Jump to content


Photo
- - - - -

Avatar (Džejms Kameron)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
407 replies to this topic

#31 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 16 December 2009 - 10:48

Sve je stvar ukusa. Tebi verovatno i Terminator i Osmi putnik su gluposti. :ph34r:


Misliš verovatno na Alien(s) 2. Jeste teška glupost, survival horror iz prvog dela pretvoren u bang-bang semper fi vojnu baljezgariju. :)

Edited by The Ugliest Weenie, 16 December 2009 - 10:48.


#32 milan1988

milan1988
  • Members
  • 727 posts

Posted 16 December 2009 - 16:58

pa ako ti se ne svidja film (iako to ne mogu da razumem jer nisi ga uopste gledao) sto ne zaobidjes ovu temu?

#33 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 December 2009 - 10:50

Zato što me interesuje šta drugi ljudi (koji ga nisu gledali) misle :ph34r:

Evo šta kaže Gladstone.

"Of course they're surprised, it's not every day the military flies right into a Gorillaz video!" :)

#34 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 17 December 2009 - 11:43

o ne, america's humor site jadno zajebava avatar!
nema sanse da gledam to sranje od filma!
i ko je uopste dosao do cifre od 500 miliona dolara s obzirom da sam ja svuda nailazio na duplo manji iznos? i sto se ova rasprava nije vodila oko npr. drugog i treceg dela pirata sa kariba ciji je budzet bio jos veci od avatarovog a koji nam nisu doneli nista novo ni u odnosu na prvi deo, a kamoli na filmsku industriju uopste?

Edited by scaab, 17 December 2009 - 11:48.


#35 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 17 December 2009 - 12:08

Zato što me interesuje šta drugi ljudi (koji ga nisu gledali) misle :ph34r:

ne znam za ove sto ga nisu gledali, ali ovi sto su ga upravo gledali misle da ces zbog predubedjenja propustiti neverovatan vizuelni dozivljaj :). prica je predictable, sa vise nego dovoljnom dozom akcije i patetike, ali je vizuelni deo filma stvarno prelep. i pritom ne mislim samo na boje itd., vec na kompleksnost flore i faune izmisljene za ovaj film...nesto sto stvarno treba videti, jednostavno je jako lepo...da ova moja palanka ima 3D cinema, volela bih da ga odgledam i tamo. o tome koliko 'stvarno' deluju rednerovana stvorenja necu ni da pricam - stvarnije od bilo kog filma koji sam ja do sada videla.

#36 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 17 December 2009 - 14:44

Vini :ph34r: za video!!!

o ne, america's humor site jadno zajebava avatar!
nema sanse da gledam to sranje od filma!
i ko je uopste dosao do cifre od 500 miliona dolara s obzirom da sam ja svuda nailazio na duplo manji iznos? i sto se ova rasprava nije vodila oko npr. drugog i treceg dela pirata sa kariba ciji je budzet bio jos veci od avatarovog a koji nam nisu doneli nista novo ni u odnosu na prvi deo, a kamoli na filmsku industriju uopste?


jeste da je prebudzen budzet od 500 miliona, ali da je najkuplji film svih vremena to je tachno.
A ovo njesra, koje se napravilo samo zato shto je u pitanju j***** dzejms kamerun!

baci pogledna na filmic ispod, pa se pitaj kako je moguc napraviti neverovatan kratak metar koji je btw
za klasu ispred avatara, a budzet? Recimo pre cesh nahraniti gladne ljude.
Uostalom odgledaj film pa ce ti se samo kazati :)


Youtube Video ->Original Video


#37 milan1988

milan1988
  • Members
  • 727 posts

Posted 18 December 2009 - 11:40

Gledao sam ga juce u bioskopu (3D :) )
Film je dobar, radnja je dobra i oslanja se na sadasnje probleme u drustvu..
Prvi deo filma je zaista impresivan (mislim pre pauze u bioskopu :D ), drugi je Cameron-like..
sa mnogo eksplozija i spektakularnih scena.. na neki nacin malo preterano..
Svet koji je stvorio je stvarno neverovatan, pogotovo u 3D i vidi se zasto je snimanje trajalo toliko..
sve u svemu 8/10..
edit: ajde da kazemo 8.5 :ph34r:

Edited by milan1988, 18 December 2009 - 13:19.


