Jump to content


Photo

Presipanje iz šupljeg u prazno... sa tri prsta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#91 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 September 2010 - 20:50

Ni Toronto, ni Laktasi, u kojima nisam nikada ni bio, nemaju veze sa onim sto ti pises, a znas najbolje sta pises i sta osjecas prema Srbiji i Srbima. Meni mozes reci sta god zelis, ali time se nece nista promijeniti, poslije hiljada napisanih i onih nenapisanih postova koje si pisao o Srbiji i Crnoj Gori. 

pazim ja sta kome kazem.
vidis, ti si lazov.
napisao si da "ne propustam priliku da kazem nesto negativno generalno za Srbe, bez obzira gdje se nalaze".
nazvao sam te lazovcinom i pozvao da pokazes dje sam ista generalno za srbe rekao, a ti o markovim konacima.
a sve to samo zbog toga sto sam ukazao na idiotluk koji si napisao.
sujetan lazov.

Ljudi koji su dostigli neke svjetske uspjehe se proglasavaju bolesnim u mozak, i da si onaj za koga se predstavljas ovaj put, to bi stavio na bisere. Onako se sam zapitaj sta znaci biti u necemu medju prvih nekoliko u cijelom svijetu i kakav je to uspjeh da te gledaju stotine miliona ljudi i da ti odaju pocast i govore o tebi sve najpozitivnije da bi neko ko je iz njihove zemlje rekao da su oni bolesni u mozak. Stvarno sta reci na to, onako objektivno...

o kome pricas, to samo ti znas.
btw lazes ponovo da sam ikoga proglasio "bolesnim u mozak" (mada sam bio u iskusenju kada je tvoja malenkost u pitanju).
lazov iz nuzde...da ne kazem lazov u nuzdi.

Edited by muras, 16 September 2010 - 20:54.


#92 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 16 September 2010 - 21:24

Sta da ti kazem... sem :)

Evo, ja bih ti bila izuzetno zahvalna ako bi mi objasnio genezu ovog simbola.
Nije se valjda tek tako pojavio samo kao odgovor da bismo se razlikovali od drugih, kako kazes.


Nego kako se pojavio. Ajd da cujemo tvoju teoriju. 

Nemoj mi pricu o Svetom trojstvu, 'leba ti, jer ne pije vodu. Sveto trojstvo simbolise hriscanstvo generalno, ne samo ortodoksno hriscanstvo...

Stvarno polemika oko stvari koje svi znaju, a pretvaraju se da ne znaju  -_- Da cujemo eto tvoju verziju, zasto bas tri prsta.

pazim ja sta kome kazem.

Naravno da pazis, nisi ti bas naivan, ali sve je jasno. To sto ja mislim o tebi i sto ti mislis o meni je najmanje bitno i ne treba da se uzbudjujes zbog toga. Ponavljam ti po ko zna koji put, uporedi kako pises o istim stvarima koje se desavaju u Crnoj Gori, Srbiji, a i BiH, zavisno u kom dijelu. Ukratko Tadic ovo, Jeremic ono, Dodik itd, a Milo i klika potpuno nezanimljivi, mozda se prosaputa sebi u bradu, kao i naravno svi ostali sa prostora bivse SFRJ. Otkuda tolika zainteresovanost bas za kritiku Srba ? Nisi ti jedini, postoji tu jos jedan izvjestan broj forumasa koji imaju slicne stavove i interesovanja iskljucivo vezana za Srbe. 

#93 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 September 2010 - 21:29

Naravno da pazis, nisi ti bas naivan, ali sve je jasno. To sto ja mislim o tebi i sto ti mislis o meni je najmanje bitno i ne treba da se uzbudjujes zbog toga. Ponavljam ti po ko zna koji put, uporedi kako pises o istim stvarima koje se desavaju u Crnoj Gori, Srbiji, a i BiH, zavisno u kom dijelu. Ukratko Tadic ovo, Jeremic ono, Dodik itd, a Milo i klika potpuno nezanimljivi, mozda se prosaputa sebi u bradu, kao i naravno svi ostali sa prostora bivse SFRJ. Otkuda tolika zainteresovanost bas za kritiku Srba ? Nisi ti jedini, postoji tu jos jedan izvjestan broj forumasa koji imaju slicne stavove i interesovanja iskljucivo vezana za Srbe. 

jedino sto je savrseno jasno je da si ti lazov.
bijedni lazov.

a sta ko o kome misli i ko je naivan, a ko ne itd itd je ocajnicko gadjanje sacmom, e ne bi li se kako kakva guzva napravila i u njoj na lazova zaboravilo.

#94 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 September 2010 - 21:44

Hej, polako, citaj sta pisem, nemoj napamet, i nemoj odmah da me etiketiras i grupises!

Nigde nisam napisao da Krstic nije zasluzio kaznu, niti sam "kukao" na suspenziju! Uopste se ne radi o tome. Radi se o tajmingu kada je ta kazna donesena. Dan pred pocetak SP-a. Zato i razumem ljude kojima je zasmetala. I razumem kasniju podrsku. Da li je zasluzio 3 utakmice? Jeste. A mozda i vise.

Rekoh ti, desavale su se i ranije tuce na Fibinim turnirima(Iran - Jordan, Portoriko, itd... ), pa niko nije suspendovan sa kasnijih takmicenja. (a ne opravdavam ni te tuce)

OK, u redu, izvinjavam se ako sam prenaglio. Ali naravno da je trebalo suspendovati i sve te ostale Portorikance i kompaniju. Kad bi se jednom uveo uniformno ostar kriterijum, sva psiholoska istrazivanja takvih kolektivnih situacija pokazuje da bi se ucestalost incidenata smanjila (naravno da se ne bi nikad svela na nulu, ali ne govorimo o tome ovde).


Razmisli koje si poredjenje dao?! Ubistva - tu je neko ubijen. Teske nesrece - tu neko ostaje ozbiljno povredjen.

Kako da budes *siguran* da u tuci u sportu neko nece ostati ozbiljno povredjen? Pa bilo je i dosta takvih slucajeva, zar ne? Setimo se da je inicijativa za zabranu ucesca engleskih klubova u evropskim takmicenjima nakon Hejsela potekla *od premijerke Tacer*, bez obzira sto je to iritiralo brojne navijace (srecom po njih, oni su imali gdju Tacer koja se na pucke gluposti malo obazirala, dok Srbi imaju Duleta Vujosevica kome je kriv B92, a huligani su nezni kao mace u korpici...). Dakle, hajde da idemo linijom da se ucestalost toga smanji na svaki nacin: kaznama, propagandom, psiholoskim savetovanjima, kolektivnim terapijama, hebiga, kako god. Pa neces mi reci da zaista mislis da je kod nas nivo nasilja u sportu jednak onome u nekoj drugoj zemlji slicnog broja stanovnika (recimo Slovackoj, Bugarskoj ili Portugalu)? Pa za ono "desavanje" na utakmici Hemofarm-Partizan trebalo je da oba tima budu rasformirana, ili bar da im se smesta uvedu privremene mere, a ucesnici da kopaju krompir jedno tri meseca, da malo motikom ispoljavaju svoj visak hormona...

To da ima budalasa sklonih nasilju u svim sportovima je cinjenica (Menegin je tu jedan od teskih idiota, uvek mi je bio odvratan, a slucajno znam i neke Italijane koji ga preziru), pa cak i u nekontaktnim sportovima (recimo bahati teniseri poput Kiefera ili Hewitta). Ali kad se tako nesto desi bas kad ne treba da se desi i to na takav ocigledan i sraman nacin, onda normalno drustvo tu reaguje snaznom osudom, a ne nalazenjem olaksavajucih okolnosti ili cisto navijackom iracionalnoscu, a to su reakcije koje su u Srbiji prevladale.

Edited by Schrodinger, 16 September 2010 - 21:50.


#95 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 16 September 2010 - 21:44

jedino sto je savrseno jasno je da si ti lazov.
bijedni lazov.

a sta ko o kome misli i ko je naivan, a ko ne itd itd je ocajnicko gadjanje sacmom, e ne bi li se kako kakva guzva napravila i u njoj na lazova zaboravilo.


Da sam ja lazov, ne bi se ti uzbudjivao toliko. Jasno je Muras sve i ti imas potpuno pravo da tako razmisljas i pises i ja ti samo javno kazem kako to ja licno dozivljavam i ljudi koji dijele moje misljenje, a njih je jako mnogo i ti to dobro znas. Zasto te to uopste vrijedja, ako tako pises ? Ja nemam nikakvih problema da te pohvalim ako budes eventualno pisao i drugacije. Nije u pitanju kritika srpskog drustva, to je neophodno, nego stav i nacin na koji se to radi, tu se vidi da li je to  dobronamjerno ili ne. Na zalost ja tu ne vidim dobronamjernost.

#96 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 September 2010 - 22:03

Da sam ja lazov, ne bi se ti uzbudjivao toliko.

zasto to mislis?
pa ni lazovi nisu bas tolike gnjide da posredno, navodnim tudjim uzbudjenjem, "dokazuju" da nisu lazovi.
ali vidim da ti jesi.
natrucao si o meni svakakvih glupih izmisljotina i onda: "ja nisam lazov, jer da lazem ti se ne bi zbog toga uzbudjivao"...
ljudi se znaju uzbuditi kada se o njima laze, a ne zbog toga sto je neko lazov.
vidis, nije to toliko komplikovano.

#97 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 16 September 2010 - 22:17

Ja sam protiv agresivnih i nametnutih simbola. Na primer, meni je nametnuta orlušina sa krunom iako smo po uređenju republika a ne monarhija. Nametnuta mi je himna Bože pravde koja je bogobojažljiva a mi smo sekularno društvo. Namerno se troprstašenjem, himnom i grbom radi na odvajanju Srba od svih ostalih građana Srbije nesrpske nacionalnosti a što se legitimisalo i koštunjavo- kohabitacionim ustavom..


blah,blah..imash neki predlog kakvi bi trebali da budu himna i grb u ovoj sekularnoj republici :) ?

#98 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 16 September 2010 - 22:35

Nego kako se pojavio. Ajd da cujemo tvoju teoriju.

