Jump to content


Photo
- - - - -

kompjuter - STUDIO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 December 2008 - 04:08

Zanima me da li se sluchajno neko bavi snimanjem svoje muzike i ako moze par saveta, kako bi sve to trebalo da izgleda a da se ne potroshi brdo para. Znachi sve od mikrofona, miksera (miksete, valjda je to isto), preko softvera, do zvuchne kartice.

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 December 2008 - 04:50

Da meni nesto treba za takve namene, dohvatio bih se Apple Mac*-a (i hardware i software). Apple store ima sve, pocev od mikrofona, nadalje.


---
* Da se zna da nisam antimac-ovac. :ph34r:

#3 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 December 2008 - 05:06

a ja mislio da ljudi kupuju Mac zato sto su glupi i nasedaju na lepe reklame :ph34r:

#4 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 December 2008 - 05:25

Moze i Apple, samo kad mi prodje ovaj child i spousal support .... za jedno 20 godina. Ajde nemoj da me zayebavate, kakav Apple bre!

Neshto da se nakalemi na laptop od 600-700 kinti, za sirotinju raju. Dobro, ovaj mikrofon i nije skup, kazu na internetu da bez 200$ nishta nema da valja. Za miksetu Pevey 150 $.

Mene zanima ima li neko lichna iskustva? Evo primer, downloadovao sam onaj Audacity program i skinem vokale, pa pevam preko toga, onako "na suvo". Ali to zvuchi ... onako, amaterski, kako ja to da podignem na vishi nivo, razumesh. Gitare sam tek kupio pre neki dan, samo nikako da pochnem da vezbam :ph34r: .

E da .. i shta za sound card, jel' moze neka external, jel ima to i valja li chemu?

Edited by down with the sickness, 13 December 2008 - 05:26.


#5 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 December 2008 - 05:31

a ja mislio da ljudi kupuju Mac zato sto su glupi i nasedaju na lepe reklame :)

To se ne odnosi na one koji rade audio/video editing :ph34r:

#6 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 December 2008 - 06:27

To se ne odnosi na one koji rade audio/video editing :ph34r:


jel' se odnosi na mene, fotografa? :)


DWS,

mozes kupiti pristojan Apple laptop za oko $800, if you shop around. za tu cenu, niko ne pravi dobar laptop. dobices neki Dell ili ASUS junk koji bi bio OK ako ga ne transportujes mnogo. posto hoces da ga koristis za audio, onda bi to bilo OK. na netu imas kupone za deep discounts, mozes naci neki pristojan Dell za $500-600 USD. onaj Vostro ne izgleda lose.

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 December 2008 - 07:41

jel' se odnosi na mene, fotografa? :D


DWS,

mozes kupiti pristojan Apple laptop za oko $800, if you shop around. za tu cenu, niko ne pravi dobar laptop. dobices neki Dell ili ASUS junk koji bi bio OK ako ga ne transportujes mnogo. posto hoces da ga koristis za audio, onda bi to bilo OK. na netu imas kupone za deep discounts, mozes naci neki pristojan Dell za $500-600 USD. onaj Vostro ne izgleda lose.


E yebiga, sad si me zbunio, ne znam ni sam shta da kupim. Zeni i klincu sam kupio Compaq i oni su prezadovoljni. To ti ovde kod nas nekako dodje najjeftinije. A ja bih hteo da bude mobilan ( pa valjda ga zato i kupujem :D ), ali, iako imam ovaj wi-fi internet - nemam ja brate vremena da sedim po starbucksima i da se zayebavam, 15 minuta i moram da pichim, yebiga ne isplati mi se ni da raspremam skalameriju, pametnije mi je da malo trujem pogledom naokolo :) . A ne mogu ni da sedim jer pushim ko Srbin pa me uglavnom svi gledaju k'o kretena dok se smrzavam ispred, ja kafu bez 4 cigarete necu ni da srknem.

Vishe bih ga nosio na posao, jer ovi moji fashisti postaju sve gori i gori, josh malo pa cu moci da se kachim samo na weather network.

E sad, to mora i da snima muziku, 'bem li ga, tek sad ne znam shta da radim, a shta ce da snimi sa onom jadnom karticom u njemu.

A i Dell je jeftin, stalno imaju neke dilove, bash sam video taj Vostro, on je kao robustan, mozesh da ga akash, malo je ruznjikav, njega reklamiraju kao za male biznise :ph34r: .

Joj kakav sam Balkanac, ni ja ne znam shta hocu. 'Teo bi da se ..., a da mi ...... Da bar znam da kradem, ne znam ni to.

Edited by down with the sickness, 13 December 2008 - 07:50.


#8 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 13 December 2008 - 12:58

Pazi, ako ne planiras da enkodiras ogromne kolicine muzike i da se previse dinamicki igras editovanjem kompresovane/enkodirane muzike - any laptop will do. Audio editing je sasvim pristojno radio i na Atari i Amiga masinama pre 20 godina, nije to preterano zahtevan posao. Umesto kupovine precenjenih lapica, bolje je uloziti pare u dobru zvucnu kartu i miksetu. Recimo neki Toshiba Satellite iz A200 serije sa Core 2 Duo-om i 3-4GB RAM-a ce sasvim dobro odraditi posao, sad sto nije fensi i nije predvidjen za poziranje u kaficima sa WiFi hotspot-ovima, if you're into it, well - ne moze sve... Na to nakalemi ovo E-MU 0404 i vec imas `pocket` audio studio na prilicno visokom nivou. Sto se miksete i majka tice, to vec zavisi sta tebi treba (koliko kanala, noise cancelation level itd.) a i koliko kesha imas... Sto se kaze - kol'ko para, tol'ko muzike...

