Jump to content


Photo
- - - - -

Ostati ili otići?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3457 replies to this topic

#76 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 02 October 2009 - 23:09

Te price o idenju su u stvari u 99% slucajeva uslovljene hormonima.

jesu - hormonima stresa :ph34r: i adrenalina (koji skace sa svakim ulaskom u GSP, stajanjem pred salter, kasu itd.) i kortizona (hormon dugotrajnog stresa, koji je hronicno povisen uslovima zivota u Srbiji)

#77 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 00:06

a ako onaj kome su se hormoni umirili pa se vec racuna u zrele ljude razmislja o nekakvim odlazenjima negde bilo gde da tamo trazi srecu, e, taj je zreo za lecenje.

mozda ne ide da trazi srecu, vec da zaradi da bi imao sta da jede i da pokusa da zivi zivot iole dostojan coveka...sreca se ne trazi, vec se gradi, a kao sto od go*ana ne mozes napraviti pitu, tako i iz srbijanskog mulja ne mozes graditi srecu...osim ako nisi kurva, mafijash ili olosh, ova kanalizacija od drzave je prirodno staniste za takve...
cuda velikoga pa ti emigrantski hormoni ne udaraju mlade holandjane, amerikance ili kanadjane, vec samo ove iz bednih i propalih drzava i regiona...

Edited by serb_pagan, 03 October 2009 - 00:17.


#78 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 03 October 2009 - 00:34

Te price o idenju su u stvari u 99% slucajeva uslovljene hormonima. Onaj kome se jos hormoni nisu umirili moze i da ode negde, ali to ne znaci da ce tamo naci srecu, koju takodje mozda nece naci ni ako ostane ovde, a ako onaj kome su se hormoni umirili pa se vec racuna u zrele ljude razmislja o nekakvim odlazenjima negde bilo gde da tamo trazi srecu, e, taj je zreo za lecenje.

Hah, ovakve endokrinološke teorije su svakako zabavne, ali ne i korisne. Čitava priča oko odlaženja/ostajanja se temelji na labavim generalizacijama, ali ovakve tvrdnje su lakrdijaške. Mada legitimne u smislu prava na stav...

#79 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 October 2009 - 01:07

Te price o idenju su u stvari u 99% slucajeva uslovljene hormonima. Onaj kome se jos hormoni nisu umirili moze i da ode negde, ali to ne znaci da ce tamo naci srecu, koju takodje mozda nece naci ni ako ostane ovde, a ako onaj kome su se hormoni umirili pa se vec racuna u zrele ljude razmislja o nekakvim odlazenjima negde bilo gde da tamo trazi srecu, e, taj je zreo za lecenje.


Ma jeste - genetski :) nasledili od roditelja kad smo videli gde cemo da budemo u njihovim godinama... kakva genijalna teorija :ph34r:

#80 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 03 October 2009 - 01:18

Mislila sam da su mi najiritantniji nacionalisti iz srpske dijaspore ali sad ugledah da postoje i mrzitelji sopstvene zemlje iz daleka. Odes negde preko i mrzis, to je valjda nekako najjednostavnije ! Zasto onda uopste dolazite na ovaj forum. Ne zelim nikoga da uvredim ali mi je jeziva cinjenica da je neko sve ucinio da ode odavde zbog problema u kojima se nalazi ova drzava da bi negde drugde nasao srecu a onda odande pljuje. Mislim malo mi je to smesno i jeftino. Pa sto nisi ostao ovde i borio se za bolje mali covece...

#81 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 October 2009 - 01:21

Mislila sam da su mi najiritantniji nacionalisti iz srpske dijaspore ali sad ugledah da postoje i mrzitelji sopstvene zemlje iz daleka. Odes negde preko i mrzis, to je valjda nekako najjednostavnije ! Zasto onda uopste dolazite na ovaj forum. Ne zelim nikoga da uvredim ali mi je jeziva cinjenica da je neko sve ucinio da ode odavde zbog problema u kojima se nalazi ova drzava da bi negde drugde nasao srecu a onda odande pljuje. Mislim malo mi je to smesno i jeftino. Pa sto nisi ostao ovde i borio se za bolje mali covece...

ako sam ja prozvan, cisto da se zna da zivim i da cu verovatno do kraja ziveti u srbiji..mrzim je izbliza...odn.iznutra

#82 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 03 October 2009 - 01:26

Ako si odavde onda razumem ali za ove sto su pobegli nema opravdanja ! :ph34r:

#83 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 01:43

Ako si odavde onda razumem ali za ove sto su pobegli nema opravdanja ! :ph34r:

je li? a je l me mozda opravdava to sto sam morala da pozajmim 3000$ da dodjem po fckn pasos fckn necega sto sebe naziva drzavom a ne moze da organizuje obicno izdavanje dokumenata po svojim 'konzulatima'? :)
sorry, ali ja stvarno imam nocne more od zivota u srbiji i nemam nameru da se zbog toga izvinjavam. kao sto je neko na emigraciji lepo primetio - sto manje zavisim od srbije, manje mi je nesnosna. e pa ja jos uvek mnogo zavisim od srbije i mnogo mi je nesnosna...

