Jump to content


Photo

Sta bi Srbi sa Kosova trebali da urade za bolji zivot?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#301 deadairspace

deadairspace
  • Members
  • 80 posts

Posted 16 December 2009 - 22:21

Pazhljivo sam procitao tvoj post ..(2 puta) i nisam uspeo da nadjem tvoju "barijeru"!!!
Pronadji neki drugi razlog shto nisi toliko aktivan.


Stvar je u tome sto meni treba 10 puta vise vremena da sastavim jednu recenicu na srpskom nego albanskom (bez greska). Ponekad pocnem da pisem moje misljenje pa negde u pola posta brisem sve napisano jer se ne mogu setiti neke reci ili ne mogu da se izrazavam. Inace, rekao bih da razumem 99% srpski i govorim 80% ali da pisem ne ide mi bas dobro.
Probacu da budem vise aktivan, uz izvinjenje za moguce greske.

#302 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 19 May 2011 - 13:09

Tuga

#303 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 19 May 2011 - 18:36

Tuga

Pochinje danas pa sve do 21/05/2011
Jedan of gostiju je i Larry Carlton



#304 vraticuse

vraticuse
  • Banned
  • 467 posts

Posted 20 May 2011 - 12:52

Tuga


Pristina metropola. "KOSOVO THE YOUNG EUROPEANS"

U Prištini preostao samo 61 Srbin
- Ovo nije život. I stoka u štalam živi bolje. Svako jutro ispred vrata nalazim izmet, komšije se iživljavaju na meni, kao da sam im ja nešto kriva.... U hodniku jak miris fekalija. Starica otključava vrata svog doma. Mračna prostorija, struje trenutno nema, ali kako Vuka kaže, to je najmanji problem.
Posted Image
...
- Ujutru ustanem, pa pre nego što stavim kafu, otvorim vrata i očistim fekalije koje su mi komšije Albanci ostavili na pragu. Psuju me, pljuju kad prođem, pre dve godine su me i prebili. Nije meni ovde prijatno, naprotiv - ali šta ću, moram negde da živim. Drugog doma nemam - priča Vuka jecajući. Vazduh u sobi dosta težak, ustajao, prozore ne sme da otvara jer joj deca ubacuju kamenje.
...
Nemam gde veš da operem, nekad operem na ruke, ali ne smem da iznesem napolje da osušim jer su mi jednom blatom albanci skinuli i uvaljali u blato. Noću mi lupaju na prozore, udaraju nogama o ulazna vrata, viču, puštaju glasno njihove patriotske pesme, pa sam više budna nego što spavam - priča Vuka i pokazuje slike kad je pre dve godine prebio prvi komšija, osamnaestogodišnjak.
...
Isključuju nam struju, kao i svim Srbima u Prištini, pa smo gotovo svakodnevno u kontaktu sa distribucijom. Vrlo malo nam pomaže država, ne znamo šta da kažemo ljudima, kako da im ulijemo nadu da ostanu ovde - priča otac Stevo.
..
Jedino mesto u Prištini gde Srbi mogu slobodno da se okupljaju i druže je prostorija Centar za toleranciju, koja se nalazi uz glavnu policijsku stanicu.

Lipljan - Na petnaestak kilometara od Prištine, u Lipljanu, živi oko 350 Srba. Iz dana u dan, međutim, ih je sve manje, prodaju imanja, sele se u Srbiju, jer kako kažu, ne mogu da izdrže pritiske Albanaca. Najgore im pada lečenje, jer je srpski Dom zdravlja smešten u tri bela kontejnera, okružena smećem i šutom.
...
Ni osnovna škola nije u boljem stanju, iako je skoro izgrađena. Sve je manje učenika, a Albanci svakodnevno kamenjem lome prozore.
- Zabranili su nam da nam škola radi ponedeljkom, jer je njima pijačni dan, pa zato nastavu držimo subotom. Kako prođu ulicom, kamenjem nam porazbijaju prozore, tako da ih više i ne menjamo, ne isplati se, samo klupe odmaknemo do zida. Naravno, deca ne smeju sama da dolaze u školu, već svaki roditelj mora đaka i da dovede i da dođe po njega. Tako je trenutno, ali mi se uvek nadamo boljem - priča direktor škole Jugoslav Crvenković.

