Jump to content


Photo
- - - - -

Globalna reklamokratija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1009 replies to this topic

Poll: Da li zivimo u diktaturi reklama? (122 member(s) have cast votes)

Vase misljenje

  1. Da (89 votes [78.07%])

    Percentage of vote: 78.07%

  2. Ne (25 votes [21.93%])

    Percentage of vote: 21.93%

Vote Guests cannot vote

#946 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 27 November 2009 - 07:38

ja ne govorim iskljucvio o deci, govorim op tome da je neistinba da se ovde posa brzo uradi pa se ond ima vremena za slobodne aktivnosti i uzivanciju. ima i onioh koji nemaju dece pa nemaju taj pisi i slikaj luksuz.

to zna svako ko je posten i prizna.

ovde se moze lepo ziveti ali je neistina da se sve brzo odradi a onda se dignu sve 4 u vazduh i uziva.

#947 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 27 November 2009 - 07:47

ja ne govorim iskljucvio o deci, govorim op tome da je neistinba da se ovde posa brzo uradi pa se ond ima vremena za slobodne aktivnosti i uzivanciju. ima i onioh koji nemaju dece pa nemaju taj pisi i slikaj luksuz.


Pa ko je rekao da moraju da pisu i slikaju? Mogu da odu u kafanu i popiju pice, odu na utakmicu, sade paradajz. Svako sebi nadje hobi.

I ko je rekao da ces garantovano da imas hobi ako nesto uradis brzo? Poenta zavrsavanja poslova brze nego sto su se zavrsavali pre 20 godina je u tome da imas vise vremena za nesto drugo. Evo sad umesto da se drndam po molovima mogu da kupim dzemper na rasprodaji preko interneta, poslace mi postom za 5-6 dana. Ustedeo sam sebi i vreme i zivce. Kako cu to vreme da iskoristim - dal' cu da pevam u horu, pisem pesme ili odgovaram na tvoje postove na internetu- to je moj problem.

#948 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 27 November 2009 - 08:58

Nece da bude nikakva propast sveta, nego samo vracanje na ono sto je bilo 5000 godina pre tih 20 koliko je proslo od kad je srusen "komunizam" - da se trosi koliko se ima i to je to. Anduril je pomenuo posleratne generacije, ne kod nas nego bilo gde na svetu i kako njima nije trebalo objasnjavati nista oko ovih stvari. Trosili su ljudi koliko zarade i vise nisu ni trazili. Ziveli ljudi prema svojim mogucnostima, to im je bilo normalno. Znali su da je Bora Bora van njihovog domasaja i nisu na te budalastine ni trosili vreme, ono, da mastaju i pate sto oni ne mogu na Bora Bora ili da imaju neka kola marke X ili nesto trece, to su samo primeri. I sta u tome ima lose? Ljudi bili realni i nisu manitali.


Ma kakvi realni, nije im se moglo.

Ovu civilizaciju trasirali su stari Grci. Cak su i oni pre par hiljada godina imali po kucama dzidza-bidze. Ziveli su koliko im je znanje dopustalo. Tehnologija, Henry - da su imali vise znanja, bili bi mozda i gori od nas u rasipnistvu.

Ovo sto se danas dogadja je prirodan i logican deo te trase - naleteli su stari Grci na tehnoloski bum, pa ga (onako ljudski, neinteligentno) koriste.

Covecanstvo je imalo tu nesrecu da razvije tehnologiju u doba relativne demokratije. Da se to desilo u neko globalno doba totalitarizma (sto se ne bi desilo, jer totalitarizam je vazda spaljivao naucnike po lomachama) svet bi izgledao bas onako kako ti i ostale antireklamokrate zamisljate.





Zasto ti mislis da su svi narodi sveta smisljali iste poslovice o pruzanju gubera koliko je klada, kako je kod nas, ili pruzanju dokle ti je prostirka,...



Nisu imali tehnologiju.

Edited by CowBoy, 27 November 2009 - 09:00.


#949 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 27 November 2009 - 10:38

To su gluposti. Tehnologija nema ama bas nikakve veze sa rasipnistvom, nego bas kontra, osnov tehnologije je minimalizam, da se uz najmanji moguci ulozeni rad / utrosak energije / materijala itd ostvare najveci moguci rezultati. Ovo posle na sta ti mislis je samo bizmis i sa tehnologijom nema veze.

