Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Chelsea FC


  • Please log in to reply
3383 replies to this topic

#2836 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 09 March 2015 - 20:43

Jose Mourinho is the type of manager players love to play for

 

&MaxW=640&imageVersion=default&AR-150309
 
I have never been at a club where the players talked so much about a previous manager as they did about Jose Mourinho at Inter Milan.


I arrived only a year after he had left but the club worked through four managers in little over a year. Mourinho had left Inter as the treble winners: champions of Europe and Italy’s league and cup, but none of his predecessors came close to matching his achievements. It was not just the players who loved him, everyone at the club did. I was told that the door was always open for his return. For so many players to speak so well about a manager is a surprise but players want to work for Mourinho. Not only does he win trophies players feel he supports them, protects them from pressure and shields them from criticism by taking it on himself. He defends his players publicly, even if he speaks differently to them in private. It is not a problem that he has a big personality – that can be good taking attention away from the players.

He has done this at every club he has been at but he does it by demanding complete control – and a little patience – and that suits some clubs better than others. At Porto, he got control by being so dominant that they won the European Cup. At Chelsea, they had money and ambition and money but they were not one of the biggest in England. He was allowed to build a team and lead them to a first league title in 50 years. Because he did that, he had the same level of control he had at Porto and moulded the club the way he wanted as it had not previously been synonymous with any style.


At Inter, he again delivered success. With Serie A slipping behind the English and Spanish leagues, Inter needed him more than he needed them. He had a lot of support and he was very successful. He hit problems at Real Madrid. He had passed the test to be their manager by knocking Barcelona (despite Inter barely having the ball), then the best team in the world, out of the Uefa Champions League and winning the competition, in the Bernabeu.

 

He got some criticism for the defensive way in which his Inter team played against Barca, but what else could he do? Barca had better players but Mourinho got the result. He had no temptation to be remembered like the Brazil team of 1982, a beautiful side that did not win anything. He wants to win and that is what he does everywhere he goes. He usually does it with his teams playing attractive football, too. I do not think he was cut out to manage Real Madrid. I know he did well – winning the league, Spanish Cup and improved them in Europe – and all at a time when Barca was the best team in the world. But Spanish clubs are like teams in South America, it is the club presidents who are famous. In England, the club presidents do not seek publicity or have a high profile. In Spain, they like to be considered the most important person at the club. The fans also have more power because the president listens to them. He wants to stay popular but fans can change their opinions very quickly. They can change their minds after a few games but does a manager deserve to be sacked when he does not win a few games? Every manager goes through bad times.
 

In England, the media are the ones who criticise most and Mourinho is perfect for England because he can go into battle with outsiders from the press rather than his own president or fans. So he creates a war in which the fans and his club, and especially his players, are happy to support him. It is like a big show and it is entertaining, with him at the front taking all the criticism and everyone behind him, supporting him. It is a very powerful model for a football club but I appreciate everyone outside that club may not like the manager. People seem to love or hate Mourinho, but players tend to love him.

 

I also like that he does things his way. He has confidence in his own ability and says “You hired me!” if his tactics are questioned. When his Madrid teams were aggressive against Barca, they had to be, because Barca were better. He used any means within the rules to win the games and unsettle his opponents. He did not always win, but he still beat Barca in the 2011 Spanish Cup final. He was criticised for the style of football in Madrid but look what happened when he tried to attack Barca in 2010. Madrid lost 5-0. The result is most important.

 

The Madrid changing room is difficult for any manager, even Mourinho. Some of his players saw him supporting them, some were in conflict with him because he did things his way, not the way Madrid have always done. Some in Spain said he is crazy. He is not, he just wants full control. I can understand why Manchester United did not offer Mourinho a job. He would want too much power and maybe be more confrontational. I know Sir Alex Ferguson had all the power, but he built that up himself. Ferguson and Mourinho, along with Pep Guardiola and Carlo Ancelotti, are the best club managers of our time and three of the four could still win another European Cup this season.

 

Diego Forlan


Edited by Baros, 10 March 2015 - 01:51.

  • 0

#2837 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 11 March 2015 - 23:37

Срамотна игра,срамотна тактика Муриња.Први пут да ми није тешко пало испадање из лиге шампиона.


  • 0

#2838 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 11 March 2015 - 23:41


Ma sve razumem u vezi Vilijana i njegovih motorickih sposobnosti, ali se nesto ne secam da je Murinjo od odlaksa iz Porta imao krilo koje je toliko impotentno u napadu. To je ono sto me cudi i zato polazem veliku nadu u Kvadrada.