Jedino mesto gde deca u Lipljanu mogu da se igraju je porta Crkve Vavedenje Presvete Bogorodice.


- Uvek problemi postoje. Od kad smo skinuli bodljikavu žicu sa ograde, dešava se da neki mladići dođu i namerno sednu u dvorište i plaše decu. Provokacije su stalne, bacaju nam smeće u dvorište, dobacuju nam kad prođemo ulicom. Ali opstajemo - priča otac Siniša.


Edited by vraticuse, 20 May 2011 - 12:57.


#305 deadairspace

deadairspace
  • Members
  • 80 posts

Posted 23 May 2011 - 17:50

Tuga


Jeste tuga.

Ono sto znam sigurno je da u Pristini ne postoji bulevar Ramus Haradinaj.

Ja svakodnevno prolazim blizu stadiona KF Pristina, ne bih znao gde se ta baraka nalazi (ili barake, posto kaze da ima komsije/u koji ga je brebio), bas ovih dana se alfaltira put oko stationa.

Edited by deadairspace, 23 May 2011 - 17:51.


#306 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 May 2011 - 08:45

Jeste tuga.

Ono sto znam sigurno je da u Pristini ne postoji bulevar Ramus Haradinaj.

Ja svakodnevno prolazim blizu stadiona KF Pristina, ne bih znao gde se ta baraka nalazi (ili barake, posto kaze da ima komsije/u koji ga je brebio), bas ovih dana se alfaltira put oko stationa.


svwe je to velikosrpska propaganda! ;)

#307 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 May 2011 - 19:07

svwe je to velikosrpska propaganda! ;)

Oooooooooooooooooo, ku je Kosmetiqar i dashur :kece:

#308 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 25 May 2011 - 07:43

svwe je to velikosrpska propaganda! ;)

Kad si zadnji put bio u PR

#309 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 May 2011 - 07:47

Kad si zadnji put bio u PR

pre dve nedelje!
mada ne vidim cemu to pitanje?

#310 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 25 May 2011 - 15:04

pre dve nedelje!
mada ne vidim cemu to pitanje?

Mozhda nisi video radove oko gradskog stadiona. Kad djesj sledeqi put obidji taj deo, kazaqe ti se samo.

#311 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 May 2011 - 08:18

Mozhda nisi video radove oko gradskog stadiona. Kad djesj sledeqi put obidji taj deo, kazaqe ti se samo.

nisam bio da gradskog stadiona iako sam sreo neke od saigrača iz mladih dana
da li su barake oko stadiona ili negde malo dalje ne menja činjenicu da u Prištini živi tek nešto više od stotinjak Srba, istina preko dana može se sresti više njih pogootov u centru grada ali samo mali deo njih stvarno živi u tom gradu.

#312 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 28 May 2011 - 03:13

pre dve nedelje!
mada ne vidim cemu to pitanje?



Ouch! Pekos je "n" puta veci Kosovar od mene- ja nisam bio u Pristini vec godinu dana :kece:

bibi

#313 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 May 2011 - 12:57

Ouch! Pekos je "n" puta veci Kosovar od mene- ja nisam bio u Pristini vec godinu dana :kece:

bibi


ja sam sigurno sam veci Kosovac a ti veci kosovar B-)

#314 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 May 2011 - 13:00

ja sam sigurno sam veci Kosovac a ti veci kosovar B-)

Valjda Kosmetiqar? :kece:

#315 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 May 2011 - 13:37

Valjda Kosmetiqar? :kece:


za tebe je to visa matematika :lol: