Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Chelsea FC


  • Please log in to reply
3383 replies to this topic

#1 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 30 November 2009 - 13:57

Istorija

Celzi je osnovan 1905. godine, ali u narednih 50 godina nisu osvojili znacajniji trofej. Celzi je najblizi tituli FA cupa bio 1915. godine kada su izgubili u finalu, i bili su polufinalisti 1911, 1920, 1932, 1950 i 1952. godine. Celzi je najzad osvojio prvenstvo 1955. godine. Osvojen je Liga kup 1965. i FA cup 1970. i Kup Pobednika kupova 1971. Gubili su u finalima Liga kupa 1967 i FA kupa 1972. godine.


Nova era Celzija je pocela dolaskom na klupu Ruda Gulita i Djanluke Vialija izmedju 1996-2000. godine. U to vreme Celzi je osvojio FA cup 1997. i 2000. godine, Liga kup I Uefa Kup 1998. godine, i klub se plasirao u Ligu Sampiona po prvi put u svojoj istoriji.


2003. godine Roman Abramovich je kupio Celzi i onda je pocelo zlatno doba fudbalskog kluba Celzi. Na klupu je dosao Jose Murinjo sa kojim je Celzi osvojio dve titule prvaka engleske, FA cup i dva Liga kupa i to sve za tri sezone. Klub je jos osvojio FA cup 2009. godine i ucestvovao u Finalu Lige Sampiona 2008. godine gde su izgubili na penale od Manchester Uniteda.


Legende Kluba:

Terry Venables; Bobby Tambling; Peter Bonetti; Peter Osgood; Kerry Dixon; Gianfranco Zola.

Stamford Bridge

Stamford Bridge je stadion fudbalskog kluba Celzi, kapaciteta 42,055.

Sezona 2009-10

Celzi je u ovoj sezoni usao sa novim trenerom, Karlom Ancelotijem, koji je dosao iz Milana. Celzi je kupio Zirkova, Matica, Turnbulla i Staridza.

Trenutno smo prvi na tabeli PL sa pet poena prednosti ispred Mancestera i deset ispred Tottenhema. U ligi sampiona Celzi je takodje prvi ispred Porta i obezbedio je ucesce u drugom krugu.

Najbolji igraci Celzija:

Petr Cech, John Terry ©, Michael Essien, Frank Lampard, Didier Drogba.

Srpski igraci:

Branislav Ivanovic i Nemanja Matic.

Oficijalni sajt: http://www.chelseafc.com

Sve sto se tice kluba tu pisite.

Edited by NATTURAL BORN KILLA', 30 November 2009 - 22:01.

  • 0

#2 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 30 November 2009 - 14:18

Stavio sam jos i slike stadiona, igraca, grbove, ali zbog nekog razloga nije se moglo stavljati..
  • 0

#3 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 30 November 2009 - 14:35

Odlicno samo nije Kup Uefa, vec sad vec nepostojeci Kup Pobednika Kupova osvajao Chelsea. Nadam se da ce u narednim godinama se naosvajati trofeja u inat svim dusebriznicima koji se bune kako nije trofejan klub.
  • 0

#4 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 30 November 2009 - 14:39

Odlicno samo nije Kup Uefa, vec sad vec nepostojeci Kup Pobednika Kupova osvajao Chelsea. Nadam se da ce u narednim godinama se naosvajati trofeja u inat svim dusebriznicima koji se bune kako nije trofejan klub.


Ispravio sam. Hteo sam napisati KPK ali ne znam zasto sam napisao Kup Uefa...no svejedno..

bold :ph34r:
  • 0

#5 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 30 November 2009 - 14:47

Imam jedno pitanje. Stvarno mi nije namera da provociram nego me baš zanima....
Kako Čelzi misli da funkcioniše kada čika Romanu dosadi njegova trenutno omiljena igračka...?
  • 0

#6 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 November 2009 - 14:51

A ko da iza ostalih jakih premijerligasa ne stoje multimilijarderi.....
  • 0

#7 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 30 November 2009 - 14:55

A ko da iza ostalih jakih premijerligasa ne stoje multimilijarderi.....


Naravno! Ali nigde to nije tako izraženo kao u slučaju Čelzije. Druga stvar. Pre par godina je na nekoj listi MU bio na samom vrhu uspešnih (po profitu) kompanija na ostrvu. Znači MU je doneo veliki profit nekome. Za Čelzi sam siguran da Romanu predstavlja samo i isključivo trošak gledano sa poslovno finansijske strane. TO što je Čelzi istovremeno njemu i hir u stvari i održava Čelzi tu gde jeste...
Onog momenta kad Roman izadje iz priče Čelzi postaje klub na nivou neke Aston Vile ili Evertona...
  • 0

#8 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 November 2009 - 15:02

Ne bi oni imali profit da Azijatima ne uvaljuju milione dresova :ph34r:

Meni je to sa dresovima poprilicno ogavno - engleski klubovi su primorani ugovorima da svake sezone promene obe (ili sve 3) garniture da bi mogli da zarade jos neki dinar. Jbg globalizacija....

