Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Winter is coming


  • Please log in to reply
5274 replies to this topic

#4651 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 21 August 2017 - 22:32

Da, teleportovanje Sansinog pisma je vrh. Zaista je fascinantno kako produkcija ovakvog nivoa nema npr osobu koja bi uradila jedan obican fact check scenarija....ili sto je jos gora mogucnost, da svesno zanemare ta nepoklapanja sa ranijom pricom jer im se ne uklapaju u trenutne zamisli...ono kao, ma koga zabole, samo ce najveci zaludjenici da se sete tih detalja.
  • 1

#4652 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 21 August 2017 - 22:35

:lol+: Sam trk ovog malca koji je furao malj uopste nije predmet onoga sto pisem, vec period koji je potreban da on ode do zamka, napise ili kaze da se napise pismo, gavran odleti do Kalisi i ona doleti kilometre iza zida da spasi.

I o tome smo pisali.

Epska fantastika, drugi Svet, ne prebacuješ zakonitosti iz ovoga u taj. Zašto misliš da mnogo treba gavranu da preleti malo veću razdaljinu? I zašto misliš da zmaju koji ima raspon krila od preko 50 metra je problem da leti npr 400 milja na sat? Kao da je Khaleesi dojahala na konju do njih, a ne da je dolazila jebenim ogromnim zmajevima...

ali, sve je to nebitno, totalno marginalno cepidlačenje


  • 2

#4653 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 August 2017 - 22:37

Ovde više pišu mrzitelji serije, nego fanovi, što je jako čudno.

 

Ali opet, po onoj narodnoj - haters gonna hate, nema tu pomoći.

 

Odmorite malo. šta ste zapenili da objasnite svima kako ne volite seriju. Ako vam je baš toliko stalo da ubijete topik, uspeli ste, ne može da se čita od vaših budalaština.


Edited by DonJuan, 21 August 2017 - 22:37.

  • 1

#4654 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 August 2017 - 22:40

Da, teleportovanje Sansinog pisma je vrh. Zaista je fascinantno kako produkcija ovakvog nivoa nema npr osobu koja bi uradila jedan obican fact check scenarija....ili sto je jos gora mogucnost, da svesno zanemare ta nepoklapanja sa ranijom pricom jer im se ne uklapaju u trenutne zamisli...ono kao, ma koga zabole, samo ce najveci zaludjenici da se sete tih detalja.

robb-read-sansa-letter.gif

 

Haters gonna hate..


  • 0

#4655 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 21 August 2017 - 22:59

Aj zajebi taj fazon hateri i to. Ti si kao fan sto ti je sve super a ja sam hejter jer ukazujem na konkretne probleme i nelogicnosti. Navedi sta konkretno nije tacno npr, u ovome sto preston prica za zadnju epizodu? Sta ti znaci ovaj mem? Rob je dobio pismo kad je bio u Winterfelu i kasnije ga odneo na jug sa sobom gde ga Kejtlin vidi.
Ne zelim da prezvakavam vec ispricano, bilo je gluposti i ranije, ali mi je ova poslednja epizoda apsolutni hit po kolicini totalno umobolnih stvari. I ne znam zasto se ne bi na topicu razmatrale i drigacije percepcije od onih maksi pozitivnih, i mi koji to pominjemo nazivani hejterima. Uvek sam pozdravljao dobre epizode i resenja koje je serija imala, a kad mi se nesto ne dopada reci cu i navescu razloge zbog cega.
  • 2

#4656 next

next
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 21 August 2017 - 23:00

Ovde više pišu mrzitelji serije, nego fanovi, što je jako čudno.

 

Ali opet, po onoj narodnoj - haters gonna hate, nema tu pomoći.

 

Odmorite malo. šta ste zapenili da objasnite svima kako ne volite seriju. Ako vam je baš toliko stalo da ubijete topik, uspeli ste, ne može da se čita od vaših budalaština.

 

Totalno nekul.

Poenta bilo kog topika je valjda diskusija. Negativna, pozitivna kakva god, sve dok je razmena misljenja kulturna i zdravorazumska sve je ok.

Ako smatras da je ubijanje teme to sto se objektivno isticu negativne stvari kada ih ima onda tema treba da se zove "Hvalospevi modernim Sekspirima D&D, svi koji im se protive mogu da pomru" :D


U svakom slucaju ja zaista nisam mrzitelj serije, cak naprotiv. Zato i pisem. No dobro...


