Jump to content


Photo
- - - - -

Palestina&Izrael


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
359 replies to this topic

#301 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 24 April 2010 - 01:14

Bravo, 'izuzetnim' deduktivnim radom i pregalastvom pravis paralelu izmedju dva rata koja apsolutno nemaju dodirnih tacaka. Ej bre, pricas o Nemcima koji su, osim sto su celu Evropu zavili u crno, radili na sistematskoj eliminaciji celih naroda (Jevreja, Poljaka, Rusa) i na neki neverovatan nacin stavljas znak jednakosti sa Arapima iz Palestine? 


Au, a ja mislio svi ratovi isti? Pobednik dobiju zemlju, poraženi izgubi teritorije, a narod se preseli sa jedne teritorije na drugu? Tako se ratovalo od vremena kada su se uspostavljale nacionalne države (tako je i Srbija isterala svoje muslimane u XIX veku, znaš li to?) pa sve do polovina XX veka. To što su Nemci bili grozni nema ama baš nikakve veze: Bugari nisu bili grozni 1913., pa su ih Grci izbacili iz egejske Makedonije za vreme II balkanskog rata.

Ti si sebi umislio da na osnovu nedavno završenih ratova u ex-YU meriš događaje iz 1947-8. Grešiš. Oni trebaju da se mere na osnovu aršina koji je postojao 1945.

E pa nece moci - tamosnji Arapi nisu tek tako postali antisemiti; odjednom imaju najezdu cionista koji lagano preplavljuju teritoriju na kojoj Arapi zive,


Ne zanimaju me tužne priče luzera. Odbio si da se povinuješ odluci UN, započeo rat i izgubio ga? Pa šta sad hoćeš?

Tacno je, taj rat su izgubili i od tada se potucaju po okolnim zemljama, zive u prenaseljenim izbeglickim kampovima i zlopate se generacijama - ali nema veze, ipak su oni porazeni pre 50 god. tako da ko ih *ebe, neka i dalje zive k'o stoka. I gle cuda - oni nemaju rezervnu domovinu, ne mogu kao Nemci da se (makar) sliju u maticu i tamo, i pored 'strasnog i zasluzenog' poraza, nastave da zive u svojoj drzavi.


To nije problem Izraela, to je problem zemalja u kojima žive. Da su im omogućili integrisanje u lokalno društvo pre 50 godina, danas ne bi pričali o ovome.

Licemerje Arapa iz zemalja koje su graniče sa Izraelom je neponovljivo: do izraelsko-arapskih ratova termin "Palestinac" je označavao arapina-hrišćanina koji je živeo na području Palestine. Ostali su bili samo i jedino - Arapi. Od kada su izgubili ratove, setili su se da povežu pojam "Palestinaca" sa teritorijom a ne sa religijom, e da bi onemugućili izbeglicama integraciju.

Ah da...da ne zaboravim i ovo - ne kapiram otkud tebi ideja da ne zelim da cackam po 'skakljivim' temama kao sto je proterivanje Nemaca iz Sudeta, istocne Pruske, Slovenije, Banata? Nista tu nije skakljivo - praznjenje Banata (da se ogranicimo na Banat jer to ide na savest nas koji sada zivimo u ovoj zemlji) je - sramota. 


E neka si rekao, da čuje ceo Banat. Pazi - sramota? Ništa više? A da se vrate banatske Švabe, sudetski Nemci, šleski Nemci... na njihova vekovna ognjišta? To ipak nećemo da tražimo?

 
Opet si omasio poentu; uleteo si djonom i krenuo da trtljas i zgrazavas se nad onima koji su forumski licemeri i dusebriznici, a nikako da mi objasnis sto bas sad? Prijatelju otvori bilo koju temu na ovom forumu i videces da svako ko postuje na ovom forumu, po tvojoj definiciji, jeste se*onja i dusebriznik. 


Zato što mi je više muka da gledam koliko Srbin ume da bude obavešten u patnji nekoga pre 60 godina ko mu je nit rod nit pomoz Bog, a ne zna šta mu se dešavalo u rođenoj zemlji i koliko su dojučerašnje komšije propatile zbog naših predaka koji se u to vreme nisu ponašali mnogo drugačije od Jevreja 1947-8.

Samo se pitam sto bas mene potkaci? Forum ima preko 50000 clanova.


Okrenuo sam random number generator, i ispao tvoj broj. Jel' boli kad mlatim elektronskim perom?

Edited by ObiW, 24 April 2010 - 01:16.


#302 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 24 April 2010 - 01:20

@angelina
Apsolutno ne. Ne postoje dovoljno birane reci kojima bih opisao koliko mi se gade teroristi i uopsteno bilo koji fanatici (bolesnici).Da stvari budu do kraja jasne, ovih par recenica koje si izvukla iz konteksta se odnose na konvencionalni rat iz 47-48.

