Jump to content


Photo
- - - - -

Avatar (Džejms Kameron)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
407 replies to this topic

#16 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 10 December 2009 - 15:58

Nigde ja nisam ni napisao da te nove tehnologije potpuno odbacujem. Samo ih u tom sistemu vrednovanja činilaca jednog filma smatram manje bitnim. One su samo, kako kažeš dobrodošle alatke, ali ne i ključne u produkciji filma. Niti će ikada biti. Pa na kraju krajeva šta će nam glumci, napravimo digitalne. :ph34r:

#17 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 10 December 2009 - 23:28

bome i ja ne podnosim kada ljudi unapred odbacuju nove tehnologije "jer to nije prava umjetnost". 3D tehnologija je samo jos jedan od (veoma dobrodoslih) alata za pravljenje dobrog filma. ukoliko je to jedino sto je vredno u filmu, onda naravno da nema puno smisla, ali ukoliko je to samo jedan dodatni nacin da bi se ispricala prica, ne vidim u cemu je problem. istu raspravu mozemo imati i o CGI-u koji sam po sebi nista ne znaci, dok je kao sredstvo da se isprica neka prica vise nego dobrodosao.


Ne mogu se više složiti.

Upravo o tome pričam. Postoji toliko dobro SF-ova, umjetničkih tvorevina i fantastičkih realizacija, koje ne bi bile moguće bez kompjuterski-generisanih slika. Dakle ta logika prosto tvrdi da to ne treba napraviti zato što ne treba - i to je sve. Budimo realni ljudi, daleko od toga da je 'nešto presudno važno u boji', ali ja mislim da će se svaka razumna osoba složiti da je dobro što je Odiseja 2001. u boji, a ne u crno-beloj tehnici urađen film! :ph34r:

Sve ove "sumnje" meni mirišu ni na šta drugo do konzervativizam, tj. tradicionalizam, koji je inače u našem narodu i dominantan, tako da nije ništa ni čudno.

Inače, evo, čujmo evo i ove prve kritike ljudi koji su pogledali film. Pa nisu valjda svi oni bili ludi? Nema razloga da budemo toliko skeptični i nikome od njih ne poverujemo...

Edited by Hrobosphor, 10 December 2009 - 23:31.


#18 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 11 December 2009 - 00:07

Ne. Nego je verovatno moje shvatanje SF-a suviše Kjubrikovsko.

#19 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 11 December 2009 - 09:51

Evo ako koga zanima sken finog Lucasovog teksta na temu tehnologije i buducnosti filma koji je napisao za 20-godisnjicu Empire-a...
edit: kad smo kod Empirea, evo i prve recenzije Avatara.

Posted Image
Posted Image

Edited by scaab, 11 December 2009 - 09:59.


#20 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 12 December 2009 - 23:37

Jedan review, koga zanima.

Izdvojio bih samo par sintagmi: "monstrously-hyped" i "heavy-handed attempts to implant contemporary references". Nuff said. :ph34r:

#21 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 13 December 2009 - 15:36

"monstrously-hyped"


Zanimljivo. Iako su se Cameron i ekipa svojski potrudili poslednjih par meseci da hype stave pod kontrolu, izgleda da nisu uspeli.

#22 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 13 December 2009 - 18:28

Jedan review, koga zanima.

Izdvojio bih samo par sintagmi: "monstrously-hyped" i "heavy-handed attempts to implant contemporary references". Nuff said. :ph34r:


Jedan review, i to gotovo u potpunosti izolovan, kao negativni. I sada da po njemu zaključujemo kakav je film, ignorišući sve ostale?

Preporučujem znatno bolje pročitati šta kaže Rodžer Ebert: http://rogerebert.su...VIEWS/912119998

:)

#23 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 December 2009 - 09:01

Jedan review, i to gotovo u potpunosti izolovan, kao negativni. I sada da po njemu zaključujemo kakav je film, ignorišući sve ostale?

