Jump to content


Photo
- - - - -

[POLL] 82nd Annual Academy Awards


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: And the Oscar goes to... (61 member(s) have cast votes)

Oskar za najbolji film 2009. dobiće:

  1. Avatar (2009): James Cameron, Jon Landau (23 votes [62.16%])

    Percentage of vote: 62.16%

  2. The Blind Side (2009): Nominees to be determined (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  3. District 9 (2009): Peter Jackson, Carolynne Cunningham (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  4. An Education (2009): Finola Dwyer, Amanda Posey (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. The Hurt Locker (2008): Nominees to be determined (5 votes [13.51%])

    Percentage of vote: 13.51%

  6. Inglourious Basterds (2009): Lawrence Bender (4 votes [10.81%])

    Percentage of vote: 10.81%

  7. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Lee Daniels (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  8. A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  9. Up (2009): Jonas Rivera (1 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  10. Up in the Air (2009/I): Daniel Dubiecki... (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Da sam član Američke filmske akademije, glasao bih za:

  1. Avatar (2009): James Cameron, Jon Landau (10 votes [27.03%])

    Percentage of vote: 27.03%

  2. The Blind Side (2009): Nominees to be determined (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. District 9 (2009): Peter Jackson, Carolynne Cunningham (2 votes [5.41%])

    Percentage of vote: 5.41%

  4. An Education (2009): Finola Dwyer, Amanda Posey (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. The Hurt Locker (2008): Nominees to be determined (4 votes [10.81%])

    Percentage of vote: 10.81%

  6. Inglourious Basterds (2009): Lawrence Bender (10 votes [27.03%])

    Percentage of vote: 27.03%

  7. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Lee Daniels (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen (3 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  9. Up (2009): Jonas Rivera (3 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  10. Up in the Air (2009/I): Daniel Dubiecki (5 votes [13.51%])

    Percentage of vote: 13.51%

Vote Guests cannot vote

#31 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 08 March 2010 - 06:03

and the oscar goes to....jackie chan [attachment=69339:isuse.gif]

laku noc :ph34r:

#32 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 08 March 2010 - 08:33

avatar 2 oskara :ph34r:

jos samo da dobije oskara za najbolji film...


Stativa.

#33 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 08 March 2010 - 08:48

Ma, i taj Holivud, i ti Oskari... sve je to otislo dodjavola kad Avatar nije dobio Oskara za najbolji film. To je nepravda!

#34 djatta

djatta
  • Members
  • 75 posts

Posted 08 March 2010 - 09:37

Bitno da je Hurt Locker dobio sve što se moglo dobiti. Užas. Gori film nisam gledao godinama. A gledao sam svašta. Mrzim te filmove gde se Ameri prave mnogo pametni - kao oni shvataju taj Irak i taj haos... Posle Obamine Nobelove nagrade za mir, ovo se moglo i očekivati. Nažalost.

#35 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 08 March 2010 - 09:40

Eto, ponekad se desava da su najveca ostvarenja toliko ispred njihovog vremena da njihovi savremenici jednostavno nisu u stanju da shvate njihov znacaj.

#36 Floria1

Floria1
  • Members
  • 469 posts

Posted 08 March 2010 - 11:13

Sandra Bulok za najbolju ulogu :ph34r: . Unbelievable!!! Ona u jednom danu i Malinu u Oskara :) . Ovo je sprdnja!

Edited by Floria1, 08 March 2010 - 11:41.


#37 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 08 March 2010 - 13:48

Nisam pogledao "The Hurt Locker" pa ću se suzdržati od komentara do tada, mada je jasno da je bila dosta siromašna godina... Ali barem "Up in the air" nije dobio nijednog Oskara, ako ništa drugo...

Edited by realno *W, 08 March 2010 - 13:52.


#38 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 08 March 2010 - 15:18

Koliko je smesna dodela oskara govori cinjenica da je pored sjajne Keri Maligan, Sandra Bulok dobila...

