Jump to content


Photo
- - - - -

Inglourious Basterds


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#76 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 17 November 2009 - 19:41

Elem... ima preterivanja u Tarantinovom stilu kroz ceo film sto je na par mesta malo razvodnilo utisak. Ali valjda americka publika kapira samo filmove ako im se istorijske cinjenice skroz uproste ili objasne u stilu reklame za sampon protiv peruti.


Poređenje ti nije na mestu. Reklama za perut počiva na kakvim-takvim činjenicama, makar naduvanim. Međutim, ovaj film je najobičnija "Spaceballs" lakrdija i cirkuska sprdačina bez ijedne istorijske činjenice, izuzev one da su Nemci okupirali Francusku. Nije tu ništa uprošćeno za potrebe američke publike nego je jednostavno odstranjeno i bačeno. Ono što je sačuvano, servirano je na nivou udžbenika "Nazis for Complete Idiots", za sve one koji su celog života mrzeli profesorku istorije.

Edited by st4lk3r, 17 November 2009 - 19:45.


#77 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 17 November 2009 - 20:19

Molim!?! Hoces da kazes da Hitlera NIJE ubila grupa zajebanih jevrejskih osvetnika?!
Jos mi reci da Darth Vader nije Lukov tata i vise nikad ne idem u bioskop ako ce me tako lagati!!!

#78 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 18 November 2009 - 11:01

Odgledah sinoć i Kopilad.
Očekivao sam mnogo više, a ovaj Tarantino kao da je naglo podetinjio.
Film kao da su pravila deca iz osnovne škole, na temu nazi.

Da nije soundtracka i pesme David Bowie - Putting out fire, ne znam ni da li bih dočekao kraj.

#79 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 18 November 2009 - 14:41

Molim!?! Hoces da kazes da Hitlera NIJE ubila grupa zajebanih jevrejskih osvetnika?!

Hm... hoćeš da kažeš da se u ovom filmu pojavljuje Adolf Hitler?! Po nosu, pelerini i koeficijentu inteligencije, mislio sam da je to Bob Rock pre nego što se pretvorio u Betmena.

#80 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 18 November 2009 - 14:44

O ne, jos jedna prevara filmske industrije - ubacili su glumca umesto pravog Hitlera! You bastards!

#81 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 18 November 2009 - 23:30

O ne, jos jedna prevara filmske industrije - ubacili su glumca umesto pravog Hitlera! You bastards!

Ne, nisu ubacili glumca da glumi Hitlera, nego su ubacili glumca da glumi neku nosatu budalu sa autobuske stanice za koju ti misliš da je Hitler a zapravo je Bob Rock.

Film je napravljen u stilu "Smešna strana istorije 2", s tim što je ovde najsmešniji deo masakriranje i skalpiranje ratnih zarobljenika. Doista smiješno, moram se poškakljati.

#82 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 19 November 2009 - 00:04

Sad se pitam dal da ga gledam uopste, posle svega sto sam procitala ovde :ph34r: Cini mi se da je Tarantino sve gori i gori iz filma u film. Kao da reciklira samog sebe iznova i iznova i iznova... Dosadno brate. Mozda mu i dam sansu, evo skinula sam ovaj dvdrip, pa cu videti sta cu.

#83 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 19 November 2009 - 02:22

Sad se pitam dal da ga gledam uopste, posle svega sto sam procitala ovde :) Cini mi se da je Tarantino sve gori i gori iz filma u film. Kao da reciklira samog sebe iznova i iznova i iznova... Dosadno brate. Mozda mu i dam sansu, evo skinula sam ovaj dvdrip, pa cu videti sta cu.


Ok ajde da ne preteramo. Ne mogu da kažem da je film totalno đubre. Ima svojih vrednosti.
Mene je recimo fotografija u momentima oduševila.
Posted Image
Ili je to možda zbog ove scene kada i kreće pesma od Kralja sa Marsa koji diže rejting filmu. :D
Da i sam početak filma je jedino što izdvajam da valja.