Cak ni to o totalitarizmima nije tacno - uvek se najbrze tehnologija razvijala u totalitarizmima zato sto su totalitarci grdna sredstva ulagali u razvoj novih oruzja kojima ce da uniste neprijatelja, a neprijatelj su bili svi ostali, i sad isto ulazu, pa je sve ostalo proizvod toga. Naucnike po lomacama je spaljivala hriscanska crkva, za druge ne znam. Ni Grci ti nisu bas dobar primer, nekako su oni vise marili za junastvo, a tehnologiju na velika vrata uvodi tek posle Rim. Normalno, tehnologija se najvise razvijala za rat, bilo da su to bili neki samostreli i katapulti u rimsko doba, pa do sadasnjeg sta znam, nekog najmodernijeg lap topa, sve je to razvijano za rat, pa je posle tek nesto od toga dolo do civilnog sektora. Nije neko razvijao tehnologiju zato sto ima zarku zelju da neki Mika iz Zanzibara drnda iPod, igra Second life i tviteriše. Sve su to gluposti.

A be ako si pozivotinjen pa nemas ni mrvu samokontrole i drvi ti se na "greed is good" i "obey your wishes" i slicne satanizme tvoja stvar, ali dopusti da postoje oni koji drze do sebe, koji umeju da kontrolisu svoje zelje i ne dozvoljavaju da one kontrolisu njih, i dozvoli mogucnost da je takvih ranije bilo vise, kao sto ih i jeste bilo vise, tj takvi su bili skoro svi. Cele generacije su u pitanju, i u to vreme, a to je svih 5000 godina pre vas. Za sve to vreme takvi kao vi su bili incident, pa su cak u rimskom pravu za takve imali i naziv - prodigi -> rasipnik, i takvima su dodeljivani tutori. I sad ce isto da bude, kad se danas - sutra konacno otkrije da je car go i da su ove hiljade milijardi bez pokrica obican tariguz, pa se onda pozivotinjeni pokrljaju zato sto vise ne mogu da lude nego moraju da stezu kais i uvode stabilizaciju te zive prema guberu, morace jedno vreme da im tutorisu cike od 2m sa dugim cevima na svakom cosku, i gotovo. Koga je briga. To mislim ako dodje do toga, a nece, jer ce verovatno da se primeni fenomen kuvane zabe. Ima da se uljudite polako a necete ni da primetite kad ste prestali da manitate.

Edited by Milenko Puzigaca, 27 November 2009 - 10:42.


#950 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 27 November 2009 - 10:53

Hmmm... moram da ispricam kako sam se uverio da nije svaki zilet isti.

Jedne godine se vratih iz Srbijice natovaren pozdravima iz domovine, i posle nekoliko dana se kod mene skupilo drustvo da gustiramo domace proizvode. I tako, dok nam je srce i dusu grejala srpska vatrena voda napravljena u kazanu mog dede, nekako se razgovor izmedju mene i neke devojke koja je bila tu okrenuo prema ziletima. Ona pocne da prica kako je Mach 3 mnogo bolji nego bilo koji drugi zilet i da bih trebao da ga probam, ja joj kazem da mi ovo sto koristim savrseno odgovara, hvala lepo. Ona predje preko mog lica rukom i kaze "ma nemas pojma, nije to to, evo sad cu da ti pokazem". Bilo neko letnje vreme, ona zadigne skunju, pomeri ono malo pamucnog materijala ispod sto je bilo u stranu i kaze: "Vidi kako je glatko. Ma slobodno pipni rukom, nista nece da fali". Stvarno skroz glatko, ko decija guza. Od tada ovi moji Amerikanci zovu rakiju "liquid panty remover", a ja koristim Mach 3.


Isto tako si mogao i da pustiš bradu.
Samo nije bilo: "Vidi kako je glatko", nego "Vidi kako je svilenkasto".
Eto šta radi reklama.

#951 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 13:02

...

A be ako si pozivotinjen pa nemas ni mrvu samokontrole i drvi ti se na "greed is good" i "obey your wishes" i slicne satanizme tvoja stvar, ali dopusti da postoje oni koji drze do sebe, koji umeju da kontrolisu svoje zelje i ne dozvoljavaju da one kontrolisu njih, i dozvoli mogucnost da je takvih ranije bilo vise, kao sto ih i jeste bilo vise, tj takvi su bili skoro svi.


Pa dopusti i ti da postoje oni koji ne treba da kontrolisu svoje zelje. Nikakva samokontrola.
Nema te zelje za koju novac moze da kupi a da joj vec nije udovoljeno, bar sto se mene tice. Nisam ni tajkun ni bogatas, "kaisha in" u japanskom "zaposlen u firmi". Pri tome, nije nedostatak para.