@obiW


Sjajno rezonovanje obi, samo ne cini li se tebi da taj rat i dalje traje? 

ps. uzgred hvala na pojasnjenju o random sistemu koji praktikujes, za malo da se osetim posebnim :ph34r:

Edited by aleksandars, 24 April 2010 - 01:46.


#303 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 24 April 2010 - 13:48

Mojih zemljaka? :ph34r: Kakve veze moji zemljaci imaju sa situacijom na Bliskom istoku?


Ako se dobro sjećam, rekla si da si državljanka Izraela, a braniš izraelske zločine stilom Franje Tuđmana: "U obrambenom ratu se ne mogu činiti zločini." Doduše, ti to mrvicu inteligentnije uviješ u: "Osuđujem svaki zločin, ali Izrael ne vrši zločine." Da Izrael ne vrši malu i veliku nuždu po međunarodnom pravu on regular basis, bila bi dovoljna jedna istraga da ti se sruše iluzije o tome da je "Bog Izraelac u ovom mandatu".

uzgred hvala na pojasnjenju o random sistemu koji praktikujes, za malo da se osetim posebnim


ObiW ti je k'o onaj student kad ga uhvate bez karte u tramvaju. Pitaš ga: "Karta?", a on kaže: "What?" Onda ga pitaš: "Ticket?", a on kaže: "Šta?"

#304 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 24 April 2010 - 15:40

Na momenat mi se ucinilo da si nasao opravdanje za terorizam... :ph34r: ali ne bi ti to - zar ne?


Kako ono beshe??

Y'see, Abu Nidal was a terrorist because he killed Americans, Arafat was a freedom fighter 'cause he only killed Jews

.

#305 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 24 April 2010 - 18:28

To nije problem Izraela, to je problem zemalja u kojima žive. Da su im omogućili integrisanje u lokalno društvo pre 50 godina, danas ne bi pričali o ovome.

da Izraelci ne drze pod okupacijom Gazu & Zapadnu Obalu, da Izraelci ne krecu u ratove kad god im se digne (2006 u Libanu, 2008 u Gazi), da jos uvek ne ubijaju i zatvaraju kako im se prohte... ne bi o ovome diskutovali.

sve te nepravde koje si izlistao su se desile, i s tim je zavrseno. nije lepo, ali je tako. izraelske svinjarije su svakodnevna desavanja, jos uvek - pizdarija koja traje.

dakle... smanji dozivljaj, mnogo mlatis.

Edited by Gandalf, 24 April 2010 - 18:31.


#306 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 April 2010 - 19:45

Ako se dobro sjećam, rekla si da si državljanka Izraela, a braniš izraelske zločine stilom Franje Tuđmana: "U obrambenom ratu se ne mogu činiti zločini." Doduše, ti to mrvicu inteligentnije uviješ u: "Osuđujem svaki zločin, ali Izrael ne vrši zločine." Da Izrael ne vrši malu i veliku nuždu po međunarodnom pravu on regular basis, bila bi dovoljna jedna istraga da ti se sruše iluzije o tome da je "Bog Izraelac u ovom mandatu".


Vidis kad bi pazljivo gledao/citao sve bi bilo lakse. Meni pise gde zivim sto je par hiljada km od Izraela. A to sto ti tumacis moje reci kako hoces je cist dokaz kako citas stvari...

Kako ono beshe??
.

Tako nesto. Naravno ne bi ja tek tako poveravala da on to stvarno misli :ph34r: samo u zaru odbrane 'ugnjetavanih'. Recimo kad Izrael ne bi mogao da se odbrani mozda bi vikao 'jadni izraelci'...

da Izraelci ne drze pod okupacijom Gazu & Zapadnu Obalu, da Izraelci ne krecu u ratove kad god im se digne (2006 u Libanu, 2008 u Gazi), da jos uvek ne ubijaju i zatvaraju kako im se prohte... ne bi o ovome diskutovali.


A njima se eto lako 'dize' na rakete koje padnu na izrael...
Mozda se i Jordanu sada digne kao sto je 2005

sve te nepravde koje si izlistao su se desile, i s tim je zavrseno. nije lepo, ali je tako. izraelske svinjarije su svakodnevna desavanja, jos uvek - pizdarija koja traje.

dakle... smanji dozivljaj, mnogo mlatis.

da vidis i Hamas misli isto zato smatraju da je potpuno opravdano da udju u restoran opasani explozivom ili gadjaju katjusom Eilat.

#307 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 24 April 2010 - 19:59

...

kada budes napisala nesto sto se ne svodi na ponavljanje propagandnih fraza, a da ima i smisla... What a day, glorious day that will be.

