Jump to content


Photo
- - - - -

Prokleti vojni rok. Pomagajte!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
143 replies to this topic

#31 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 June 2010 - 16:42

...
Zaista mislim da je vrlo vazno u koju ces kasarnu prvo otici.
Opcije su - Sombor,
...

Sombor je cool, bio sam na aerodromu 11 meseci u JNA, posle srednje škole, pa opet završio ETF sa 26... Jbt, koja si ti tratinčica kad si digao frku na ovu i ovakvu vojsku sa rokom služenja kraćim od prosečne trudnoće :ph34r:

#32 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 16 June 2010 - 17:07

kad je bila JNA to je bilo u redu, druge su bile vojne doktrine i pesadija i ljudski faktor su bar nesto znacili, a u doba kad se atom cepa na milion delova bombe dolecu ko zna odakle i padaju u metar gde su poslate, a osmatranje se vrsi iz satelita stvarno je glupo cistiti nesto sto se zove kasarna... bolje da ih posalju da se mlate buzdovanima da pokusaju da izazovu napad smeha kod protivnika

:ph34r: :) :D

#33 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 16 June 2010 - 17:17

:ph34r: :) :D


PS U moje vreme postojalo jedno "Selo eM". (kod Nish). Zid o zid sa vojnim objektom. Preko dana inzinjerija razvlachi zicu na zidu a kad padne noc (selo zove upomoc) jer pochne da radi M70 (?), klak-klak, ode zica, nogu u rupu na zidu pa preko u selo.

A selo ko selo, pozatvara se sva zenska cheljad (i ovce) a ostane da radi samo kafana kod (zaboravio sam koga). I onda mlako pivo.....dok ne dodje vojna policija.


Stari mi nedavno ispriča jednu anegdotu iz doba njegovog služenja vojske, 65/66, u Subotici. Imao nekakvog poručnika šalabajzera, taj po cele dane u kantini provodio, ne ispuštajući "Sport" iz ruku. MPV prepuštao mom starom, samo mu dobaci: "Daj im nešto palamudi, ja sam u kantini ako me ko treba."
Kad, eto nevolje. Najavila se GINO, za dva-tri dana dolaze, a vojska duduci, niko ništa ne zna. Kakvi crni nesvrstani, kakvi AVNOJ-i, kakve ofanzive... Šta će, kako će, dogovore se da svaki vojnik u vodu nauči po jedno pitanje napamet, pa kad ga poručnik postavi, da svi dižu ruke, a ovaj što je pitanje njegovo da diže malo više i energičnije od ostalih, da bi ga ovaj srećo znao prepoznati.
Dođe i GINO, raziđoše se pukovnici i majori po kasarni, svaki detalj proveravaju, generali, naravno, nonšalantno, uz kafu i konjak razgovaraju u komandi kasarne. Jedan od pukovnika, nekakav brko, vidi se, ljut i prek, zasigurno iz rata (65-ta je godina) dođe u vod kod mog starog. Krene ispitivanje. Te ko je osnivač pokreta nesvrstanih, te šta su bile odluke II zasedanja AVNOJ-a, te koliki je bio odnos snaga u V ofanzivi, sve tako. Međutim, pukovnik vidra (da ne kažem dabar), skonta očas o čemu je reč. Te će: "U redu je, poručniče, ja ću preuzeti." Dođe na red pitanje o odlukama savetovanja u Stolicama, ponavlja se ugovoreni signal, no pukovnik prstom pokaza na onog nesretnog Redžu što je sepet krompira pojeo.*)
"Vi, vojniče. Izvolite, odgovorite." (U to vreme još uvek bilo tragova francuske škole i oficira koji persiraju potčinjene). A Redžo skoči k'o zapeta puška, pa će: "Izvol'te, druže pukovniče, vojnik Redžo taj-i-taj! To nije bilo moje pitanje!"
A pukovnik će mirno: "U redu, vojniče, sedite. A vi, poručniče, dođite malo sa mnom."

