Jump to content


Photo
- - - - -

Lovci u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
418 replies to this topic

#376 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2009 - 22:37

Razumeo sam (vidi sta sam napisao pod 4). Vise puta sam ponovio da ne vidim bitnu razliku izmedju lova i kupovine mesa. Ali to nemoj da govoris meni, jer ja ne praktikujem ni jedno ni drugo, a osudujem oba, te iz moje pozicije nije nedosledno kritikovati lov. A slazem se da jeste iz pozicije nekoga ko konzumira meso iz industrijske proizvodnje.

Da ponovim pitanje.Ti si vegetarijanac od rodjenja????
Da li trba da spomenem cinjenicu da je moler bio isto vegetarijanac?Da li ga to cini boljim "covekom" od nas mesozdera?

#377 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 28 June 2009 - 22:49

Da ponovim pitanje.Ti si vegetarijanac od rodjenja????
Da li trba da spomenem cinjenicu da je moler bio isto vegetarijanac?Da li ga to cini boljim "covekom" od nas mesozdera?

Ne od rodjenja, jer mi roditelji nisu bili vegetarijanci a ja nisam bio u mogucnosti da biram. Iz istog razloga bi bilo apsurdno prebacivati recimo lavu ili vuku sto nije vegetarijanac - tamo gde nema mogucnosti izbora nema ni odgovornosti, niti rizika da se bude los. Sto se tice drugog pitanja, ja verujem da je to samo jedna od stvari, i to ne najbitnija, koja nekoga cini boljim covekom, a za to da nije najbitnija i da vegetarijanac moze i te kako biti los covek "moler" je dobar primer.

#378 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 June 2009 - 22:51

2) Lovci najvise znaju o lovu, pa i o prirodi, pa je samim tim njihovo misljenje o lovu najmerodavnije (Vjekoslav).

ne moram ići dalje, pošto je ovo čista laž, a s lažovčinama se ne isplati diskutirati. ne vjerujem da si glup pa da nisi u stanju shvatiti o čemu sam ja pisao na ovom topicu (ako jesi, ispričavam se), već samo žestoko bezobrazan u svojoj anonimnosti. ti stvarno bolje od onog videa s mačkom i petardom, kao odgovor na tvoju "borbu za očuvanje okoliša i zaštitu ugroženih vrsta" -> nisi zaslužio.

očekujem od moderacije da te primjereno kazni - za podsticanje na zlostavljanje nevinih i dražesnih životinjica.

#379 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 28 June 2009 - 22:55

nije tocno. ja se tim njegovim postom nisam osjetio prozvanim, a sporim se s mojim starim oko lova/ribolova od moje sedamnaeste.



Jesi li procitao Kastiguljin post?

Kaze (mislim da je gospodja u pitanju) da su ljudi koji zive u zgradama odrodjeni. Jesi li procitao?

Onda tvrdi da se

"urbana gerila, sa svojih betonskih teraca bori sa sve konzervama i mariniranim ribicama - odrescima iz mesnice - soping mola - da recem . . ima nas dosta koji zivimo u / sa prirodom
ne gajimo je u vazi i zardinjeri . zivimo u njoj sa njom. i ravnopravni smo. 1:1."


... sto ce reci - ona misli da je priroda kada imas svinjac i drvece oko dvorista. Odnosno, kada si prinudjen da prikoljes jarca. Pazi ovo:

"a ovo je deo tora ( vide se jarci- mali i velki , za kastradinu :mnjam: ) u nastavku je deo za ovce i goveda . ograda je pola kamen pola zica . ako se dobro vidi - visina je skoro za treci kat."

... dakle, eto ti prirode.

Mi, momci iz (z)grada to ne kapiramo, jbte.

Dochim je nash forumski lovac, na primer, iz centra grada 1/1. On cisti karabin izmedju PC tastature i Nokije, kada pogleda kroz cev (da proveri cistocu) vidi tanki snop svetlosti sa trga republike - mozda neku gothic girl ili dezurnog policajca. Ali, ne lezi vraze - Kastigulja tvrdi da i taj City Hunter vise voli i poznaje prirodu od onih bez puske - jer, zaboga, zna kada treba vaditi nozekanju a kada kolt 45 cal.