Edited by Gandalf, 24 April 2010 - 20:05.


#308 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 April 2010 - 21:02

kada budes napisala nesto sto se ne svodi na ponavljanje propagandnih fraza, a da ima i smisla... What a day, glorious day that will be.


:ph34r: e da ima propagandnih fraza vise ljudi bi kapiralo situaciju. Lako je voditi tako razgovor kad izbegavas da pogledas cinjenice.

#309 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2010 - 21:27

...

...


Cemu ovakvi izlivi emocija kad i sam znas da se to nikada nece dogoditi?
Zato sto bi pred taj Tribunal trebali prvenstveno da stanu Arapi / arapske vlade / arapske drzave.
Ili ti mislis da je istorijska uloga Nasera, kralja Huseina, Asada, Sadata, Sadama i inih - unapred abolirana?

Opet, ako pogledas sa druge strane, kako to da to arapsko / muslimsko more nikada nije moglo nadvladati jedan tanusni Izrael?
Mozda se upravo u tome i sastoji jedna civilizacijska istina?

Imam utisak, a to, doduse, nigde nisam procitao, da je Amerika spremna da kaze - Izrael ce postojati pa makar neki nestali.

Pogledaj arapski svet - koliko ih ima i po teritorijama i po stanovnistvu i po nekom bogatstvu.
A zinulo im doope bas za Izrael?
Malo im nafte - hoce djus od narandze? Za to treba raditi.

Pa nikada im to ne bih dao.

...


Zaista?
Sto rece jedan italijanski satiricar - "posveceno onima koji su za malo izgubili rat!"
Jako mi je smesno sto su arapske nacije vise puta zapocinjale ratove koje su tako slavno izgubile.

kada budes napisala nesto sto se ne svodi na ponavljanje propagandnih fraza, a da ima i smisla...


Kada budes nesto napisao sto se ne svodi na ponavljanje izandjalih i ispraznih muslimskih / arapskih propagandnih fraza, - mozda nesto i shvatis.
Ovako ga samo mitrovicki drljas, smorno i otuzno.

Onaj se, Supek, - prevrce u grobu.

...

#310 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 24 April 2010 - 23:51


Samo malo uputstvo za ovaj topic.

Vidi, neko ce s vremena na vreme da napishe koju rech o krshenju prava, nekom "raticu", gomili civilnih zrtava, da citira neke ljude koji ne pishu pozitivno o delanju jevrejske drzave ili prenese neku vest promuslimanskih stanica tipa Reuters i BBC ili nedajboze Amnesty. Ili ce neko kao ti postavi neka pitanja i trazi neke logichne odgovore.

Onda ce da se jave dezurni branioci i da ti pricaju o rezolucijama, bacanju u more i sl. Cilj je da se zabashuri i razvodnji.

Onda ce da se javi poneko dezurno tandrkalo da te malo naruzi i optuzi za patriJotizam, naziJonalizam i budizam.

Odgovor neces dobiti. Ovaj topic je tako koncipiran. Odgovori nisu pozeljni jer nisu odgovarajuci.

#311 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 April 2010 - 00:14

Samo malo uputstvo za ovaj topic.

Vidi, neko ce s vremena na vreme da napishe koju rech o krshenju prava, nekom "raticu", gomili civilnih zrtava, da citira neke ljude koji ne pishu pozitivno o delanju jevrejske drzave ili prenese neku vest promuslimanskih stanica tipa Reuters i BBC ili nedajboze Amnesty. Ili ce neko kao ti postavi neka pitanja i trazi neke logichne odgovore.

Onda ce da se jave dezurni branioci i da ti pricaju o rezolucijama, bacanju u more i sl. Cilj je da se zabashuri i razvodnji.

Onda ce da se javi poneko dezurno tandrkalo da te malo naruzi i optuzi za patriJotizam, naziJonalizam i budizam.

Odgovor neces dobiti. Ovaj topic je tako koncipiran. Odgovori nisu pozeljni jer nisu odgovarajuci.

Izvini, ali o cemu ti pricas?

#312 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 April 2010 - 00:20

Izvini, ali o cemu ti pricas?


Izvini, a shta je pitanje?

Edited by Shedou, 25 April 2010 - 00:21.


#313 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2010 - 00:31

...

