Jump to content


Photo

ko (ne) poseduje nekretnije u Srbiji?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 06 February 2009 - 00:19

eto, hteli ljudi da nema jugoslvaije. sad je nema. a britanci se keze i jajca lade u slovenijama i hrvatskama itd....

#17 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 00:20

ali dok se zakon ne promeni, pa zabrani posedovanje nekretnina strancima, dotle je sasvim legalno da crnogorac poseduje pola novog sada ako ima para.

Pa ja kazem da treba da se promeni .......... nisam ni rekao da je nelagalno to sto crnogorci kupuju nekretnine.

#18 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 February 2009 - 00:29

Pa ono sto je na prodaju, to se kupuje, jel, sta tu ima neprirodno? Da li bi nam bilo lakse kad i stranci ne bi imali para da kupe stan ? Bar plate porez i trose usput. A ko voli, evo moj poznanik je kupio stan na Tajlandu po neverovatno niskoj ceni, niko mu nije branio.

#19 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 February 2009 - 00:33

Za njih je to bio dzeparac, gledao sam pre par godina dokumentarac na tu temu, da vidis samo kez na licima srecnih britanaca koji sede na terasama svojih novih planinskih kuca , u isto vreme izdaju stanove po Londonu za tricavih 1000 funti na mesec, a sa tim parama lade jajca u Sloveniji.

Slicna stvar je bila i u Poljskoj, kada su tek usli u EU mogao si za 10,000 eura da kupis srednjevekovni zamak.......

Mozda se nekome posrecilo ali veruj mi da nije bilo neko pravilo.Naravno da i u Sloveniji mozes da kupis neku brvnaru u Jesenicama za male pare ali obala je oduvek bila paprena.ja sam se svojevremeno zanosio sa idejom investiranja tamo i znam da su cene bile vece nego na Floridi.
Pazi 1000 funti nisu male pare jer ti govoris o recimo 2000 CAD samo par meseci ranije.Ono o cemu smo pricali na drugoj temi za recimo Argentinu ili Urugvaj je druga pesma.

Edited by MAGRIPA65, 06 February 2009 - 00:34.


#20 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 00:39

Pa ono sto je na prodaju, to se kupuje, jel, sta tu ima neprirodno? Da li bi nam bilo lakse kad i stranci ne bi imali para da kupe stan ? Bar plate porez i trose usput. A ko voli, evo moj poznanik je kupio stan na Tajlandu po neverovatno niskoj ceni, niko mu nije branio.

Donekle je "neprirodno" jer dozvoljavas da te neko kupi za saku dolara. Neke stvari jednostavno ne mozes olako prodati. Zasto amerikanci ne prodaju nalazista nafte kinezima u USA? Nacionalni interes........
Sa druge strane, u Kanadi jos nekome nije doslo iz dupeta u glavu da ne moze tako lako da rasprodaje i deli koncesije za naftu za svega 20-tak % , najnize u svetu, pa sada dolaze norvezani , koji polako presusuju, i kupuju zemlju prebogatu oil sands , pa ce sutra taj isti norvezanin da me kupi ovde na mom terenu za robu/novac koji mu je neko ovde maltene poklonio.

To su sve stvari koje spadaju pod termin, nacionalni interes .......... slobodna trgovina je jedna najobicnija sala za siroke narodne mase........

Pitaj kolegu Magripu da ti objasni novi zakon o zastiti USA robe, ili tako nekak, koji hoce Obamina administracija da proturi , siguran sam da je upoznat.................. pa su kanadjani i Evropa skocili i objavljuju novi trgovinski rat..........

Edited by Klika, 06 February 2009 - 00:46.


#21 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 February 2009 - 00:51

A o čemu je ovde zapravo reč? O Crnogorcima koji kupuju stanove u Vojvodini, Britancima koji kupuju kuće po Sloveniji ili Portugalu ili nečemu trećem? Ne razumem zbog čega se gleda u krvna zrnca i u državljanstvo onih koji kupuju.

Evo sta se desilo sa slovencima kada su usli u EU, kupise ih britnaci za saku funti, sve zivo su pokupovali za maltene dzeparac


Šta znači ova konstatacija? Da će neki Džon da kupi tri Janeza i dve Mojce? Malo podseća na one miloševićevske priče o bečkim konjušarima koji će postati Austrijanci, kad ono postadoše deo EU. Ne verujem da će Slovenci biti manje Slovenci ukoliko prodaju nekoliko planinskih kućica britanskim penzionerima, jer će im novac od te prodaje biti dobar za kupovinu neke nekretnine u gradovima ili za obrtanje kapitala.

Svi znamo da su cene nekretnina u Crnoj Gori bile visoke kada su Rusi masovno počeli da ih kupuju, pa su mnogi prodali ono što poseduju i kupili stanove u Novom Sadu, Beogradu i drugim mestima. Ništa u takvom novcu nije prljavo niti ilegalno, niti su Crnogorci koji su uspeli da kvadrat stana u primorju uspeli da prodaju Rusima po visokoj ceni liopovi ili mafijaši. Prosto, iskoristili su mogućnost koja im se pruža. Kada bi sada u Beograd došli npr. neki Japanci i nudili 20.000€ po kvadratu, mnogi bi prodali stanove za tren oka. U pitanju je samo zakon ponude i potražnje i ništa više. Mnogi se žale i da su cene nekretnina u BG previsoke, ali dok ima onih koji će plaćati kvadrat više hiljada evra, cene će ostati takve kakve jesu.

#22 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 00:52

A o čemu je ovde zapravo reč?

Procitaj post iznad..........

#23 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 February 2009 - 00:59

Procitaj post iznad..........

Ama, prijatelju, gde sad nađe još i naftu?

