Jump to content


Photo
- - - - -

Ostati ili otići?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3457 replies to this topic

#106 JKT

JKT
  • Banned
  • 2,554 posts

Posted 03 October 2009 - 10:29

Holy shit, pa shto ne reche, ja napadoh choveka dzabe, bio gastos u Indoneziji :) , moje saucheshce.

Osecao se strancem tamo :ph34r: , pa ja bih se tamo osecao leprozno.


Mozda jer ne znas nista o Indoneziji ni o JI Aziji a ni o Aziji generalno? Ali te neznanje ne sprecava da ocenjujes? To je na zalost vecinsko razmisljanje u Srbiji. Iz nekog meni nepoznatog razloga Srbi misle da su najpametniji, najjaci i najlepsi na svetu. Putovanja izlece jedan (manji) deo od tih kompleksa, ostali su neizlecivi.

Mozda ovi nasi iz AU mogi da ti pomognu i da ti objasne zasto u INA radi nekoliko desetina hiljada Australijanaca. Ja sam dosta njih upoznao, nekoliko ih je radilo u mojoj firmi (zajedno sa Norvezanima, Svedjanima, Kiwijima, Englezima....), nisam primetio da se iko "osecao leprozno". Naprotiv, 3/4 ih ostane "zauvek" ili ako i odu redovno se vracaju... Jedan od razloga je mozda i duplo veca plata uz duplo manje troskove i uz neuporediv luksuz koji sebi mozes da priustis (tipa placena kuca, kola, sofer, maids...). Nije za zanemariti ni klima i sve sto ide uz to, pa neverovatna raznolikost kultura i tradicija, prirodne lepote (verovatno jedna od najlepsih zemalja na svetu). Da li si cuo za Borobudur, Prambanan? Da li bi voleo da vidis Bali, "Hiljadu ostrva", Manado.......? Blazeno neznanje.....

#107 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 10:49

. Sta ce meni pare? Sta ce meni ti klubovi i partiji, ta neka sjajna kola, garderoba, putovanja i sve to o cemu omladina i nedorasli mastaju. Meni pare ne trebaju i nista mi od toga ne treba ako nemam moju slobodu. Ja be vec pecam, kao onaj u vicu*, zasto da pravim fabrike za preradu ribe?

i to sto kazes, mada nisi uzeo u obzir da neko mozda u ovoj zemlji nema osnovnih sredstava za zivot za sebe i svoju porodicu a ni mogucnosti da zaradi za to...niko ovde ne kuka o sjajnim kolima, fensi garderobi i suncanju na maldivima, vec o normalnim stvarima kao preduslovu civilizovanog zivota, i nemoj da karikiras.. znam da recimo u sloveniji nece ljude od 50-60 godina izbaciti na ulicu posle 30 godina rada, bez mogucnosti da ubuduce bilo sta zarade, pa cak ni da dobiju socijalnu pomoc ..e sad po tvojoj logici treba im reci kako je to ustvari problem u njima, kako im je doope zinulo za djindjuve te zbog toga nisu uspeli da izgrade svoju "unutrasnju slobodu", pa su zato frustrirani...

neko treba da pravi i te shtapove za pecanje, neko treba da napravi i taj tvoj kompjuter sa koga ces se konektovati na net, da proizvede lekove koji ce te izleciti kad si bolestan i sl. al dobro, to su sve ovce kojima je doope zinulo za pare..roblje, za razliku od tebe tako kroulijevski "slobodnog"...nema ovde boljitka sve dok generacije koje su provele srecnu mladost pod drugom titom ne odu u penziju ili two feets under...vecih monstruma i gore generacije ova zemlja nikad u istoriji nije videla..

Ah da...zaboravih da kazem....otishao sam i zbog duboke patoloshke i nepresushne mrznje i zavisti. U Srbiji se mrzi sve i svako. Mrze te kad udjesh u kola (zato shto ne idesh busom), zato shto idesh u ofis (a ne u rov da kopash)
PS Pogledaj jedan stari film. Zgodan je kao ideja mesta dogadjanja i metamorfoze likova. VIP's


u tom smislu situaciju ovde sto se tice tematike mnogo bolje oslikava ovaj film...

Edited by serb_pagan, 03 October 2009 - 11:18.


