Jump to content


Photo

Tajna Žute Kuće


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
502 replies to this topic

#106 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 11 March 2009 - 12:26

Prema autorki dela Nelegalna transplantacija organa, Ljiljani Tomašić, najčešće evropske destinacije za nelegalnu transplantaciju su Italija, Nemačka i skandinavske zemlje. Usled velike traznje postoje nacini , pa je obicno obrazlozenje da je organ osobe koja je upravo stradala u saobracajci. Odgovornost za to obrazlozenje je na onom ko salje, jer tesko da ce neko potegnuti put Moldavije, Kosova i drugih mesta da proveri kakva je to bila saobracajka. Na drugom mestu je i tzv transplantacioni turizam , gde se ide na lice mesta gde se nalazi i donor " dobrovoljac ".
Kazu da u Moldaviji ima sela gde nijedan odrastao stanovnik nema oba bubrega, dok u Kini uz zatvore grade bolnice. U ova vremena, savremenom tehnologijom sasvim je lako brzo transportovati bilo sta bilo gde na zadovoljavajući način

#107 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 11 March 2009 - 12:50

Ti baš uporan u insinuacijama oko cena.
U Newsweek-u ne piše da su bubrezi prodati po ceni od 1000 do 2500 dolara već da su te sume nuđene, cifru od 10 000 koju plaća primalac si sam iskonstruisao jer takvog podatka nema nigde. Postoji podatak da je Brazilac svom kidney "brokeru" prodao bubreg za 10 000 a jedini podatak o ceni za samog primaoca koji se pominje u oba članka je onaj od 150 000 po transplantaciji. Dakle činjenica je da je cena celokupne operacije veoma visoka (otud motivacija organizovanog kriminala da počne da se "bavi" medicinom) pa čak i kad se donoru na silu oduzme organ (dakle besplatno za "brokera") kao u slučaju Indijca o kome piše Newsweek.


Zar je ovo insinuacija:

http://www.nytimes.c...a/30kidney.html

"He said a team of criminals he called kidney scouts usually roamed labor markets in Delhi and cities in Uttar Pradesh, one of India’s poorest states, searching for potential donors. Some prospects were asked outright if they wanted to sell a kidney and were offered $1,000 to $2,500."

Clanak u New York Times ili je to bila moja insinuacija?

Nisam ja rekao o tim cenama vec to kaze NYT. Tako da nemoj optuziti bez argumenata.
To je dakle cena koju prima donor a sta rade sverceri/brokeri to je druga stvar. Poenta je dakle da ti kriminalci koji su zainteresovani za bubrege mogu ih nabaviti po niskim cenama. Kriminalci su kriminalci ali ne i glupi. Imaju oni i druge nacine za obogacenje mnogo manje rizicnih i mnogo vise profitabilnih kao sto je trgovina narkoticima ili prostitucija. Gledao sam dokumentarac kako ti kriminalci prodaju zene iz Moldavije i drugih ex Soviet republika preko Srbije, Crne Gore, Albanije. Oni odlicno saradjuju a te zene same su priznale da su prodate kao obicna roba i svesno to rade i prestavile se kao konobarice i slicno. Pa evo ti kriminalci ne moraju da ubijaju te zene vec ih prodaju kao robu i tako ne rizikuju puno.

#108 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 11 March 2009 - 12:59

Prema autorki dela Nelegalna transplantacija organa, Ljiljani Tomašić, najčešće evropske destinacije za nelegalnu transplantaciju su Italija, Nemačka i skandinavske zemlje. Usled velike traznje postoje nacini , pa je obicno obrazlozenje da je organ osobe koja je upravo stradala u saobracajci. Odgovornost za to obrazlozenje je na onom ko salje, jer tesko da ce neko potegnuti put Moldavije, Kosova i drugih mesta da proveri kakva je to bila saobracajka. Na drugom mestu je i tzv transplantacioni turizam , gde se ide na lice mesta gde se nalazi i donor " dobrovoljac ".
Kazu da u Moldaviji ima sela gde nijedan odrastao stanovnik nema oba bubrega, dok u Kini uz zatvore grade bolnice. U ova vremena, savremenom tehnologijom sasvim je lako brzo transportovati bilo sta bilo gde na zadovoljavajući način

Ni u jednoj zemlji zapadne Evrope ne presadjuje se apsolutno ni jedan organ nejasnog porekla - tvrdnje o Italiji, Nemackoj i skandinavskim zemljama su obicna besmislica.
Sto se Kine tice, ona ima najvise izvrsenih smrtnih kazni na svetu, a pre nekoliko godina londonski "Times" je naveliko pisao da se izvrsenje smrtne kazne cak podesava prema tome koji se organ trazi.

