Jump to content


Photo
- - - - -

[POLL] 82nd Annual Academy Awards


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: And the Oscar goes to... (61 member(s) have cast votes)

Oskar za najbolji film 2009. dobiće:

  1. Avatar (2009): James Cameron, Jon Landau (23 votes [62.16%])

    Percentage of vote: 62.16%

  2. The Blind Side (2009): Nominees to be determined (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  3. District 9 (2009): Peter Jackson, Carolynne Cunningham (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  4. An Education (2009): Finola Dwyer, Amanda Posey (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. The Hurt Locker (2008): Nominees to be determined (5 votes [13.51%])

    Percentage of vote: 13.51%

  6. Inglourious Basterds (2009): Lawrence Bender (4 votes [10.81%])

    Percentage of vote: 10.81%

  7. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Lee Daniels (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  8. A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  9. Up (2009): Jonas Rivera (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  10. Up in the Air (2009/I): Daniel Dubiecki... (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Da sam član Američke filmske akademije, glasao bih za:

  1. Avatar (2009): James Cameron, Jon Landau (10 votes [27.03%])

    Percentage of vote: 27.03%

  2. The Blind Side (2009): Nominees to be determined (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. District 9 (2009): Peter Jackson, Carolynne Cunningham (2 votes [5.41%])

    Percentage of vote: 5.41%

  4. An Education (2009): Finola Dwyer, Amanda Posey (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. The Hurt Locker (2008): Nominees to be determined (4 votes [10.81%])

    Percentage of vote: 10.81%

  6. Inglourious Basterds (2009): Lawrence Bender (10 votes [27.03%])

    Percentage of vote: 27.03%

  7. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Lee Daniels (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen (3 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  9. Up (2009): Jonas Rivera (3 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  10. Up in the Air (2009/I): Daniel Dubiecki (5 votes [13.51%])

    Percentage of vote: 13.51%

Vote Guests cannot vote

#46 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 08 March 2010 - 22:16

slabija filmska godina...

Sandra Bulok je dobila Zlatnu malinu i Oskara za dve razlicite uloge, tako da nemojte tako brzo da kritikujete. Jos nesto, pretpostavljam da vecina kriticara nije ni videla njenu glumu u tim filmovima...

Da bih imao misljenje o ovogodisnjem Oskaru, moram jos da gledam The Blind Side i The Hurt Locker. Ostale filmove odgledah...

Edited by HariHaler, 08 March 2010 - 22:19.


#47 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 08 March 2010 - 23:22

Bas vala... Sandru kritikuju oni koji film nisu ni pogledali, ali rezonuju da ona po definiciji ne treba da dobije oskara jer je suvise slatka. "Blind Side" je sasvim pristojan film a Sandra je u tom filmu najbolji glumac. Tesko mi je da procenim da li je to bas za oskara, ali da budem iskren - nisam nezadovoljan.

#48 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 09 March 2010 - 00:30

Bas vala... Sandru kritikuju oni koji film nisu ni pogledali, ali rezonuju da ona po definiciji ne treba da dobije oskara jer je suvise slatka. "Blind Side" je sasvim pristojan film a Sandra je u tom filmu najbolji glumac. Tesko mi je da procenim da li je to bas za oskara, ali da budem iskren - nisam nezadovoljan.

Gledala oba i "najgoru" i "najbolju" ulogu. Pored odlichne Meryl Streep u Julie And Julia (iako mi je karakter bio vrlo iritantan ipak jeste sjajno odigran), Sandra nije smela da dobije oskara za osrednju ulogu i glumu u isto tako osrednjem filmu.
Opet, ove godine su mi svi filmovi osrednji pa tako i vecina dobitnika oskara 2010.

#49 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 March 2010 - 01:58

posle 10-20 godina pitacemo se koji bese onaj film koji dobio oskara te godine kada se avatar nominovao...

