Jump to content


Photo

Zašto


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#91 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 13 February 2009 - 21:06

Ok,Boogie :ph34r:

Tu smo,forumašimo deo našeg slobodnog vremena i nije neophodno mistifikovati temu do ove mere.

#92 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 13 February 2009 - 21:06

Šta je osnovni savet roditeljima? Da VODE RAČUNA o podsvesti deteta.
Kako se to radi?
Za početak, tako što se upozna SVOJA podsvest. Svoji programi.


Boogie, imam 43 godine i još nisam upoznala svoju podsvest. Sve i da sam htela da odlažem rađanje dece dok se to ne desi, biološki sat mi to ne bi dozvolio. Nadam se da su moja deca srećna i da su u slozi sa samima sobom - i to je sve što mogu.

Čitala sam Suzanu Tamaro. Divna knjiga, grozna sudbina. Međutim, nije to baš tako jednostavno kako pokušavaš ovde da predstaviš. U redu, uvede se u škole predmet "roditeljstvo", pre odluke o rađanju uradi se psihološki test i uradi se sve što ti ovde predlažeš - i onda te, kad ti je dete još maloletno, pred njegovim očima i bez imalo tvoje krivice, pokosi kamion na raskrsnici. Dakle, uradio si sve što je bilo do tebe, a ostavio si mu u nasleđe neviđenu traumu s kojom će se boriti naredna tri pokolenja. Primer jeste malo drastičan, ali ne znam kako da bolje opišem nemogućnost kontrole onoga što nam se dešava. Međutim, to nije razlog da prestano da živimo i da se ugasimo kao vrsta. Jer, ne postoji apsolutna kontrola.

#93 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 13 February 2009 - 21:24

.....


Ne znam sta da ti kazem posle nekoliko tvojih poslednjih postova (ovde i ovo sto si napisao na Ubijanje dece u pojam)...osim da me neodoljivo podsecas na nekoga ko je tu do skoro bio sa nama. Isti twisted mind games, na svaki konkretan odgovor sledecih stotinu pitanja, plus ovo sto headhunter kaze o mistifikaciji...

I do hope I am wrong.

#94 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 February 2009 - 21:32

- kako znaš da si bio nezreo?
- šta znači "pa šta"?
- šta je to srećno dete?
- šta znači "rekao bih"?


Znam da sam bio nezreo. Moje ochinstvo je bilo nikakvo, svedeno na obezbedjivanje krova nad glavom i hrane, za sve ostalo tu je bila majka. Ne vidim potrebu da ulazim u detalje. `

Ostala pitanja su neshto shto se ne moze odgovoriti, trebalo bi da imash decu pa ih onda verovatno ne bi postavljao. Kako znam da je moje dete srecno? Pa za cerku nije teshko ukapirati, ona se naime smeje i dok spava :) . Poznajesh svoje dete, razgovarash s njim, vidish, znash, osetish da neshto nije u redu, saznajesh iz shkole, od drugara, od roditelja njihovih drugara, od trenera u sportu, od uchitelja muzike, crtanja ili chega vec ne i sklapash mozaik, ali ne da se time opterecujesh, kao shto ti to zamishljash, vec da stvorish tu sliku i da to ukljuchi neki alarm, ako za alarm ima razloga.

Ja na primer nisam bio bash "srecno dete" kako se ono tipichno zamishlja, ali ne zbog roditelja, imao sam tezak pubertet i bio sam prilichno "neprilagodjen". Moj klinac je neverovatna kopija, tachno znam kako "radi", ali ga ne ispravljam mnogo, znam da mu dolazi iz dupeta u glavu, gledam to svaki dan, do pre dva meseca dechko koji je reagovao "jeste vi normalni" na pominjanje univerziteta pre neki dan zakazao samoinicijativno razgovor sa savetnikom za karijeru u shkoli - hoce da studira, zamisli - psihologiju, yeah baby :ph34r: , eto vidish shta je samostalno, samo pazish da negde ne izlete na krivini, sve ostalo je njihov zivot, pusti ih.

#95 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 21:37

Boogie, imam 43 godine i još nisam upoznala svoju podsvest. Sve i da sam htela da odlažem rađanje dece dok se to ne desi, biološki sat mi to ne bi dozvolio. Nadam se da su moja deca srećna i da su u slozi sa samima sobom - i to je sve što mogu.