#109 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 11 March 2009 - 13:11

ma ko pominje nemacku, najpre bih tipovao na tursku.
E sad glede mlacenja gluposti oko transporta......pod jedan kanister u kome se transportuje je najobicniji pokretni frizider u osnovi. Pod dva ne mora se autom transportovati, moze i recimo helikopterom. Pod tri, privatni ili iznajmljeni mlaznjaci nisu nikakva novost ( ima ih cak i zeljko mitrovic ) pod cetiri, kakve crne carine, pa jel stvarno mislis da ce ovako organizovani kriminal da ceka na carinu, fahox? nadalje, ovakve operacije se ne vrse u seoskim ambulantama do kojih ti treba dva sata voznje nego u relativno velikim i dobro opremljenim bolnicama, koji uglavnom imaju dobru komunikaciju.
zaboravio si da je ovde u pitanju prva ruka pri preprodaji. :ph34r:


steins, prema navodima Karle organi su vadjeni u toj zutoj kuci koja se nalazi negde na severu Albanije (daleko od Tirane) dakle u jednu vukojebinu koja je bila zloglasna jos tokom rezima Envera Hodze posto bilo je tamo nekih strasnih zatvora. Pa onda ti organi zu transportovani do aerodroma Rinas (sada Majka Tereza) i tako do destinacije u zapadnim zemljama. Nije to moja prica vec to sam citao ovde u B92 kada se po prvi put pricalo o tim navodima.
Dobro si primetio da ovakve operacije se ne vrse u nekim seoskim ambulantama (vukojebinama poput Burela u Albaniji) vec u velikim i dobrim opremljenim bolnicama. Ali vidis da Karla, Vekaric&Co pokusavaju da nas ubede da je bas tako bilo. Sada izgleda su menjali pricu i ne pricaju gluposti kako organi su transportovani preko aerodroma do zapadnih zemalja jer toliko je to SciFi prica da tesko neko moze verovati. Hajde da kazemo da sve je to moguce, ta operacija transporta do zapadnih zemlja ali meni nije jasno zbog cega jedan nemacki, francuski, ili britanski hirurg rizikovao do te mere da presadjuje bubreg nepoznatog porekla?
Takav vrhunski hirurg siguran sam ima prihode od najmanje 10 hiljada evra mesecno u drzavnim bolnicama. privatno ako ima svoju bolnicu/ambulantu zaradjuje mnogo, mnogo vise Taj hirurg takvom operacijom rizikuje dozivotnu zabranu bavljenja lekarstvom osim zatvora. Koliko znaci treba dati mito tom lekaru da on prihavata da cini takve operacije? Pa milione sigurno.

I ja se slazem da kad bi tako nesto reklo oko Turske ok nekako se veruje ali u zapadnim zemljama?

#110 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 March 2009 - 13:23

Prema autorki dela Nelegalna transplantacija organa, Ljiljani Tomašić, najčešće evropske destinacije za nelegalnu transplantaciju su Italija, Nemačka i skandinavske zemlje.

Nemam pojma kako je autorka dosla do zakljucka da su pomenute zemlje center nelegalne transplantacije ali sa izuzetkom Italije sve druge spadaju u svetski vrh kada se radi o borbi protiv korupcije.Sumnjam da su uspesno uspeli da suzbiju korupciju a sa druge strane im cveta trgovina organima.
Sto se cele price tice zasnovana je na dokazima koliko i ona o kradji organa po beogradskim bolnicama

#111 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 11 March 2009 - 13:43

Dobro si primetio da ovakve operacije se ne vrse u nekim seoskim ambulantama (vukojebinama poput Burela u Albaniji) vec u velikim i dobrim opremljenim bolnicama.


mislio sam na implantaciju, ne ekstrakciju,....bubreg mozes da izvadis i u supi, ( figurativno receno ) ako te nije briga dal ce donor da prezivi ili nece.

ja ni malo ne verujem da su se organi transportovali u nemacku ili skandinavske zemlje, mnogo vise verujem da su se presadjivali u turskoj, samoj albaniji, pa i italiji ili grckoj.

