno te pitam...

Edited by alek33, 17 September 2010 - 02:43.


#113 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 September 2010 - 03:06

Ti ono proglasi najuspjesnije mlade momke bolesne u mozak. Koji li su onda tvoji uspjesi na sveCkom nivou u RL -_-


dovuk'o si se opet, vidim. :)


šta bi sa onim da ode? lagiš ipak? svrbe prsti?
ne da djavo mira pa se vratiš po još?:twak:

#114 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 17 September 2010 - 03:12

dovuk'o si se opet, vidim. :)

Pa nisam rekao da idem zauvek -_-
A kada ste onako grupno navalili red je da odgovorim.

šta bi sa onim da ode? lagiš ipak? svrbe prsti?
ne da djavo mira pa se vratiš po još? :twak:


Ne znam stvarno kome ne da djavo mira da ceka do 4 ujutru :twak:
Ja nisam nikada ostajao do 4 ujutru da bi pisao na forumu, ne razumijem zasto ne spavas ???

#115 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 September 2010 - 03:13

Pa nisam rekao da idem zauvek -_-


šteta! :)

#116 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 17 September 2010 - 03:19

šteta! :)


Nije ti lako znam. Zato ti zelim laku noc -_-

#117 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 September 2010 - 03:22

Ti ono proglasi najuspjesnije mlade momke bolesne u mozak. Koji li su onda tvoji uspjesi na sveCkom nivou u RL -_-


Kapitalci postoje i kod njega, ali opet...


Da nije to uslovni refleks kad se menjaju pampers pelene, pa ono s ta 3 prsta ufatis da ne uprljas celu ruku od kapitalca? :)

#118 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 September 2010 - 03:50

Pa nisam rekao da idem zauvek :)

Tacno.Pod ovim nikom se jos uvek nisi zauvek odjavio

#119 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 17 September 2010 - 03:58

E moj Murase, mudroseru, sto si tako sujetan ? Ozbiljno te pitam...

pis, pis, bjez.
ne mjauci, ne cesi mi se oko nogu i ne masi repom.
ne prolazi macak ta umiljatost kod mene.
laz nikada nisam mogao da podnesem, a bilo je, srijetao sam, i zabavnih lazova.
nazalost, ti nisi jedan od njih.
zato - pis macak, pis.

#120 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 17 September 2010 - 05:08

...Samo za tebe ponavljam pitanje, zasto su po tebi bas tri prsta uzeta za taj ozloglaseni pozdrav ?


Dobro, kad bas insistiras da ti se crta...

Posto toliko branis interese srpskog naroda, verujem da ti nece smetati da ti iznesem podatak da se tri rasirena prsta nisu nikada koristila u srpskoj istoriji pre 90-ih godina.

Ono sto mnogi pokusavaju da proture, pa i ti, je teza da ta tri rasirena prsta predstavljaju Sveto trojstvo i da pozdrav predstavlja analogiju sa nacinom krstenja pravoslavaca, sa tri prsta desne ruke, koji simbolizuju Svetog Oca, Svetog Sina i Duha Svetog... na tvoju zalost, nije tako. Ako vec insistiras na tome, onda ti je i poznata cinjenica da kod ortodoksnih hriscana tri prsta se pokazuju spojena, zar ne, i kao takve ih mozes videti pre gore pomenutog perioda, 90-ih godina.
Ni na jednom dokumentu koji potice iz perioda pre Drugog svetskog rata ne postoji ni jedno slovo o upotrebi simbola "tri prsta", ne postoji ni jedna slika koja prikazuje Srbe sa tri podignuta i rasirena prsta. Postoji nesto slicno, ali to nije taj simbol.

Ultranacionalni znak tri rasirena prsta, su masovno koristili nemacki i drugi nacisti tokom drugog svetskog rata, prilikom vojne i drzavne zakletve.

Kao malo podsecanje na to :
"Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer" ili, ako ti se vise dopada - "Jedan narod, jedna vlast, jedan vodja"

Pozdrav je popularizovao Vuk Draskovic, tokom 9 martovskih demonstracija. Navodno na tom mitingu to je predstavljalo tri zahteva koje je SPO zahtevao da se ispune. Ni dr.Jovan Raskovic nije zaostajao u popularizaciji pozdrava.
Neki visoki funkcioner SPO-a je kasnije objasnio da tri prsta simbolizuju tri znacajne istorijske licnosti, Svetog Savu, Njegosa i Karadjordja ( :) ).

No, da se vratimo na ono sto tebe konkretno zanima, da ti odgovorim zasto su za mene tri rasirena prsta ozloglaseni pozdrav.
Upravo iz razloga sto su po mom misljenju, simbol za sve moguce -izme kojih se, da ti iskreno kazem, bojim i koje ne volem.
Gore imas bold odakle i poticu.
Na zalost, neki novokomponovani, raznim -izmima ostrasceni Srbi, 90-ih godina, su taj simbol "prisvojili" i pod njim uradili mnogo toga poganog, cega se valjan, pravedan i pravoveran srpski narod stidi.

Edited by Gordana_64, 17 September 2010 - 05:12.