#108 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 11:09

Pa necu ja da pravim sve to, nego neki tamo drugi gde je jeftina radna snaga. Jel vecina ljudi definise sebe kroz posao kojim se bavi? Jeste. I sta se onda bune sto moraju da prave te stvari, kad u sustini oni vole to da rade, a i plus, rad krepi. Sad bez sale, a sto ovi sto su bas do jaja nezadovoljni pa svoje nezodovoljstvo bilo cime projektuju na nezadovoljstvo mestom u kome se nalaze ne probaju malo da spuste kriterijume, a? Uspesan organizam, tj organizam koji prezivljava, se prilagodjava okolini. Pazi, ne postaje isti kao okolina ako mu se ona ne svidja, nego se prilagodi zivotu u njoj uz najmanju prihvatljivu stetu po sebe.

Jedan od razloga je mozda i duplo veca plata uz duplo manje troskove i uz neuporediv luksuz koji sebi mozes da priustis (tipa placena kuca, kola, sofer, maids...). Nije za zanemariti ni klima i sve sto ide uz to, pa neverovatna raznolikost kultura i tradicija, prirodne lepote (verovatno jedna od najlepsih zemalja na svetu). Da li si cuo za Borobudur, Prambanan? Da li bi voleo da vidis Bali, "Hiljadu ostrva", Manado.......?

Ja vala ne bih, dok ne smisle teleport, a i tad cemo da razmotrimo. Ovako mi se ne da, nije mi se dalo i nece mi se dati. A sto bi ih pa gled'o uzivo kad imam internet? Prisustvovat necemu uzivo je za emotivce, a ovako je bolje. Mozes da vidis stvari koje uzivo ne bi video, sto je jos bolje, videces ih dzabe, a najbolje od svega je sto neces morati da sreces odvratne bezdlake dvonosce i da trpis neverovatno neverovatna smaranja sa njima. Tek pa kad bi mi rekli da cu tamo da imam te sofere i poslugu, tek bih tad bezao kao djavo od krsta. Seljacina balkanska, sta da radis. Gedza. Nece sluge, nego hoce da se na miru razgaći u svojoj kuci kad on hoce.

A zasto ste,izvinjavam se na upadu,Milenko,toliko zapeli da nesto dokazete?

Nista nisam zapeo da dokazem, nego ti samo prenosim pozdrave sa mesta gde jos nisi bila, al ces doci, mozda, a ti ako hoces ih shvati kao dobronamerne price pred zadrugom nekoga ko je vec bio tamo gde ti hoces da ides pa prica kako je prosao, a ako neces, shvati ih kako hoces.

Sustina sustine.Al sta vredi,sad ce da se kaze "Pa to mozes i ovde". :ph34r:

Tacno. Zar ne mozes? Eto to o camcu (a vazi i za sve drugo sto je pomenuto) , jos veca sustina je da nikad neces da kupis camac, jer da hoces, ti bi ga vec kupio/la (imas izbor od plasticnih na naduvavanje za dve osobe, 1000 din kod Kineza sa sve veslima, traju godinama, preko polovnih drvenih ili plasticnih, pa do da sam napravis jedan za par stotina evra, a nije vazno koje je boje macka, vazno da lovi miseve, pa žeži žeži u vrbak i ladovinu) pa bi isla na Dunav da uzivas u tom camcu, a ne bi "planirala da ga kupis". Al nije ni poenta u kupovini camca, zar ne, nego u mastanju o camcu :) Eeeee, kako rece baba Desa, "jer sreca je lepa samo dok se ceka" a deda Jova je doceka sa "tacno, tacno, jer san bre o sreci vise je neg sreca". Tako ti je to. Dok se ne umire hormoni, rekli smo i dok se ne sazre. Znas kako kazu, lep do 20, bogat do 30, pametan do 40. Ono, ko nije bio lep do 20 nikad nece da bude lep, ko se nije obogatio do 30 nikad nece da bude bogat, i ko se nije opametio do 40 nikad nece da bude pametan. E tako se nekima nikad ne umire hormoni i nikad ne sazru pa nastave da si pustaju filmove do kraja, ali zanimljivo, bas takvi pa nikad ne kupe taj legendarni camac, i nikad ne uzmu bicikl, ili bar motor, ili bar peske da odu do obliznje sume i kroz nju, da idu da osete sta je prava sloboda. Taka ti je ljudska priroda. Uvek je trava zelenija u tudjem dvoristu. Dok ne stignes u njega, a onda vidis da je isto puna brabonjaka, kao sto je bila i tamo odakle si otisao.

Edited by Milenko Puzigaca, 03 October 2009 - 11:10.


