Jump to content


Photo
- - - - -

Evropske elite vole mlade?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
97 replies to this topic

#1 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 08 October 2009 - 13:05

Reakcije u Evropi na hapsenje Polanskog su zaista cudne.
Ono sto je meni takodje cudno jeste da je Polanski toliko dugo godina izbjegavao pravdu.
Mnogi su osudili SAD i ocijenili da je potjernicom za Polanskim ova zemlja "pokazala svoju mracnu stranu."
Cudno je da, na primjer, progon Bobija Fisera uopste nije izazvao toliko reakcija kao ovaj slucaj sa Polanskim.
U cemu je stos? Da li veliki dio evropskih elita smatra da je ono sto je Polanski uradio razumljivo i normalno? Da li se mnogi uspjesni ljudi identifikuju sa njim?
Jedna od najcudnijih reakcija je dosla od francuskog ministra kulture, Miterana. Ovaj je jos 2005. u svojoj knjizi opisao koliko ga uzbudjuju djecaci i kako je u raznim zemljama placao za seksualne usluge maloljetnog bijelog roblja. Svaka cast za iskrenost, ali je neshvatljivo da ovaj francuski ministar ne shvata da ga njegova strast diskvalifikuje za mjesto koje pokriva. Naprotiv, na zatjeve da podnese ostavku, koji su dosli od nacionalista i socijalista, odgovorio je veoma grubo.

Za mene je neshvatljivo da jedan covjek istovremeno pokriva funkciju francuskog ministra i otvoreno govori o svojim seksualnim iskustvima sa djecom. To je vise nego skandalozno ili ja propustam neku poentu?

#2 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 08 October 2009 - 16:18

pedofila i manijaka ima u svim drustvenim slojevima, pa tako i medju tz. elitom

#3 Celtic Vukovar

Celtic Vukovar
  • Members
  • 238 posts

Posted 12 October 2009 - 08:38

pedofila i manijaka ima u svim drustvenim slojevima, pa tako i medju tz. elitom


Zapravo ne vjerujem da ih ima ništa puno među elitom,ali nešto drugo mi je strašno- dakle "Polanski je slavan,pa je to ok,on nije običan srtnik..."

Bacio bi ja njega u USA zatvor,u ćeliju s nekim crncem dvometrašem, pa će Polanski vidjeti što je sexualno iskorištavanje...

Edited by Celtic Vukovar, 12 October 2009 - 08:39.


#4 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 October 2009 - 09:13

Ne znam kako je u Evropi, ali u Kanadi su svi novinari izrazili shokiranost povodom podrshke pojedinih poznatih filmskih ljudi ovom pedofilu Polanskom. Kazem pedofil zato shto je on priznao da je silovao devojchicu, tako da je to gotova stvar. Ovde je opshte raspolozenje da dzukela odrobija svoje pa kad izadje, ako izadje, neka nastavi da snima filmove, niko nema nishta protiv.

Za Francuza, koji je inache deklarisani biseksualac, objasnio je da se nije radilo o dechacima, vec punoletnim mushkim kurvama, osudio je seks-turizam i pedofiliju, tako da tu nema shta da se chudish. Chovek ima svoj seksualni zivot i ljudi mu samo odaju priznanje shto je to i javno obznanio.

I ja sumnjam da je na Tajlandu bash svakom proveravao krshtenicu, ali ....... za to treba imati dokaze, sve ostalo je pogreshno.

#5 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 October 2009 - 20:40

Ja sam ambivalentan prema celom slučaju Polanski '78. Sa jedne strane to jeste bilo silovanje i niko ne bi voleo da mu bilo ko drogira i siluje ćerku od 13 god. Sa druge strane to je bilo pre 30 god i dotična mu je javno oprostila uz prihvatanje vansudske nagodbe sa njim (ne zna se koja suma novca je isplaćena) pa mi u tom svetlu lov američkog pravosuđa na Polanskog zastareo.

Evo teksta koji potpisujem 100%: http://www.timesonli...icle6860199.ece

Inače sa njenim tekstovima se redovno slažem, meni jako dobar kolumnista...

Edited by Markov, 13 October 2009 - 22:57.


#6 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 13 October 2009 - 21:10

Za Francuza, koji je inache deklarisani biseksualac, objasnio je da se nije radilo o dechacima, vec punoletnim mushkim kurvama, osudio je seks-turizam i pedofiliju, tako da tu nema shta da se chudish. Chovek ima svoj seksualni zivot i ljudi mu samo odaju priznanje shto je to i javno obznanio.

to me podseca na onu scenu iz filma ali g in da house, kad ali raspravlja sa drugim kandidatom za poslanika i u trenutku nemoci lupi kako je ovaj popusio konju...i onda taj drugi kandidat zatecen, pocne da se pravda kako se on eto slucajno motao oko tog konja koji je bio u teranju i da su to mediji pogresno protumacili..urnebesna scena

#7 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 13 October 2009 - 21:12

Ja sam ambivalentan prema celom slučaju Polanski '78. Sa jedne strane to jeste bilo silovanje i niko ne bi voleo da mu bilo ko drogira i siluje ćerku od 13 god. Sa druge strane to je bilo pre 30 god i dotična mu je javno oprostila uz prihvatanje vansudske nagodbe sa njim

Pravda za Romana...Hail Adrian!!!
Youtube Video ->Original Video

Edited by serb_pagan, 13 October 2009 - 21:13.