A sto se tice Luiza i Aspilikuete, ne pratis na casu. :P Pisao sam o tome na prethodnoj stranici.
 

Нисам листао уназад,признајем :))

 

Ћити испадосмо од сајдшоу Боба и компаније,не стај ми на муку,јебо га Аспиликуета и боље нерешено него напад .Карма је курва.


  • 0

#2839 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 March 2015 - 00:05

Katastrofa. Kakva taktika Murinja... Totalni promasaj. Iskljucivi krivac za ispadanje. Umesto da ih zgazimo posle iskljucenja mi im dozvoljavamo da rade sta hoce. Ista prica kao jesenas protiv Sitija kada smo im takvim pristupom poklonili taj jedan bod (ustvari tri boda).

 

Desava se upravo ono o cemu sam pisao tamo negde na pocetku decembra. Unistio nas je Zoze sa kratkom rotacijom, igraci su preumorni i sto je najgore nema ko da promeni ritam utakmice jer klupa prakticno nema redovne minute. Fabregas i Kosta su totalno pali...

 

Nije mi jasno da ni posle skoro dve sezone nismo u stanju normalno da branimo prekide. Mogu da potpisem da smo vise od 50% golova primili posle prekida i ubacenih lopti u kazneni prostor. Mnogo je to kume za takve grdosije kakve mi imamo u timu. Nesto tu ne stima, a krivac je onaj koji treba da nastimuje klavir.

 

Ne znam sta da kazem. ali mislim da ni od PL nece biti nista...


  • 1

#2840 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 12 March 2015 - 00:18

Ko da uzme PL, Plegrini?

 

Murinjo treba da dobije novu sansu za LS. Slazem se, maksimalno je skratio rotaciju, 15, 16 igraca, premalo za 2 paklena takmicenja. A i gazda bi mogao da se otvori. Prosli prelazni rok je finansiran od prodaja Luiza, Lukakua... Treba sveze krvi na sredini.


  • 0

#2841 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 12 March 2015 - 00:18

Sve si dobro napisao, ne samo Siti vec i Utd i neki drugi (mislim cim je 'jaci' tim povedu, povuku se i prime ga).

 

I sa zadnjom recenicom se ne slazem. uzima Celzi PL.


  • 0

#2842 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 12 March 2015 - 00:29

Слажем се скоро у свему Бароше,осим за освајање премијер лиге,нема сада препрека а и лакши распоред у односу на Сити.Освајамо сигурно.И не сећам се сем Јунајтеда да смо у некој значајнијој утакмици примили гол из прекида.Наравно не рачунам ПСЖ ове а и прошле године су нас урнисали из прекида.Данас код гола Силве Тери чува Кејхила,а Силва сам удара теменом  за неки полу лоб у стилу Банета против Бенфике у финалу купа Уефа.Страшно.Мурињо јеби се са овом тактиком.Нападачки потентна екипица,али мора он по свом па тако ти је.


Edited by ДијаметралноСупротан, 12 March 2015 - 00:30.

  • 0

#2843 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 12 March 2015 - 00:31

Ko da uzme PL, Plegrini?

 

Murinjo treba da dobije novu sansu za LS. Slazem se, maksimalno je skratio rotaciju, 15, 16 igraca, premalo za 2 paklena takmicenja. A i gazda bi mogao da se otvori. Prosli prelazni rok je finansiran od prodaja Luiza, Lukakua... Treba sveze krvi na sredini.

Не могу због ФФП (колико зарађујеш толико трошиш)нису они Јунајтед и Реал јбг.


  • 0

#2844 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 March 2015 - 01:27

Ma imamo mi sasvim dovoljan broj kvalitetnih igraca, ali ih ne koristimo.

 

Na golu Kurtoa i Ceh

 

Standardni stoperski par + Zuma + Bane koji moze da uskoci

 

Levi bek kao sto rekoh Luiz + Aspilikueta

 

Desni bek Bane + Aspilikueta

 

Tesko da moze bolje od ovoga u odbrani, po meni cak i idealno gde jedan klinac polako ulazi u sistem i kupi fore od majstora zanata, i jedan bek koji moze da pokrije obe strane

 

Ispred njih Matic i Fabregas + Ramires + Mikel i Zuma po potrebi

 

Ofanziva - Azar - Oskar - Vilijan (moze u sredinu po potrebi) + Kvadrado (pre njega Surle i Salah) koji moze bilo gde i Ramires na desnoj strani

 

U napadu Kosta + Drogba + Remi (moze na stranu kad ima potrebe za dva spica)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Felipe Luiz je uz Marsela prosle sezone bio najbolji levi bek LS, a kod nas je zakovan za klupu da bi desni bek igrao na toj poziciji. Remi se uopste ne koristi, vise igra Drogba sto je teska glupost. Zuma je dobio sansu tek kad je Kejhil poceo da pravi gluposti. Ramires je propustio 2/3 dosadasnje sezone. Surle igrao samo na pocetku sezone, Salah ni to. Kvadrado ceka da dodje na red...