#112 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 11 March 2009 - 13:43

Jasno - nemoguce je.

Nemoguce je, ali crno trziste postoji, iako je nemoguce.

Gde su nestali kidnapovani ljudi - valjda im je OVK platila kartu za Diznilend :ph34r:

Odvratno, jadno, smrdi na kilometar.

#113 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 11 March 2009 - 13:45

steins, prema navodima Karle organi su vadjeni u toj zutoj kuci koja se nalazi negde na severu Albanije (daleko od Tirane) dakle u jednu vukojebinu koja je bila zloglasna jos tokom rezima Envera Hodze posto bilo je tamo nekih strasnih zatvora. Pa onda ti organi zu transportovani do aerodroma Rinas (sada Majka Tereza) i tako do destinacije u zapadnim zemljama. Nije to moja prica vec to sam citao ovde u B92 kada se po prvi put pricalo o tim navodima.

Karla kaže otprilike ovako;

Tužilaštvo je došlo u posed informacija koje su istražitelji i funkconeri UNMIK dobili od grupe "pouzdanih" novinara, prema kojima su u leto 1999. kosovski Albanci kamionima prebacili preko granice na sever Albanije oko trista otetih osoba. Ti zatvorenici prvo su bili zatvoreni u kampove na mestima poput Kukeša i Tropoje.
Prema izvorima novinara, mlađe i vitalnije zatvorenike pregledali bi lekari, dobijali su hranu i niko ih nije tukao, a zatim bi bili prebačeni u pritvor u druge centre u Burel i njegovu okolinu. Grupa njih bila je pritvorena u baraci iza jedne žute kuće dvadesetak kilometara južno od tog grada, navodi tužiteljka.
Jedna soba u toj žutoj kući, kako su naveli novinari, služila je kao operaciona sala u kojoj su hirurzi vadili organe zatvorenicima.
Organe bi zatim, prema rečima izvora, preko aerodroma Rinas kod Tirane slali u hirurške klinike u inostranstvu gde su korišćeni za presađivanje klijentima koji bi to plaćali.


Kasnije u knjizi navodi da su bili istražitelji tamo i da nisu našli konkretne dokaze... (našli su belu tkaninu, pokoji špric, neke lekove ali ništa više )

#114 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 March 2009 - 14:05

Jasno - nemoguce je.

Nemoguce je, ali crno trziste postoji, iako je nemoguce.

Gde su nestali kidnapovani ljudi - valjda im je OVK platila kartu za Diznilend :ph34r:

Odvratno, jadno, smrdi na kilometar.

A gde su nestali oni iz Strbaca?Jel im MUP platio kartu za Diznilend ili su im vadili organe na VMA i pa ih prodavali u Norveskoj

#115 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 11 March 2009 - 14:11

Ovde su sve sami strucnjaci za transplantaciju, cak se citiraju i za nas slucaj verovatno irelevantni izvodi iz PubMed-a bez reference/izvora.

I ko kaze da neprofesionalno i senzacionalisticko postupanje tuzilastva nije postiglo svoj cilj. Slucaj koji je jos daleko od dokazanog je prakticno postao predmet prepucavanja vernika i nevernika. Sve je to suvise jadno i providno. Zrtve su pre svega zasluzile profesionalnu istragu na vreme i do kraja, a ne manipulacije ovim slucajem. Kad pricam o tuzilastvu, mislim i na nase i na ono hasko tuzilastvo/UNMIK cija je sramota sto se jos uvek ne zna gde su nestali sa Kosova.

Edit: pogledajte danasnju naslovnu stranicu Kurira i bice vam jasno o cemu govorim. Nisam siguran da to doprinosi istrazi ili da ce to poboljsati odnose sa Kosovom ili Albancima. Naprotiv, ovde se radi sistematski na stvaranju atmosfere neprijateljstva.

Edited by Anduril, 11 March 2009 - 14:23.


#116 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 11 March 2009 - 14:20

MILIJANA MITROVIĆ:
Kouchner umiješan u trgovinu organima u Albaniji

Milijana Mitrović, koja je bila bliska s albanskim biznismenom i vidjela logore smrti, kaže da organe nisu uzimali samo Srbima.
Milijana Mitrović bila je jedan od izvora Carli del Ponte za podatke u logorima smrti u kojima su ljudima vadili organe, javlja Kurir.