*) Napomena:
Spoiler! --Click here to view--


#34 emilius savicus

emilius savicus
  • Members
  • 888 posts

Posted 16 June 2010 - 17:17

Sombor je cool, bio sam na aerodromu 11 meseci u JNA, posle srednje škole, pa opet završio ETF sa 26... Jbt, koja si ti tratinčica kad si digao frku na ovu i ovakvu vojsku sa rokom služenja kraćim od prosečne trudnoće :ph34r:


Khm, ja digao frku oko sluzenja? Ne zajebaj.

Par mojih drugara je poziv za sluzenje otadzbini sacekalo ozenjeno i sa malom celjadi u pelenama. I, kao dobri "oci", oni se odluce za civilku - bolje gurati leseve u bolnici 9 meseci nego se akati na green fest-u 6 meseci. Onda, u kasarni, upoznas ljude koji su isto tako ozenjeni, imaju isto male bebace kuci, i oni odluce da sluze u juniformi. Zasto? "Nisam pi*ka", kaze mi taj lik.

I, onda se zapitas, zasto jedan moze, a drugi ne moze? Kad pogledas oko sebe u Srbiji, i kad vidis da se za tih 6 meseci nista epohalno nece dogoditi, ni moj odgovor nije odmakao dalje od toga - "nisam pi*ka".

#35 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 16 June 2010 - 17:25

Khm, ja digao frku oko sluzenja? Ne zajebaj.

Par mojih drugara je poziv za sluzenje otadzbini sacekalo ozenjeno i sa malom celjadi u pelenama. I, kao dobri "oci", oni se odluce za civilku - bolje gurati leseve u bolnici 9 meseci nego se akati na green fest-u 6 meseci. Onda, u kasarni, upoznas ljude koji su isto tako ozenjeni, imaju isto male bebace kuci, i oni odluce da sluze u juniformi. Zasto? "Nisam pi*ka", kaze mi taj lik.

I, onda se zapitas, zasto jedan moze, a drugi ne moze? Kad pogledas oko sebe u Srbiji, i kad vidis da se za tih 6 meseci nista epohalno nece dogoditi, ni moj odgovor nije odmakao dalje od toga - "nisam pi*ka".


He-he. Podseti me sad, gledam jedne prilike mladog komandira voda, muči se da natera onu dečurliju da kako treba preskoče 'žirafu' (ne Palminu, naravno :ph34r: ). A vojska tek stigla iz regrutnog centra, tamo svako samopouzdanje u njima zatučeno. Mladi su to klinci, mogli bi, čini mi se, iz mesta preskočiti onu prepreku, al' jednostavno ne veruju u sebe, boje se. Kad mi je više dotužilo gledati to mučenje, dobacim kroz prozor ovom komandiru: "Poručniče, vodite tu vojsku u intendantski servis da zaduže tampone!" E, da vidiš posle kako preskaču, sve pitaju ima li još :)

#36 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 16 June 2010 - 17:25

Ha! Znala sam da je nesto trulo u tim pricama o vojnom roku! Kao: "" sta nam mashete tim trudnocama i porodjajima, nemate vi, zene, pojma kakva je to herojska muka biti u vojsci"!

Mog brata je u vojsku (mornarica, Lora, drug do groba Albanac, maketa korvete kojoj se i danas draga maman klanja kao da ju je licno Mikelandjelo sklepao) odvukla vojna policija a pre toga ga je tata 2 puta vodio u vojsku a brat 2 puta pobegao, sve u stilu "dvoje vuku a cetvoro tuku", eto kako srblje ide u vojnike!
Razocarana sam. Jako. Kad je mene uhvatila panika 8 dana pre porodjajnog termina doslo mi je da se vratim kod mame i tate i objavim da sam se samo shalila i da hocu kuci. Nema, bato, puj pike ne vazi! Pa posle kazu kako je to isto, porodjaj i vojska! Dakle, stvarno, iz svake situacije koja vam nije po volji, morate da se izvucete kao tarana iz lonca, sramota!
Sto se lepo niste ozenili, bar jedno dete rodili pa bi sad, kao hranitelj porodice, dobili postedu?
A mozda sve to mozete da uradite do odlaska u vojsku?