#24 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 06 February 2009 - 01:00

Donekle je "neprirodno" jer dozvoljavas da te neko kupi za saku dolara. Neke stvari jednostavno ne mozes olako prodati. Zasto amerikanci ne prodaju nalazista nafte kinezima u USA? Nacionalni interes........
Sa druge strane, u Kanadi jos nekome nije doslo iz dupeta u glavu da ne moze tako lako da rasprodaje i deli koncesije za naftu za svega 20-tak % , najnize u svetu, pa sada dolaze norvezani , koji polako presusuju, i kupuju zemlju prebogatu oil sands , pa ce sutra taj isti norvezanin da me kupi ovde na mom terenu za robu/novac koji mu je neko ovde maltene poklonio.

To su sve stvari koje spadaju pod termin, nacionalni interes .......... slobodna trgovina je jedna najobicnija sala za siroke narodne mase........

Pitaj kolegu Magripu da ti objasni novi zakon o zastiti USA robe, ili tako nekak, koji hoce Obamina administracija da proturi , siguran sam da je upoznat.................. pa su kanadjani i Evropa skocili i objavljuju novi trgovinski rat..........



sve ja to razumem sta pricas ali post gore je pre svega bio ...pa neprimeren. zakon se nije promenio, crnogorci mogu da poseduju i kupuju, pa dok mogu, to proveravanje porekla je samo huskanje na "njihove" jer samo "nasi" smeju da nas potkradaju.

#25 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 01:00

Ama, prijatelju, gde sad nađe još i naftu?

Ti izgleda nisi shvatio poentu cele price.........

#26 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 February 2009 - 01:05

Donekle je "neprirodno" jer dozvoljavas da te neko kupi za saku dolara. Neke stvari jednostavno ne mozes olako prodati. Zasto amerikanci ne prodaju nalazista nafte kinezima u USA? Nacionalni interes........
Sa druge strane, u Kanadi jos nekome nije doslo iz dupeta u glavu da ne moze tako lako da rasprodaje i deli koncesije za naftu za svega 20-tak % , najnize u svetu, pa sada dolaze norvezani , koji polako presusuju, i kupuju zemlju prebogatu oil sands , pa ce sutra taj isti norvezanin da me kupi ovde na mom terenu za robu/novac koji mu je neko ovde maltene poklonio.

To su sve stvari koje spadaju pod termin, nacionalni interes .......... slobodna trgovina je jedna najobicnija sala za siroke narodne mase........

Pitaj kolegu Magripu da ti objasni novi zakon o zastiti USA robe, ili tako nekak, koji hoce Obamina administracija da proturi , siguran sam da je upoznat.................. pa su kanadjani i Evropa skocili i objavljuju novi trgovinski rat..........

Koncesije i prirodna bogatstva nemaju veze sa kupovinom stanova. Kod nas strano lice moze steci pravo svojine na nepokretnosti pod uslovom reciprociteta, dakle, ukoliko nas drzavljanin moze kupiti u drzavi odakle je kupac ovdasnje nekretnine , onda moze. Spisak tih drzava postoji u Palati pravde , a moze se dobiti i u nadleznom ministarstvu. Ipak drzava se donekle zastitila zakonom o poljoprivrednom zemljistu koje direktni strani kupci ne mogu kupiti, osim ako ne idu posredno, osnivanjem lokalne firme.

#27 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 01:07

sve ja to razumem sta pricas ali post gore je pre svega bio ...pa neprimeren. zakon se nije promenio, crnogorci mogu da poseduju i kupuju, pa dok mogu, to proveravanje porekla je samo huskanje na "njihove" jer samo "nasi" smeju da nas potkradaju.

Pa poenta je da treba da se promeni, postavljac teme kaze, a hajde da mu verujemo jer me ne bi cudilo da je tako, da isti ti vlasnici, ma ko oni bili, ne placaju porez na izdavanje stanova. Takodje, ne vidim nista lose u tome sto su pomenuti crnogorci u celoj ovoj prici, to je fakat ......... ne mozemo pobeci od toga.

Dosta su uzimali robe i ne placali je za vreme stare YU, pa dosta je bilo..............

Znam da ces da me optuzis za nacionalu mrznju........ ne trudi se, zabole me.......

#28 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2009 - 01:08

Koncesije i prirodna bogatstva nemaju veze sa kupovinom stanova.

A ja kazem, zasto ne bi imali veze? Stan je neprirodno bogatstvo?

#29 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 06 February 2009 - 01:15

Pa poenta je da treba da se promeni, postavljac teme kaze, a hajde da mu verujemo jer me ne bi cudilo da je tako, da isti ti vlasnici, ma ko oni bili, ne placaju porez na izdavanje stanova. Takodje, ne vidim nista lose u tome sto su pomenuti crnogorci u celoj ovoj prici, to je fakat ......... ne mozemo pobeci od toga.

Dosta su uzimali robe i ne placali je za vreme stare YU, pa dosta je bilo..............

Znam da ces da me optuzis za nacionalu mrznju........ ne trudi se, zabole me.......

Kao sto rekoh ni nasi drzavljani ne placaju porez kad izdaju nekretnine.To je stvar koju drzava treba da resi ne vezano ko je vlasnik!A sto se tice prodaje nasih nekretnina strancima,sta me briga ko je?!Ako mi ponudi novac koji trazim prodacu stan i to je to.A tek sto se zalimo sto evro skace ali ako treba da kupovinom stanova dodje do priliva evra recimo i tako ojaca nasu valutu onda nam i to smeta?!

#30 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 06 February 2009 - 01:17

A ja kazem, zasto ne bi imali veze? Stan je neprirodno bogatstvo?

Stan naravno nije prirodno bogatsvo :) A da li je neprirodno ne znam :ph34r: