Jump to content


Photo

Beograd: zasto nema antiratnih demonstracija?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#1 Kambei

Kambei
  • Members
  • 1 posts

Posted 15 February 2003 - 18:08

Pola miliona ljudi u Berlinu, milion u Rimu, najvece politicke demonstracije ikada u Londonu. Samo Beograd - nista. A nije da taj grad ne zna kako je biti pod bombama (a Bagdadu se sprema nesto mnogo gore) i nije da nema bar 100.000 ljudi koji se smatraju politickim svesnim bicima i koji nece kao opravdanje koristiti "ma, pali brate, demonstriracu kad budem imao platu kao oni iz Londona".

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 February 2003 - 22:01

London je danas bio velicanstven i pokazao je da Toni Bler i njegova politika nisu ono sto britanski ljudi misle.

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 15 February 2003 - 22:13

pa stvarno bruka i sramota!

dok je ceo svet United for Peace and Justice gde smo mi???

#4 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 15 February 2003 - 22:47

Summa summarum. Prenosim sa zvanicne stranice austrijske televizije: U zagradi su podaci koje su iznijeli organizatori.

Interesantno je kakko laze B92. Na stranici B92 stoji podatak da je ukupno 4 miliona demonstranata sirom planete, a samo u Italiji i Spaniji (zvanicni podaci ) je toliko, cak i vise.

STIDITE SE B92!!!

* London: Eine Million (2 Millionen)
* Rom: Über eine Million (3
* Madrid: Über eine Million (2 Millionen)
* Barcelone: 1,3 Millionen
* Berlin: 500.000
* Paris: 200.000 (laut Veranstalter)
* Athen: 200.000
* Melbourne: 150.000
* New York: 100.000
* Oslo: 60.000
* Beirut: 60.000
* Stuttgart: 50.000
* Kopenhagen: 50.000
* Sevilla: 50.000
* Amsterdam: 40.000
* Stockholm: 30.000
* Bern: 30.000
* Wien: 15.000 (30.000)
* Helsinki: 12.000
* Brüssel: 11.000


_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-15 23:04 ]

#5 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 15 February 2003 - 23:59

amsterdam 70.000 nemoj da potcenjujes :smile:

ps. i ne zaboravimo da je a'dam ipak seoce u poredjenju sa londonom, parizom itd.

[ Izmena poruke: Aleksa na dan 2003-02-16 00:09 ]

#6 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 16 February 2003 - 00:58

Ako su ovi brojevi tacni a verovatno su tu negde, Britanci (u nacije ja ne ulazim kao sto bi neki) su pokazali zasto su bili (i ostali) imperija (a vala i Talijani i Spanjolci). A kome se ne svidja neka pukne. Narocito neka puknu neki pravednici odavde (sto mostove branehu i sto su pravedni samo kad njih ugrozi zlocinacko Sunce izvodeci kerefeke).

#7 Galeb

Galeb
  • Members
  • 607 posts

Posted 16 February 2003 - 02:21

E dosta mi je demonstracija, dosta mi je isterivanja svetske pravde! Ko da se nesto to da promeni. A zasto ima toliko demonstranata u Britaniji, Spaniji... pa oni ce da budu direkno uvuceni u rat i bice odgovorni za njegove posledice. Ja sam srecan sto se na bilo koji nacin ne mesamo u to. Ja jesam protiv rata, ali ko da se ja za takvo nesto i pitam.

#8 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 16 February 2003 - 02:27

pa jel vama neko branio da demonstrirate?

#9 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 16 February 2003 - 03:19

ma nemoj galebe ni u sopstveni zivot da se mesas, sta ti to treba.

#10 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 16 February 2003 - 05:16

NYC 2003.02.15

U clanku o danasnjim demonstracijama sirom sveta na B92 se ne pominju demonstracije u SAD-u! Samo da znate da nas ima i to ne bas tako malo!!!

Danas smo bili na protiv ratnim demonstracijama u NYC-u "ispred UN-a" (49. Ulica & 1. Ave) i bilo je fenomenalno! Iako smo dosli vise od sat vremena pre pocetka (11am) jedva smo izasli iz Subway-a (51. Ulica & Lexington Ave) i odmah se prikljucili demonstrantima na ulicama (trotoarima). Policija demonstrante nije pustila istocno prema 1. Aveniji vec smo morali da idemo severno sve do 63. Ulice pa onda istocno do 1. Avenije i konacno opet prema skupu juzno 1. Avenijom (koja je jedina bila zatvorena i svaki blok je imao barikade). Uspeli smo da dodjemo samo do 59. Ulice (sve pred nama je bilo zakrceno i nabijeno ljudima) i tu smo i ostali pred velikim ekranom na kome smo mogli videti prenos govora i nastupa ljudi na bini ispred UN! Kad god smo u toku skupa pogledali juzno ili severno 1. Avenijom mogli smo videti absolutno “more ljudi”, koje se prostiralo do srednjih 70-ih ulica, sto znaci vise od 20 “city blocks!”