Čitala sam Suzanu Tamaro. Divna knjiga, grozna sudbina. Međutim, nije to baš tako jednostavno kako pokušavaš ovde da predstaviš. U redu, uvede se u škole predmet "roditeljstvo", pre odluke o rađanju uradi se psihološki test i uradi se sve što ti ovde predlažeš - i onda te, kad ti je dete još maloletno, pred njegovim očima i bez imalo tvoje krivice, pokosi kamion na raskrsnici. Dakle, uradio si sve što je bilo do tebe, a ostavio si mu u nasleđe neviđenu traumu s kojom će se boriti naredna tri pokolenja. Primer jeste malo drastičan, ali ne znam kako da bolje opišem nemogućnost kontrole onoga što nam se dešava. Međutim, to nije razlog da prestano da živimo i da se ugasimo kao vrsta. Jer, ne postoji apsolutna kontrola.


Rahel, nisi upoznala svoju podsvest (nisam ni ja) jer nemamo "kulturu upoznavanja podsvesti".
Na podsvest se još uvek gleda sa dignutom obrvom i nevericom.
Psihologija je "opasna" nauka za establišment, jer poslušne ovce pretvara u samomisleće individue.
Nije čudo da sistem forsira radije gluposti nego učenje o najvažnijem segmentu našeg postojanja - našem umu.

Prosečan čovek više pažnje obraća na svoje nokte na nogama (koji verovatno ne služe ničemu) nego na svoj um.

kažeš da stvari nisu tako jednostavne..ja mislim da jesu. Treba samo početi.
Problem je u tome što ljude često pokreće samo Neizdrživost i što su (iz raznih razloga, izdresirani da trpe mnogo. I kada se konačno pokrenu, obično bude kasno..)

Što se tiče kamiona na raskrsnici..šta reći..Ceo život je apsurd, planetu zemlju i napu galaksiju će progutati druga galaksija, i? Treba li onda da dignemo ruke?

Računam, imamo samo ovu jednu igru..zašto je ne bi odigrali što lepše? zašto decu ne bi naučili tome?
Slažem se da apsolutna kontrola ne postoji i to nije ono za šta se zalažem.

Ja samo mislim, da se treba pokrenuti makar za stepenik. U tom smislu, nije loše tražiti mnogo, kako bi se dobilo makar koliko..jer, svaki pomak ka spoznavanju našeg uma (podsvesnog naročito) može samo da pomogne. I nama, i našoj deci.

#96 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 21:40

Ne znam sta da ti kazem posle nekoliko tvojih poslednjih postova (ovde i ovo sto si napisao na Ubijanje dece u pojam)...osim da me neodoljivo podsecas na nekoga ko je tu do skoro bio sa nama. Isti twisted mind games, na svaki konkretan odgovor sledecih stotinu pitanja, plus ovo sto headhunter kaze o mistifikaciji...

I do hope I am wrong.


pa, ako je za utehu, you are wrong ali, drago mi je ako imam istomišljenike po ovoj temi, makar eto bili twisted :ph34r:

#97 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 February 2009 - 21:55

rađate decu?

(odgovori tipa: šta bi bilo sa ovim svetom kad se ne bi razmnožavali - se ne pikaju)


očekujem iskrene odgovore.


(15 pregleda i niiiko ne-zna..?)


pa ako pitam Zašto rađate decu, mislim da je to dovoljno jasno..?

smatram da je to jedno od pitanja o kome mnogi NE razmišljaju, ili nisu razmišljali, zato pitam.




Ne nameravam da učestvujem u raspravi, pre svega zato što je pitanje vrlo tendenciozno postavljano, a BW se ponaša kao neki sudija koji će da nam kaže šta očekuje od nas, pokušava da bude ironičan

nisam, ja nemam roditelje, ja sam rođen iz jajeta..

a da li bi ti, da si mogao, izabrao baš svoje roditelje ili neke druge?

i sl.
Ovo su diskusije i tako treba i da bude, a ne da neko postavi temu i onda diriguje.
Neverovatno mi je da je ista narasla na 20 strana.
Pozdrav, kao što sam rekla neću da učestvujem, samo sam izvukla citate sa počekta.