Samo malo uputstvo za ovaj topic.
Vidi, neko ce s vremena na vreme da napishe koju rech o krshenju prava, nekom "raticu", gomili civilnih zrtava, da citira neke ljude koji ne pishu pozitivno o delanju jevrejske drzave ili prenese neku vest promuslimanskih stanica tipa Reuters i BBC ili nedajboze Amnesty. Ili ce neko kao ti postavi neka pitanja i trazi neke logichne odgovore.
Onda ce da se jave dezurni branioci i da ti pricaju o rezolucijama, bacanju u more i sl. Cilj je da se zabashuri i razvodnji.
Onda ce da se javi poneko dezurno tandrkalo da te malo naruzi i optuzi za patriJotizam, naziJonalizam i budizam.
Odgovor neces dobiti. Ovaj topic je tako koncipiran. Odgovori nisu pozeljni jer nisu odgovarajuci ...



Cisto se kinichki dvoumim - jesi li ti 4umski Dilat Larat ili Iznogud?
Ili neko drugo 4umsko mandolinsko tandrkalo?
(Pljas, pljas, pljas!?)

Ispustas iz vida vrlo bitnu cinjenicu - ti bi nekog hteo / trebao da ubedis u nesto, sto ja (u mom slucaju) kinichki, APSOLUTNO odbacujem.
A sa moje strane APSOLUTNO nemam nameru da te ubedjujem u bilo sta. Nije me briga.

Po ko zna koji put da ponovim - neka pregovaraju!
Ako nisu u stanju da postignu muslimski / arapski dobitak za sebe - to je njihov problem koji me se apsolutno ne tice. Zabole me.

No ti, kao i mnogi drugi ste se navukli na kufijski issue.
Zao mi je. To ne prolazi.

Ti mislis da bi neko od gotovog trebao da napravi veresiju. Samo ne znam u ime cega?
Muslimskog / arapskog demokratizma?
A sta ti mislis - postoji li to, uopste?

Taj muslimski / arapski svet mora jos mnogo, mnogo toga da nauci.
Pa da ga jednog dana mozda neki i prihvate.

...

#314 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 April 2010 - 00:49

...

Taj muslimski / arapski svet mora jos mnogo, mnogo toga da nauci.


...


Kao shto vec rekoh: Onda ce da se javi poneko dezurno tandrkalo da te malo naruzi i optuzi za patriJotizam, naziJonalizam i budizam.

Oooo, Keneke otkud ti. Opet te nije briga pa ko reko da bacish par rechi. Mene kuglanje ne interesuje pa idem u kuglanu. A ti kupio i trenerku i torbu i kuglu i patikice.

Mislio sam da imash makar malo vishe digniteta od "ne znam smislen odgovor pa cu da sachekam par strana da se zaboravi pa eto mene jopet" manevra.

Svashta si tu napisao i ne bih se zadrzavao na tvojim tradicionalnim frazama. Ponavljash se ko Karapandza sa "zlicom Vegete".

Izdvojio sam samo ovo gore kao primer tvog ogromnog amaterizma u pogledu razumevanja problematike. Koji "muslimski/arapski svet"? Hocesh da guknes il' da stavim josh jednu recku u tvom nizu "nemam pojma shta je odgovor reci cu da je pitanje glupo".

PS Da, ja sam Kalif umesto Kalifa. Zao pogled i dugachak nos.

#315 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 25 April 2010 - 21:10

Cemu ovakvi izlivi emocija kad i sam znas da se to nikada nece dogoditi?
Zato sto bi pred taj Tribunal trebali prvenstveno da stanu Arapi / arapske vlade / arapske drzave.
Ili ti mislis da je istorijska uloga Nasera, kralja Huseina, Asada, Sadata, Sadama i inih - unapred abolirana?

Opet, ako pogledas sa druge strane, kako to da to arapsko / muslimsko more nikada nije moglo nadvladati jedan tanusni Izrael?
Mozda se upravo u tome i sastoji jedna civilizacijska istina?

Imam utisak, a to, doduse, nigde nisam procitao, da je Amerika spremna da kaze - Izrael ce postojati pa makar neki nestali.

Pogledaj arapski svet - koliko ih ima i po teritorijama i po stanovnistvu i po nekom bogatstvu.
A zinulo im doope bas za Izrael?
Malo im nafte - hoce djus od narandze? Za to treba raditi.

Pa nikada im to ne bih dao.


Nekad davno napisah nešto što je možda paradoksalno u kombinaciji sa gornjim postom, ali - zbog prijetnji koje Izrael (prvenstveno Jevreji) dobija od komšiluka, brljavljenja Jusufa Kardavija i negiranja Holokausta iz Irana, nemam ništa protiv da Izrael ima nuklearno oružje.

"Izraelskog da ne bi brijega, arapsko more sve potopi!"? Ne zanimaju me arapske frustracije. Kad se pođu igrati geografskog postmodernizma, dobiće po prstima.

Ovdje govorim o ratnim zločinima koje nekažnjeno čini IDF jer to niko ne sankcioniše. A kažnjavanje mangupa u izraelskim redovima je u prvom redu u interesu Izraela(ca), zar ne?