Jump to content


Photo
- - - - -

Za neka dobra, dobra, dobra stara vremena


  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#91 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 10:56

ja mislim da se taj zvao Ivo Tomić i prenosio je i sa drugih stadiona u Hrvatskoj
Rijeka je imala i Šugara,Jerolimova,Kustudića i Edmonda Tomića odlične igrače


Zato si ti tu moja desna ruka. :ph34r:
  • 0

#92 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 30 April 2010 - 10:57

Youtube Video ->Original Video

Prvi jugoslovenski klub koji je osvojio kup sampiona u kosarci.
Sjajna generacija.

delibašić,varajić,radovanović,hadžić.benaček,bosiočić,pešić,đogo,
zrno,izić kasnije Vučević,mutapčić,mitrović

Edited by perkos, 30 April 2010 - 10:58.

  • 0

#93 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 10:58

Youtube Video ->Original Video

jOS JEDNA SJAJNA UTAKMICA,ANTOLOGIJSKA.
  • 0

#94 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 30 April 2010 - 10:58

Zato si ti tu moja desna ruka. :ph34r:

ko je čija desna ruka moglo bi se diskutovati :)
  • 0

#95 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:02

Youtube Video ->Original Video

imao sam sedam godina kada se igrala ta utakmica secam je se kao danas.
posle 30-tak godina sam imao srecu pa sam je nasao celu.
iz tog perioda se secam i utakmice protiv grcke 4-2 i gola karasija kada sma plakao kao kisa i gadjao televizor jastukom a keva me tesila kako ce nasi da daju gol i stvarno tako i bi karasi ga dade onako muski.
  • 0

#96 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:04

Youtube Video ->Original Video




NEPROCENLJIVO.
  • 0

#97 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:06

Youtube Video ->Original Video

uTAKMICA ZA INFARKT GDE NAM JE BILA POTREBNA POBEDA OD DVA GOLA RAZLIKE.
Na golu neponovljivi borota (neka mu je laka zemlja)
  • 0

#98 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:10

Youtube Video ->Original Video


Cetvrtfinale kupa sampiona.
Neponovljivi srebrenko repcic,
dragan simeunovic zavrsio posle jednog sudara u bolnicu zamenio ga mladi zivanovic koji je sjajno branio tu noc.
  • 0

#99 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 30 April 2010 - 11:10

Rijeka je imala njega desnicu odlicnog igraca,nenada gracana,maura ravnica golmana reprezentacije.
A od svega najbolji je bio milan tomic komentator koji je prenosio utakmice sa kantride.


Ivan ili Ivo Tomic...."crno bela singerica Klincarski Nikica" :D

и онда су биле песмице за наше најнеталентованије играче,а највеће љубимце
Жаре Ђуровић,после неког успешног дриблинга,паса или ретког гола
..."сад се види сад се зна како Жаре напада..."

Бајро Жупић,после неког успешног откидања ноге противничком фудбалеру
..."Бајро из д енимал,енимал,енимал,Бајро из д енимал...гоу гоу Бајро..."
..."Bajro is the animal,animal,animal,Bajro is the animal go,go Bajro..." english version


елем,мангупира се Пикси у ћошку код корнер заставице нико не може да му узме лопту...Бајро се залети из шеснаестерца...и креће песма :D
...докопа се Бајро и партизанове десетке!игра партизан против Жеље на ЈНА,корнер испод Југоистока...Бајро се спрема и погађа семафор на јужној трибини :D

шта је Смајић радио звездиним интелектуалцима у одбрани,требе пребацити на секс топик :D

:D
..Ali kako si se setio bolda :ph34r:

Pre nekog vremena sam na temi FKP, u momentu kad smo se bavili sećanjima, napisao nešto o legendarnoj ekipi sarajevskog Željezničara. Igrali su polufinale kupa UEFA i nesretno ispali od Videotona koji je u finalu jedva izgubio od Reala iz Madrida. Taj Videoton je tih godina bio strah i trepet za ex YU klubove jer je pored Željezničara izbacivao i Partizan (odmah sledeće kolo nakon čuvenog dvomeča protiv QPR-a) i Velež.