#109 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 11:18

Milenko, je l' ti ovaj poslednji pasus o meni (posto je vidim inspirisan mojim planovima)? :)
sad sam tek sigurna da se zajebavas :D (po sistemu "da si stvarno htela da ides na Antarktik vec bi otisla :ph34r: )

#110 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 11:21

Nije o tebi, kakav ti je to paranoja da je sve o tebi :ph34r: Acajou je ponovila to tvoje o camcima, pa ga boldovala, sto je valjda njena zelja onda. Nista nije ni o kome licno, nego je sve onako uopste, najvise o zeljama, ali i to sto si rekla o Antarktiku je tacno. Zar nije?

Poenta je da si ti njemu poturio nesto u duvan ....

Posto nam prica pricu o normalnom zivotu u zemlji koja nije zivela normalno vise od 20 godina ...

Normalan zivot je stanje svesti, to niko ne moze da ti na tacni da niti da ga dobijes samim zivljenjem u nekoj zemlji, kakva god ona bila.

Edited by Milenko Puzigaca, 03 October 2009 - 11:23.


#111 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 11:25

Nije o tebi, kakav ti je to paranoja da je sve o tebi :D

pa ne znam, i ja sam se uplasila da postajem paranoicna :D. uzmes nesto iz mog posta i razvezes neku levu pricu, pa moram da proveravam... :) :ph34r:

Nista nije ni o kome licno, nego je sve onako uopste, najvise o zeljama, ali i to sto si rekla o Antarktiku je tacno. Zar nije?

nije :D

#112 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 11:32

Normalan zivot je stanje svesti, to niko ne moze da ti na tacni da niti da ga dobijes samim zivljenjem u nekoj zemlji, kakva god ona bila.

poenta je znaci da se ovde moze sasvim normalno ziveti, samo je neophodno dostici kroulijevsko stanje svesti, te da smo svi mi koji mislimo da je ovo jedna besperspektivna rupchaga od zemlje besni, hormonski podivljali ludaci, a uz to i roblje kome bez djindjuva zivot nema smisla...mozda si u pravu, ova zemlja i jeste prirodno okruzenje za ostvarenje vizije starog alistera, i jedino prihvatanjem njegovog ucenja moze se na neki nacin opstati...

Alister Crowley (Liber Oz):

Čovek ima prava da živi po svom vlastitom zakonu -
da živi na način kako mu je volja;
da radi po svojoj volji;
da se zabavlja po svojoj volji;
da se odmara kako ga je volja;
da umre kada i kako ga je volja.

Čovek ima pravo da jede sta mu je volja;
da pije sta mu je volja;
da stanuje gde ga je volja;
da se kreće po povrsini zemlje po svojoj volji;

Čovek ima pravo da misli po svojoj volji;
da govori šta ga je volja;
da piše šta ga je volja;
da crta, slika, rezbari, gravira, kuje, gradi po svojoj volji;
da se oblači kako ga je volja.

Čovek ima pravo da voli kako hoće, kada i s kim hoće

Čovek ima pravo da ubije one koji mu ograničavaju ta prava.

Edited by serb_pagan, 03 October 2009 - 11:35.


#113 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 11:34

nije

More jeste. Ko hoce da ide bilo gde on i ode, a ne prica o tome godinama. Hajde sad dobro, Antarktik je malo ekstremno mesto pa su mozda potrebni neki posebni uslovi za odlazak tamo, ali u principu to je tako, za sva ostala mesta, neka bude, osim tih gde su ekstremno surovi uslovi.

Edited by Milenko Puzigaca, 03 October 2009 - 11:37.


#114 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 11:39

 

poenta je znaci da se ovde moze sasvim normalno ziveti, samo je neophodno dostici kroulijevsko stanje svesti, te da smo svi mi koji mislimo da je ovo jedna besperspektivna rupchaga od zemlje besni, hormonski podivljali ludaci, a uz to i roblje kome bez djindjuva zivot nema smisla...

Ne bas skroz, ali tako nesto. Sto ne znaci da vi koji to mislite niste sve u pravu, to da je ovo supak sveta. Ali isto tako moze da znaci i da je taj pakao kroz koji prolazite 90% u vama, a samo 10% je uslovljen tim supkom sveta.

#115 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 11:52

 Ne bas skroz, ali tako nesto. Sto ne znaci da vi koji to mislite niste sve u pravu, to da je ovo supak sveta. Ali isto tako moze da znaci i da je taj pakao kroz koji prolazite 90% u vama, a samo 10% je uslovljen tim supkom sveta.

nemoj meni da prodajes te fore, leba ti...ono, degute je da neki bivsi srecni titovi omladinci sad bilo kome sole pamet, narocito nama kojima ste (mozda ne konkretno ti, ali u svakom slucaju neki takvi kao ti) usrali svaku sansu da jednog dana normalno zivimo...osim mozda kad jednog dana odete u penziju ili two feets under..`ajd sad malo da nam pricas kako ste ka*ali cehinje na moru i kupovali farmerke u trstu (ta mi je omiljena)...