Ona tvrdi da Albanija nije samo srpska ''plava grobnica'' i da su organe vadili Rumunjima, Grcima, Crnogorcima, Rusima i Arapima.

U to je bio umiješan najviši politički vrh Albanije, ali i predstavnici KFOR-a i UNMIK-a.

Između ostalog, Mitrović tvrdi da je zahvaljujući bliskosti s jednim utjecajnim albanskim biznismenom imala prilike vidjeti logore i saznati mnogo o zločinima. Kad je 2002. godine odlučila progovoriti o trgovini organima, nitko nije htio slušati već je dobivala prijetnje, a policija je ispitivala i maltretirala.

Prostitutkama iz različitih zemalja vadili organe

- Albanci su dovodili prostitutke iz raznih zemalja koje su zabavljale pripadnike UNMIK-a i KFOR-a, a kada više nisu bile potrebne, odvodili su ih u Albaniju i vadili im organe. Logori su bili u Kukešu, Elbasanu, Fljori i Draču, dok je u Tirani bila ''žuta kuća'', gdje su se organi vadili – rekla je za Kurir Milijana.

Rekla je i da su najzdravije srpske muškarce do 45 godina starosti odvodili u vojne baze u Njemačku i Italiju. Nije sigurna što se njima točno dogodilo, ali kaže da ima indicija da su služili
kao pokusni kunići.

Srbe odvodili u vojne baze u inozemstvo

- Onaj tko je pokušao pobjeći završio bi pod nožem. U to su bili umiješani bivši i aktualni premijer Albanije Sali Beriša i Fatos Nano, uz blagoslov Bernarda Kouchnera francuskog ministra vanjskih poslova, bivšeg šefa UNMIK-a. Tu su bili još i Hashim Thaqi, Halim Omer Osmani, Ramuš Haradini – nabrojila je Mitrović.

Navela je i kako su 2001. i 2002. godine političari, uglavnom iz srpske opozicije, pokušali sakupiti sredstva za pronalaženje otetih Srba, a novac je preko pukovnika američke CIA-e predan jednom kosovskom Albancu, koji je na kraju ubijen.

Simo Spasić, predsjednik Udruge otetih civila, vojnika i policajaca s Kosmeta je rekao kako im je Milijana Mitrović prije nekoliko godina ispričala svoja saznanja, ali da to tada nisu mogli vjerovati.

Link

Ovde ima nešto interesantno o toj Miljani Mitrović;
Spoiler! --Click here to view--

Ceo tekst - Srpska reč

#117 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 11 March 2009 - 14:23

neko je ovde spomenuo da je verodostojnost price nekako ojacana time sto bruno vekaric istrazuje?! pa istrazuje i b92 istu pricu. i karla del ponte je istrazivala n a l a z e - mozemo lako da pretpostavimo odakle ti nalazi. ovo su sve ljudi/institucije koje su placeni da istrazuju, i tek rezultat istrage moze da pokaze da li su sumnje bile opravdane ili ne, nikako sam cin istrage.

da bi ovakvo nesto izveli, ta organizacija bi trebala da bude na sci-fi nivou, i ne znam koliko bi to bilo isplativo uzimajuci u obzir broj ljudi koji bi bili ukljuceni u to?! to je ogroman broj kidnapera, krijumcara, cuvara, lekara, pomocnog stafa itd... logisticki, meni izgleda nemoguce. tj. u teoriji je na granici moguceg, sto u principu znaci da je u praksi nemoguce. kao prvo je problem transporta 300 ljudi kroz kosovo sa pristustvom desetina hiljada pripadnika kfor-a i vise od hiljadu raznih humanitarnih organizacija sa obe strane granice, da ne govorimo o moru novinara. takodje je izuzetno tesko drzati 300 ljudi u pritvoru a da se to od nikoga ne primeti. mislim, jeste burel vukojebina, ali nisu to dzungle amazona i dok mozda pre '98 nije niko tamo zalazio, tih dana kada se tvrdi da se ovo desilo je taj deo sveta bio dosta posecen.