Memorija je čudo. Neke stvari se nikad ne zaborave a neke ne možeš zapamtiti ma koliko se čovek trudio. I dan danas naizust znam tu ekipu Željezničara...

Škrba, Berjan, Baljić, Komšić, Čapljić, Čilić, Bahtić, Odović, Paprica, Baždarević, Nikić...


Bold 1-kako se zvase onaj njihov sto nam uvali 4/5 ?

Bold 2- :)

A pema Zeljinih navijaca "Ja sam lud,ja sam jak, ja sam Zeljin manijak"... :D

Edited by pazi,valjak gazi, 30 April 2010 - 11:12.

  • 0

#100 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 30 April 2010 - 11:13

Rijeka je imala njega desnicu odlicnog igraca,nenada gracana,maura ravnica golmana reprezentacije.
A od svega najbolji je bio milan tomic komentator koji je prenosio utakmice sa kantride.


a sa kantride:

nazdravite viski, nasem dragom paliski ...

davor cop, tuce kao top ...

fantasticna varka, mlinarica marka ...

lane s korane
(bora cvetkovic)...

secer cuker i kompjuter (suker) ...

mace s morace (dejo) ...

varka misa iz nisa (pixeta) ...

...

a i legenda EDO PEZZI sa raido splita kad je fkp gostovao u Splitu:
dobar vam dan iz splita. partizan u splitu = kisa u splitu = bodovi u beogradu!

pa idriz saltagic iz banjaluke

pa sportska prognoza

seca se neko:
hajde djiu, hajde liu, da jebemo ciganiju :ph34r:

Posted Image
Posted Image

"Vahidin Musemić u izglednoj šansi i ništaaa... ali opet Musemić dolazi do lopte, udarac i golman brani, lopta se odbija do Musemića koji upućuje snažan udarac lijevom nogom... prečkaa, Musemić ovaj put glavom i opet je promašio jeb'o mu ja mater smotanu!!!"

(Mirko Kamenjašević, 2 godine suspenzije)


susic ... susic ... susic ... susic, susic, susic,... i svi su oni susici ...
Youtube Video ->Original Video

  • 0

#101 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 30 April 2010 - 11:16

Taj Videoton je tih godina bio strah i trepet za ex YU klubove jer je pored Željezničara izbacivao i Partizan (odmah sledeće kolo nakon čuvenog dvomeča protiv QPR-a) i Velež.


Jeste, majku li im honvedsku, tako su nas mlatili da sam ih i ja koji ne pratim fudbal zapamtio. :ph34r:
  • 0

#102 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:17

Youtube Video ->Original Video


Ovo se takodje ne sme nikada zaboraviti najlegendarnija vaterpolo utakmica koja je ikad odigrana.
Mislim koliko me pamcenje sluzi a tu je perkos ako gresim osam produzetaka.
  • 0

#103 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 30 April 2010 - 11:18

a sa kantride:

nazdravite viski, nasem dragom paliski ...

davor cop, tuce kao top ...

fantasticna varka, mlinarica marka ...

lane s korane
(bora cvetkovic)...

secer cuker i kompjuter (suker) ...

mace s morace (dejo) ...

varka misa iz nisa (pixeta) ...

...

a i legenda EDO PEZZI sa raido splita kad je fkp gostovao u Splitu:
dobar vam dan iz splita. partizan u splitu = kisa u splitu = bodovi u beogradu!


:ph34r:
seca se neko:
hajde djiu, hajde liu, da jebemo ciganiju :)



...mislim Borusiju (iz Menhengladbaha)...mada ne sumnjam da je i ovo precrtano bilo :D
  • 0

#104 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:25

Radivoje Markovic, Ivan Tomic,
Boris Mutic, Bozo Susec, Marko Markovic, Mirko Kamenjasevic,Milojoko Pantic
Vladanko Stojakovic *(KrAjf), Zvonce Mihajlovski, Srle Knezevic,


Edo Pezzi, koji se proslavio sa komentarom u direktnom prenosu: "GO! KURAC GO, STATIVA!"