#37 emilius savicus

emilius savicus
  • Members
  • 888 posts

Posted 16 June 2010 - 17:29

kad je bila JNA to je bilo u redu, druge su bile vojne doktrine i pesadija i ljudski faktor su bar nesto znacili, a u doba kad se atom cepa na milion delova bombe dolecu ko zna odakle i padaju u metar gde su poslate, a osmatranje se vrsi iz satelita stvarno je glupo cistiti nesto sto se zove kasarna... bolje da ih posalju da se mlate buzdovanima da pokusaju da izazovu napad smeha kod protivnika

:) :D :D


Jbg, ja sam onda ziveo u zabludi da je Oto Han "pocepao atom", da su Ciolkovski, Godard i fon Braun drljali neke raketle a Koroljev se igrao sa sputnjicima. Izgleda da je to sve nastalo nakon nestanka JNA :ph34r:

#38 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 16 June 2010 - 17:34

Ja sam u vojsci imao nekog pukovnika rasejanu budalu. Da bismo proverili u praksi koliko je ozbiljan u svom poslu, jednog dana smo mu podmetnuli da potpiše naređenje o sopstvenom streljanju.

Sreća njegova što je dotično naređenje ostalo samo suvenir. :ph34r:

#39 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 16 June 2010 - 17:40

Jbg, ja sam onda ziveo u zabludi da je Oto Han "pocepao atom", da su Ciolkovski, Godard i fon Braun drljali neke raketle a Koroljev se igrao sa sputnjicima. Izgleda da je to sve nastalo nakon nestanka JNA :ph34r:


da da, ali jos od tad je gomila nabildovanih bezmozgovica sa automatskim puskama potrebna koliko i odred dobrih macevaoca. gotovo brale, atomsko doba je nastalo. meni je stvarno zao svih koji imaju taj vojni fetish i nemam nista protiv toga ali da se to kao i svaka postena perverzija sprovodi o svom trosku...

dokaz si imao uzivo '99e 6 meseci nismo ni videli neprijatelja a naguzeni smo surovo a vojska je bila mnogo jaca od ove danasnje koju ni nemamo... njihova pesadija ulazi tek kad je sve gotovo i ima vise neko psiholosko dejstvo, raznosi mleko starima - pomaze deci da nameste male golice... njihov niko nije poginuo, a 2 zarobljenika su morala biti pustena... wellcome to XXi century

jedino da ih salju na neke radarske ili raketne sisteme, ali za to treba profesionalac za 6 meseci mogu samo da naprave neke pocenicke greske sto bi bilo katastrofa! :)

#40 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 June 2010 - 17:40

Sećanje Marka Valoka:

"...Bilo je derbija za pamćenje, posebno mi je u sećanju ostao jedan odigran 1953. ili 1954. na našem stadionu. Bio sam oficir, nekoliko meseci bez pravog treninga, a pustili su nas za 1.maj, tada se upravo igrao derbi. Ušao sam u svlačionicu samo da pozdravim svoje saigrače, a trener Špic mi je rekao: "Marko, dobro došao, spremi se da igraš". Ušao sam u drugom poluvremenu kada se povredio Miloš Milutinović i u prvom kontaktu s loptom dao sam gol...!

Sad, čovek baš i nije bio regrut, al' ipak ova priča ostaje kao činjenica da se u vojsci posve ne propada i da vreme u njoj nije zalud izgubljeno :)



I koliko njih pored Marka Valoka ti poznajes koji bi se mogli pohvaliti ovakvom pricom, Dabre?
Moz' coek da se primi na pricu, pa da pocne fudbal da trenira... :ph34r:

#41 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 16 June 2010 - 18:07

Ha! Znala sam da je nesto trulo u tim pricama o vojnom roku! Kao: "" sta nam mashete tim trudnocama i porodjajima, nemate vi, zene, pojma kakva je to herojska muka biti u vojsci"!

