Jump to content


Photo

Sta bi Srbi sa Kosova trebali da urade za bolji zivot?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#286 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 15 December 2009 - 18:05

i to je razlog što sam ja reagovao na Unbeliverov komentar kojim je vređao vas koji ste pošteno zarađivali svaki dinar pritom on uopšte nema pojma kako je bilo tim ljudima i kroz šta su sve prolazili ali u svojoj zaslepljenosti on je i rođake isprozivao,


zna Unbeliever veoma dobro kako su isle stvari jer su mi oboje roditelja proterali iz posla (Ciglana, Amortizeri) jer nisu hteli pevati pesme tvojoj srbijici (potpisai "lojalnost" idolu K-Srba, SMradu.)

to vazi i danas i glavni covek je bio onaj majmun Covic koji je uslovljavao zaradjene penzije albanaca i drugih s tim potpisom i to usred Beograda. serem se ja u takvu drzavicu i tu "lojalnost."

a to da si igrao za FK Prishtina dok je njime upravljao Arkan to nije tajna, niti je tajna da si 1999-e bio vojnik VJ. uostalom, sam si priznao. naravno, ti si bio andjeo i nikada nista nisi video...

#287 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 December 2009 - 10:23

Pa posle posla na fudbalskom terenu, dosta vremena ja radio sa rahmetli Veli Vraniqijem kod Xhemila Vraniqija u Parnas, i to svake subote i nedelje prekovremeno i to na terasi.Povremeno su radili i kod Ramadana u "PPM" :ph34r: (Hajt tyjbe ako znaš šta je to)

imao je "radno mesto"i kod Filje malo ređe kod Vidaka

#288 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 11:23

imao je "radno mesto"i kod Filje malo ređe kod Vidaka

Filja je stari Prištevac, dok je ovaj drugi teška seljačina.

#289 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 December 2009 - 11:37

Filja je stari Prištevac, dok je ovaj drugi teška seljačina.

"radno mesto"ne može uvek da se bira,moraš zbog ekipe neki put i da zažmuriš :ph34r:

#290 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 11:45

"radno mesto"ne može uvek da se bira,moraš zbog ekipe neki put i da zažmuriš :)

Kod Vidaka je više smrdio amonijak iz WC-a, nego kod Mileve, ali su oba bircuza uvek bili puni :ph34r:

#291 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 December 2009 - 12:10

Kod Vidaka je više smrdio amonijak iz WC-a, nego kod Mileve, ali su oba bircuza uvek bili puni :ph34r:

sredinom 90-tih hteo Vidak da renovira lokal ali mu prva ekipa rekla da nikad neće više ući kod njega ako renovira lokal i ostao tako do bombardovanja kad je poprilčno oštećen prilkom pogotka u zgradu MUP-a u neposrednoj blizini
Vidak je odavno rahmetli

#292 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 12:20

sredinom 90-tih hteo Vidak da renovira lokal ali mu prva ekipa rekla da nikad neće više ući kod njega ako renovira lokal i ostao tako do bombardovanja kad je poprilčno oštećen prilkom pogotka u zgradu MUP-a u neposrednoj blizini
Vidak je odavno rahmetli

Mene je oduvek bila ta kafana antipatična.Zgadila mi se skroz kada je onaj momak isprovociran zbog uvrede majke i supruge upucao dvojicu.Znao sam tog momka iz viđenja.Žugić ili Žigić se prezivao, ne sećam se više.Inače je bio veoma povučen.Radio j u SUP-u kao bezbednjak.To je ona generacijia koja je bila primljena u SUP:.B.Cvetkovoć, mali Ljuba...A svi bili "hajduci" do tada....

#293 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 December 2009 - 13:19

Mene je oduvek bila ta kafana antipatična.Zgadila mi se skroz kada je onaj momak isprovociran zbog uvrede majke i supruge upucao dvojicu.Znao sam tog momka iz viđenja.Žugić ili Žigić se prezivao, ne sećam se više.Inače je bio veoma povučen.Radio j u SUP-u kao bezbednjak.To je ona generacijia koja je bila primljena u SUP:.B.Cvetkovoć, mali Ljuba...A svi bili "hajduci" do tada....

to se i nije moglo nazvati kafanom,pre neki bircus ali s'druge strane imao je stalnu klijentelu i okretao solidnu lovu,zašto je bilo tako nemam odgovor
"hajduci"pre ili kasnije završe u SUP-u,neki iza rešetaka,neki kao saradnici a neki bogami dobiju i činove :ph34r:

Edited by perkos, 16 December 2009 - 13:19.