Biseri sportskih komentatora

Z. Mihajlovski: 1. I zavrsen je jos jedan pokretni praznik fudbalskih slika. 2. Cudan nacin dodavanja - jako i nikome!

Vladanko: 1. Da,da...dodji 'vamo bato, to se ne sme. Zuta karta! 2. I odlicna intervencija Ljukovcana . Da vidimo zasto se sada Nemci raduju, pa da, to je gol!? 3. Polster, Polster, grhmhm, grhmrhm. (posle dvadesetak sekundi) I da vidimo zasto su se igraci Kelna kao po komandi povukli na svoju polovinu... Da, to je gol, 1:0 .

Karadzic (RTVCG): I sada cemo sa automobilizma preci na konjizam.

Milos Topalovic: 1. Sledecih par minuta ovog snimka proticu u znaku Georgi Hadzija i ove kretenske reklame za kecap. 2. Obratite paznju, na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove!

Topalovic: Cokoladni tandem stopera iz Bremena izbacen je iz igre jednim potezom metuzalema Rudija Bomera!

Mladen Delic: 1. utakmica Argentina - Holandija, (pri rezultatu 1:1, pred kraj utakmice): Ako se utakmica zavrsi 1-1, igrace se produzeci, pa ako onda ostane nereseno, nova utakmica ce se igrati u sredu... Ja imam avionsku kartu za ponedeljak... da li ce oni meni da dozvole da promenim kartu... Kako cu ja da se vratim? 2. Jokanovic do Stojkovica, Stojkovic do Stojkovica...

Milka Babovic: Camac je tako, tako, tako.......tako lako prevozno sredstvo...

Vladanko Stojakovic: Dobro vam vece dragi gledaoci javljamo se iz Londona sa stadiona Park princeva.

Z.Mihajovski: 1. Najdoski je odlicno skocio ali nazalost preko precke. 2. Zadovoljio je trenera i zato sada igra

Jordan Ivanovic: Sto bi reko nas narod - deja vu!

Z. Mihajlovski: 1. Dok je lopta u vazduhu da vam saopstim spisak timova. 2. Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik

Milorad Djurkovic (nakon sto je Dejo uputio loptu u prazno): Pa gdje je taj Massaro?

Vladimir Anzulovic: Udarac, i jedan nula za Italiju... Tko je to bio? Betega? Je Betega, je Betega.

M.Pantic (trcanje na 400m): "U stazi cetiri je glavni favorit Majkl Dzekson. Pardon, Majkl Dzordan." Tada se ubacuje Nedeljko Kovinjalo: "Da, kolega Pantic zeli da kaze da je Majkl Dzonson u Americi popularan kao njih dvojica."

V. Stojakovic: "Mekmanamanaman." (McManaman)

M.Pantic (trcanje): U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije. Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam."

Z. Mihajlovski: Krilo nikad ne pada daleko od beka.

Vladanko: Kamerun mora da izvuce barem bod pred utakmicu sa Svajcarskom Da bi osigurali prolaz...(pauza 10 sekundi)...oprostite dragi gledaoci, Kamerun nije u istoj grupi sa Svajcarskom..."

Z. Mihajlovski (C.Zvezda-Partizan): Evo izlaze Partizanovi igraci......a evo i nasih.

Nepoznati spiker: A danas je na nasem najvecem stadionu Marihua..., pardon, Marakani...

I. Kovacic: 1. Evo Bishopa, ili svestenika. 2. Na levoj strani je Kar, cije prezime se moze prevesti kao Auto-o (covek se zove Carr)

Gojko Andrijasevic (za Salke 04 igra Marko Kurz): "Lopta do Kurca."