 

Zakljucak: Zajebano je kad odredjena grupa ima zagarantovano mesto u timu i kad oseti da nema konkurenciju >>> opustanje a samim tim i pad forme... Upravo ono sto se nama trenutno desava u kombinaciji sa umorom.


Edited by Baros, 12 March 2015 - 01:29.

  • 1

#2845 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 12 March 2015 - 01:34

Зума је већ сада бољи од Кејхила,страшно ми се свиђа.Какве је глупости јуче нпр.направио Веран,Зума за сад мада није толико велики узорак није имао већих глупости, с искуством ће и поставка доћи на своје.Мада Тери је мајстор заната када је то постављање у питању,а данас код одлучујућег гола чува Кејхила а Силва сам као дух. И да не заборавим Оскар,ни тамо ни вамо.Волео бих неког креативнијег јер како су данас гушили мало покретног фабрагаса,унуштава се и креација. Ипак ми је криво. А и тикет су ми за 4500 сјебали ,играо из x-1. :)


Edited by ДијаметралноСупротан, 12 March 2015 - 01:36.

  • 0

#2846 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 12 March 2015 - 01:39

А Мурињо пресликана Лалтова изјава као после Чуке.Играч више нам је набио притисак. Да,да верујем да би баш били офанзивни да је била обрнута ситуација.


  • 0

#2847 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 March 2015 - 02:00

Sto se tice PL...

 

Mislim da nikome u klubu nije palo na pamet da cemo veceras ispasti iz LS i mislim da su svi duboko razocarani. Od igraca, preko zaposlenih u klubu do navijaca. Za vikend imamo zajebanu utakmicu protiv Sotona i uopste se ne bih iznenadio da ova fizicka i mentala istrosenost posle 120 minuta uzasa doprinese jos jednom razocarenju i eto Gradjana na 2-3 boda...

 

Ono sto treba da brine je broj zutih kartona Fabregasa (9) i Koste (8).

 

1.Sotone 2.Hal 3.Stoke 4.KPR

 

Ako na ovim utakmicama dodju do desetog kartona sledi pauza od dve utakmice, a posle ove cetiri utakmice slede Jedinstvo i Arsenal. Sasvim je realno da Kosta popije taj deseti karton protiv KPR-a i da propusti oba derbija sto bi bilo ravno katastrofi...

 

Mozemo mi da pricamo sta hocemo o Sitiju, ali oni za razliku od nas mogu da dobijaju utakmice sa lakocom u kontinuitetu. I uopste se ne bih slozio da imamo laksi raspored. Oni tamo do kraja aprila imaju prakticno setnju i lako mogu da nabiju samopouzdanje, pa jos ako tu legne neki nas kiks uopste me ne bi cudilo da vezu sve pobede do kraja.


  • 0

#2848 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 12 March 2015 - 09:02

Ako na ovim utakmicama dodju do desetog kartona sledi pauza od dve utakmice, a posle ove cetiri utakmice slede Jedinstvo i Arsenal. Sasvim je realno da Kosta popije taj deseti karton protiv KPR-a i da propusti oba derbija sto bi bilo ravno katastrofi...

 

Ako su njih dvojica vec pauzirali jedan mec zbog 5 zutih kartona (a cini mi se da Kosta jeste sigurno za Seska ne znam) onda im je pauza jedan mec zbog desetog kartona. :) Pauza od dva meca ide u slucaju da nisi skupio 5 do NG a skupis 10 do druge nedelje aprila (ili kada je vec ove sezone drugi presek).


  • 1

#2849 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 March 2015 - 14:19

Obojica su vec pauzirali. Nisam znao za taj deo da do desetog kartona mogu samo dve utakmice pauze (2 odjednom ili 1+1).


  • 0

#2850 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 March 2015 - 14:25

B_4vlQDWMAAxcWX.jpg

 

Boris Beker huligan :lol:


  • 1