#50 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 March 2010 - 02:48

posle 10-20 godina pitacemo se koji bese onaj film koji dobio oskara te godine kada se avatar nominovao...

pa da je Avatar dobio oskara za najbolji film to bi stvarno bila tragikomedija. 80% stvari u filmu je napravljeno u jednoj sobici i sa jednim superkompjuterom, i za to jeste dobio recognition. vishe od toga nije ni trebalo da ochekuje i drago mi je shto se barem hype za taj film ispuvao poshto nije nishta drugo do Ples sa Vukovima izmeshten na imaginarnu Pandora planetu.
shto se tiche Hurt Locker-a, ja se ne secam kad sam poslednji put gledala dosadniji film ili film gde mi se manje jebalo za buducnost karaktera. svaki put kad gledam americhki film gde prikazuju sudbinu americhkih vojnika u Iraku, pomislim: what the fuck are you doing there in the first place? i sa tom misli mi iz mozga ispari i najmanji trag empatije koji bi, valjda, trebalo da osecam :ph34r:
potpuno sam ravnodushna prema tom filmu kao shto sam bila i prema Jarhead i Generation Kill seriji.

anyway, nisam ogledala Up in the air, An Education i The Blind Side, pa ne mrem da tvrdim, ali sigurno tu ima filmova koji su more to the point i interesantnije shtivo od josh jednog jebenog osvrta Amera na irachki problem.

a ona krmacha Monik il kako joj je vec ime... sramota. pracenje Oskara se pretvorilo u svojevrsni guilty pleasure. svi kapiramo da je shit od pochetka do kraja, a svi pratimo.

inache, jako mi je drago shto je Christoph Waltz dobio Oskara za IB. :)

#51 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 March 2010 - 03:29

pa da je Avatar dobio oskara za najbolji film to bi stvarno bila tragikomedija. 80% stvari u filmu je napravljeno u jednoj sobici i sa jednim superkompjuterom, i za to jeste dobio recognition. vishe od toga nije ni trebalo da ochekuje i drago mi je shto se barem hype za taj film ispuvao poshto nije nishta drugo do Ples sa Vukovima izmeshten na imaginarnu Pandora planetu.
shto se tiche Hurt Locker-a, ja se ne secam kad sam poslednji put gledala dosadniji film ili film gde mi se manje jebalo za buducnost karaktera. svaki put kad gledam americhki film gde prikazuju sudbinu americhkih vojnika u Iraku, pomislim: what the fuck are you doing there in the first place? i sa tom misli mi iz mozga ispari i najmanji trag empatije koji bi, valjda, trebalo da osecam :ph34r:
potpuno sam ravnodushna prema tom filmu kao shto sam bila i prema Jarhead i Generation Kill seriji.

anyway, nisam ogledala Up in the air, An Education i The Blind Side, pa ne mrem da tvrdim, ali sigurno tu ima filmova koji su more to the point i interesantnije shtivo od josh jednog jebenog osvrta Amera na irachki problem.

a ona krmacha Monik il kako joj je vec ime... sramota. pracenje Oskara se pretvorilo u svojevrsni guilty pleasure. svi kapiramo da je shit od pochetka do kraja, a svi pratimo.

inache, jako mi je drago shto je Christoph Waltz dobio Oskara za IB. :)


poenta je u tome da avatar iako napravljen u nekoj maloj sobici jednostavno nije imao konkurenciju, konkurencija nikakva, i nije fer da neki film koji pre par godina ne bi imao sanse da se nominuje za oskara dobije oskar samo za inat avataru ili zato sto 2010. bila siromasna.....bilokako avatar vs. hurt locker ko lionel messi vs. nekog fudbalera iz trece finske lige (ako uopste postoji takva liga)

#52 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 09 March 2010 - 04:31

...tarantino je sa pravom besno gledao kada je hurt locker dobio za scenario jer da sam ja došao kod prefosora sa takvim govnetom,punim rupa,nelogičnosti i jeftinih fora,vratio bi mi kuće i ozbiljno bi razmislio da li da me obori...