Edited by next, 21 August 2017 - 23:01.

  • 0

#4657 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 21 August 2017 - 23:04

I o tome smo pisali.

Epska fantastika, drugi Svet, ne prebacuješ zakonitosti iz ovoga u taj. Zašto misliš da mnogo treba gavranu da preleti malo veću razdaljinu? I zašto misliš da zmaju koji ima raspon krila od preko 50 metra je problem da leti npr 400 milja na sat? Kao da je Khaleesi dojahala na konju do njih, a ne da je dolazila jebenim ogromnim zmajevima...

ali, sve je to nebitno, totalno marginalno cepidlačenje

 

Jel i pre nekoliko epizoda (da ne kazem sezona) isto bila epska fantastika ili... ? Za zmaja mogu da se slozim, dok za gavrana niko normalan ne moze :D 

Vec rekoh da mi je bas legla ova sezona, uzivao sam, ali dve situacije koje sam naveo su sigurno mogle mnogo bolje da se ukomponuju. 

Razumem ja schedule, budzet, mnogo stvari koje treba ukomponovati... ali ne mogu da poverujem da je situacija iza zida sa zmajevima morala bas tako da se zbrza. 


  • 0

#4658 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 21 August 2017 - 23:47

Ali... mrzitelji  :lol+:


  • 0

#4659 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 22 August 2017 - 00:16

Reditelj epizode o svom razgovoru sa Martinom u periodu kada su snimali prvu sezonu.

 

Taylor also discusses the implications of Jon and Daenerys coming together, as well as their feelings for each other. “There’s been an inevitability to the two of them coming together. It’s been foreshadowed over and over again, and those who know the books know it’s inevitable, but that doesn’t tell you anything about how it’s going to play out or how it’s going to go,” he explains. Taylor recalls  George R.R. Martin visiting the set during season one and sharing information about the future of the book series. “We didn’t really know what a phenomenon [the show] was going to be, and I think he was being less guarded than we’ve become since then. Anyways, he alluded to the fact that Jon and Dany were the point, kind of.”

 

“At the time, there was a huge, vast array of characters, and Jon was a lowly, you know, bastard son…[Martin] did sort of say things that made it clear that the meeting and the convergence of Jon and Dany were sort of the point of the series,” he confesses. 

 


  • 0

#4660 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 22 August 2017 - 00:21

Ova sezona (zajedno sa Dornom iz prosle) je bruka i sramota od strane D&D sta su uradili sa serijom.

 

Nista ne ukazuje da ce sledeca da bude nesto bolja.

 

Drago mi je da Preston ovako kvalitetno piša po plodovima njihovog 'rada' iz nedelje u nedelju.

 

Svako ko negira ovako agumentovane stvari ili ne zeli da vidi ocigledno, ili je previse zaljubljen u ovu seriju sto ajde postujem i razumem :D

 

Nismo mi hejteri vec nam je bas stalo.


Edited by therion, 22 August 2017 - 00:22.

  • 3

#4661 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 22 August 2017 - 00:24


  • 2

#4662 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 22 August 2017 - 01:03

Ova sezona (zajedno sa Dornom iz prosle) je bruka i sramota od strane D&D sta su uradili sa serijom.

 

Nista ne ukazuje da ce sledeca da bude nesto bolja.

...

 

Pa HBO vise ne brine za gledanost, ko je gledao do sada, gledace i dalje (vidim po sebi, osobi koja ne podnosi sapunske opere ... emitovanje prethodne koju sam pratio zavrseno je jos osamdesetih). Da sam na mestu producenata, namerno bih se trudio da do kraja sto vise iznerviram diehard fanove :D

 

Trenutno me najvise zanima da li je Viserion sad postao frost wyrm ..ice dragon ili i dalje 'radi' na cvrsta goriva(?). Logicno bi bilo da ima winterfresh zadah, ali bih pre stavio pare (probao sam ali nisam uspeo da nadjem kvotu) na kontra logiku i to da ce zid da otopi vatrom ...


  • 1

#4663 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 22 August 2017 - 01:14

jedan thumbs up za Frost Worma, koji me vrati u detinjstvo i Warcraft III
:thumbs:  :thumbs:  :thumbs:  :thumbs:


  • 1

#4664 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 22 August 2017 - 02:18

ScubaZombies!!! :D
 

 

 

 

Znam da ga ne podnosite ali molim branitelje D&D da pogledaju i navedu makar jednu stvar u kojoj Preston ovde nije u pravu.