Mog brata je u vojsku (mornarica, Lora, drug do groba Albanac, maketa korvete kojoj se i danas draga maman klanja kao da ju je licno Mikelandjelo sklepao) odvukla vojna policija a pre toga ga je tata 2 puta vodio u vojsku a brat 2 puta pobegao, sve u stilu "dvoje vuku a cetvoro tuku", eto kako srblje ide u vojnike!
Razocarana sam. Jako. Kad je mene uhvatila panika 8 dana pre porodjajnog termina doslo mi je da se vratim kod mame i tate i objavim da sam se samo shalila i da hocu kuci. Nema, bato, puj pike ne vazi! Pa posle kazu kako je to isto, porodjaj i vojska! Dakle, stvarno, iz svake situacije koja vam nije po volji, morate da se izvucete kao tarana iz lonca, sramota!
Sto se lepo niste ozenili, bar jedno dete rodili pa bi sad, kao hranitelj porodice, dobili postedu?
A mozda sve to mozete da uradite do odlaska u vojsku?



Postujem vase utiske i iskustva ali vecinsko raspolozenje ne samo mene i moje generacije, nego i mogu slobodno reci tolikih mladica rodjenih "oko" moje generacije, je da je vojska glupost- bilo sta je bolje od gubiti mesece u neizabranom okruzenju, to posebno vazi za one koji rade, izdrzavaju sami sebe, imaju porodicu. Ja ne spadam u te "zauzete" ali to ni najmanje ne umanjuje moje ne prema vojsci jer me vojska ni iz daleka ne zanima. Nadam se da ce je ukinuti do mog "moranja" a ako ne gledacu da nadjem neku vezu za sluzenje civilke na za mene sto prikladnijem mestu :ph34r:, kao i inace, toliki drugi.

#42 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 16 June 2010 - 18:17

da da, ali jos od tad je gomila nabildovanih bezmozgovica sa automatskim puskama potrebna koliko i odred dobrih macevaoca. gotovo brale, atomsko doba je nastalo. meni je stvarno zao svih koji imaju taj vojni fetish i nemam nista protiv toga ali da se to kao i svaka postena perverzija sprovodi o svom trosku...

dokaz si imao uzivo '99e 6 meseci nismo ni videli neprijatelja a naguzeni smo surovo a vojska je bila mnogo jaca od ove danasnje koju ni nemamo... njihova pesadija ulazi tek kad je sve gotovo i ima vise neko psiholosko dejstvo, raznosi mleko starima - pomaze deci da nameste male golice... njihov niko nije poginuo, a 2 zarobljenika su morala biti pustena... wellcome to XXi century

jedino da ih salju na neke radarske ili raketne sisteme, ali za to treba profesionalac za 6 meseci mogu samo da naprave neke pocenicke greske sto bi bilo katastrofa! :ph34r:

Joj bre sto svako misli da je "strucnjak za vojna pitanja" pa pocne da lupeta.

Da li su i ovi "obsolete" ili mislis da su to nekakvi radaristi:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#43 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 16 June 2010 - 18:37

Joj bre sto svako misli da je "strucnjak za vojna pitanja" pa pocne da lupeta.

Da li su i ovi "obsolete" ili mislis da su to nekakvi radaristi:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Oni prvi čak i jesu obsolete, verovatno kakva nacionalna garda. Evo malo update-ovanije sličice, a i ovo je tek obična pešadija.

Attached File  87263usa.jpg   499.9KB   15 downloads

#44 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 16 June 2010 - 18:43

Ja bi da sluzim kod Italijana ako hoce da me prime

#45 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 16 June 2010 - 18:48

Ja bi da sluzim kod Italijana ako hoce da me prime


Ja bi da me okupiraju, ako može.

edit: čuo sam da ove zloglasne padobrankinje oće da siluju domicilno stanovništvo.

Edited by CTPAX, 16 June 2010 - 18:52.