Stvar je u tome da nikada nisam u "shopping spree" a kad mi nesto treba, kupim, smesta. Bez reklama. Koje nikada nisam ni video. Blokirane, TV u kuci sluzi kao konzola za crtace sa DVD. Niko u kuci ne gleda TV.

Pa neki bi to oznacili kao "extreme", ali mi ne smeta u zivotu i niko me ne naziva "pecinskim covekom".

#952 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 November 2009 - 15:06

Jedan banalan primjer, ali svjez o korisnosti reklama.
Sin je danas iz Engleske dobio igricu Call of Duty Modern Warfare 2 za PS3. Igrica ovdje kosta 60/70 eura a on je dvije nabavio (jednu sebi, jednu za prijatelja) za 85 eura (35 eura po komadu+porez i troskovi postarine). Zivjela reklama. Ili primjer patika Nike Air Max 90 Spiderman Edition. U Holandiji kostaju 140€ a u Engleskoj cca. 75€, plus 10-15€ troskova. Zivjele reklame.

#953 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 15:16

Jedan banalan primjer, ali svjez o korisnosti reklama.
Sin je danas iz Engleske dobio igricu Call of Duty Modern Warfare 2 za PS3. Igrica ovdje kosta 60/70 eura a on je dvije nabavio (jednu sebi, jednu za prijatelja) za 85 eura (35 eura po komadu+porez i troskovi postarine). Zivjela reklama. Ili primjer patika Nike Air Max 90 Spiderman Edition. U Holandiji kostaju 140€ a u Engleskoj cca. 75€, plus 10-15€ troskova. Zivjele reklame.


Bas bih nesto rekao ali ovo lici na troll.

Ako im je tako, neka uzivaju.

#954 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 November 2009 - 15:20

Bas bih nesto rekao ali ovo lici na troll.

Ako im je tako, neka uzivaju.

Sta lici na troll? Ovo moje ili to sto hoces da kazes? Pa ova je tema toliko istrolovana da valjda moze proci i tvoj trolcic.

#955 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 November 2009 - 15:28

Jedan banalan primjer, ali svjez o korisnosti reklama.
Sin je danas iz Engleske dobio igricu Call of Duty Modern Warfare 2 za PS3. 


Poigras se ti nekad ? Ja kad uhvatim vremena volim F-22. 

Edited by alek33, 27 November 2009 - 15:28.


#956 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 November 2009 - 15:39

Poigras se ti nekad ? Ja kad uhvatim vremena volim F-22.



Koji je nas bombardovao, jel taj

#957 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 November 2009 - 15:45

Koji je nas bombardovao, jel taj

Jeste taj. Al zar ti nisi otisao sa foruma ?


Cini mi se negdje odmah poslije mog hapsenja, poslije nisam bas pratio redovno. Sta bi ?

#958 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 27 November 2009 - 15:53

Pa dopusti i ti da postoje oni koji ne treba da kontrolisu svoje zelje. Nikakva samokontrola.

Nista ja ne kazem i slazem se, samo da bi to sve bilo na stabilnim nogama te pare kojima se zadovoljavaju zelje treba da budu zaradjene unapred a ne unazad. Ono, treba da ih vec imas, ne mora u kešu, moze i u banci, recimo stedeo si pa imas na racunu, a ne da ih uzimas od nekakve banke ili sta ja znam, a jos ih nisi zaradio, pa njima da placas za te zelje. To nikad nije bilo niti ce biti. Moze na kratko da bude neki incident u nekom periodu, kao ovo sad sto je bilo ovih 20 godina, ali to ne moze tako zauvek da bude.

Ima ovi da stezu kais i gotovo. Tako im je to.

#959 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 November 2009 - 15:58

Poigras se ti nekad ? Ja kad uhvatim vremena volim F-22. 

Jok ja vala, ne volim. Ponekad malo fudbal.

#960 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 27 November 2009 - 17:10

To su gluposti. Tehnologija nema ama bas nikakve veze sa rasipnistvom, nego bas kontra, osnov tehnologije je minimalizam, da se uz najmanji moguci ulozeni rad / utrosak energije / materijala itd ostvare najveci moguci rezultati. Ovo posle na sta ti mislis je samo bizmis i sa tehnologijom nema veze.


Ima veze u toliko da nista sto postoji u tvojoj ili mojoj kuci ili sto koristis svakodnevno nije smisljeno od strane klaj-klaj sviraj mi na uvce mediteranskih nacija. Da si na njih cekao da nesto urade po tehnoloskom pitanju, i danas bi koristio biciklo i goluba pismonosu.