Boris Mutic: 1. Gol je postigao Plat, Dejvid Plet. 2. Micel!!! Treci zgoditak! Zasluzio je da mu kazemo cijelo ime. Bravo, Hoze Miguel Gonzales Martin Del Kampo Micel!"

Vladanko Stojakovic: 1. Na stadionu se okupilo oko 30 hiljada dinara. 2. "I to je lagana lopta za golmana Stojanovica", a posle minut: "Ne, izgleda da je ipak bio pogodak".

Srdjan Knezevic: 1. Postovani gledaoci, izvinjavam se zbog ovog prekida. Upravo su nam organizatori Olimpijade zabranili da pusimo u reporterskim kabinama. Evo kolege Spanci se bune, nisam samo ja... " 2. Pa pogledajte dragi gledaoci ovo telo. Boginskaja je najvisocija od svih gimnasticarki i vidi se na njenoj izduzenoj figuri. Jednom recju - ZENA!"...

Nepoznati komentator: 1. Zoran Savic je imao malu porodicnu neprijatnost ovih dana. Umrla mu je majka. 2. Americki kosarkasi su visoki 2 i vise metara. 3. Oni su nosioci pobede uspeha... 4. Oni su se sastali na kratkotrajnim jednomesecnim tridesetodnevnim pripremama... 5. Oni sutra tacno u 12 casova treba da stignu ispred savezne Srbije... 6. I cetvrti poen Savica, i Litvanija sada vodi sedam - tri... 7. Stizu oko 13:30, narodski receno oko pola dva... 8. On je najmladji igrac na prvenstvu cije trenutke upravo privodimo kraju...

Z. Mihajlovski (hokej): Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u casu viskija.


Situacija kada je Katalinski dao auto-gol pa je komentator popizdio: "Ko je njega uopste i zvao u reprezentaciju, ja njega ne bi ni zvao, on je poslednji covek kojeg bi ja pozvao da igra!" Sutra protiv Spanije, pobijedili smo 1:0: "Ne vidim od ljudi koji su ispred nas,... pardon... mislim da je gol postigao Katalinski. Minut nakon toga: "Bravo Katalinski, to je pravi covek za reprezentaciju, njega je trebalo odmah zvati, bravo Katalinski, Katalinski je danas nas spasitelj..."

Nepoznati komentator: Ovo je takmicar iz San Marina, male ostrvske drzavice usred Atlantskog Okeana.

Djurkovic (plivanje): Sada Popov vodi za gotovo celu duzinu bazena i Amerikanac ce uspeti da osvoji zlato samo ako Popov pocne da se davi...

Knezevic: Pogledajte samo kako je gradjen ovaj mladic. Svaka majka bi ga pozelela u svome domu, a tek ti predratni svalerski brcici...

Popovski: Susic je igrac koji bi trebao malo vise da dribla i da koristi svoju tehniku i kontrolu lopte. Evo ga, upravo to i radi... Susic, Susic, Susic i...... ma ne sam Safete, ne sam. Kakva sebicnost mladog i neiskusnog Susica!!!

Bozo Susec: U prepunoj dvorani Drazena Petrovica, okupilo se oko 500 tisu‘a vatrenih navijaca!

Pokojni sarajevski reporter Sreto Scepanovic: Naseg boksera Svetomira Belica, dragi gledaoci, prepoznacete po belim gacicama, a njegovog protivniga Motungua iz Kenije po crnim gacicama.

Mirko Kamenjasevic: Biogradlic se stustio preko lijevog krila, dribla dvojicu, trojicu, uspio se osloboditi, dodaje loptu do Pejakovica ovaj odigrava dupli pas sa Savicem, Savic mu vraca, Pejakovic sam pred golmanom, dribla i golmana evo ga konacno puca i gooooooooool - KURAC GOL! Lopta je za malo prosla pored desne stative... (Kamenjasevicu je nakon ovog bisera izrecena zabrana prenosa sportskih dogadjaja u trajanju od 3 mjeseca)

S.Knezevic (rukomet): Cela Jugoslavija je sada sigurno na rukama!