#8 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 October 2009 - 22:27

Ne znam kako je u Evropi, ali u Kanadi su svi novinari izrazili shokiranost povodom podrshke pojedinih poznatih filmskih ljudi ovom pedofilu Polanskom. Kazem pedofil zato shto je on priznao da je silovao devojchicu, tako da je to gotova stvar. Ovde je opshte raspolozenje da dzukela odrobija svoje pa kad izadje, ako izadje, neka nastavi da snima filmove, niko nema nishta protiv.

Za Francuza, koji je inache deklarisani biseksualac, objasnio je da se nije radilo o dechacima, vec punoletnim mushkim kurvama, osudio je seks-turizam i pedofiliju, tako da tu nema shta da se chudish. Chovek ima svoj seksualni zivot i ljudi mu samo odaju priznanje shto je to i javno obznanio.

I ja sumnjam da je na Tajlandu bash svakom proveravao krshtenicu, ali ....... za to treba imati dokaze, sve ostalo je pogreshno.


Cela prica je uvrnuta.
Polanski se u trenutku kada se tvrdi da je ovo uradio nalazio u jako teskom psiholoskom periodu - kratak period nakon sto je njegova zena Sheron Tejt ubijena od strane ludaka, trudna. Polanski je bio nacionalna tragicna muska figura.
Pojavljuje se majka 13godisnje devojcice tvrdeci da je on radio slike za nju i da je imao odnose s njom jedno poslepodne. Naravno navodi se da je devojcica otisla sama, bez pratnje roditelja, u holivudsku kucu S. Stalonea sa Polanskim. Koji to roditelj dozvoljava nepoznatom coveku? Malo zvuci kao namestaljka za ucenu.
Tvrdnje su da je sudija koji je podigao optuznicu bio veliki populista i hteo da osvoji neke izbore, lokalne naravno, te mu je Polanski kao slavno ime naleteo ko porucen. Polanski pokusava da se objasni da je imao odnose sa devojcicom ali da mu je rekla da ima 18, kada ne uspeva bezi u Francusku preko noci gde nije hapsen uopste niti je bilo price o isporuci.
Pre neku godinu je pokrenuo inicijativu da ga su u CA oslobodi. Uz naravno svedocenje sada zene koja kaze da ju je zaveo - ne nasilno silovao, i da mu ona oprasta. Sudija je odbio i zastarevanje slucaja, i nastavio da ga goni po sluzbenoj duznosti.
Pitam se koliko je on kriv, nikad nista slicno nije za njega iskrslo, a koliko je ispala namestaljka za pare. Ipak ako jeste to je strasno. Naravno ostaje da su cinjenice pomucene a da danas zena tvrdi da to nije bilo nista strasno....

#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 13 October 2009 - 22:44

Cela prica je uvrnuta.
...
Pitam se koliko je on kriv, nikad nista slicno nije za njega iskrslo, a koliko je ispala namestaljka za pare. Ipak ako jeste to je strasno.

Je l' dobavio opijate i konzumirao ih sa doticnom - jeste, priznale obe strane. Je l' imao 40 i kusur godina, a ona 13 - jeste. Je l' jebao doticnu - jeste, priznale obe strane.
Dakle, sta je tu uvrnuto? Cist slucaj zavodjenja (mladje) maloletnice da cistiji ne moze biti.
On je po default-u kriv, zato sto je punoletan i od njega se ocekuje odgovornost no matter what. Ocekuje se naravno i od roditelja doticne, i ako su oni znali gde ide i sta radi, i to aminovali malo je cudno sto im nisu oduzeli starateljstvo.

Kako moze neko da mi namesti da jebem klinku od 13 godina? Sta, neko mi podmetne nogu, pa se ja spotaknem i pravo `zabijem` u nju? Neko mi drzi pistolj naslonjen na slepoocnicu? Ne vidim kako je moguce namestiti tako nesto.

Jok bre, sam pao, sam se ubio. Sto moraju ljudi da nalaze najfantasticnija opravdanja za one koji se iskazali na nekom polju (narocito ako je rec o nekakvim samozvanim zvezdama)?
Juce ste tako branili Lausevica, danas Polanskog, sutra da Miladin pocne da snima filmove i njegove `nestasluke` bi proglasili namestaljkom :ph34r:

Edited by incognito, 13 October 2009 - 22:47.


#10 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 October 2009 - 23:03

Je l' dobavio opijate i konzumirao ih sa doticnom - jeste, priznale obe strane. Je l' imao 40 i kusur godina, a ona 13 - jeste. Je l' jebao doticnu - jeste, priznale obe strane.
Dakle, sta je tu uvrnuto? Cist slucaj zavodjenja (mladje) maloletnice da cistiji ne moze biti.
On je po default-u kriv, zato sto je punoletan i od njega se ocekuje odgovornost no matter what. Ocekuje se naravno i od roditelja doticne, i ako su oni znali gde ide i sta radi, i to aminovali malo je cudno sto im nisu oduzeli starateljstvo.

