Jump to content


Photo
- - - - -

Evropske elite vole mlade?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
97 replies to this topic

#16 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 October 2009 - 16:43

A zasto ga Francuska nije izrucila Americi? Verovatno postoji neki razlog i za to ... ne verujem da je u pitanju slava.

Mora da je neka zavera u pitanju..ma da,sto posto je to. :ph34r:
Zato sto su takvi njihovi zakoni,to je sve.

#17 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 October 2009 - 16:46

Mora da je neka zavera u pitanju..ma da,sto posto je to. :ph34r:
Zato sto su takvi njihovi zakoni,to je sve.

Pa naravno da je zakon, al' da iskoristimo priliku da malo ishutiramo Francusku, kad smo vec tu. :)

#18 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 14 October 2009 - 17:00

ne znam za frncusku, ali roman polanski je zasluzio da vidi sudnicu a verovatno i kaznu.

#19 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 14 October 2009 - 17:03

Da, ali ako je slučaj star 32 god a ona mu oprostila uz debelu odštetu tj vansudsko poravnanje? Onda, uz sve jezive činjenice koje stoje, je slučaj poprilično izgubio oštrinu i težinu- da ne kažem da je debelo zastareo. Čini me se da se neki tamo Department of Justice kaubojiše...


bilo kako bilo, on je pobegao. uvek mu se moze suditi za bezanje. a naposletku, to ostecenje znaci da ga ona ne tuzi, ali ne da drzava ima obavezu da ga ne tuzi.

#20 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 October 2009 - 17:17

Mora da je neka zavera u pitanju..ma da,sto posto je to. :ph34r:
Zato sto su takvi njihovi zakoni,to je sve.

Cemu patroniziranje? Jeste, faca si ... sta cemo sad?

Evo, nasao sam:
"Polanski was convicted of statutory rape of a 13 year old in the United States in 1977 but fled to France before sentencing. From there, as a French citizen, he cannot be extradited to the United States. The French government has pointed out that Polanski could be prosecuted in France if the U.S. authorities so requested. U.S. authorities declined that possibility"

#21 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 October 2009 - 17:20

A sto je Laki malo nervozan?
faca uopste nisam,a odgovor si nasao i sam.

#22 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 14 October 2009 - 20:54

maaa fuck 'im. Mislim u zatvoru.

#23 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 15 October 2009 - 16:12

Pitam se koliko je on kriv, nikad nista slicno nije za njega iskrslo, a koliko je ispala namestaljka za pare. Ipak ako jeste to je strasno. Naravno ostaje da su cinjenice pomucene a da danas zena tvrdi da to nije bilo nista strasno....

O majku mu Angelia, jos nisu poceli da ispisuju posebne zakone za selebritis, a posebne za nas ostale. Onaj ko je silovao je kriv za silovanje, cak iako mu je to namesteno za pare, to je valjda jasno. Ovo samo dodatno treba da ide na teret roditeljima, ako je tacno, ali ne umanjuje njegovu krivicu ni za zrno.
Za ovo drugo, ja sam procitala nesto drugo: da ona ne zeli da bude ukljucena u dalji proces, sto je donekle razumljivo, ko bi hteo da se tako neceg priseca i otvara stare rane posle toliko godina. Ali ako je tacno da ta danas zrela zena to da prica da to nije bilo nista strasno, onda je to :ph34r: . Silovanje je po definiciji nesto strasno, ovako je poruka koju ona salje "jes, al ako posle toga padne dobra kinta, onda nema veze".

#24 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 October 2009 - 17:16

Silovanje je po definiciji nesto strasno, ovako je poruka koju ona salje "jes, al ako posle toga padne dobra kinta, onda nema veze".

Nemoj da brkas `rape` sa `statutory rape` - prvi se obavlja bez pristanka druge strane, na silu; drugi ne mora da znaci ali drzava ne uzima validnim pristanak te druge osobe. Mislim mozda je klinka u to doba i htela da se pojebe sa Polanskim (uostalom, sta je trazila u kuci in the middle of nowhere opijajuci se sa njime?) tako da joj celo to iskustvo nije tesko palo, ali to idalje ne znaci da joj drzava daje za pravo da odlucuje o tome s kim ce se seksati te drzava smatra seks sa osobama ispod nekog procenjenog godista (age of consent) silovanjem po default-u. Koliko znam, Polanski je optuzen za `statutory rape`, ne za silovanje per-se...

To ga naravno ne cini nista manje krivim i treba da odgovara za krivicno delo koje je pocinio nevezano da l' mu je ona `oprostila` ili ne - ona moze s njim da se nagodi da se izbegne privatna tuzba, no drzava je duzna da sama po sebi progoni pocinioce krivicnih dela.