Dusko Korac: 1. Jos jednom cemo cuti americku firmu! 2. Ovo je Keli Erikson, sicusna Svedjanka, skakacica u vis, a ovo je njena majka, mama Marija, koja prati svuda svoju cerkicu i ne ispusta je iz vida. A covek koga upravo vidite je snazni momak, Dzon Godina, bacac kladiva. Njemu nisu potrebni ni mama ni tata da ga prate po takmicenjima... 3. Sudija je uzeo prokurin kapi za oci i sada mnogo bolje vidi.

Zvonko Mihajlovski: 1. Brazilska odbrana - planinski venci Siera Madre! 2. Koncert zvizduka za igrace, cisto da se malo muzicki obrazuju! 3. Lopta je proletela paralelno sa ibarskom magistralom! 4. To je bila veca opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovica. 6. Dragan Ciric, igrac duge kose ali velikih mogucnosti! 7. Prepun stadion Partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!



Pok. IVO TOMIC, novinar Radio Zagreba,evo par njegovih bisera iz "Vremena sporta i razonode":
1. Zapjevala bijela ptica Dragan Lepinjica! 3:1 za Osijek!
2. Zakukurikao je Kukuric!
3. Svi Rijecani pored sanka, popijte jednu za Jankovic Janka!
4. Binic se zalijepio Milku Djurovskom kao mokre novine za ledja!
5. Fudbal nam je kao Dinastija. Nista ne valja a svi ga gledamo!
6.


Milojko Pantic /C.Zvezda-Milan ponovljena utakmica zbog magle u krupnom planu na TV ekranu Rajkard i Gulit /: I na teren istrcavaju dva tamnoputa crnca.


Nikad više komentatora atletike kakvi su zajedno bili Božo Sušec i Milojko Pantić! Makar se oni toga sada nejvjerojatnije ne žele sjećati. A Dragan Nikitović?
Sjećate li se Vladimira Anzulovića?


Finale Cibona-Žalgiris, u Budimpešti, Sabonis iznerviran u finišu utakmice udara nekog našeg igrača, a pokojni Vladimir Anzulović unjkavo kaže nešto kao:"Potpuno je izgubio živce Arvidas CIBONIS..."


Znao sam tipa koji se malo bavio novinarstvom, a jako mrzeo sprotske komentatore. Cak je u slobodno vreme smisljao "sprave za mucenje sportskih komentatora", no ne bih u te detalje. Evo moje liste 10 najgorih:

1. Dobrosav Gajic
2. Zoran Popovski
3. Vlastimir Scekic
4. Vladimir Anzulovic
5. Dusko Korac
6. Srdjan Knezevic
7. Drago Cosic
8. Branko Vujisic (Vujicic?)
9. Milojko Pantic
10. Zvonko Mihajlovski

10 najboljih, po mom izboru:
1. Boris Mutic
2. Bozo Susec
3. Milorad Djurkovic
4. Slavko Cvitkovic
5. Vladanko Stojakovic
6. Mico Dusanovic
7. Mirko Kovacevic
8. Marko Markovic
9. Dragan Nikitovic
10. Mladen Delic
by Misko @ 2004-05-14

Milojko Pantic, ali to je vec 1996 OI u Atlanti: Takmicar iz male ostrvske zemlje - Sent Marino!


Boris Mutic:i nakon ovog EPP-a vidjet cete jos jedan EPP.




Nije se Edo Peci proslavio sa, "kurac go" nego Vladimir Anzulović. U kaznenom prostoru je bila gužva i neko je uspio da šutne prema golu, svi su povikali GOOO, lopta je udarila u stativu, a Vladimir "kurac go", lopta se vraća od stative do drgugog igrača ion šutira, opet svi viču GOOO, a Vladimir Anzulović "opet kurac", lopta je prošla pored gola!