Btw ko su vlasnici MU? Neki ameri valjda?




ps. ispravka - 'neki dinar' su u stvari milioni evra.

Edited by aleksandars, 30 November 2009 - 15:04.

  • 0

#9 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 30 November 2009 - 15:04

Ne bi oni imali profit da Azijatima ne uvaljuju milione dresova :)

Meni je to sa dresovima poprilicno ogavno - engleski klubovi su primorani ugovorima da svake sezone promene obe (ili sve 3) garniture da bi mogli da zarade jos neki dinar. Jbg globalizacija....

Btw ko su vlasnici MU? Neki ameri valjda?


Stvarno ne znam. MU mi je više došao kao lep primer za ono što hoću da kažem, nisam neki, Bože me sačuvaj, njihov fan ili tako nešto... :ph34r:
  • 0

#10 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 November 2009 - 15:25

Izgleda da imaju najvise navijaca na ostrvu, ali su zato i najomrazeniji. Svi ih mrze....bas svi. Pricao sam sa nekim likovima iz Liverpula koji mi rekose da uvek podrzavaju engleske timove kad igraju evro utakmice osim kad je u pitanju MU.

Ja tradicionalno gotivim Celzi ali omiljeni engleski klub su mi cekicari. Sta ja znam, taj deo grada (jugozapad) je poznat kao steciste muzicara, pisaca, glumaca, jednom recju boemski kraj, dok je West Ham pravi radnicki klub iz radnickog predgradja. 
  • 0

#11 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 30 November 2009 - 15:27

Imam jedno pitanje. Stvarno mi nije namera da provociram nego me baš zanima....
Kako Čelzi misli da funkcioniše kada čika Romanu dosadi njegova trenutno omiljena igračka...?

Naci ce se neki arapski seik. :ph34r: Sistem je postavljen, ja cak mislim da se u poslednje 2 sezone poceo i praviti profit.
  • 0

#12 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 November 2009 - 15:41

Letos je u Gardijanu bio veliki članak o Čelziju i njegovom finansiranju.

Kao prvo su pričali o tome kako Roman više nema neverovatna ulaganja, da kao pre svake godine troši po 200 miliona na pojačanja, već da ima stabilan klub sa dobrim rusterom, dovodi po 2-3 igrača po roku, u poslednje vreme bez nekih "bombi". Uz to, krenuli su jako dobro u prvenstvu, marketinška vrednost ekipe je porasla, pa se čak spominje šansa da se Roman približi pozitivnoj nuli sa Čelzijem. Takođe ističe se, da se ta "pozitivna nula" smatra i profitom, odnosno da bi Čelzi, baš kao i United uskoro mogao da počne da "pravi" pare.
A ako tako bude, Romanu onda definitivno nikad neće dosaditi njegova omiljena "igračka". Navodno Čelzi ima kompletnu "duplu" upravu, a ta druga ima zadatak da obezbeđuje normalno funkcionisanje kluba, bez Romanove finansijske pomoći.

ako iskopam članak, postovaću ga ovde
  • 0

#13 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 30 November 2009 - 16:02

Evo neki podaci:

Deloitte (samo prihodi)

2004-2005 220,8 miliona evra
2005-2006 221 miliona evra
2006-2007 283 miliona evra
2007-2008 268,9 miliona evra

prema Forbes-u (operating income- nek mi neki ekonomista objasni ili neko ko radi u bankarskom sektoru )

(2009) -13 miliona dolara
(2008) -5 miliona dolara
(2007) -37 miliona dolara
(2006) -11,3 miliona dolara
(2005) -7,2 miliona dolara

Vrednost tima 800 miliona dolara (2009)
  • 0

#14 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 30 November 2009 - 16:08

Čika Roman pere parice od nafte i ko-zna-još-čega, tako da nije njemu cilj (isključivo) profit...

Man utd drže Glejzeri, ili tako nešto, Amerikanci.

Man city nekakav šeik iz Emirata.

Birmingham je kupio Kinez.

Portsmouth je bio u vlasništvu naše gore lista, Milana Mandarića :ph34r:

U svakom slučaju, Premier liga je prvenstvo sveta u malom, ako je bar po vlasnicima i igračima reč.

sorry za troll.
  • 0

#15 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 November 2009 - 16:09

Nisam ni ja ekonomista ali ovo mi deluje sasvim ok - valjda to znaci da imaju godisnje minuse, ali ne toliko velike kao sto se cini.

U poredjenju sa spancima minus od 13 miliona evra je smesan.
  • 0