Edited by serb_pagan, 03 October 2009 - 12:02.


#116 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 12:05

Tacno, ja sam se sa Titom licno krio u pecini i zajedno smo jeli onu svinjsku glavu kad smo bili mali, pa zato sad primam boracku penziju koju sam ukrao od tebe. Takvi smo mi. A kad jednog dana prestanes sa kuknjavom, mozda i ti smislis neki nacin kako da i ti primas istu takvu penziju. Prvo probaj da definises sta je to za tebe normalan zivot i koliko ti je potrebno para za njega, a onda polako kad to zavrsis predji na drugo. Eto, sto se tice para, bas me zanima onako okvirna suma koliko tebi treba da zivis "normalno" , pa ako mozes izracunaj to za cas, onako, otprilike.

#117 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 12:13

More jeste. Ko hoce da ide bilo gde on i ode, a ne prica o tome godinama. Hajde sad dobro, Antarktik je malo ekstremno mesto pa su mozda potrebni neki posebni uslovi za odlazak tamo, ali u principu to je tako, za sva ostala mesta, neka bude, osim tih gde su ekstremno surovi uslovi.

jeste, trebalo je da hvatam prvi voz iz Beograda za Scottbase :)
a odakle tebi ideja da ja samo pricam a ne idem tamo gde mi se ide? :ph34r:

#118 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 12:25

Ma nije prica o tebi licno, sta se pržiš. Ali ako hoces da pricas o svojim podvizima, slobodno raspali, mozda ce biti zanimljivo, ko zna.

#119 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 12:30

Ma nije prica o tebi licno, sta se pržiš. Ali ako hoces da pricas o svojim podvizima, slobodno raspali, mozda ce biti zanimljivo, ko zna.

wtf? za Antarktik si konkretno meni odgovorio (6ti post iznad), ajd odluci se...


edit: broji postove...

Edited by estel, 03 October 2009 - 12:31.


#120 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 12:33

A kad jednog dana prestanes sa kuknjavom, mozda i ti smislis neki nacin kako da i ti primas istu takvu penziju.

smisljam ja taj nacin evo vec 5,6 godina, tezgarim gde god mogu da nadjem posao, krpim od meseca do meseca penziono, socijalno i zdravstveno, al nikako da od ovih koji su ka*ali chehinje na moru i kupovali farmerke u trstu da se negde skrasim..ekonomska kriza, ko vas yebe omladino (sto ne vazi za njihov nakot naravno), jes` da smo nesposobni, al smo zato go*na...trpim svakojaka izivljavanja frustriranog matorog olosha, i jos da "spustam kriterijume" kako bi se "prilagodio"..more...
al` dobro, godine ih neumitno gaze, polako ce penzija (koja im nadam se kad do nje dodju nece biti dovoljna ni za `leba) a i two feets under nisu daleko...tako da sam i pored svega optimista...

gde god da se okrenem bivsi titov omladinski sljam je tu negde, prosipa mudre zivotne filozofije o danasnjoj "razmazenoj omladini koja nece da radi" i slicna sranya.. sve sto su sto su babe i dede izgradili pokrali ste i unistili.. al najvaznije je da uvek imate te vase mudre zivotne savete, koje delite na svakom koraku...i da ne citiiram nikolu koja iz onog dela pri kraju filma "lepa sela lepo gore", kad ono razgovara sa batom zivotinjom, pametan si ti, znaces na sta mislim...

Prvo probaj da definises sta je to za tebe normalan zivot i koliko ti je potrebno para za njega, a onda polako kad to zavrsis predji na drugo. Eto, sto se tice para, bas me zanima onako okvirna suma koliko tebi treba da zivis "normalno" , pa ako mozes izracunaj to za cas, onako, otprilike.


materijalno, neki normalan stan, moze i u predgradju, 50-60 kvadrata prosecno opremljen, 120-150000 mesecno za cetvoroclanu porodicu, letovanja, zimovanja i ta sranya me ne zanimaju, moze ali ne mora...a ono jos vaznije od svega toga, drzava koja funkcionise na principu vladavine prava, sa minimumom korupcije i solidnom zdravstvenom zastitom.. najsire receno...

Edited by serb_pagan, 03 October 2009 - 12:35.