Jump to content


Photo

Beograd: zasto nema antiratnih demonstracija?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#76 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 18 February 2003 - 02:52

voja i:

Jedini uslov koji treba da ispunis je da ne pominjes istoriju od '45 pa naovamo [zakljucno sa 5.X], iz prostog razloga sto tada na vlasti nisu bili Srbi, vec komunjare [titini i zlobini obozavaoci "raznoraznih" internacionala]. 

Ово је расизам пар екселанс.

voja i:

Sad mi je jasno sto mi se po glavi stalno vrzma pok. Bata Stojkovic. Ti tvoji stavovi stravicno potsecaju na njegove iz Sijanovog "Ko to tamo peva". 

Ваши, Војо Први, ставови стравично подсећају на ставове лика којег је у "Ко то тамо пева" тумачио Бата Стојковић. Тај лик је сматрао да ће Немци средити ствари јер се код њих као иберменшева, по дефиницији, "зна ред". Ви сматрате да су Срби нека посебна раса којоj се не може десити да њени припадници буду "komunjare [titini i zlobini obozavaoci "raznoraznih" internacionala]".

[ Izmena poruke: heathen na dan 2003-02-18 02:57 ]

#77 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 18 February 2003 - 03:06

Super Svi sad znaju da pricaju
A gde ste svi bili da pomognete organizaciju jednog takvog dogadjaja?

Ali nikad nije kasno ako postoji U Srbiji svest, da je rat losa stvar i malo volje moze se tamo odrzati lepa manifestacija

#78 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 18 February 2003 - 07:41

Kao prvo ovo mi je jedina nada da pronadjem mog najboljeg prijatelja iz detinjstva.Posto Heathen zivi u Massachusettsu,a kaoliko znam i moj prijatelj je u toj pokrajini,bolje receno u Bostonu.Zove se Nebojsa Ranic ili Ranich,prvo ime Nebojsa moze biti Nick ili neka druga skracenica.Heathen molim te ako mozes pronaci u telefonskoj knjizi njegovo ime bio bih ti do groba zahvalan.On ima 62 godine,radio je kao auto lakirer,rodjen u Beogradu,Imam jednu adresu ali on vise ne zivi tamo i pismo mi se vratilo.Unapred se puno zahvaljujem.Tom iz daleke Australije.

#79 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 18 February 2003 - 13:48

Eraserhead:
"Najbolje" bi bilo da su transparenti na staroslovenskom.

Od neznanja goreg zla nema. Staroslovenski je jezik, decko, a ne pismo. Srpski je takodje jezik, i on ima svoje pismo, a to je, na tvoju veliku zalost, jos uvek cirilica. I to bez obzira sto mnogi iz pomodarstva i malogradjanstine koriste latinicu. Poenta moga posta je bila da je sramota da se na antiratnim demonsracijama u zemlji Srbiji skupila samo sacica pomodara i malogradjana. Kazi to i svom pajtasu Hanriju kad ga vidis!

#80 Ana011

Ana011
  • Members
  • 126 posts

Posted 18 February 2003 - 15:45

tstream:
Ali nikad nije kasno ako postoji U Srbiji svest, da je rat losa stvar..

Takva svest ne postoji. U zemlji gde je "na snazi" relativizacija sopstvenih zlocina (pa cak i onih iz WWII), tesko je ocekivati masovnije proteste. Ako su ljudi malo paznje obracali na zrtve Sarajeva a da nije u smislu ko - kad- zasto- kako i koliko, jos manje ce na iracke.

#81 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 18 February 2003 - 18:00

Pulsar:
"Hromi Dabo, a ja sam bas od tebe ocekivao malo vise razumijevanja cijele situacije..."

Sarkazam pulsar, sarkazam.

BTW, ajde leba ti zameni rec EU sa recju Srbija u sledecoj svojoj recenici i reci mi da li te podseca na nesto:
"...gradajni EU pokazali odlucnost da brane svoje nacionalne interese a ne americke..."

Ne verujam da si u pravu sa ovom svojom tvrdnjom. Ona podrazumevala postojanje EU nacionalizma, a ja ga jos uvek ne vidim.

#82 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 18 February 2003 - 20:02

Eraserhead:
"...Nacionalizam je princip po kome ne nacionalni interes ispred i iznad zakona..."

Ako cemo vec o glupostima i ti si se ovde nalupao. O kom to zakonu tacno govoris?

Meni je jako zao sto ti nisi u stanju da vidis paradoks vremena u kome zivimo. Ako je nacionalizam opasnost i zlo koje cini koncept suvereniteta prevazidjenim, onda Amerika ima puno pravo da intervenise u Iraku. Medjutim, intervenisuci u Iraku, Amerika projektuje svoj ekstremni nacionalizam na svetsku scenu. Jesam li uspeo da ti nacrtam ili ces se i dalje postapati Mirom Markovic?

"...Sem toga sve levicarske partije Evrope i sire su protiv tog rata, dok su desnicarske velikim delom uz USA kao Chriastian Democrats..."

Mozda je to tacno za Evropu, ali u Americi su tradicionalni konzervativci protiv rata za koji (kao i za celu Busvu doktrinu) optuzuju neokonzervativce koji su "preoteli" republikansku partiju. Proveri ovaj sajt: http://www.antiwar.com

Pitanje je zasto su konzervativci Evrope na strani Amerike? Mozda je to relikt hladnog rata, mozda oni ostvarenje svog suvereniteta vide kroz podrsku Americi - to bi trebalo da pitas njih a ne mene. Ja u njihovom ponasanju ne vidim nista protivurecno onome sto sam ja pisao, jer nisu oni borci protiv srpskog nacionalizma.

Dilema postavljena temom: "Beograd: zasto nema antiratnih demonstracija" je lazna dilema. Narod Srbije, umoran, prokazen, na nacionalizam smrdljiv (kako neko ovde rece), na uslovnoj slobodi, ima prece stvari nego da se ponovo konfrontira sa Amerikom, bez obzira sta privatno stanovnici Srbije misle o ratu u Iraku. Ili treba opet uzviknuti slozno "Srbija se saginjati nece" uz tradicionalne prijatelje Rusiju i Kinu i prve rezerve Francusku i Nemacku?

#83 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 18 February 2003 - 22:26

Meni je jako zao sto ti nisi u stanju da vidis paradoks vremena u kome zivimo. Ako je nacionalizam opasnost i zlo koje cini koncept suvereniteta prevazidjenim, onda Amerika ima puno pravo da intervenise u Iraku. Medjutim, intervenisuci u Iraku, Amerika projektuje svoj ekstremni nacionalizam na svetsku scenu. Jesam li uspeo da ti nacrtam ili ces se i dalje postapati Mirom Markovic?
Hromi Daba

Iz netacnih premisa moze da proizadje samo losa konkluzija.

#84 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 19 February 2003 - 18:08

I bas losa konkluzija Vladane? Jesi li ti od onih koji vokaju stritu i pentaju volove? Nije valjda dotle doslo.

[ Izmena poruke: Hromi Daba na dan 2003-02-19 18:09 ]

#85 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 19 February 2003 - 18:37

Australac:
...Kao prvo ovo mi je jedina nada da pronadjem mog najboljeg prijatelja iz detinjstva...


ovo je divno! :smile:
ali zaista........................