Jump to content


Photo
- - - - -

Inglourious Basterds


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#106 Haklberi

Haklberi
  • Members
  • 503 posts

Posted 08 December 2009 - 07:09

Meni je ovo sasvim ok film, iznad proseka. Ovako kolazno napravljen, kao iz vise prica je ono sto mi se svidja. Prva prica mi je izuzetna (ubistvo Jevreja u onoj kuci), druga je ok, treca takodje izuzetna (upoznavanje onog vojnika sa Shoshanom), a ostale su OK. Sasvim dovoljno da film bude odlican. S druge strane, mojoj sestri i zetu se uopste nije svideo. Jer ima i ono o ukusima...

EDIT: Slazem se da je Pitt bio pogresan izbor. Uopste ne deluje kao vodja onakve grupe. Ako je bilo probnih snimanja sa njim nije smeo da ih prodje.

Edited by Zabotti Yanosh, 08 December 2009 - 07:11.


#107 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 09 December 2009 - 14:38

Meni se film skroz dopao jer nisam ni ocekivao nista vise od dobrih dijaloga , muzike i odlicnog izbora glumaca (osim Brad Pitt-a).
Kao sto neko rece , ko hoce istorijske cinjenice neka gleda History kanal , ili "Sindlerovu listu" ....ili nesto u tom fazonu jer takvih filmova ima dosta.
Ja Tarantina dozivljavam kao neko veliko dete koje je sebi svorilo mogucnost da se iga do mile volje i svoje poglede na zivot , svet i istoriju predstavlja kroz svoje filmove. Drugim recima...moze mu se :ph34r: Ovaj film je verovatno ono kako bi on voleo da je sve bilo, debilno ga je uopste porediti sa ozbiljim istorijskim stvarima.

Vidim da je neko prokomentarisao kako su ga smarali dijalozi na nemackom jeziku , a mene upravo te stvari odusevljavaju. Muka mi je kad u filmovima gledam da dva nemca,meksikanca,italijana,rusa , vanzemaljca...itd. sami u prostoriji vode razgovor na engleskom jeziku sa losim akcentom, kad je logicnije da to rade na svom maternjem. To sam uvek smatrao velikim propustom.

Dopada mi se sto je film podeljen na poglavlja, sto nije novo kod Tarantina , ali mi prija jer imam utisak kao da citam knjigu.

Pukovnik SS Hans Landa mu je , po meni, najbolji lik koji je ikada stvoro (mada mi je i Winston Wolf u Pulp Fiction extra) , a Christoph Waltz ga je maestralno odigrao. Citao sam da je za malo uloga Lande pripala Leonardu Di Capriu i mnogo mi je drago sto se Tarantino predomislio i uzeo Austrijanca.
Hitler jeste cudan, po malo i debilan , ali to je opet Tarantino :) Tako ga on zamislja i moze mu se da ga takvog i napravi.

Necu vise da pisem zbog ljudi koji tek treba da ga odgledaju. U svakom slucaju odlicna zabava koju ne treba da propusti niko ko voli Tarantinov rad. I nemote porediti film ni sa ostalim ostvarenjima na temu WW2 , niti sa ostalim Tarantinovim filmovima.
Gledajte ga kao zasebno ostvarenje da se zbog silnih poredjenja ne biste smorili. Uzivajte i ne trazite dlaku u jajetu :D

#108 nihilizmo

nihilizmo
  • Members
  • 13 posts

Posted 19 December 2009 - 02:08

Kul ljudi,al na torentu ga nema..jel zna neko kako moze da se `skine`jer i kad bi hteo da ga pogledam u mom gradu nema bioskop..a u prvom vecem su zatvorili oba :ph34r:

#109 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 04 January 2010 - 02:57

Posted Image

Vrhunska stvar umesto Tarantinovog nazi-balaboćkanja.

:ph34r:

Indeed.

#110 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 25 January 2010 - 13:11

Osvetnicki sadizam u filmovima Tarantina mi je i inace odvratan i nemam nameru da trosim svoje vreme gledajuci njegov poslednji izbljuvak.

Odoh, gledah, povukoh teske reci. Scenario nije nista posebno, nekako je iscepkan i ne dozvoljava da se udubimo u film i identifikujemo sa protagonistima, basterdsi su nedovoljno obradjeni (srecom, jer predstavljaju najslabiji deo price), ali ima par vrlo dobrih scena (pocetak, scena u kafani). A osvetnicki sadizam jeste odvratan i mucan. Ukupna ocena 6/10.

#111 galebovic

galebovic
  • Banned
  • 4 posts

Posted 02 February 2010 - 01:05

Solidan film

#112 Reborn

Reborn
  • Members
  • 6 posts

Posted 10 February 2010 - 19:47

Kul ljudi,al na torentu ga nema..jel zna neko kako moze da se `skine`jer i kad bi hteo da ga pogledam u mom gradu nema bioskop..a u prvom vecem su zatvorili oba :ph34r:


Ja sam ga skinula sa torrenta... Inace, gledala sam ga u bioskopu, odusevio me je! :)