Vjeko, sta ti treba ovo brukanje?


edit: :ph34r: sada kapiram - ti izjednacujes Kastigilju i Kinika, Kastiguljin post nazvao si Kinikovim. Zato si govorio u muskom rodu.

Moguce je da si u pravu - meni je bilo cudno kada je K. okacio K. na minijature, a van svakog rezona.



edit edit: prvo treba utvrditi sta lovac gura u pojam "priroda".

Vidim da je dovoljno imati svinjac ili cuvati jarcheve za klanje - za razliku od vestackih machaka, pasa i svraka iz konzerve.

Edited by CowBoy, 29 June 2009 - 00:23.


#380 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 28 June 2009 - 22:58

ne moram ići dalje, pošto je ovo čista laž, a s lažovčinama se ne isplati diskutirati. ne vjerujem da si glup pa da nisi u stanju shvatiti o čemu sam ja pisao na ovom topicu (ako jesi, ispričavam se), već samo žestoko bezobrazan u svojoj anonimnosti. ti stvarno bolje od onog videa s mačkom i petardom, kao odgovor na tvoju "borbu za očuvanje okoliša i zaštitu ugroženih vrsta" -> nisi zaslužio.

očekujem od moderacije da te primjereno kazni - za podsticanje na zlostavljanje nevinih i dražesnih životinjica.

Lazov nisam, a verujem da nisam ni nesto posebno bezobrazan. Moguce je da te nisam razumeo, ali kako drugacije razumeti tvoje aminovanje Kinikovom postu gde se tvrdi upravo to: "zacepite gubicu jer o lovu znate manje od nas lovaca"?

Sto se tice onog videa, nemam komentar, jer kao sto sam rekao - obecao sam da necu biti vulgaran.

Edited by Merlin, 28 June 2009 - 22:59.


#381 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2009 - 23:00

Ne od rodjenja, jer mi roditelji nisu bili vegetarijanci a ja nisam bio u mogucnosti da biram. Iz istog razloga bi bilo apsurdno prebacivati recimo lavu ili vuku sto nije vegetarijanac - tamo gde nema mogucnosti izbora nema ni odgovornosti, niti rizika da se bude los. Sto se tice drugog pitanja, ja verujem da je to samo jedna od stvari, i to ne najbitnija, koja nekoga cini boljim covekom, a za to da nije najbitnija i da vegetarijanac moze i te kako biti los covek "moler" je dobar primer.

To i dalje nije odgovor na pitanje koje sam postavio.Gde je razlika izmedju lovaca ubica i onih koji sniclu kupe u prodavnici ili restoranu?

#382 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 28 June 2009 - 23:04

To i dalje nije odgovor na pitanje koje sam postavio.Gde je razlika izmedju lovaca ubica i onih koji sniclu kupe u prodavnici ili restoranu?

Nigde, ali taj prigovor upucuj onim kriticarima lova koji kupuju sniclu u prodavnici ili restoranu. Ne meni (niti Rahel, niti Cowboy-u).

#383 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2009 - 23:06

Nigde, ali taj prigovor upucuj onim kriticarima lova koji kupuju sniclu u prodavnici ili restoranu. Ne meni (niti Rahel, niti Cowboy-u).

Pa sam rece da nisi vegetarijanac od rodjenja a onaj drugi jede samo piletinu.Mislim gde je razlika izmedju lovca koji upaca "pile" i kupca u metrou?

#384 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 28 June 2009 - 23:17

...
Pricas o necemu a da to nisi iskusio, niti imas najmanje saznanje o tome.

ostatak posta je kilometarska razrada te pocetne teze.

I Kinikov je odličan.


I sad, nije tacno da Vjekoslav smatra da samo lovci imaju pravo pricati o lovu. Neka onda i meni bude dozvoljeno da kazem: ili je Vjekoslav glup ili je lazov.

#385 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2009 - 23:40

I sad, nije tacno da Vjekoslav smatra da samo lovci imaju pravo pricati o lovu. Neka onda i meni bude dozvoljeno da kazem: ili je Vjekoslav glup ili je lazov.

osim licne uvrede ne vidim poentu ovog posta.Pokusaj ponovo

#386 Timoshenko

Timoshenko
  • Members
  • 125 posts

Posted 29 June 2009 - 01:35

Pa sam rece da nisi vegetarijanac od rodjenja a onaj drugi jede samo piletinu.Mislim gde je razlika izmedju lovca koji upaca "pile" i kupca u metrou?