Black book (Zwartboek) - 8.5/10


A tebi čoveče hvala za ovo :D
E to je nazi movie... kakav crni Inglorious Bastards :ph34r:

#84 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 20 November 2009 - 11:18

Odgledah ga tek juce. Hm meni je dobar onako bas Tarantinovski :ph34r:

#85 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 20 November 2009 - 11:30

A tebi čoveče hvala za ovo :)
E to je nazi movie... kakav crni Inglorious Bastards :ph34r:

Molim lepo. Meni se takodje svidja, samo što ga ne stavljam u isti koš sa Bastardsima. Zwartboek je radjen po istinitim dogadjajima, IB je plod mašte. Mada obozavam nazi filmove u bilo kom formatu. Ako neko ima neku preporuku...

#86 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 20 November 2009 - 13:39

Molim lepo. Meni se takodje svidja, samo što ga ne stavljam u isti koš sa Bastardsima. Zwartboek je radjen po istinitim dogadjajima, IB je plod mašte. Mada obozavam nazi filmove u bilo kom formatu. Ako neko ima neku preporuku...

Posted Image

Vrhunska stvar umesto Tarantinovog nazi-balaboćkanja.

Off-topic: Preporučujem i memoare Alberta Špera:

Posted Image

Posle čitanja ove knjige danima mi se činilo kako mi Hitler šeta po sobi. Uverljivo i kvalitetno napisano, od strane neposrednog učesnika događaja iz najužeg Hitlerovog kruga. Ne znam da li je knjiga prevedena na srpski.

Edited by st4lk3r, 20 November 2009 - 13:53.


#87 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 20 November 2009 - 13:42

Hvala, pogledacu cim nadjem vremena :ph34r:

#88 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 November 2009 - 17:14

beh, pa šta ste vi ljudi očekivali od tarantina? Da se spilbergovski umiljava? Ili da reciklira Gideons sword?
Film je brutalan. Vredelo je čekati 720p. :) Od uvodne scene do samog kraja ( Pit je zaslužio 10 samo zbog onog monologa :D )....da ne pominjem bar scene,...koja je moj favorit...
i naravno Waltza koji je ( čak i u pulp varijanti ) najbolji bad guy još od Rickmana (Die Hard) i Oldmana ( leon ) . ( izvinjavam se svima ali sterilni Spacey u Seven nije my cup of tea )
Muzika je bolesno dobra.
dakle ko hoće da se opusti uz kventinovo loodilo film je 10/10, ....a ko hoće da lamentira, ....pa eno mu ga Munich...ništa kraće a neuporedivo smornije......

PS mogao je malo više da da Tilu Schweigeru...:D .......al ne sumnjam da će oni još saradjivati....

PPS dva nenormalna filma za manje od 2 meseca, ( drugi je naravno zombieland).......... :ph34r:

#89 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 20 November 2009 - 17:23

Moram da okacim nakon gledanja History dokumentaraca, nisu bas bastardsi, ali :ph34r: :

The Special Interrogation Group (SIG) (some sources interpret this acronym as Special Identification Group or Special Intelligence Group) was a unit of the British Army during World War II. It was organized from German-speaking Jewish volunteers from the British Mandate of Palestine. The SIG performed commando and sabotage operations against Axis forces in the Western Desert.

A 1967 film, Tobruk (film) was made about a raid of the SIG and the LRDG (Long Range Desert Group) on a German Afrika Korps fuel depot in Tobruk, North Africa in WWII, starring Rock Hudson & George Peppard. (link)

#90 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 21 November 2009 - 11:09

Stvarno šta ljudi očekuju u tarantinovim filmovima :ph34r: uobičajenoj mešavini komedije, brutalnosti i još poneke bolesne ideje koje se autor usput seti. Ovo je još blagi preokret u silaznoj putanji.