Edited by incognito, 15 October 2009 - 17:16.


#25 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 15 October 2009 - 17:31

Nemoj da brkas `rape` sa `statutory rape` - prvi se obavlja bez pristanka druge strane, na silu; drugi ne mora da znaci ali drzava ne uzima validnim pristanak te druge osobe. Mislim mozda je klinka u to doba i htela da se pojebe sa Polanskim (uostalom, sta je trazila u kuci in the middle of nowhere opijajuci se sa njime?) tako da joj celo to iskustvo nije tesko palo, ali to idalje ne znaci da joj drzava daje za pravo da odlucuje o tome s kim ce se seksati te drzava smatra seks sa osobama ispod nekog procenjenog godista (age of consent) silovanjem po default-u. Koliko znam, Polanski je optuzen za `statutory rape`, ne za silovanje per-se...

To ga naravno ne cini nista manje krivim i treba da odgovara za krivicno delo koje je pocinio nevezano da l' mu je ona `oprostila` ili ne - ona moze s njim da se nagodi da se izbegne privatna tuzba, no drzava je duzna da sama po sebi progoni pocinioce krivicnih dela.


Mala ispravka: Polanski je optuzen za svasta nesto, izmedju ostalog i za silovanje (rape), ali se nagodio tako sto se izjasnio krivim po jednoj od tacaka optuzbi (statutory rape). Sta se zaista dogodilo, znaju valjda samo njih dvoje. U svakom slucaju, problem nastaje u trenutku kad Polanski bezi u Francusku pre izricanja presude, sto, ako sam ja dobro shvatila, znaci da i dalje moze da bude krivicno gonjen po svih 6 tacaka. Prema tome, dabome, i treba da dobije ono sto je zasluzio, bez obzira na stav zrtve.

#26 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 15 October 2009 - 17:33

Nemoj da brkas `rape` sa `statutory rape`

Ok, nisam napisala "statutory", podrazumevajuci da svi znaju da se pristanak maloletnika na sex ne vazi. Bila je i prica da mu je kazala da ima 18, a izgledala je kao da ima 22 itd. Ostaje cinjenica da je uradio sto nije smeo i posle toga zbrisao i krio se trijes godina.
Ja ne osporavam da mu se sve sto se dokaze kao olaksavajuca okolnost uvazi, pa i to da je sada vec covek u godinama, iziritiralo me je insinuacija da je biti slavna faca olaksavajuca okolnost per se i na to sam reagovala, kao i ti pre mene.
Ovde ne mislim pre svega na Angeliu, nego na celu listu fellow celebrities koji ustadose u njegovu odbranu jer zaboga "znaju coveka"

#27 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 15 October 2009 - 23:03

rape ili statutory rape, koja je razlika, polanski je ***** drogirano i pijano dete od 13 godina...nije mi jasno kako bilo ko, osim njegovog advokata moze da nadje ijednu olaksavajucu okolnost za takav zlochin..

Prema tome, dabome, i treba da dobije ono sto je zasluzio, bez obzira na stav zrtve.

hemijsku kastraciju i dozivotnu robiju ili elektricnu stolicu..to bi bila sasvim adekvatna kazna

Edited by serb_pagan, 15 October 2009 - 23:05.


#28 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 16 October 2009 - 00:06

rape ili statutory rape, koja je razlika, polanski je ***** drogirano i pijano dete od 13 godina...nije mi jasno kako bilo ko, osim njegovog advokata moze da nadje ijednu olaksavajucu okolnost za takav zlochin..


hemijsku kastraciju i dozivotnu robiju ili elektricnu stolicu..to bi bila sasvim adekvatna kazna

Moram da ti dam kompliment.Odlicno si odabrao nick.

#29 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 October 2009 - 00:08

rape ili statutory rape, koja je razlika, polanski je ***** drogirano i pijano dete od 13 godina...nije mi jasno kako bilo ko, osim njegovog advokata moze da nadje ijednu olaksavajucu okolnost za takav zlochin..


hemijsku kastraciju i dozivotnu robiju ili elektricnu stolicu..to bi bila sasvim adekvatna kazna

roditelje klinke strijeljati za podvodjenje, a na francusku, koja je dala azil takvom monstrumu, baciti atomsku bombu...

Edited by muras, 16 October 2009 - 00:09.


#30 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 16 October 2009 - 00:09

roditelje klinke strijeljati za podvodjenje, a na francusku, koja je dala azil takvom monstrumu, baciti atomsku bobu...

:) :ph34r: tako je