Jump to content


Photo
- - - - -

Inglourious Basterds


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#1 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 05 May 2009 - 22:47

link 1

link 2
sa linka dva otici na tpb,posto ne se na forum ne mogu stavljati torrenti...
ovo jeste odavno iscurelo ali je proslo prilicno nezapazeno,tako da ga reloudujem,jer sam i ja tek sad naleteo...ladno nije uradio spellcheck...

#2 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 06 May 2009 - 08:58

St. Quentin ima gori rukopis čak i od mene.

Zaplet mi i dalje deluje nepojmljivo glup, u poređenju sa ovim su i Death Proof/Planet Whatever kao da je Šekspir pisao scenario. Nisam još pročitao, ali držim palčeve da će se negde naći mesta i za katana-wielding Japanca...

#3 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 06 May 2009 - 09:15

Zašto li misli da se "herr" piše sa dva E i jednim R? :ph34r:

Heer :)

#4 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 06 May 2009 - 18:01

ja sad čitam i ovo izgleda kao najbolji scenario koji je do sad napisao...dijalog je veoma zanimljiv,sklop događaja neuobičajan,i nasilje konačno dobija pravu svrhu jer za razliku od ostalih filmova u kojima moraš da dođe do jake suspenzije neverice da bi se uživeo,ovde je sve jasno:američki jevreji idu da 'ebu majku nacistima izimajući im skalpove...naravno,postoji dobra mogućnost da on usere režijom (ne dao bog da pomeri kameru :ph34r: ) ali ovo nijednog trenutka nije dosadno za čitanje...

#5 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 May 2009 - 00:13

upravo sam zavrsio sa citanjem i da,ovo jeste najbolji scenario koji je on do sada napisao i provescu narednih par meseci nadajuci se da ga nije sjebao svojim reziranjem....

#6 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 07 May 2009 - 01:31

za razliku od ostalih filmova u kojima moraš da dođe do jake suspenzije neverice da bi se uživeo,ovde je sve jasno: američki jevreji idu da 'ebu majku nacistima izimajući im skalpove...


I tebi za ovo ne treba suspension of disbelief? :ph34r:

Meni je svaki scenario na temu "Jews Strike Back" podjednako blizak svesti i zanimljiv kao onaj "Jews In Spaaaaace". Drugim rečima, gledaću ovo tek kad me okolnosti nateraju.

#7 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 May 2009 - 08:41

I tebi za ovo ne treba suspension of disbelief? :ph34r:

Meni je svaki scenario na temu "Jews Strike Back" podjednako blizak svesti i zanimljiv kao onaj "Jews In Spaaaaace". Drugim rečima, gledaću ovo tek kad me okolnosti nateraju.



ne treba jer oni klasicni jevreji iz filmova o holokaustu.... :)

#8 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 20 May 2009 - 17:54

Evo prvih reakcija Empire-a: We've Seen Inglourious Basterds!

"Empire has just seen Quentin Tarantino's eagerly-awaited WWII flick, Inglourious Basterds, and it's rather brilliant. Every bit as idiosyncratic as the spelling of its title, it's a wonderfully-acted movie that subverts expectation at every turn. And it may represent the most confident, audacious writing and directing of QT's career."

Edited by scaab, 20 May 2009 - 17:55.


#9 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 May 2009 - 19:03

Evo prvih reakcija Empire-a: We've Seen Inglourious Basterds!

"Empire has just seen Quentin Tarantino's eagerly-awaited WWII flick, Inglourious Basterds, and it's rather brilliant. Every bit as idiosyncratic as the spelling of its title, it's a wonderfully-acted movie that subverts expectation at every turn. And it may represent the most confident, audacious writing and directing of QT's career."



najs,najs.... :ph34r:
znači nije sjebao scenario režijom...

#10 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 May 2009 - 20:54

Raspilavio se od sreće kad sam video trejler pre nekoliko meseci. Razbijanje glava nacijima sa bejzbol palicom... And I want my scalps! Antifašizam ponovo može mirno da spava.

#11 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 18 July 2009 - 16:22

Upravo sam odgledao spagetti original.Mocan film.

#12 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 20 July 2009 - 14:36

Ja jako puno očekujem od ovog filma.
Ova kritika Impajera, samo je "podgrejala" moja očekivanja.

#13 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 August 2009 - 23:28

ajmo...ko je gledao?

necu ja prvi da se izlecem... :ph34r:

#14 bubika

bubika
  • Members
  • 115 posts

Posted 21 August 2009 - 23:50

ajmo...ko je gledao?

necu ja prvi da se izlecem... :)



Ja idem sutra, nadam se. Pretpostavljam da ti se svideo, bar po tom smajliju. :ph34r:

#15 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 22 August 2009 - 00:04

ne znam,necu jos da kažem,hocu "da se slegne"...samo jedna stvar:film je drugačiji od scenarija koji sam čitao (ne samo po radnji,već i atmosferi i stilu) i nije ni njegov najbolji a ni najgori film...

dve relevantne kritike:

tajms

slate

Edited by zecov, 22 August 2009 - 00:07.