#84 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 03 October 2009 - 01:48

je li? a je l me mozda opravdava to sto sam morala da pozajmim 3000$ da dodjem po fckn pasos fckn necega sto sebe naziva drzavom a ne moze da organizuje obicno izdavanje dokumenata po svojim 'konzulatima'? :)
sorry, ali ja stvarno imam nocne more od zivota u srbiji i nemam nameru da se zbog toga izvinjavam. kao sto je neko na emigraciji lepo primetio - sto manje zavisim od srbije, manje mi je nesnosna. e pa ja jos uvek mnogo zavisim od srbije i mnogo mi je nesnosna...

Pitam se pitam zasto uvek na kraju dodje dovde...naravno da ne treba da se izvinjavas.Stavise,mozes da ni ne objasnjavas,tako ces ustedeti vreme koje je definitivno izgubljeno ako se upustas u diskusije sa ljudima koji razmisljaju potpuno drugacije nego ti,znaci nigde preklapanja...nije ovo neki savet,nego kazem onako,en general.Ja digla ruke,odavno.Em se niko ne vredja em svako vozi svoju pricu.Ko sto i treba da bude. :ph34r:

#85 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 01:51

 

Ma jeste - genetski  :) nasledili od roditelja kad smo videli gde cemo da budemo u njihovim godinama... kakva genijalna teorija :ph34r:

Nije bre genetski, sve ste pogresno shvatili, nego ejdzisticki, to sam hteo da kazem. U svakoj zemlji i narodu na svetu balavurdiji i drugim odvratnim adolescentima (od kojih sam i ja bio) ne valja tu gde su, makar da su rasli u svili i kadifi (ne znam sta je kadifa al nije ni vazno). Ne mora da znaci da bas svi hoce da idu u drugu zemlju, neki hoce da ostanu u zemlji ali da odu u drugi grad. A onda porastu, neki odu, neki ne, al samo neki od svih njih sazru, pa onda ukapiraju da je svuda isto, kako je kolega Zabalujev opisao na pocetku. Neki nikad i ne ukapiraju pa onda i kad napune 4 banke i vise imaju zelje da idu "da zive dostojno coveka" , ma sta to bilo, da traze ovo i ono, ako nisu otisli, a to je zalosno. Samo sam to hteo da kazem.

I da razumem sve koji bi da idu negde, ali to sto oni oce da idu je samo zato sto su omladina, od onoga sto im je u glavi da pobegnu ne mogu. Hteo sam i ja kad sam bio isti ko oni. Posle sam porastao. Cak sam i vizu imao, pa sam se preracunao i ostao. Evo zasto. Ja licno bi sad otisao samo na neko mesto kao sto su Tahiti, ali da nema bolesti, i jos vaznije, da nema ljudi. Al bi obavezno poneo frizider, alat, solarne andrmonje za punjenje akumulatora, komp sa wireles vezom, neko oruzje za svaki slucaj i tako jos neke sitnice. Inace da idem negde gde cu isto da radim u firmi i da imam sefove itd, sve se to zna, nema be tih para. Sta ce meni pare? Sta ce meni ti klubovi i partiji, ta neka sjajna kola, garderoba, putovanja i sve to o cemu omladina i nedorasli mastaju. Meni pare ne trebaju i nista mi od toga ne treba ako nemam moju slobodu. Ja be vec pecam, kao onaj u vicu*, zasto da pravim fabrike za preradu ribe? I to je to.  A te kase i redovi i ti GSP - i, to su u sustini nevazne stvari u zivotu. To ste vi nervozni zbog neceg drugog pa su vam onda krivi GSP - i. Koji tacno da ne valjaju, ali ne valjaju ni tamo gde bi vi isli. I u njima isto sve stoka. I ne kazem ja sad ovo nesto iz patriotizma, nesto "sunce tudjeg neba", nesto "svoja zemlja" , nesto "ostajte ovde" i ostale gluposti, ne, sve su to gluposti, al je pa i svuda isto. Mada mozda pa sve to zavisi i od coveka, ko zna. Mozda neko i nadje tu srecu sto je trazi kad ode negde, raznih nas ima.


*

Sedi tip i peca. Prilazi mu uobicajena kreatura koja ima sjajne ideje šta bi drugi mogli da rade. I pita pecaroša:
- Što ne pecaš na dve pecaljke, upecao bi više.
- A šta da radim sa tolikom ribom?
- Prodaj na pijaci, skupljaj pare i kupi čamac i mrežu. Nalovio bi toliko ribe da možeš da kupiš brod, da se obogatiš toliko da ne moraš ništa da radiš. Drugi bi radili za tebe.
- A šta cu ja da radim?
- Pa, ono što voliš. Recimo, ... da pecaš!
- Budalo! Pa ja vec pecam.