Ja sam pogledao 3 minuta jer ima užasan glas (tj čini mi se da pravi taj glas). Ako želiš, možeš mi napisati šta je sve rekao, pročitaću  :D On polazi od toga da apsolutno svi u tom svetu pričaju istinu, kao da niko ne može da laže kako bi se izbegao sukob ili postigla poenta, ponaša se kao da svi likovi znaju šta se sa svima ostalima dešavalo u prethodnih X sezona. Kada malo razmisliš da su oni vodili razgovor onako kako on zamišlja gde svako svakom saspe istinu u lice onda bi se oni pobili i bez White Walkera i njihovih drugara  :D Njegove "recenzije" mi mnogo liče na onaj youtube kanal: "What's wrong with X movie in X minutes or less", pogode i oni suštinu nekad ali 90% vremena pričaju gluposti. 

 
 

Uvek ovde ispadnem kao da volim D&D što uopšte nije tačno, serija je vrlo, vrlo lako mogla biti 10/10 ali nije, upravo zbog njih. Samo baš ne volim ove gluposti što se većinom zameraju ovde, rekao sam bio i pre. Na taj način je moguće upropastiti bukvalno svaku seriju, film ili knjigu. 

 
 
 
Recimo vidim svuda kako se zamera što NK nije gađao kopljem suicide squad a u epizodi se, koliko ja sećam, tačno videlo da imaju ukupno 3 koplja što očigledno znači da je sve to bila samo zamka za (3) zmaja i da su naši heroji totalno nebitni tu. 

  • 0

#4665 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 22 August 2017 - 07:09

I o tome smo pisali.

Epska fantastika, drugi Svet, ne prebacuješ zakonitosti iz ovoga u taj. Zašto misliš da mnogo treba gavranu da preleti malo veću razdaljinu? I zašto misliš da zmaju koji ima raspon krila od preko 50 metra je problem da leti npr 400 milja na sat? Kao da je Khaleesi dojahala na konju do njih, a ne da je dolazila jebenim ogromnim zmajevima...

ali, sve je to nebitno, totalno marginalno cepidlačenje

 

Izvini, ali ovo je izuzetno glupo.

 

Ako ima magije, to ne znači da nema pravila. To što ima zmajeva i zombija ne znači da može Degeneris da pretvori u Miss Pigy a Džon Snou u Velikog Štrumpfa pa da sive lubanje silom lansiraju noćnog kralja u orbitu u pežou 206.

 

Cela poenta ASOIF je da se dešava u svetu veoma sličnom našem, zbog toga možemo da se saosećamo sa likovima i razumemo opasnosti u kojima su itd. Ako svet ne deluje realno, onda nema tenzije i nema pravog uživanja u priči, osim ako nisi neki klinac kome su zmajevi do yaya i tako prebleji sat vremena pred ekranom.

 

Dakle, robertovo kopile treba da pretrči makar pola dana puta do zida, po snegu, nakon što je već prešao celi taj put prepodne. Onda da šalje gavrana. Nema baš nikakvog razloga da pretpostavimo da gavrani tamo lete brže nego ovi naši, dakle gavran leti kao gavran, zmaj kao zmaj (koliko god da je, sigurno nije brže od aviona) i nema teorijske šanse da ne prođe makar jedan dan dok se Deni ne nacrta na jezeru. Za to vreme bi se jezero smrzlo (čak i da zanemarimo da smo više puta videli da noćni kraj može da prizove ekstremnu hladnoću) i op, odoše džon snou i drugari u pm.

 

E sad, kapiram ja da je tebi ovo cepidlačenje, ali će svima nama od sad pa do kraja serije u glavi da bude takav debilni rasplet. Pa kad se opet džon snou nabije u neku krljažu, pašće ti na pamet da može da vajberom da pozove deni na zmaju i stoga nema potrebe investirati emocije.

 

 

A to je samo jedna glupost iz ove epizode. Svako od nas -hejtera- bi mogao da nabroji bar još deset jer priča ima sve manje smisla. Ako tebi to nije problem, sve ok. Ali meni je bedak, jer je serija baš zbog toga bila neuporedivo bolja pre par godina.


  • 0