Jump to content


Photo
- - - - -

Palestina&Izrael


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
359 replies to this topic

#286 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 16 April 2010 - 18:30

 
Prestao sam da aktivno ucestvujem na ovom forumu ali kad neko spomene Liban a libanske hriscsne moram da se ukljucim. Izraelska vojska u Libanu nije naoruzavala hriscanske milicije. Da bi naoruzavala nekoga koliko ja znam srpski to znaci da su dobijali oruzje besplatno.

Ako me secanje ne vara bilo je i perioda kada su libanski hriscani bili u ljubavi sa Sirijom

#287 robinson

robinson
  • Members
  • 293 posts

Posted 19 April 2010 - 09:09

Ako me secanje ne vara bilo je i perioda kada su libanski hriscani bili u ljubavi sa Sirijom


Naravno.  

#288 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 April 2010 - 10:26

mozes li malo opsirnije o americkom vrbovanju Sadata? moguce je, ali mi deluje malo verovatno.


Procitaj "The History of CIA", Tim Weiner.

"A must-read for every American President.

Dobra knjiga. Razocaranje za Amerofile.

Pozdrav

PS: Izvini sto nisam mogao da izadjem kad si zadnji put bio u Mitrovici!

#289 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 19 April 2010 - 13:51

Procitaj "The History of CIA", Tim Weiner.

"A must-read for every American President.

Dobra knjiga. Razocaranje za Amerofile.

Mislish razocaranje za neobaveshtene Amerofile??

#290 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 22 April 2010 - 07:44

Da li to znaci da uvek kada se napravi problem sa izbeglicama, ma gde to bilo, svi trebamo da slezemo ramenima jer ne mozemo da uradimo nista i da to uzimamo zdravo za gotovo?


Baš tako. Slegnemo ramenima jer ne možemo da uradimo ništa. Zgražavanje po forumima spada pod "ne radimo ništa".

Bas me zanima kako ces po tom principu da objasnis da su neki krajevi/teritorije u Palestini sa vecinskim arapskim zivljem (neki i sa ogromnom vecinom) postali deo novostvorene drzave Izrael po planu UN-a iz 47-me, dok gotovo nijedno jevrejsko naselje nije postalo deo arapske Palestine?


Baš me zanima kako ćeš da objasniš da je dvotrećinska većina u UN glasala za podelu Palestine baš po tom "nepravednom principu"? Bolje si ti 2010. godine sagledao situaciju u Palestini od šefova država 33 zemlje koje su 1947. glasale "za"? Da li ti je poznato da je Jugoslavija, poznati borac za ugnjetene narode a kasnije i vođa pokreta nesvrstanosti, tada bila uzdržana od glasanja - a sledeće godine među prvima priznala Izrael?

Nije bas 49%, ali nije ni mnogo daleko.


E neka si mi rekao.

Edited by ObiW, 22 April 2010 - 07:46.


#291 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 22 April 2010 - 13:03

Baš me zanima kako ćeš da objasniš da je dvotrećinska većina u UN glasala za podelu Palestine baš po tom "nepravednom principu"? Bolje si ti 2010. godine sagledao situaciju u Palestini od šefova država 33 zemlje koje su 1947. glasale "za"? Da li ti je poznato da je Jugoslavija, poznati borac za ugnjetene narode a kasnije i vođa pokreta nesvrstanosti, tada bila uzdržana od glasanja - a sledeće godine među prvima priznala Izrael?

Jel' si prebrojao i ostale uzdržane, cujem da ih je bilo dosta, ne?? Najbolje je sto je to bilo iz treceg ili cetvrtog puta - ono - kad se pritislo na odredjeni broj mesta koga-treba & gde treba...

#292 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 22 April 2010 - 14:24

Baš tako. Slegnemo ramenima jer ne možemo da uradimo ništa. Zgražavanje po forumima spada pod "ne radimo ništa".


Ceo ovaj forum i bilo kakvo postovanje, diskusija, whatever po tvojoj logici moze da se podvede pod tvoje 'Zgrazavamo se po forumima i "ne radimo nista" ', tako da ne znam sto uopste potezes to kao bogznakakav argument. 

Ako mislis drugacije, a ti mi molim te objasni razliku, a zatim mi natenane obrazlozi zasto uopste postujes ovde i zgrazavas se i ne radis nista, ili zasto ne upadnes u sve teme na forumu i na sva zvona ne objavis 'Sta koji moj serendate, zgrazavate se ovde na forumu i ne radite nista'.


E neka si mi rekao.


Vala bas.

#293 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 23 April 2010 - 14:33

Baš tako. Slegnemo ramenima jer ne možemo da uradimo ništa. Zgražavanje po forumima spada pod "ne radimo ništa".



Baš me zanima kako ćeš da objasniš da je dvotrećinska većina u UN glasala za podelu Palestine baš po tom "nepravednom principu"? Bolje si ti 2010. godine sagledao situaciju u Palestini od šefova država 33 zemlje koje su 1947. glasale "za"? Da li ti je poznato da je Jugoslavija, poznati borac za ugnjetene narode a kasnije i vođa pokreta nesvrstanosti, tada bila uzdržana od glasanja - a sledeće godine među prvima priznala Izrael?



E neka si mi rekao.


Koje je to istorijsko pravo kada vi i ne priznajete Bibliju niti Mojsija! Jedino prica iz Biblije o dolasku iz Egipta i naseljavanju Palestine , dakle, daje Izraelcima neko istorijsko pravo na tu teritoriju.
KOje je to pravo kada tamo nisu ziveli pre II sv. rata?

#294 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 April 2010 - 14:49

Zatoichi obrati paznju kako se obraćaš drugom sagovorniku. Poslednje upozorenje.

#295 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 April 2010 - 16:00

...

Mislish razocaranje za neobaveshtene Amerofile?? ...



Srecom da postoje obavesteni naZiJonski radenici.

Njima je sve uvek bilo jasno. Uvek su znali zbog čijih čini je naprslo drveno korito.

...

#296 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 23 April 2010 - 16:20

Jel' si prebrojao i ostale uzdržane, cujem da ih je bilo dosta, ne?? Najbolje je sto je to bilo iz treceg ili cetvrtog puta - ono - kad se pritislo na odredjeni broj mesta koga-treba & gde treba...


Pritiskali? Jao, strašno. Ma kakvi strašno, užas jedan. A Arapi sedeli i gledali kao što i priliči poštenom svetu, nisu pritiskali? C, c, c, c...

Ništa moraćemo da raspustimo ovu UN i da pravimo novu, bez pritisaka i da se uzdržani glasovi broje kao glasovi protiv. Nema nam druge.

#297 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 23 April 2010 - 16:35

Ceo ovaj forum i bilo kakvo postovanje, diskusija, whatever po tvojoj logici moze da se podvede pod tvoje 'Zgrazavamo se po forumima i "ne radimo nista" ', tako da ne znam sto uopste potezes to kao bogznakakav argument. 


Zato što je od svih zgražavanja, vrtenja glavom u neverici i coktanja na forumu ovo o Palestincima kojima je napravljena neviđena nepravda 1947-48. jedan od glupljih načina traćenja vremena. Otprilike u to isto vreme su milioni Nemaca proterivani iz istočne Evrope na sličan način kao i Palestinci i zbog istog razloga (izgubili rat), i danas o tome i kod nas i u istočnoj evropi ama baš niko ne priča. Razlog je vrlo prost: to se dogodilo u našem dvorištu i u našem komšiluku, a o kosturima iz našeg plakara em ne volimo da pričamo, em može da ispadne da naši očevi i dede nisu baš bili toliko sjajni koliko o njima volimo da mislimo. Al' zato ako se neka nepravda dogodila daleko od nas, i ako nas ništa ne košta da čačkajući o tome zauzmemo jedan beskompromisan i nadasve human stav, e onda može.

Ako mislis drugacije, a ti mi molim te objasni razliku, a zatim mi natenane obrazlozi zasto uopste postujes ovde i zgrazavas se i ne radis nista, ili zasto ne upadnes u sve teme na forumu i na sva zvona ne objavis 'Sta koji moj serendate, zgrazavate se ovde na forumu i ne radite nista'.


Evo ti si mlad i u naponu snage pa uradi nešto korisno. Izbegličke teme:

1. Nemci iz Slovenije 1945. i Nemci iz Banata 1945-47
2. Italijani iz Istre (tzv. "optanti") početak i sredina pedesetih
3. Srbi iz Hrvatske devedesetih
4. Bošnjaci iz istočne Bosne i Bosanske krajine, devedesetih
5. Srbi sa Kosova, devedesetih

Beskompromisno obradi ove teme, pa kad završiš možemo o Palestincima 1948. i 1967.

Edited by ObiW, 23 April 2010 - 16:35.


#298 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 23 April 2010 - 17:44

Zato što je od svih zgražavanja, vrtenja glavom u neverici i coktanja na forumu ovo o Palestincima kojima je napravljena neviđena nepravda 1947-48. jedan od glupljih načina traćenja vremena. Otprilike u to isto vreme su milioni Nemaca proterivani iz istočne Evrope na sličan način kao i Palestinci i zbog istog razloga (izgubili rat), i danas o tome i kod nas i u istočnoj evropi ama baš niko ne priča. Razlog je vrlo prost: to se dogodilo u našem dvorištu i u našem komšiluku, a o kosturima iz našeg plakara em ne volimo da pričamo, em može da ispadne da naši očevi i dede nisu baš bili toliko sjajni koliko o njima volimo da mislimo. Al' zato ako se neka nepravda dogodila daleko od nas, i ako nas ništa ne košta da čačkajući o tome zauzmemo jedan beskompromisan i nadasve human stav, e onda može.


Bravo, 'izuzetnim' deduktivnim radom i pregalastvom pravis paralelu izmedju dva rata koja apsolutno nemaju dodirnih tacaka. Ej bre, pricas o Nemcima koji su, osim sto su celu Evropu zavili u crno, radili na sistematskoj eliminaciji celih naroda (Jevreja, Poljaka, Rusa) i na neki neverovatan nacin stavljas znak jednakosti sa Arapima iz Palestine? 