#294 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 16 December 2009 - 17:48

Da se vratim na temu.

Danas sam bio u Opstini (Pristina) da izvadim izvod rodjenih. Ne bih u ovom trenutku opisao sve gluposti kroz koje sam trebao proci za jedan izvod, koji uzgred nisam uspeo dobiti danas, vec moram opet sutra (@%#$!&@#%@$).

Nego, na moje iznenadjenje (u pozitivnom smislu), gospodin ispred mene se obratio sluzbenici na srpskom, i dobio veoma ljubazan odgovor (isto na srpskom).

Posle toga, idem u salu opstine koja izgleda jadno, gde jedan drugi sluzbenik pred prepunom salom cita imena sa izvoda (@#$&%$#@%).

Na moje iznenadjenje (opet u pozitivnom smislu), iako nisam brojao, oko 20% imena je srpskih, i ljudi cim cuju svoje ime, kazu "JA", ustanu i pridju sluzbeniku po izvod (idiotske li procedure @#*&$^#%!).

Gledam okolo, i ubedim se da sam ja jedini iznenadjen ovom pojavom. Svi drugi su gledali svoja posla.

Sad vi mozete pricati da tako treba biti, i da tu nema nista cudno, ali ja eto priznajem da nisam ocekivao ovakav preokret. Danas sam se ubedio da napokon stvari pocinju da idu pravim tokom.

Pozdrav,

#295 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 17:58

Da se vratim na temu.

Danas sam bio u Opstini (Pristina) da izvadim izvod rodjenih. Ne bih u ovom trenutku opisao sve gluposti kroz koje sam trebao proci za jedan izvod, koji uzgred nisam uspeo dobiti danas, vec moram opet sutra (@%#$!&@#%@$).

Nego, na moje iznenadjenje (u pozitivnom smislu), gospodin ispred mene se obratio sluzbenici na srpskom, i dobio veoma ljubazan odgovor (isto na srpskom).

Posle toga, idem u salu opstine koja izgleda jadno, gde jedan drugi sluzbenik pred prepunom salom cita imena sa izvoda (@#$&%$#@%).

Na moje iznenadjenje (opet u pozitivnom smislu), iako nisam brojao, oko 20% imena je srpskih, i ljudi cim cuju svoje ime, kazu "JA", ustanu i pridju sluzbeniku po izvod (idiotske li procedure @#*&$^#%!).

Gledam okolo, i ubedim se da sam ja jedini iznenadjen ovom pojavom. Svi drugi su gledali svoja posla.

Sad vi mozete pricati da tako treba biti, i da tu nema nista cudno, ali ja eto priznajem da nisam ocekivao ovakav preokret. Danas sam se ubedio da napokon stvari pocinju da idu pravim tokom.

Pozdrav,


Ja imam sasvim drugo iskustvo oko vađenje izvoda.Krajem novembra podneo sam zahtev za izvod, kao i za izmenu podataka, jer je poslednji izvod koji sam vadio za moga starijeg sina sve bilo pogrešno upisano.Objasnio sam tom službeniku(imao sam dojam da je verovatno neki rukovodilac), da nemam puno vremena i objasnio čitavu situaciju.Pronašao je prečicu u pravilima da ne moram podnositi zahtev za izmenu podataka, već je pred mojim očima ( u novim matičnom knjigama) upisao sina i na ruku mi izdao izvod.Čak je i ono što mi nije ni na kraju pameti bilo da treba da izvadim i međunarodni izvod, on mi je skrenuo pažjnu da je to neophodno ako se izvod koristi za neke svrhe u inostarnstvu.
Dobio oba izvoda za nepunih sat vremena.Da mi je neko pričo ne bih poverovao.Ljubazno, brzo, bez mrkih pogleda.Valjda polako shvataju da su oni tu zbog građana, a ne građani zbog njih

#296 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 16 December 2009 - 18:13

Ne bih u ovom trenutku opisao sve gluposti kroz koje sam trebao proci za jedan izvod, koji uzgred nisam uspeo dobiti danas, vec moram opet sutra (@%#$!&@#%@$).