:D

#86 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 01:54

 

ako sam ja prozvan, cisto da se zna da zivim i da cu verovatno do kraja ziveti u srbiji..mrzim je izbliza...odn.iznutra

To be, tako se to radi. Sta bi inace radio u zivotu kad ne bi sedeo ovde i mrzeo? Isao da se setas po Rodeo drajvu? Slusao nekakve kako arlacucu narcocorrido u klubovima Majamija? Slikao se ispod Ajfelove kule? Koga be za to sve briga. Pazi sad.
Youtube Video ->Original Video

Edited by Milenko Puzigaca, 03 October 2009 - 01:56.


#87 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 01:55

@acajou: ma nemam pojma, mislim da sam ja malo preosetljiva kad se neko nadje da mi objasnjava sta ja imam a sta nemam pravo da osecam :ph34r:.

Edited by estel, 03 October 2009 - 01:56.


#88 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 03 October 2009 - 02:04

 Meni pare ne trebaju i nista mi od toga ne treba ako nemam moju slobodu. Ja be vec pecam, kao onaj u vicu*, zasto da pravim fabrike za preradu ribe? I to je to.  A te kase i redovi i ti GSP - i, to su u sustini nevazne stvari u zivotu. To ste vi nervozni zbog neceg drugog pa su vam onda krivi GSP - i. Koji tacno da ne valjaju, ali ne valjaju ni tamo gde bi vi isli. I u njima isto sve stoka. I ne kazem ja sad ovo nesto iz patriotizma, nesto "sunce tudjeg neba", nesto "svoja zemlja" , nesto "ostajte ovde" i ostale gluposti, ne, sve su to gluposti, al je pa i svuda isto. Mada mozda pa sve to zavisi i od coveka, ko zna. Mozda neko i nadje tu srecu sto je trazi kad ode negde, raznih nas ima.

posto vidim da je moj post inspiracija: ako ti kaze da sam ja otisla (samo) zbog para :ph34r:. naprotiv, ja ,recimo, sam otisla prvenstveno zbog te slobode o kojoj ti pricas.
(mada, iskreno, ne mogu da provalim je l si ozbiljan ili se zezas)

#89 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 October 2009 - 02:15

Nije ceo tvoj post, samo ovaj deo o GSP. A to o parama mi je iz drugog posta, gde se govori kako neki idu da zive dostojno coveka, pri cemu se podrazumeva da je zivot dostojan coveka da kupujes stvari koje ovde ne bi mogao da kupis i bez kojih si bio srecan dok ih nisi video u reklamama. Cini mi se da ti pare nisi ni pominjala.

Al kad vec kazes, a ko te to ovde zarobio pa nisi imala slobodu? Hajde dok je bilo sve ono pre pa da si na primer bila musko pa je postojala mogucnost da te pokupe za neki rat za koji tebi puca prsluk, pa da i kazes da si bio zarobljen, ali ko te sad ovde zarobio i kako? Pazi, ne kazem ti ja da ostanes, nek radi ko sta hoce, samo kazem da je iluzija da se odlaskom resavaju svi problemi. A ne resavaju se ni ostankom isto. Resava se veci deo njih kad sedis sam u sobi pa cutis, ali to je druga tema.

Evo, ta sloboda o kojoj se toliko prica, za mene bi bila da kao oni "ludaci" uzmes bicikl pa ides svetom 20 godina, a sve ostalo je isto ropstvo kao i ovde. Blue collar, white collar, kuca u predgradju, stan blizu geta, tja, princip je isti ostalo su nijanse. Prema tome, dok neko ne resi da okusi pravu slobodu pa krene peske po svetu ili na biciklu itd, sve je isti djavo, bio ovde ili bilo gde. Alternativa je da gradis svoju unutrasnju slobodu, sto isto mozes i ovde, samo, to je isto full time job, a i nije to poso za odvratne adolescente. Sto znaci da ako neko resis da se time bavi i da tako bude slobodan, onda nema vremena za drugo, kao sto je rmbanje kod sefa da bi ziveo "dostojno coveka" :ph34r:

Edited by Milenko Puzigaca, 03 October 2009 - 02:17.


#90 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 03 October 2009 - 02:28

Ah da...zaboravih da kazem....otishao sam i zbog duboke patoloshke i nepresushne mrznje i zavisti. U Srbiji se mrzi sve i svako. Mrze te kad udjesh u kola (zato shto ne idesh busom), zato shto idesh u ofis (a ne u rov da kopash), zato shto detetu kupujesh prve jagode koje su skupe a ne posle kad mu se ne jedu i kad sujeftine itd. itd. itd.

A kao shto (gimnazijalko) vidish to ni inostranstvo ne moze da popravi i ishlifuje. Sednu ljudi sa svih strana sveta za komp, dodju na forum i opet mrze....mrze...pljuju....mrze....

PS Pogledaj jedan stari film. Zgodan je kao ideja mesta dogadjanja i metamorfoze likova. VIP's