#38 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 19 December 2009 - 01:03

Evo ovi su ga nahvalili:

Youtube Video ->Original Video

Ja volim TYT, ali kako isprazno lupetaju ovde, to je za neverovati. Nabrajaju sve mane filma - tanka priča, retardirano očigledne paralele sa stvarnim svetom, smešne plot holes, CGI koji izgledaju kao CGI... i onda kažu "ali to je JC, znači epic film-making, morate da ga pogledate, dajemo mu devetku!" :ph34r:

Dobar je i detalj u kom Cenk mudro prognozira da će film biti dobro primljen u "foreign countries" zato što je "anti-corporate-American". Svaka čast, generalizovao je ceo ostatak sveta u jednoj rečenici. Maestralno.

#39 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 19 December 2009 - 05:48

Evo ovi su ga nahvalili:

"if you are an avid movieseer you have to see it"

nuff for me :ph34r:

(pljuvacu ga posle, posto vec sada ne mogu da svarim plave dvometrase)

Edited by st.maurice, 19 December 2009 - 05:50.


#40 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 19 December 2009 - 13:02

jel to prichash o T3 i T4?

onda si u potpunosti u pravu.
gluposti na kub!


Pa naravno da ne, valjda očigledno da mislim na Kameronove Terminatore (T1 i T2).

#41 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 19 December 2009 - 13:05

nuff for me :ph34r:

(pljuvacu ga posle, posto vec sada ne mogu da svarim plave dvometrase)


Trometraše.

#42 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 19 December 2009 - 16:49

Bonus prozivanje je imao jos pre mesec dana u South Parku (ko nije odgledao):
http://www.xepisodes...ith-Smurfs.html

#43 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 19 December 2009 - 18:49

haahahahahhahahaah
hahahahhahahahaahha
ahahahahahahahahahah

maestralno!!!!


#44 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 20 December 2009 - 02:32

to je (nazalost) otprilike jedino sto je smesno u poslednjoh sezoni SP :/

#45 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 20 December 2009 - 15:43

Ja volim TYT, ali kako isprazno lupetaju ovde, to je za neverovati. Nabrajaju sve mane filma - tanka priča, retardirano očigledne paralele sa stvarnim svetom, smešne plot holes, CGI koji izgledaju kao CGI... i onda kažu "ali to je JC, znači epic film-making, morate da ga pogledate, dajemo mu devetku!" :ph34r:


Nisi razumeo review, probaj ponovo. Ili josh bolje, umesto shto troshish vreme na sve moguce kritike, pogledaj film i probaj sam da odluchish vredi li ili ne - umesto shto hejtujesh teme filmova koje nisi gledao.

Odgledala sinoc, ponocna projekcija IMAX 3D :)
Tri sata bez pauze je bukvalno proletelo. I prva reakcija je bila, wow ovo moram ponovo da odgledam. :D Osnovna pricha jeste prikazana vrlo jednostavno, ali to nikako ne znachi da je plitka i vrlo me chude komentari profesionalne kritike u tom pravcu. Tema kojom se film bavi je vrlo aktuelna i vrlo ozbiljna. Svaka sprdnja od strane ljudi na taj rachun samo potvrdjuje ono shto je JC ovim filmom o ljudima rekao (ne idem u detalje da ne spojlerishem).
Pandora je napravljena fenomenalno - toliko detalja a tako verno. Ni jednog trenutka nisam imala osecaj da gledam animaciju. Scene letenja, svaka scena kroz shumu i pod vodom - wow.
Uz sve shto se vizuelno na ekranu deshava bilo bi previshe da je pricha zakomplikovana. Ovako, film je spektakl s jasnom porukom.
Ono shto mi se u filmu nije dopalo su klasichna american-military bum tras preterivanja. Pandorin svet mi je, iako animiran, bio ubedljiviji od toga.

Sigurna sam da ce gledanje ovog filma postati 'opshta kultura', nikako ga ne treba propustiti. 8.5/10.

Edit: sitnica

Edited by Liv, 20 December 2009 - 15:48.