pa onda tehnicki problemi i opet logistika sa druge strane. ne verujem da je tako lako da odjednom nadjes stotine ljudi koji trebaju organ i pristanu da plate bez ikakvih pitanja ili sumnji u poreklo. pa onda testovi o prilagodivosti. pa problem u tome sto sve treba da se vrsi unutar najvise 24 sata od vadjenja tog organa. i sve to pod pretpostavkom da su vec nasli lekare i institucije koje ce pristati da to izvrse opet bez ikakvih sumnji ili pitanja u poreklo organa. mislim da cemo se svi sloziti da je razlika izmedju pristanka da lekar izvrsi transplant na legalan i na ilegalan nacin dosta velika - e sada zamislite kolika je razlika u slucaju da lekaru doneses bubreg u kesi sa ledom i da mu kazes da ne pita cak ni odakle je!?

i najtuzniji argumenat u svemu ovome je sto je u letu '99 bilo puno lakse i unosnije odvesti nekoga do sume, likvidirati i vratiti se u njegovo imanje i proglasiti da je tvoje. govorimo o stanovima, kucama, zemljistu, mehanizaciji koja je vredela desetina i stotine hiljade dolara - ko ce da se muci sa transplantom organa za hiljadu dolara ili dva???

#118 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 March 2009 - 14:37

mislio sam na implantaciju, ne ekstrakciju,....bubreg mozes da izvadis i u supi, ( figurativno receno ) ako te nije briga dal ce donor da prezivi ili nece.

ja ni malo ne verujem da su se organi transportovali u nemacku ili skandinavske zemlje, mnogo vise verujem da su se presadjivali u turskoj, samoj albaniji, pa i italiji ili grckoj.

Objasnio vam je gore covek da to nije bakalar, pa se usoli i transportuje tek tako po kontinentu ili kontinentima.
Ocigledno niste skoro gledali "Rat Race" da osvezite znanje iz opste kulture.

Karla kaže otprilike ovako;

došlo u posed informacija koje su istražitelji i funkconeri UNMIK dobili od grupe "pouzdanih" novinara;
Prema izvorima novinara;
prema rečima izvora;

Kasnije u knjizi navodi da su bili istražitelji tamo i da nisu našli konkretne dokaze... (našli su belu tkaninu, pokoji špric, neke lekove ali ništa više )

Nije valjda cela prica zasnovana samo na ovome? :ph34r:
Jos samo nedostaje da se otkrije ko su bili ti novinari i kako ih je nas DB nahranio tim informacijama. Ne bi bio prvi put (Vukovar, bebe, ring a bell?)

Umesto da se istraze stvarni zlocini, javnost se opija pricama o transkontinentalnim isporukama izvadjenih slezina i gushteraca tih mucenika. Scary bedtime stories for grown-up nationalists, "a jel videte sta su oni nama uradili?". A javnost kakva je gubava, naravno da je zadovoljnija fantomskim dr. Mengeleom nego potrebom da pronadje (sve) stvarne zlocince imenom i prezimenom. Koska je tu da se glodje, ko to zna bolje od balkanskih kasapa po obavestajnim sluzbama.

#119 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 11 March 2009 - 14:46

neko je ovde spomenuo da je verodostojnost price nekako ojacana time sto bruno vekaric istrazuje?! pa istrazuje i b92 istu pricu. i karla del ponte je istrazivala n a l a z e - mozemo lako da pretpostavimo odakle ti nalazi. ovo su sve ljudi/institucije koje su placeni da istrazuju, i tek rezultat istrage moze da pokaze da li su sumnje bile opravdane ili ne, nikako sam cin istrage.

da bi ovakvo nesto izveli, ta organizacija bi trebala da bude na sci-fi nivou, i ne znam koliko bi to bilo isplativo uzimajuci u obzir broj ljudi koji bi bili ukljuceni u to?! to je ogroman broj kidnapera, krijumcara, cuvara, lekara, pomocnog stafa itd... logisticki, meni izgleda nemoguce. tj. u teoriji je na granici moguceg, sto u principu znaci da je u praksi nemoguce. kao prvo je problem transporta 300 ljudi kroz kosovo sa pristustvom desetina hiljada pripadnika kfor-a i vise od hiljadu raznih humanitarnih organizacija sa obe strane granice, da ne govorimo o moru novinara. takodje je izuzetno tesko drzati 300 ljudi u pritvoru a da se to od nikoga ne primeti. mislim, jeste burel vukojebina, ali nisu to dzungle amazona i dok mozda pre '98 nije niko tamo zalazio, tih dana kada se tvrdi da se ovo desilo je taj deo sveta bio dosta posecen.