Nisi ti bas tol'ko... you know... da ovo ne shvatas, nego voles malo da trolujes a i dosadno ti izgleda. 


95% ljudskog roda jede 7-8 vrsta koje gajimo upravo u tu namenu. S obzirom da su izdvojeni iz prirodnog lanca ishrane, njihovo ubijanje ne remeti prirodnu ravnotezu. E sad, na to sto je nuzno zlo, imamo 5% pametnih ali, dabome, i zastitnicki nastrojenih pacenika koji kokaju jos nekih 5-8 hiljada vrsta (lupio sam broj, k'o zna koliki je zapravo jer se ovi dusebriznici ostrvljuju na sve sto leti, pliva ili trci). Nije dovoljno gospodi sto mogu da kupe pilecu pastetu u Maxi-ju nego jos moraju da koknu 50 slavuja za jednu pasteticu od njihovih jezika. Bolest!

E tu je razlika. Ako je nisi shvatio - ti pitaj ponovo. Ako jesi, udri sa novim pitanjem, mozemo ovako do prek'sutra.

#387 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 June 2009 - 01:47

Nisi ti bas tol'ko... you know... da ovo ne shvatas, nego voles malo da trolujes a i dosadno ti izgleda. 


95% ljudskog roda jede 7-8 vrsta koje gajimo upravo u tu namenu. S obzirom da su izdvojeni iz prirodnog lanca ishrane, njihovo ubijanje ne remeti prirodnu ravnotezu.

Ma sve mi je jasno.Znaci ako zakoljes curku ili svinjece onda je OK ali ako iste upucas u sumi onda nije....
Sto se slavija tice jedno pitanje.Da li su zlocinci oni koji zderu pashtetu ili oni koji ih upucavaju?Ja nesto ne vidim razliku...

#388 Timoshenko

Timoshenko
  • Members
  • 125 posts

Posted 29 June 2009 - 01:50

Sto se slavija tice jedno pitanje.Da li su zlocinci oni koji zderu pashtetu ili oni koji ih upucavaju?Ja nesto ne vidim razliku...

Ni ja.

#389 kastigulja

kastigulja
  • Members
  • 107 posts

Posted 29 June 2009 - 07:40

"a ovo je deo tora ( vide se jarci- mali i velki , za kastradinu :mnjam: ) u nastavku je deo za ovce i goveda . ograda je pola kamen pola zica . ako se dobro vidi - visina je skoro za treci kat."

... dakle, eto ti prirode.


na insinuacije i interpretacije ne odgovaram .

malo pojasnjenje za citace koji mozda takodjer nisu shvatili - ograda je visoka , a i tako visoka nije dovoljna odbrana od divljaci ( mahom svinje i vukovi ) koja upada u tor i kolje stoku.

#390 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 29 June 2009 - 10:11

na insinuacije i interpretacije ne odgovaram .

malo pojasnjenje za citace koji mozda takodjer nisu shvatili - ograda je visoka , a i tako visoka nije dovoljna odbrana od divljaci ( mahom svinje i vukovi ) koja upada u tor i kolje stoku.



Pa sta ti je trebalo ono sa "odrodjenima"? Dunesh juznim vetrom, "diskvalifikujes" kao ljubitelja/poznavaoca prirode svakoga ko ne zivi pored svinjca - sta si ocekivala/o?

Ono nije insinuacija, to je tvoja tvrdnja. Znam da ti je sada zao sto si to napisala/o, ali nece biti da je neko od "odrodjenih" kriv za to.



Ma sve mi je jasno.Znaci ako zakoljes curku ili svinjece onda je OK ali ako iste upucas u sumi onda nije....
Sto se slavija tice jedno pitanje.Da li su zlocinci oni koji zderu pashtetu ili oni koji ih upucavaju?Ja nesto ne vidim razliku...


Djes' onlajner?

Sta imas od ovog plitkog provociranja, zivo me interesuje.

Edited by CowBoy, 29 June 2009 - 10:14.