Ja davno tvrdim da je Holivud zonska liga za naš FDU al' mi niko ne veruje. Čisto zeza radi, napiši scenario pun rupa, nelogičnosti i jeftinih fora, pa kad profa pripreti da te vrati kući kaži mu "e al' samo da znaš da se za ovo dobija Oskar u Holivudu".

#53 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 March 2010 - 04:42

potpuno sam ravnodushna prema tom filmu kao shto sam bila i prema Jarhead i Generation Kill seriji.

“Hey buddy, it’s 10 in the morning. Don’t you think you out to change out of your pajamas?!”

“Hey, nice job shooting those camels, Trombley.”
“I think I shot one of those Iraqis too, I saw him fall.”
“All we saw was camels going down, camel-killer.”
“Look, I didn't mean to shoot innocent camels, alright? I'm sure I shot people!

#1 trailer
#2 trailer
#3 pijamas

Pojma nemas. :ph34r: Nema puta i nacina da neki Hurt Locker i JH/GK smestis na isti nivo, sem po uniformama.
Nebo i zemlja. Imaju sta ispod kada se zagrebe. Siroviji su, iskreniji i autenticniji likovi i njihovi odnosi, kao da su ga pisali sami marinci (a i jesu), dok je HL bled prikaz iz neke smuti-prospi perspektive.
Kod gen-kill je najveca prepreka jezicka barijera tj. sleng marinaca, pola stvari ne skapiras iz prvog gledanja cak i uz (obavezno engleski) titl, kada tek na kraju serije dobijes objasnjenje sta je November Juliet Mogu da zamislim kako si ga onda gledala.

Edited by st.maurice, 09 March 2010 - 04:54.


#54 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 09 March 2010 - 08:58

Ja sam misljenja da jedino inglorious bastards moze da se nazove filmom od svega ovoga sto je nominovano.
Jedini film koji ima glumu, pravu glumu, muziku, dijaloge, pricu kojoj ne znas kraj cim pocne, scenario o kojem je neko actually razmisljao (pa sta ako Hitler gine u bioskopu??:ph34r: nije c/p svega sto smo gledali i prezvakali milion puta do sada.

Sto se najboljeg stranog tice, gledala.. dobar je ali nije mi bas vauu, mislim da ima i boljih ostvarenja prosle godine, veceras gledam Un prophete.

#55 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 09 March 2010 - 10:53

Ja davno tvrdim da je Holivud zonska liga za naš FDU al' mi niko ne veruje. Čisto zeza radi, napiši scenario pun rupa, nelogičnosti i jeftinih fora, pa kad profa pripreti da te vrati kući kaži mu "e al' samo da znaš da se za ovo dobija Oskar u Holivudu".

:ph34r:

koja glupost, bravo! Jos jednom, bravo!


Nasa kinematografija dise punim plucima, svaki scenario je za 10+, o glumi ni da ne pricam, kao ni i o glumcima-intelektualcima...


Poslednji nas film koji mi se svideo je Hadersfild.

Gledao sam i predstavu.


P. S. Ja bih Oskar dao Prokletnicima...

#56 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 09 March 2010 - 10:57

Sto se najboljeg stranog tice, gledala.. dobar je ali nije mi bas vauu, mislim da ima i boljih ostvarenja prosle godine, veceras gledam Un prophete.


Gledao sam Un prophete. Tezak i surov film. Vredi.

#57 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 09 March 2010 - 12:58

сандра булок - награда оскар за најбољу женску улогу
баба ванга је била у праву, крај овог света се приближио.

#58 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 09 March 2010 - 14:36

сандра булок - награда оскар за најбољу женску улогу
баба ванга је била у праву, крај овог света се приближио.

Al' ste se navrzli na dete :ph34r: Tu nagradu je dobila i Šer... Znači, nijedna žena nije isključena.

#59 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 09 March 2010 - 14:40

Bravo za Landu iz Basterdsa, zasluzio je oskara..

#60 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 09 March 2010 - 15:36

A da se mi uhvatimo za ruchice i share d thought da je danashnji Oscar komercijalni BS i uvreda za neke davne dobitnike istog. Hm?