pa onda tehnicki problemi i opet logistika sa druge strane. ne verujem da je tako lako da odjednom nadjes stotine ljudi koji trebaju organ i pristanu da plate bez ikakvih pitanja ili sumnji u poreklo. pa onda testovi o prilagodivosti. pa problem u tome sto sve treba da se vrsi unutar najvise 24 sata od vadjenja tog organa. i sve to pod pretpostavkom da su vec nasli lekare i institucije koje ce pristati da to izvrse opet bez ikakvih sumnji ili pitanja u poreklo organa. mislim da cemo se svi sloziti da je razlika izmedju pristanka da lekar izvrsi transplant na legalan i na ilegalan nacin dosta velika - e sada zamislite kolika je razlika u slucaju da lekaru doneses bubreg u kesi sa ledom i da mu kazes da ne pita cak ni odakle je!?

i najtuzniji argumenat u svemu ovome je sto je u letu '99 bilo puno lakse i unosnije odvesti nekoga do sume, likvidirati i vratiti se u njegovo imanje i proglasiti da je tvoje. govorimo o stanovima, kucama, zemljistu, mehanizaciji koja je vredela desetina i stotine hiljade dolara - ko ce da se muci sa transplantom organa za hiljadu dolara ili dva???

ja nisam siguran da se tim nesrecnicima desilo da im vade organe i da ih potom ubiju ali sam siguran da su ljudi kidnapovani na ulicama Pristine,Prizrena,Gnjilana,po okolnim selima i da se njima gubi svaki trag,tek tu i tamo pronadje se poneko telo uglavnom starijih osoba na raznim lokacijama na KOsovu sto ukazuje da se radilo i na premestanju tela ubijenih.Tvrdnja da se to nije moglo sprovesti zbog prisustva KFOR-a je u najmanju ruku smesna jer uz isto to prisustvo KFOR-a ljudi su izbacivani iz svojih domova,premlacivani i pljackani a vojnici KFOR-a su samo slegali ramenima i tvrdili da nisu nadlezni
Dalje kao bolji biznis navodi se otimanje i pljackanje imovine sto ipak nije tacno jer vremenom ta imovina se polako vraca pravim vlasnicima,skoro niko od uzurpatora nije mogao da proda tu imovinu,koristio je par godina ali na kraju se to barem na papiru vratilo pravim vlasnicima,neki su kasnije prodali imovinu,neki jos ne mogu da se vrate zbog raznih prepreka ali svakako su u boljem polozaju od ubijeni i eventualno osakacenih nesrecnika.
Zanimljivo je kako jedni isti ucesnici na ovom forumu apriori veruju u pricu neke"novinarke"o spaljivanju leseva u Mackatici
za koje niko drugi nema ni jedan dokaz(ona je to utvrdila po mirisu)dok apsolutno odbacuju tvrdnje zvanicnika Haskog suda,tuzilastva tog suda,i mnogih zvanicnika koji su boravili na kOsovu u to vreme.

#120 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 11 March 2009 - 14:55

mislio sam na implantaciju, ne ekstrakciju,....bubreg mozes da izvadis i u supi, ( figurativno receno ) ako te nije briga dal ce donor da prezivi ili nece.

ja ni malo ne verujem da su se organi transportovali u nemacku ili skandinavske zemlje, mnogo vise verujem da su se presadjivali u turskoj, samoj albaniji, pa i italiji ili grckoj.


Evo sta ima u B92 prilikom tih navoda na pocetku, Mart 2008:

"Del Ponteova je u knjizi navela da je Haško tužilaštvo do informacije o vađenju organa kidnapovanim Srbima došlo uz pomoć UNMIK-a a preko grupe pouzdanih novinara, koji tvrde da su kosovski Albanci u leto 1999. na kamionetima na sever prebacili 300 otetih Srba, kojima su povađeni vitalni organi radi prodaje na crnom tržištu širom Evrope."

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=03&dd=23&nav_id=290468

Pa nastavlja:


Del Ponteova je opisala da je u jednoj baraci "žute boje" postojala soba, koja je služila kao operaciona sala u kojoj su albanski hirurzi vadili organe zatvorenicima.


Sada su menjali pricu. Sada vise ne kazu da u toj zutoj kuci se vrsilo vadjenje organa vec u nekoj psihijatrijskoj ambulanti.