Kuci smo krenuli pre absolutnog kraja demonstracija (oko 4pm). Svaki blok na 1. Aveniji i sve prilazne ulicice su bile odvojene i zagradjene barikadama. Policija je ljudima dozvoljava da odu ali ne da se vrate u grupu na 1. Aveniji i kada smo pri povratku dosli do 2. i zatim 3. Avenije hodajuci na 61. Ulici, videli smo masu ljudi, koji su stajali na trotoaru i ta masa se prostirala daleko severno i juzno na obema Avenijama (bar par blokova u svakom pravcu). Policija tim ljudima nije dozvoljavala da odu istocno i da se pridruze grupi na 1. Aveniji.

Procene koje smo culi na demonstracijama su bile od 500K do vise od 1M ljudi, medjutim na vestima su veceras rekli vise od 100K/200K (CNN i drugi konzervantivniji smediji) a neki cak i do 500K (liberalniji mediji) i vise (organizatori). Ocigledno da su u demonstrante po oficionalnim procenama ubrojani samo oni koji su dosli skoro do same bine, sto znaci da veliki broj ljudi nije uracunat (svakako svi oni koji su bili dalje od 50. ili 60. ulica i sigurno oni kojima nije bilo dozvoljeno da dodju do 1. Avenije). U svakom slucaju za one koji ne znaju treba pomenuti da je gradski sud uvazio odluku grada da organizatorima odbije da izda dozvoju za mars kros grad duzinom prve Avenije do zgrade UN-a, i dozvoli sam “stationary rally.” S obzirom da su barikade u “visim” ulicama (dalje od 50.-60.) bile postavljane na brzinu I da su policajci prvo bili sporadicno poredjani u tom delu grada pitam se da li su zaista bili nespremni za toliko ljudi ili je sve zaista bilo veoma dobro organizovano da se na svaki moguci nacin “pritisnu” demonstanti i onemoguci udruzeni protest velikog broja ljudi na jednom mestu. U svakom slucaju veliki PEACE pozdrav iz NYC-a!

evo par slika

_________________
The test of courage comes when we are in the minority; the test of tolerance comes when we are in the majority. Ralph W. Stockman

[ Izmena poruke: sonja na dan 2003-02-16 05:34 ]

#11 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 16 February 2003 - 06:56

Imajte u vidu da je brojka od 1.300.000 (1.500.000 prema organizatorima) bilo na demostracijama samo u Barseloni. U svim vecim gradovima Katalonije su odrzane demonstracije i bile su masovne, tako da se ovaj broj penje na oko 2 milijuncica. A u celoj Spaniji je bilo jos puno toga. Do srbogorskih citalaca, kao i uvek, stizu lazne vesti.
Bilo je zaista velicanstveno sinoc u Barseloni. Iskoristio sam priliku da dobro produvam veteransku pistaljku. Ljudi zaista nece da budu uvuceni u rat u cije opravdanje ne veruju ni ludi. Videcemo.

[ Izmena poruke: Tiber na dan 2003-02-16 06:58 ]

#12 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 16 February 2003 - 08:55

sonja:
NYC 2003.02.15

U clanku o danasnjim demonstracijama sirom sveta na B92 se ne pominju demonstracije u SAD-u!  Samo da znate da nas ima i to ne bas tako malo!!!


evo par slika


Pocinjem se pitati iz kojih "povjerljivih" izvora dobija B92 svoje privatne informacije. STIDITE SE!!!

A.N.S.W.E.R (action Now to Stop War & End Racism!)
http://www.internationalanswer.org/


[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-16 09:12 ]

#13 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 16 February 2003 - 11:49

Demonstracije kao vid protesta savrseno odgovaraju vlasti i one su stoga potpuno besmislene cak idu i do farisejstva.

Bler moze da kaze (i reci ce): ok 2 mil. ljudi u Londonu koji, xej !, ima nekih 10 milona. Bushu je jos lakse sa smesnih 100.000 NY. Drugo, ti demonstranti iz bogatih zemalja treba da znaju da dobar deo svoje stabilnosti i bogatstva duguju upravo zavojevckoj politici svoje vlade ! Ako bi zaista bili spremni da se odrknu lagodnog zivota i podele ga sa istim Iracanima, Vijetkongovcima i dr. ja im se divim i izvinjavam se unapred. Ali cisto sumnjam...

#14 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 16 February 2003 - 13:08

DALEKO JE SUNCE
ZA BALKANCE
MI SE PALIMO
NA MIRINE MITINGE

#15 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 16 February 2003 - 13:41

milovan:
DALEKO JE SUNCE
ZA BALKANCE
MI SE PALIMO
NA...

...MARGINALCE !