Preporučujem znatno bolje pročitati šta kaže Rodžer Ebert: http://rogerebert.su...VIEWS/912119998

:ph34r:

Jel' to onaj kome se nisu svideli "Usual Suspects" :)

#24 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 14 December 2009 - 17:07

Jel' to onaj kome se nisu svideli "Usual Suspects" :ph34r:


Tako je. Svako ima svoj ukus. Kako je tu ostao u manjini, tako je i onaj gore u vezi sa Avatarom.

#25 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 14 December 2009 - 17:52

Tako je. Svako ima svoj ukus. Kako je tu ostao u manjini, tako je i onaj gore u vezi sa Avatarom.


znachi preskakti tog kvazi kritichara, jer ochigledno da chovek ne zna o chemu govori. :ph34r:

#26 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 14 December 2009 - 19:06

znachi preskakti tog kvazi kritichara, jer ochigledno da chovek ne zna o chemu govori. :ph34r:


Imam osećaj da si to ironično rekao, ali u suštini - da! Opširnije, ako se već posmatraju kritike, ne treba gledati sto ljudi i tražiti pojedinačno svakog od njih da se s namjerom da se potvrdi jedno predubeđenje koje se o filmu, potpuno bez razložno jer se ne zasniva gotovo ni na jednoj informaciji, ima. Bilo tražiti jedinog u čitavoj masi kome se neki film ne sviđa ili kome se sviđa, u svakom slučaju nije logičko shvatanje, nije objektivno. Znači da nas ne zanima film, već isključivo opravdanje naših ličnih prenategnutih stavova.

Eberta sam dao kao primjer ne (samo) zato što on ima reputaciju najpoznatijeg i najuglednijeg (ili barem blizu) filmskog kritičara u Americi (http://en.wikipedia....iki/Roger_Ebert), već zato što njegov stav oblikuje generalnu percepciju ljudi koji su bili na predpremijeri Avatara, dok jednog tamo novinarčića Pulvera predstavlja onaj dio populacije kojem se neki film, koliko god bio dobar, ne sviđa - hajde iskreno recite mi, ima li filma koji se svakome sviđa? Postoji li takvo filmografsko dostignuće?

#27 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 December 2009 - 20:34

Pa Ebert u prvih par pasusa potvrđuje zašto je gubljenje vremena gledati ovaj treš.

"It's a technical breakthrough. It has a flat-out Green and anti-war message. It is predestined to launch a cult. It is an Event, one of those films you feel you must see to keep up with the conversation."

:ph34r:

Mislim, ko se loži na takve stvari, sigurno će uživati. Ali ja kad čujem ovakav gushing, automatski gubim svaki interes. Koji ovde nije baš ni postojao, ali ajde...

#28 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 16 December 2009 - 09:36

Pa Ebert u prvih par pasusa potvrđuje zašto je gubljenje vremena gledati ovaj treš.

"It's a technical breakthrough. It has a flat-out Green and anti-war message. It is predestined to launch a cult. It is an Event, one of those films you feel you must see to keep up with the conversation."

:ph34r:

Mislim, ko se loži na takve stvari, sigurno će uživati. Ali ja kad čujem ovakav gushing, automatski gubim svaki interes. Koji ovde nije baš ni postojao, ali ajde...


Sve je stvar ukusa. Tebi verovatno i Terminator i Osmi putnik su gluposti. :)

#29 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 16 December 2009 - 10:00

jel to prichash o T3 i T4?

onda si u potpunosti u pravu.
gluposti na kub!

#30 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 16 December 2009 - 10:25

Pola milijarde za snimak kompjuterske igrice?! Holivud je odavno trebao da bamkrotira, drži ih jedino lobi koji finansiraju na glupost uzetim novcem ali će ih ovi kameroni svakako dotući. Nazovi veličine podele sebi unapred neshvatljivo velike honorare za dva sata nekog smeća pa onda investitori jednako predimenzioniranom reklamom pokušavaju da se izvade i eventualno zarade. Ovaj put teško.