#39 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 08 March 2010 - 15:22

Sandra Bulok za najbolju ulogu :ph34r: . Unbelievable!!! Ona u jednom danu i Malinu u Oskara :) . Ovo je sprdnja!


Misliš da bi se pojavila na dodeli maline da nije znala šta je odlučija akademija?



a u vezi "hurt locker"-a...

Pametan trik, film koji je najgledaniji, najkomentiraniji, najskuplji, naj... (avatar) je izgubio od jednog malog "arty" war movie.
Ništa novo, kao što sam film citira: "The rush of battle is a potent and often lethal addiction, for war is a drug." Po svemu sudeći tipuje se da tako i ostane u budućnosti, jer kako sad ne pogledati ovaj film? Ko se može suprotstaviti mišljenju akademije da je film dobro urađen i da vredi? Kakvu poruku šalje? Verovatno sam i ja glup pa očekujem neku smislenu poruku od svakog filma.

Kraj filma:
Staff Sergeant William James: [Speaking to his son] You love playing with that. You love playing with all your stuffed animals. You love your Mommy, your Daddy. You love your pajamas. You love everything, don't ya? Yea. But you know what, buddy? As you get older... some of the things you love might not seem so special anymore. Like your Jack-in-a-Box. Maybe you'll realize it's just a piece of tin and a stuffed animal. And then you forget the few things you really love. And by the time you get to my age, maybe it's only one or two things. With me, I think it's one.

Sledeće što vidimo je sergeant back in Iraq, ready to serve another year as part of an EOD team with Delta Company.


Youtube Video ->Original Video
Možda film u svom realističnom prikazu ratnih dešavanja u Iraku donosi i neku antiratnu poruku ali je to urađeno na način koji mi se ne sviđa i koji je daleko od recimo La vita e bella od Benignija.
Nisam ga video a kad ga pogledam javiću se opet.

#40 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 08 March 2010 - 15:27

Hurt Locker, Avatar i District 9 (iako mi se poslednji manje vise svidja) realno nisu zasluzili ni nominaciju za najbolji film. Hurt Locker: pokradeni memoari novinarske gejshe - rat videlo nije (ajde rezija, kao, par slowmo eksplozija i bacakanja), Avatar: sta reci a ne zaplakati ako se ne radi o specijalnim efektima, District 9: sci-fi flick u poludobroj izvedbi.
Jedino mi je drago za Hans Landu zbog odlicne (sporedne) uloge. Trekiji su dobili sminku ( ali ne i zvuk! :ph34r: ).
Za neku utehu je sto je Kamerun ispushio.

Sandra Bulok za najbolju ulogu :) . Unbelievable!!! Ona u jednom danu i Malinu i Oskara :D . Ovo je sprdnja!

ludilo. Bar se pokazao tacnim onaj njen saljivi komentar, 'da sam znala da je u Holivudu dovoljno pojaviti se na ceremoniji da bi dobio nagradu, odavno bi se pojavila na dodeli oskara'

Edited by st.maurice, 08 March 2010 - 16:58.


#41 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 08 March 2010 - 15:48

Misliš da bi se pojavila na dodeli maline da nije znala šta je odlučija akademija?


Mislim da nije znala... Obrada rezultata glasanja je izvor golemih para (direktno i indirektno) za PWC koji se tim poslom bavi već decenijama. Niko nije lud da takav posao ugrozi time što će, makar i ovlaš, da pre vremena klimne glavom tamo nekoj glumici na granici prve i druge lige...