E pa nece moci - tamosnji Arapi nisu tek tako postali antisemiti; odjednom imaju najezdu cionista koji lagano preplavljuju teritoriju na kojoj Arapi zive, osnivaju gradove, kupuju zemlju, eksponencijalno se sire, i to traje godinama i decenijama i pored zabrana koje su postavili Britanci (a te zabrane su inace i uvedene da se sprece tenzije izmedju Jevreja i Arapa jer je i zadnjoj budali jasno da ce ekspanzija cionista dovesti kad-tad do otvorenog sukoba). Zatim Jevreji u Palestini pocinju rat za oslobodjenje (ili stvaranje drzave Izrael, kako god zelis) koji ukljucuje najrazlicitije oblike terorizma, sto prema britanskom okupatoru, sto prema samim Arapima, gde ni ovi ne ostaju duzni; krecu masakri i sa jedne i sa druge strane i stvara se spirala nasilja kojoj nema kraja. I naravno, kao slagvort imamo rezoluciju UN-a koja je (kao sto neko rece) donesena posle velike debate i u kojoj su ispunjeni SVI jevrejski zahtevi a gotovo nijedan arapski (ispunjen je prakticno samo jedan, stvaranje arapske drzave u Palestini).


I sad ti meni reci da je neobicno sto su Arapi neverovatno ogorceni i dizu se na oruzje? Hoces da kazes da su, kao Nemci, nicim isprovocirani krenuli u imperijalisticki/genocidni rat? Da, znam da se necemo sloziti (vec si u glavi izjednacio Palestince sa vermahtom) ali taj rat je pre oslobodilacki (ili tacnije rat za samoodrzanje) nego osvajacki. Uostalom, kako i moze da bude osvajacki kad Arapi ratuju za zemlju na kojoj zive ko zna koliko vekova? 

Tacno je, taj rat su izgubili i od tada se potucaju po okolnim zemljama, zive u prenaseljenim izbeglickim kampovima i zlopate se generacijama - ali nema veze, ipak su oni porazeni pre 50 god. tako da ko ih *ebe, neka i dalje zive k'o stoka. I gle cuda - oni nemaju rezervnu domovinu, ne mogu kao Nemci da se (makar) sliju u maticu i tamo, i pored 'strasnog i zasluzenog' poraza, nastave da zive u svojoj drzavi.

Ah da...da ne zaboravim i ovo - ne kapiram otkud tebi ideja da ne zelim da cackam po 'skakljivim' temama kao sto je proterivanje Nemaca iz Sudeta, istocne Pruske, Slovenije, Banata? Nista tu nije skakljivo - praznjenje Banata (da se ogranicimo na Banat jer to ide na savest nas koji sada zivimo u ovoj zemlji) je - sramota. 


Evo ti si mlad i u naponu snage pa uradi nešto korisno. Izbegličke teme:

1. Nemci iz Slovenije 1945. i Nemci iz Banata 1945-47
2. Italijani iz Istre (tzv. "optanti") početak i sredina pedesetih
3. Srbi iz Hrvatske devedesetih
4. Bošnjaci iz istočne Bosne i Bosanske krajine, devedesetih
5. Srbi sa Kosova, devedesetih

Beskompromisno obradi ove teme, pa kad završiš možemo o Palestincima 1948. i 1967.

 
Opet si omasio poentu; uleteo si djonom i krenuo da trtljas i zgrazavas se nad onima koji su forumski licemeri i dusebriznici, a nikako da mi objasnis sto bas sad? Prijatelju otvori bilo koju temu na ovom forumu i videces da svako ko postuje na ovom forumu, po tvojoj definiciji, jeste se*onja i dusebriznik. 

Samo se pitam sto bas mene potkaci? Forum ima preko 50000 clanova.

ps. svaka od nabrojanih tema je interesantna, o nekima se vec polemise i gomila ljudi postuje (ili sto bi ti rekao 'zgrazava i ne radi nista').

pps. Mlad i u naponu snage? Eh....kamo lepe srece.....

#299 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 April 2010 - 18:15

...

... Beskompromisno obradi ove teme, pa kad završiš možemo o Palestincima 1948. i 1967 ...



Tja, zaboravio si modni detalj - "kufija oko vrata".
Tek ta pomodnost daje "legitimitet" borbi do "bacanja Izraela u more".

Sad, da me neko po ko zna koji put ne naganja, samo da kazem: neka pregovaraju!

Iskreno, zaista me zabole ako muslimski / arapski likovi u deljenju dobiju dve trojke!
Pa sto si se sigrao?

Zalim ih koliko i srBovske likove: drop, bRe, dead!

...

#300 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 April 2010 - 18:53

I sad ti meni reci da je neobicno sto su Arapi neverovatno ogorceni i dizu se na oruzje? ... ali taj rat je pre oslobodilacki (ili tacnije rat za samoodrzanje) nego osvajacki. Uostalom, kako i moze da bude osvajacki kad Arapi ratuju za zemlju na kojoj zive ko zna koliko vekova?


Na momenat mi se ucinilo da si nasao opravdanje za terorizam... :ph34r: ali ne bi ti to - zar ne?