#98 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 22:00

Znam da sam bio nezreo. Moje ochinstvo je bilo nikakvo, svedeno na obezbedjivanje krova nad glavom i hrane, za sve ostalo tu je bila majka. Ne vidim potrebu da ulazim u detalje. `

Ostala pitanja su neshto shto se ne moze odgovoriti, trebalo bi da imash decu pa ih onda verovatno ne bi postavljao. Kako znam da je moje dete srecno? Pa za cerku nije teshko ukapirati, ona se naime smeje i dok spava :) . Poznajesh svoje dete, razgovarash s njim, vidish, znash, osetish da neshto nije u redu, saznajesh iz shkole, od drugara, od roditelja njihovih drugara, od trenera u sportu, od uchitelja muzike, crtanja ili chega vec ne i sklapash mozaik, ali ne da se time opterecujesh, kao shto ti to zamishljash, vec da stvorish tu sliku i da to ukljuchi neki alarm, ako za alarm ima razloga.

Ja na primer nisam bio bash "srecno dete" kako se ono tipichno zamishlja, ali ne zbog roditelja, imao sam tezak pubertet i bio sam prilichno "neprilagodjen". Moj klinac je neverovatna kopija, tachno znam kako "radi", ali ga ne ispravljam mnogo, znam da mu dolazi iz dupeta u glavu, gledam to svaki dan, do pre dva meseca dechko koji je reagovao "jeste vi normalni" na pominjanje univerziteta pre neki dan zakazao samoinicijativno razgovor sa savetnikom za karijeru u shkoli - hoce da studira, zamisli - psihologiju, yeah baby :ph34r: , eto vidish shta je samostalno, samo pazish da negde ne izlete na krivini, sve ostalo je njihov zivot, pusti ih.


down wts, ne mislim da je to njegov "samostalan" izbor, iako naravno liči. Ako je već tvoja (neverovatna) kopija, zar se izbor psihologije ne nameće upravo zbog potrebe da se "obračuna" sa neprilagođenošću koju je kopirao od ćaleta?
Dete jednostavno oseća da nije "kriv" za svoju neprilagodljivost i da mora da postoji "neki đavo" koji ga sputava.

kod dece ovakvog "tipa", neretko se dešava da (i u bukvalnom smislu) najpre kopaju po sebi, ne bi li videli gde je problem. To su deca koja ili besomučno grizu nokte, stvaraju sami sebi rane po telu isl ne bi li "iskopali" i videli problem. (to sve radi program "dečijeg mozga" koji celu stvar shvata veoma bukvalno, a program je dakako u podsvesti deteta)

Mogući su i drugačiji oblici samopovređivanja na ovu temu i naravno, ne mora da znači da je ovo slučaj sa tvojim sinom, ali govorimo o nekim tipičnim reakcijama "neprilagođene" dece.

O zatvaranjima, povlačenjima, raznim kleptomanisanjima, čestim razboljevanjima i drugim oblicima privlačenja roditeljske pažnej, da i ne govorimo..

Da li si ga možda pitao zašto baš psihologiju želi da studira i šta se nada da će tamo naučiti?
Zašto ne bi želeo da bude npr fudbaler ili arhitekta...to se ionako bolje plaća?

#99 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 22:02

Uma, moje je da pitanjima provociram odgovore.
Tvoje je da preskočiš ako te ne zanima, right? ..right :ph34r:

#100 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 February 2009 - 22:06

Uma, moje je da pitanjima provociram odgovore.
Tvoje je da preskočiš ako te ne zanima, right? ..right :ph34r:

Evo da odgovorim, jer će to biti 100- ti odgovor, pa ajde.
Da, ali mnogo, mnogo suptilnije i sa više takta i osećanja za temu i poštovanja za sagovornike.
POZ

#101 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 13 February 2009 - 22:10

bugi, covece, bas si ubacotka :ph34r:

#102 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 22:13

znači..ti voliš ovakve teme, al pod uslovom da ti se malo titra? :ph34r:

ako dobijem NE za direktnost i netaktičnost, a DA za takt i suptilnost, i to na isto pitanje - onda neću verovati odgovorima.

što se tiče poštovanja za sagovornika, ja mislim da sam svakome ponaosob i odgovarao i pitao ih.

druga je stvar šta mislim o njihovom mišljenju. Mišljenja nisu da se poštuju, već da se obrazlažu i dokazuju.
To je valjda i smisao diskusija, da?

#103 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 22:14

jelisaveta.? keskese ubacotka..? :ph34r:

#104 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 13 February 2009 - 22:16

Možda je ovo van teme,off.Pokušati shvatiti tok misli sagovornika kroz teme na forumu.Ne uspevam....Gde je trigger?

#105 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2009 - 22:17

trigger? šta sad tebi nije jasno..