Sandri skidam kapu što je uzela obe nagrade, i to na prilično dostojanstven način. Možemo da diskutujemo o motivima onih koji su nagradu dali, ali na njen pristup celoj stvari nemam nijednu zamerku. Uostalom, nije ona ništa gora od Hale Beri :ph34r:

#42 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 08 March 2010 - 16:40

da,nije znala zasigurno ali su svi bili 90% sigurno da ce dobiti,jer joj je jedini ozbiljan konkurent bila meril,a ono,kapiram da je vise blam davati njoj oskara... :ph34r:

očekivano i razočaravajuće...mali,loš film je pobedio veliki,loš film...mrzi me da dalje elaborimam...holivud kao da se stidi onoga u čemu je najbolji,a to je pravljenje para na velikim spektaklima...to hvaljenje arti filmova i dizanje u nebesa je jeftin trik...jako,jako jeftin trik jer se uvek izaberu loši arti filmovi i oni se dižu u nebesa,dobri filmovi koji su negde između (ove godine up in the air,ranije michael clayton,there will be blood) se ostavljaju po strani...hurt locker je go kurac zavijen u fensi indi pakovanje,ketrin je loša režiserka,ili osrednja u najboljem slučaju (čak i ovakav kamerun je jedno 4253453453453454354 puta bolji) a ova fora će da traje dok hurt locker ne bude izbačen na blu reju i onda se vraćamo nazad u hajpovanje avatara 2,novog filma majkla beja i onoga što će vil smit da radi sledeće...tarantino je sa pravom besno gledao kada je hurt locker dobio za scenario jer da sam ja došao kod prefosora sa takvim govnetom,punim rupa,nelogičnosti i jeftinih fora,vratio bi mi kuće i ozbiljno bi razmislio da li da me obori...

#43 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 08 March 2010 - 16:42

Možemo da diskutujemo o motivima onih koji su nagradu dali, ali na njen pristup celoj stvari nemam nijednu zamerku. Uostalom, nije ona ništa gora od Hale Beri :ph34r:

Ne znam, meni izgleda kad se ovakav slucaj desi kao da su se clanovi akademije rukovodili principom "da joj damo sada, ko zna da li ce ikada vise u zivotu da bude nominovana, nije prva liga glumica, al je beskrajno simpaticna". Po obrnutom principu Meryl Strip gubi oskara vec skoro dvajes puta, jer svi znamo da ce biti nominovana svake godine, pa valjda ce jednom i da ubode (a to ce se desiti samo ako sve ostale nominacije budu toliki krepovi da bi im bruka bila dati nagradu). Kao Meryl je Meryl, koj ce njoj uopste Oskar...
Ovako opisano izgleda kao da su glasali po istom principu po kom tinejdzeri glasaju za Idol pevace (neki lik/likinja im simpaticni pa im zao da ispadnu iako su za tri klase ispod ostalih. Kad skupis hiljade glasaca koji razmisljaju na ovaj nacin, rezultat je da mnogo bolji kandidat dobije shut u dupe jos u kvalifikacijama). Mislim ako je istina, zalosno da clanovi akademije nisu bolji od prosecnog tinejdzera. Ako neko ima bolje objasnjenje, rada sam da saslusam.

PS. Cenim na osnovu dosadasnjeg Sandrinog opusa, nisam gledala the Blind Side, ali koliko vidim iz vasih komentara, niko ne tvrdi da je prevazisla sebe.

#44 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 08 March 2010 - 17:46

PS. Cenim na osnovu dosadasnjeg Sandrinog opusa, nisam gledala the Blind Side, ali koliko vidim iz vasih komentara, niko ne tvrdi da je prevazisla sebe.


Nisam ni ja gledao
Youtube Video ->Original Video
Plavuša je! to je presudilo :ph34r:

Sudeći po komentarima, zaslužila je zbog uverljivo odigrane uloge.

#45 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 08 March 2010 - 21:11

Jeste li skontali imensku šaradu na domaćim televizijama? Juče je bio "Katanac za srce", jutros su ga oprezno ponovo nazivali "The Hurt Locker", od podneva je krenulo "Katanac za bol".

Gledao sam ga prije jedno mjesec dana i da moram da ga sad malo prepričam, bio bih u nevolji. Vojska, žućkasti zidovi, pijesak, pukne neka bomba.. the end. Čini mi se da odavno nagradu nisu dali ovako bledunjavom filmiću.

Za mene je film godine The Road.