Jump to content


Photo
- - - - -

Lovci u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
418 replies to this topic

#346 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 26 June 2009 - 12:49

... I divna priča, CowBoy.


Toj prici bih dodao jos jedno licno zapazanje - koje me udaljava od lovaca dodatno. Svako od tih stvorenja je imalo licnost (najbolji primer su macke - upoznao sam ih oko pedesetak - i svaka je imala nesto svoje u karakteru).

Jednostavno, ne mogu da zamislim sebe kako naciljavam kroz optiku od par hiljada eura nekog jelena/zeca koji je u stalnoj potrazi za hranom. Gradski covek sa snajperom u celoj toj prici mu prirodno dodje kao visak - tumor, ruzna izraslina, boleshtina.


kauboju neinputiraj . cus dokaz ljubavi , ko hitic juznog vetra.



Juzni vetar je dunuo kada si rekla da, ko voli prirodu, mora da zivi u njoj i da nesto prikolje svojerucno - a da se drugacija ljubav ne vazi.

Dakle, ne da nisam imputirao, vec sam jos i blaze interpretirao tvoj zaoshinuti stav od onoga kakav zapravo jeste.

Ako covek drzi svinjac - normalno je da njegove stanovnike koristi za ishranu. Ako zivi u nekoj pustari/shumi etc - normalno je da ce da lovi da bi preziveo/imao sta da jede.

Ali, da ja sa Dorcola oshtrim snajper ili kolt '45mm za potrebe bliske borbe - ma postedite me pravdanja te boleshtine.

Edited by CowBoy, 26 June 2009 - 12:54.


#347 Timoshenko

Timoshenko
  • Members
  • 125 posts

Posted 26 June 2009 - 13:09

Najbolje cinis prirodi ako zivis u gradu i u istu ne zalazis uopste - ali uopste. Na taj nacin je ostavljas na miru i ne remetis njen sklad.

Kakve sad veze sa tim imaju prasici i telici po farmama - stvarno ne znam, ali valjda znaju oni koji prave takva poredjenja. 

#348 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 26 June 2009 - 13:33

:ph34r:
Cini se da je ptici bilo dobro kod tebe. :)

Nije kod mene, kod Massive Attack-a!

#349 ucesnik

ucesnik
  • Members
  • 1,317 posts

Posted 26 June 2009 - 13:56

Merlin: "Nije kod mene, kod Massive Attack-a!"

Edit:
Onda verujem da joj je bilo dobro kod Massive Attack-a! :)
A evo i argumenata:
Prekrasno izgleda, perje joj je nasusureno i blistavo...
Slobodna je, nije u kavezu, niti je bilo kako vezana...
Njen pogled prema dole, u "postolje" tumacim kao radoznalost
i prirodnu svraciju potrebu da zaviruje i "krade" sarene svetlucave predmete,
na koje podsecaju ikonice naseg foruma na ekranu...
Dakle, zadrzala je i prirodno ponasanje :ph34r: .

I jos, dirnula me fotografija jer me asocirala na poemu koju volim,
("...da se podsetimo Edgara...")

#350 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 26 June 2009 - 13:58

Da Edgar je srećno iz moje ruke odleteo na slobodu i drago mi je što ste ga spomenuli a nadam se i da će ovde ostati zapamćen i kao primer odnosa na relaciji čovek-priroda.

#351 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 26 June 2009 - 14:15

Nije ga niko spominjao, a tebi hvala sto si nam ukazala na njegovo postojanje. Koliko vidim, dokumentarac je dostupan na YouTube-u, ovde. Odoh da ga gledam.

Odgledao ga. Sta da kazem osim - :ph34r: :) . Hvala jos jedanput.


Dirnula me je tvoja priča. U njoj sam prepoznala iskrenost.
A film je uzbudljiv i približava nam ta divna stvorenja...
Hvala za lepotu.

:D
Izgleda da je ovo na YouTube-u neka digest verzija (5 x 10 min). Gotovo sam sigurna da sam gledala mnogo duži film - ovdje i ovdje piše da traje 100 min. Koje god dijelove da su isjekli, šteta je.