Kako moze neko da mi namesti da jebem klinku od 13 godina? Sta, neko mi podmetne nogu, pa se ja spotaknem i pravo `zabijem` u nju? Neko mi drzi pistolj naslonjen na slepoocnicu? Ne vidim kako je moguce namestiti tako nesto.

Jok bre, sam pao, sam se ubio. Sto moraju ljudi da nalaze najfantasticnija opravdanja za one koji se iskazali na nekom polju (narocito ako je rec o nekakvim samozvanim zvezdama)?
Juce ste tako branili Lausevica, danas Polanskog, sutra da Miladin pocne da snima filmove i njegove `nestasluke` bi proglasili namestaljkom :ph34r:


Da, ali ako je slučaj star 32 god a ona mu oprostila uz debelu odštetu tj vansudsko poravnanje? Onda, uz sve jezive činjenice koje stoje, je slučaj poprilično izgubio oštrinu i težinu- da ne kažem da je debelo zastareo. Čini me se da se neki tamo Department of Justice kaubojiše...

#11 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 October 2009 - 23:07

Ja sam ambivalentan prema celom slučaju Polanski '78. Sa jedne strane to jeste bilo silovanje i niko ne bi voleo da mu bilo ko drogira i siluje ćerku od 13 god. Sa druge strane to je bilo pre 30 god i dotična mu je javno oprostila uz prihvatanje vansudske nagodbe sa njim (ne zna se koja suma novca je isplaćena) pa mi u tom svetlu lov američkog pravosuđa na Polanskog zastareo.

Evo teksta koji potpisujem 100%: http://www.timesonli...icle6860199.ece

Inače sa njenim tekstovima se redovno slažem, meni jako dobar kolumnista...


Ja se vidish ne slazem sa engleskom novinarkom. Polanski se nagodio sa oshtecenom stranom, jel' tako? Odlichno. Bash mi je drago da mu je oprostila i dobila pare.

Sad ostaje da se nagodi sa drzavom Amerikom. Nekoliko godina robijice i sve ce biti u redu.


Sve ostalo bi bila jasna poruka: jebite decu ako ste bogati i slavni.




Polanski se u trenutku kada se tvrdi da je ovo uradio nalazio u jako teskom psiholoskom periodu - kratak period nakon sto je njegova zena Sheron Tejt ubijena od strane ludaka, trudna. Polanski je bio nacionalna tragicna muska figura.


I ja sam u teshkom psihichkom stanju kad vidim neshto od 15-16 godina, narochito kad je lepo vreme pa se svi komotno obuchemo, ali znam shta se sme a shta ne sme. Znao je i on, nije on neki bolid, intelektualac chovek, jel' tako.

Meni je taj njegov nachin zaljenja zbog ubistva supruge tako shto kara 13-godishnjakinju potpuno nerazumljiv i neprihvatljiv. Eto, treba mu dati nekoliko godina priliku da sad ozali svoju suprugu kako dolikuje, a ako mu se digne patka neka ga baci na ruke, nije strashno.

Edited by down with the sickness, 13 October 2009 - 23:12.


#12 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 October 2009 - 23:10

Da, ali ako je slučaj star 32 god a ona mu oprostila uz debelu odštetu tj vansudsko poravnanje? Onda, uz sve jezive činjenice koje stoje, je slučaj poprilično izgubio oštrinu i težinu- da ne kažem da je debelo zastareo. Čini me se da se neki tamo Department of Justice kaubojiše...


Slushaj bre, nema potrebe da sad guglamo zakone USA za silovanje.

Da je ZAKONSKI zastarelo ne bi pravili od sebe klovnove, hapsili ga, dovodili u USA da bi ga pustili zbog zastarelosti. Ochigledno da zakonski NIJE ZASTARELO.

#13 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 October 2009 - 16:12

Slushaj bre, nema potrebe da sad guglamo zakone USA za silovanje.

Da je ZAKONSKI zastarelo ne bi pravili od sebe klovnove, hapsili ga, dovodili u USA da bi ga pustili zbog zastarelosti. Ochigledno da zakonski NIJE ZASTARELO.

A zasto ga Francuska nije izrucila Americi? Verovatno postoji neki razlog i za to ... ne verujem da je u pitanju slava.

#14 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 14 October 2009 - 16:20

A zasto ga Francuska nije izrucila Americi? Verovatno postoji neki razlog i za to ... ne verujem da je u pitanju slava.


Ima... voli brate Francuz da pokaze Ameru virtuelni srednji prst vise nego kroason da pojede za dzabe.

#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 October 2009 - 16:40

A zasto ga Francuska nije izrucila Americi? Verovatno postoji neki razlog i za to ... ne verujem da je u pitanju slava.


Pa nemam pojma, znam samo da se veoma pazljivo kretao samo po zemljama koje nisu duzne da ga izruche USA, dok se nije opustio i zayeb'o. A za Francuze je sigurno ovo shto ObiW kaze, teshki kompleksi.