Za lancica!
Tu blesavu frazu nije izrekao nitko,a pogotovo ne Vladimir Anzulović.
Priča o tom uzviku služi kao štos i dokaz o greškama komentatora.
Anzulović inače nije mogao tako nešto uzviknuti između ostalog zato što se nije koristio takvim riječnikom.Pogodak u nogometu je "gol",a ne "go".


Milojko Pantic:sta je ovo C.zvezda izlazi sa 10 igraca..ne 11..ipak 10 SIPAJ,SIPAJ 11!


1.Mladen Delić sad već pokojni
2.Dragan Nikitović
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
Mutić




Milojko Pantic poznatiji kao Brljojko Kantic (Indexovo Radio Pozoriste)


@ neko
...To za projektil opasan vise po letelice tipa "avax" nego za gol C.Zvezde je izgovorio na jednom od vecitih derbija izmadju zvezde i partizana.U pitanju je bio "nekontrolisani" udarac Bratislava Mijalkovica.

Legenda Boris Mutić kao komentator NBA All-Stars utakmice 1992 sa dvije legendarne izjave:
1. "U natjecanju u zakucavanju pobjedio je Sebajoškin" (Ceballos)
2. Sukomentator mu Mihovil Nakić spazi Juliusa Ervinga (Dr. J) u publici i komentira "Evo i Doktor Džeja", a Mutić nakon male stanke odgovara "Ne, ja mislim da on nije bio doktor" :ph34r: :)


Duško Korać: 1. debakl naše reprezentacije u dupke praznoj dvorani... 2.ovi Holanđani se ponašaju kao da su Latini a ne Skandinavci


Z.Mihajlovski: ''Konseisisao'' (Conceicao)


A onaj beogradski komentator koji je komentriao finale kupa jugoslavije nakon što je hajdukov igrać napravio prekršaj nad zvezdini.
"Sram vas može biti igrači hajduka, umesto da ste doneli cveće da čestitate novom prvaku evrope vi još provocirate, sram da vas bude.Trebali ste da se poklonite nogometnim genijalcima"
Ili tome nešto slično, gledao sam nedavno snimku u Divx-u tog događaj i pišao se od smjeha.


Nije bilo baš tako... bio je to Pantić, kad je rekao: Niste se ni cveće setili da donesete... i nakon minute onako sebi u bradu: Oprostite, nisam video da su doneli cveće... režija, ovo isecite...


boz za DR J-a je Mutić reka-ja mislim da on u stvari nije liječnik. Kakva legenda.
U pretkolu Lige prvaka Panathinaikos - Hajduk (grci su zbog kazne igrali pred praznim tribinama) najavljuje: Dragi gledaoci javljamo se iz Atene, atmosfera u gledalištu je korektna...

A ono kad igraju Becker i Živojinović, Becker vodi 2:0 u setovima, a Mihajlovski provali: Samo da se Bobo zagreje!!!

IVAN TOMIC,MIRKO KAMENJASEVIC,
MLADEN DELIC,SRETO SCEPANOVIC.
Sve ostalo je vec vidjeno.


Evo i jednog od legendarnih bisera pok. Vladimira Anzulovića:
"Loptu sa krila Čutura dodaje do Arapovića, ma daj se mali makni, mater ti jebem, ništa ne vidim od tebe."
I još jednog:
"I bio je to Časalo. Časalo je danas najbolji u redovima Dinama. Dragi gledatelji upravo mi iz studija javljaju da to nije Časalo već naš legendarni Vlado Kasalo."


Ma Milorad Djurkovic je najveca legenda. Napije se kao stoka i pocne... Kad god se gleda ili slusa njegov prenos, redovno se cuje pripaljivanje cigarete i otvaranje limenke (piva naravno).


sampion je Dusko Korac, samo ga treba razumeti jer je sklon aluzijama! Kad kaze "imala je visinu, ali ne i vremena da poseti kozmeticara", to ne znaci da vredja fizicki izgled takmicarke, vec aludira na doping (od dopinga izlaze bubuljice)


Sarajevski radio komentator:Pavlovic do Trivica,Trivic do Osima.Dragi slusaoci,dok je lopta kod Osima da slusamo malo muzike iz studija


Bilo je pravih neznalica medju komentatorima: Sreco Scepanovic, Mirko Kamenjasevic, Zvonko Mihajlovski, Nedeljko Kovinjalo... Ali i istinskih velicina kao Radivoje Markovic ili Mladen Delic.