Procedura vadjenja izvoda nikada nije bila jednostavnija nego sada. Ne znam o kakvim "glupostima" pricas ali ja znam da se za izvod podnese zahtev vrsi uplata i predaje se. U 13h je gotov izvod. I to lepo printovan a ne pisan hemijskom i to necitkom cirilicom kao nekada ne tako davno :ph34r:

#297 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 18:36

Procedura vadjenja izvoda nikada nije bila jednostavnija nego sada. Ne znam o kakvim "glupostima" pricas ali ja znam da se za izvod podnese zahtev vrsi uplata i predaje se. U 13h je gotov izvod. I to lepo printovan a ne pisan hemijskom i to necitkom cirilicom kao nekada ne tako davno :ph34r:

Video si sam po mome primeru kako je nakaradno izvod bi napisan ručno.Pogrešno prezime, pogrešni ime, ime oba roditelja takođe pogrešno.Još baška rabota pisanim slovima

#298 deadairspace

deadairspace
  • Members
  • 80 posts

Posted 16 December 2009 - 19:16

Ne bih u ovom trenutku opisao sve gluposti kroz koje sam trebao proci za jedan izvod,(@%#$!&@#%@$).


Ja sam sa zenom isao da uzmem pasos za moju cerku, a zaboravio sam kuci cerkin izvod (rodjenih). Pa sam na drugi salter za 1 minut dobio nov.

Sa drugim deo posta se potpuno slazem. Pre par dana, vracajuci se od Austrije mnogo iznenadjen da vidim da gotovo pola putnika u avionu su bili srbi.
Takodje, posto cesto putujem za Mitrovicu, svaki put vidim najmanje 15 kola sa registracijem iz Srbije (ili ono PR, PZ...)

I jos nesto, video sam juce da su izgradili novu ogradu (rrethojë) oko srpskog groblja u Pristini a rade na staze i svetla itd.


Pozdrav,

ps.
redovan sam citalac subforuma Kosovo, i bio bi mnogo aktivniji ucesnik da nije jezicke bariere.

#299 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 December 2009 - 19:47

Ja sam sa zenom isao da uzmem pasos za moju cerku, a zaboravio sam kuci cerkin izvod (rodjenih). Pa sam na drugi salter za 1 minut dobio nov.

Sa drugim deo posta se potpuno slazem. Pre par dana, vracajuci se od Austrije mnogo iznenadjen da vidim da gotovo pola putnika u avionu su bili srbi.
Takodje, posto cesto putujem za Mitrovicu, svaki put vidim najmanje 15 kola sa registracijem iz Srbije (ili ono PR, PZ...)

I jos nesto, video sam juce da su izgradili novu ogradu (rrethojë) oko srpskog groblja u Pristini a rade na staze i svetla itd.


Pozdrav,

ps.
redovan sam citalac subforuma Kosovo, i bio bi mnogo aktivniji ucesnik da nije jezicke bariere.

Pa sudeći po ovome ne bih rekao da ima jezička bariere

#300 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 16 December 2009 - 19:55

Ja sam sa zenom isao da uzmem pasos za moju cerku, a zaboravio sam kuci cerkin izvod (rodjenih). Pa sam na drugi salter za 1 minut dobio nov.

Sa drugim deo posta se potpuno slazem. Pre par dana, vracajuci se od Austrije mnogo iznenadjen da vidim da gotovo pola putnika u avionu su bili srbi.
Takodje, posto cesto putujem za Mitrovicu, svaki put vidim najmanje 15 kola sa registracijem iz Srbije (ili ono PR, PZ...)

I jos nesto, video sam juce da su izgradili novu ogradu (rrethojë) oko srpskog groblja u Pristini a rade na staze i svetla itd.


Pozdrav,

ps.
redovan sam citalac subforuma Kosovo, i bio bi mnogo aktivniji ucesnik da nije jezicke bariere.


Pazhljivo sam procitao tvoj post ..(2 puta) i nisam uspeo da nadjem tvoju "barijeru"!!!
Pronadji neki drugi razlog shto nisi toliko aktivan.