Stvarno polemika oko stvari koje svi znaju, a pretvaraju se da ne znaju :) Da cujemo eto tvoju verziju, zasto bas tri prsta.


Opet pribegavas svom starom dobro proverenom fazonu da na pitanje odgovaras pitanjem... c c c
Ti si veliki decko, uozbilji se.
Da si pratio celu pricu video bi da sam ispod murasevog (ovo ce me diskvalifikovati za vjek i vjekov kod tebe -_- ) posta stavila +1.
U stvari, mislim da si ti lepo ispratio i to, nego ti trenutno odgovara da na moje pitanje, tacnije molbu, odgovoris takodje pitanjem i prozivkom da ti pojasnjavam.

... ljudi koji dijele moje misljenje, a njih je jako mnogo


Na zalost :twak:

Izvini zbog vadjenja iz konteksta, ali morala sam...

#99 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 16 September 2010 - 23:01

ljudi se znaju uzbuditi kada se o njima laze, a ne zbog toga sto je neko lazov.


A i zbog istine...

Opet pribegavas svom starom dobro proverenom fazonu da na pitanje odgovaras pitanjem... c c c
Ti si veliki decko, uozbilji se.

Ma nema problema, ne mozes da odgovoris, ja sam rekao svoje misljenje, ti nisi...

Na zalost :)


Imas pravo na svoje misljenje...

#100 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 16 September 2010 - 23:08

Ma nema problema, ne mozes da odgovoris, ja sam rekao svoje misljenje, ti nisi...


Opet :)

Pa, malo li je ova recenica?

Da si pratio celu pricu video bi da sam ispod murasevog (ovo ce me diskvalifikovati za vjek i vjekov kod tebe -_- ) posta stavila +1.



#101 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 September 2010 - 23:29

blah,blah..imash neki predlog kakvi bi trebali da budu himna i grb u ovoj sekularnoj republici :) ?


Ne znam što okrećeš očima? Tvoj predsednik je rekao da je ovo sekularna država a i tebi je poznato da živimo u parlamentarnoj demokratiji.
Prema tome, nikakve krune i božje pravde. Kome je do krune i Boga neka raspiše referendum pa da vidimo da li je većina za to da se ustav zameni biblijom a premijer, predsednik i skupština monarhom.

Tek onda možemo da pričamo o himni i grbu.

#102 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 16 September 2010 - 23:31

Opet :)

Pa, malo li je ova recenica?

QUOTE (Gordana_64 @ 16.09.2010, 19:44) Posted ImageNemoj mi pricu o Svetom trojstvu, 'leba ti, jer ne pije vodu. Sveto trojstvo simbolise hriscanstvo generalno, ne samo ortodoksno hriscanstvo...
Stvarno polemika oko stvari koje svi znaju, a pretvaraju se da ne znaju :twak: Da cujemo eto tvoju verziju, zasto bas tri prsta.


Dakle, po tebi nije Sveto trojstvo, pa te pitam onda jos jednom, bez skrivanja iza Muraasovih ledja, zasto bas tri prsta ? Ako uopste razumijes o cemu govorimo -_- Ako ne, odoh ja :twak:

#103 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 September 2010 - 23:34

Ako ne, odoh ja :)


lažeš?! -_-

#104 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 September 2010 - 23:47

Naravno da pazis, nisi ti bas naivan, ali sve je jasno. To sto ja mislim o tebi i sto ti mislis o meni je najmanje bitno i ne treba da se uzbudjujes zbog toga. Ponavljam ti po ko zna koji put, uporedi kako pises o istim stvarima koje se desavaju u Crnoj Gori, Srbiji, a i BiH, zavisno u kom dijelu. Ukratko Tadic ovo, Jeremic ono, Dodik itd, a Milo i klika potpuno nezanimljivi, mozda se prosaputa sebi u bradu, kao i naravno svi ostali sa prostora bivse SFRJ. Otkuda tolika zainteresovanost bas za kritiku Srba ? Nisi ti jedini, postoji tu jos jedan izvjestan broj forumasa koji imaju slicne stavove i interesovanja iskljucivo vezana za Srbe. 


Sto si ti jedan uobrazen covek, zasto mislis da se ti komentari odnose na sve Srbe. Uglavnom se to sve odnosi samo na pojedine srBske primerke, blago receno kapitalce.

#105 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 16 September 2010 - 23:48

Ne znam što okrećeš očima? Tvoj predsednik je rekao da je ovo sekularna država a i tebi je poznato da živimo u parlamentarnoj demokratiji.
Prema tome, nikakve krune i božje pravde. Kome je do krune i Boga neka raspiše referendum pa da vidimo da li je većina za to da se ustav zameni biblijom a premijer, predsednik i skupština monarhom.

Tek onda možemo da pričamo o himni i grbu.


mislim da si se neshto zajebao..DA,"BOZHE PRAVDE" JE ZVANICHNA HIMNA SRBIJE, i DA-SREBRNI DVOGLAVI ORAO SA OCILOM I KRUNOM JE ZVANICHNI GRB SRBIJE...radi na referendumu..meni je OK