#352 ucesnik

ucesnik
  • Members
  • 1,317 posts

Posted 26 June 2009 - 16:04

Rahel me podsetila...
Youtube Video ->Original Video


#353 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 26 June 2009 - 16:06

Rahel me podsetila...

Htedoh reći isto i tamo i 'vamo.

#354 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 26 June 2009 - 22:07

Kolika ti je satnica?

Koji ti je pa "branis" kinika? Ono sto sam okacio je biser k'o vrata. A kinik ko kinik - vazda zgodan za seciranje. Tek nameravam da se bavim njegovom psihologijom i racionalizacijama, inspirisao me je jos na Politici.


Trazi inspiraciju da se ganjas sa njim na Politici. Mani se jalovog posla na topiku u lovu, gde si u jedan te isti kos strpao domace zivotinje, sitnu perad, krupniju stoku, divljac i naravno ljude, a svrha tog paprikasa je iskljucivo pravljenje hiperbola koje imaju smisla samo u tvom referentnom sistemu, i sluze samo u svrhu diskreditovanja nekog ko te je nekad negde napusio. E to se, prikane moj, zove boles'. A koliko je ta boles' uzela maha, vidi se iz dva posta koji si napisao u dva dana:

Nije vam (nakrivolovcima) dovoljno sto ste stetocine - jos se i ljutite kada vam se na to skrene paznja. Sa kojim pravom vucete puske i kerove i nivelisete eko sistem?

Iskorenice se i ta bolest.


Ako covek drzi svinjac - normalno je da njegove stanovnike koristi za ishranu. Ako zivi u nekoj pustari/shumi etc - normalno je da ce da lovi da bi preziveo/imao sta da jede.

Ali, da ja sa Dorcola oshtrim snajper ili kolt '45mm za potrebe bliske borbe - ma postedite me pravdanja te boleshtine.


Ergo, u redu je ako seljak kolje svinje, u redu je ako seljak vuce pusku i kera da lovi zeca, ali ako to jedan Dortjolac radi, to je atavizam i bolest koja mora da se iskoreni? Cista sizofrenija, u koju si upao samo i iskljucivo sa namerom da se svetis nekome sa kim si u svadji na nekom drugom poTforumu.

#355 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 June 2009 - 12:06

Kastigulja trazi dokaz ljubavi.

Slavuj je zanosna ptičica.

Intima

Svi znaju
da veliki slavuj
i noću bigliše,

a samo rijetki
mu se prikuče
toliko da čuju

kako sam
sa sobom žvrgolji,
jeca, i uzdiše.

Sivo ptiče...

(pjesmu napisao moj otac, koji je više od pola stoljeća lovac i ribolovac)

#356 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 27 June 2009 - 12:58

(pjesmu napisao moj otac, koji je više od pola stoljeća lovac i ribolovac)



Nije Vjeko poenta u tome da li lovac moze voli prirodu - vec u tome sto se ovde tvrdi da je onaj koji nije lovac ne voli.



@ObiW: izbegao si odgovor.

Edited by CowBoy, 27 June 2009 - 13:01.


#357 ucesnik

ucesnik
  • Members
  • 1,317 posts

Posted 27 June 2009 - 13:23

Intima

Svi znaju
da veliki slavuj
i noću bigliše,

a samo rijetki
mu se prikuče
toliko da čuju

kako sam
sa sobom žvrgolji,
jeca, i uzdiše.

Sivo ptiče...

(pjesmu napisao moj otac, koji je više od pola stoljeća lovac i ribolovac)


Prekrasna pesma, Vjeko.
Hvala za licnu dragocenost koju delis sa nama.

#358 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 June 2009 - 13:45

...


:ph34r:


sve si rekla.

#359 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 June 2009 - 05:53

Nije Vjeko poenta u tome da li lovac moze voli prirodu - vec u tome sto se ovde tvrdi da je onaj koji nije lovac ne voli.

tko to ovdje tvrdi?


...


zamisljeni protivnik?

#360 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 28 June 2009 - 09:44

@ObiW: izbegao si odgovor.


odgovor je isti kao i odgovor koji sam dao Schmelingu pre nekoliko dana: ne pada mi napamet da popunjavam tvoje rupe u obrazovanju.