Zoko,ti si neznalica.Sarajevske istinske legende su Sreto Scepanovic i Mirko Kamenjasevic,verovatno ih nikada nisi ni slusao jer nisi ni rodjen kada su radili prenose.Da li ti je poznato da je Sreto Scepanovic radio iz sarajevskog studija Olimpijadu u Tokiu daleke 1964.Mozda jesu gresili,ali u poredjenju sa danasnjim tzv. komentatorima su istinske legende i majstori svog posla.U danasnjim uslovima,monitori,kompjuteri,sajtovi, i moja baba bi mogla da komentarise utakmice.Ovo danas su obicni citaci web sajtova,i nema veze sa komentatorskim pozivom.

GOJKO ANDRIJASEVIC JE NAJGORI.CIM MU CUJEM GLAS PREBACIM NA RADIO
SPORT FM I SLUSAM IGORA MLADENOVICA.TIJANICU,IMA PUNO BOLJIH KOMENTATORA OD GOJKA ZASTO GA TOLIKO FORSIRAS;JEL SE KARATE U BULJU MOZDA?PLATICU PTETPLATU KADA SKINES ONOG MRTVAKA SA PRENOSA.


Nikitović: Ovaj Žare Paspalj pre nego što da koš uvek izvede neku čavrtiju!


Zvonko Mihajlovski (prijenos davis cupa)-Teniski stručnjaci u svijetu razmišljali su kako bi trebao izgledati idealan igrač: Da ima forhend kao Ivan Lendl, da ima backhand kao Stefan Edberg, da ima volej kao John Mc Enroe, da ima lob kao Mats Vilander i da ima smeš ko BOBA ŽIVOJINOVIĆ!


milojko pantic..binic izmedju grahamera i bendera gubi loptu a milojko ce dva losa ubise milosa.onda radinovic u aciji milojko vice radiiinovic i nista a lopta dolazi do binica i opet milojko vice i evoga dragisa radinovic.bajern preokrenuo na 2-1 i onda komentar nemci su upravo uzeli mesto zvezdi u bariju.belodedic borben pozrtvovan,neprelazan svetska klasa ne ipak je to sabanadzovic.i ide dejan savicevic pa on pravi dar mar u nemacoj odbrani netrebamu zameriti sto lopta nije zavrsila u mrezi bayerna


Mladen Tomic je daleko najbolji.
Hajde Beze, secerbeze.


a sjeća li se netko Petra Lazovića-uglavnom prenosio utakmice niškog Radničkog,pa zatim Seada Hadžijahića,Ranka Jovovića,Borisa Đorđioskog?



Hteo bih da pomenem jednog komentatora koji obicno nije igrao "glavnu ulogu". Luka Jezina sa TVB najcesce je bio zaduzen za vaterpolo. Zbog toga sto je stavljao dogadjanja u bazenu u prvi plan nije se mnogo provaljivao. Zapamtih i da je vrlo cesto citao vesti iz sporta u vecernjem terminu 3 dnevnika, obicno petkom nekako u ono vreme dok je isla emisija "petkom u 22" Ako se nevaram kcerka mu je glumica...al to je sad neka druga prica.

Sjećam se komentatora Petra Lazovića, s jedne utakmice Radničkog iz Niša u Kupu UEFA početkom 80-ih, kada je otprilike rekao: "Naš narod obično kaže kako jedna lasta ne čini proleće, ali danas ih je na Čairu proletelo barem pet-šest".


Reporter s Partizanovih utakmica sredinom osamdesetih (mislim Jordan Ivanović) kaže: na stadionu Jugoslovenske narodne utakmice...


Evo nekoliko karakterističnih nadahnutih stihova pokojnog legendarnog radio-reportera Iva Tomića: "Nazdravite lozu za Bogdanovića Jozu!", "Brz kao munja, Tunjić Tunja, o majko mila kud će taj Halila" (Sulejman Halilović, op.p.), "Poletjela bijela lastavica, Damir Desnica", "Zakukurirao je Kukurić!", itd.,itd.


m.pantic,bayern-zvezda:vidite kako se bore fudbaleri crvene zvezde,al ne samo bore,bore se i fudbaleri bayerna,ali nasi i igraju fudbal


m.pantic,bayern-zvezda,prije pocetak utakmice predstavlja suce:sudac hurbert forstinger,iz austrije,iz severne austrije,veoma blizu minhena,kazu da je doputovao mozart expressom a mogao je i pesice koliko je njegovo mesto blizu gl.grada bavarske


m.pantic za teren u minhenu,bayern-zvezda:rekao je van basten za teren u minhenu,to je prava fudbalska trava a ne krompirska kao na san siru


m.pantic bayer-zvezda:rekao je dragan dzajic dragisi binicu u avionu za minhen-bino ti moras 17 ali i slovima 17 puta da prodjes beka bayerna pfliglera,nismo brojali koliko puta je bilo al je najvaznije da je binic jednom prosao beka i dao loptu za panceva


m.pantic,bayern-zvezda:efenberg napamet,a sta ce kad ne zna drugacije


m.pantic,zvezda-bayern-kad je zvezda dala gol u 90.min,igralo se jos par min i u jednom trenutku kamera je pokazala glavnog suca gallera,a m.pantic je rekao-gospodine galler,imate li vi casovnik


D.Nikitovic:Paspalj ko iz pracke.


Jedno vreme vodeci bambus je bio neki Zoran Popovski . Sta ga briga , prenosio je Juventus - Liverpul sa starog Hejsela . 1 : 0 za Juve (Platini iz penala) i 39 mrtvih na tribinama . . .


ma nema ga do milojka pantica


najviše je oduševljavao pokojni ivo tomić.kad je prenosio utakmicu sa kantride a desnica promašio gol,uzviknuo je da je lopta otišla prema davno izgubljenom ali nikad ne prežaljenom trstu.ili prijenosi dinamovih utakmica...popijte viski,popijte lozu za bogdanović jozu.beograde dobar dan ovdje gubi partizan.opet varka malog marka,opet greška cerin snješka.lopta je kod dinamovog štita ispod velebita mirka lulića,dinamovo lane sa korane-boro cvetković,dinamov as tref deverić štef,dinamov med i mlijeko zajec zeko,dinamov novi ban zvone boban...kako melje ovaj mlinac kako igra ovaj klinac...opalio đemo topalović drijemo...pokoj mu duši,bio je neponovljiv i originalan.šteta što nije dočekao da prenosi utakmice hrvatske repke.





Stef Deveric kao da je za zajutrak pojeo kilogram cistog uranija..


Sve je manje kvalitetnih sportskih komentatora.Evo jučer je umro i Boris Mutić.


a jel se neko seca LJUBOMIRA NIKOLICA.prenosio je utakmice iz sarajeva.obicno zelju.jel zna neko nesto o njemu


"Da je lopta odsjela u mreži bio bi to siguran pogodak!"

Josip Šebalj, novinar Radio Slavonije i Slavonskobrodske televizije.


Ivan Tomić: Visok ko Danac, žut ko Japanac, tp nije niko drugi no Srečko Katanac...Na Poljudu puca bruka, Rad vodi protiv Hajduka..Bez Živkovića, Partizan je danas u Vinkovcima samo Partizančić, nešto kao LOTO bez Suzane Mančić...


  • 0

#105 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 11:28

Youtube Video ->Original Video



Pejin kucac.
  • 0