#9 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 December 2008 - 15:38

EDIROL UA-4FX - USB Audio/MIDI Interface

http://www.rolandus....px?objectid=758

Sve sto je potrebno, jeftino, a odlicno i dodje sa odlicnim softverom SONAR.

Za gitaru koristim http://www.digitech....fects/RP150.php

ili malo skuplji http://www.korg.com/...?A_PROD_NO=PX4d

tako da prakticno nije potrebno pojacalo.

Za ovo nije poteban nikakav poseban kompjuter, niti mikseta.

#10 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 December 2008 - 16:11

Pazi, ako ne planiras da enkodiras ogromne kolicine muzike i da se previse dinamicki igras editovanjem kompresovane/enkodirane muzike - any laptop will do. Audio editing je sasvim pristojno radio i na Atari i Amiga masinama pre 20 godina, nije to preterano zahtevan posao. Umesto kupovine precenjenih lapica, bolje je uloziti pare u dobru zvucnu kartu i miksetu. Recimo neki Toshiba Satellite iz A200 serije sa Core 2 Duo-om i 3-4GB RAM-a ce sasvim dobro odraditi posao, sad sto nije fensi i nije predvidjen za poziranje u kaficima sa WiFi hotspot-ovima, if you're into it, well - ne moze sve... Na to nakalemi ovo E-MU 0404 i vec imas `pocket` audio studio na prilicno visokom nivou. Sto se miksete i majka tice, to vec zavisi sta tebi treba (koliko kanala, noise cancelation level itd.) a i koliko kesha imas... Sto se kaze - kol'ko para, tol'ko muzike...


Kako da planiram neshto shto ne znam :ph34r: ? Ja sam totalni pochetnik, zao mi samo da ovakav glas ostane nezabelezen u istoriji R'n'R :) . Tako neshto sam i mislio, Satellite i ta klasa, oko 600-700 $ na "ponizenju". Interface sam zaboravio. Nemam problem sa snobovshtinom, naprotiv, sklon sam egzibicionizmu, vrlo chesto me pitaju za moj mobilni telefon koji ponosno izbacim na astal - "shta ti je to" :D . Yebiga, sve dok firma placa za njega, ja ga obozavam, iako je malo tezak za noshenje.

EDIROL UA-4FX - USB Audio/MIDI Interface

http://www.rolandus....px?objectid=758

Sve sto je potrebno, jeftino, a odlicno i dodje sa odlicnim softverom SONAR.

Za gitaru koristim http://www.digitech....fects/RP150.php

ili malo skuplji http://www.korg.com/...?A_PROD_NO=PX4d

tako da prakticno nije potrebno pojacalo.

Za ovo nije poteban nikakav poseban kompjuter, niti mikseta.


Ej, pa ko ce ako nece svoj svome da pomogne. Dobar ovaj Roland, samo 150 kinti, izgleda da sam vec kupio, hvala na savetu. Znachi dolzai sa Cakewalk.

Da li si overio Guitar Guru program i kupovinu preko njega, 5 dolara po pesmi, nije bash malo, ali imaju notu po notu i chini mi se jako precizno? Mozesh da menjash i tempo, shto je za mene duduka veoma vazno. Razumesh, nemam ja vremena da sve to skidam i da se zayebavam, odgovara mi ovo instant ucenje, platish pa se klatish. Imash neku ideju?

Edited by down with the sickness, 13 December 2008 - 16:41.


#11 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 December 2008 - 16:49

Ej, pa ko ce ako nece svoj svome da pomogne. Dobar ovaj Roland, samo 150 kinti, izgleda da sam vec kupio, hvala na savetu. Znachi dolzai sa Cakewalk.

Da li si overio Guitar Guru program i kupovinu preko njega, 5 dolara po pesmi, nije bash malo, ali imaju notu po notu i chini mi se jako precizno? Mozesh da menjash i tempo, shto je za mene duduka veoma vazno. Razumesh, nemam ja vremena da sve to skidam i da se zayebavam, odgovara mi ovo instant ucenje, platish pa se klatish. Imash neku ideju?


Bas dobra tema.

Inace ovaj Sonar ili Cakewalk je za mene najbolji i najlaksiza koristenje. Probo sam Cubase i Abletone, nije mi se dopalo nista, komplikovanije dosta.

Guitar Guru nisam probo. Ja sviram gitaru od tinejdzerskih dana, tako sta sam naucio, naucio. :ph34r:

Edited by alek33, 13 December 2008 - 16:51.


#12 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 13 December 2008 - 17:21

Ej, pa ko ce ako nece svoj svome da pomogne. Dobar ovaj Roland, samo 150 kinti, izgleda da sam vec kupio, hvala na savetu. Znachi dolzai sa Cakewalk.


For mere $40 more, pomenuti E-MU 404 je prilicno bolji + dobijes isti softer and yet some more uz isti. Imao prilike da ga vidim u akciji - kompletni profi sistemi cesto imaju problem da mu pariraju u tome sto radi. Uzdrzis se dva six-pack-a nekog kvalitetnijeg piva i eto - imas mnogo bolji interfejs :ph34r:

#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 16 December 2008 - 23:29

Dobar sajt za harware:
link

#14 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 December 2008 - 13:24

Pazi, ako ne planiras da enkodiras ogromne kolicine muzike i da se previse dinamicki igras editovanjem kompresovane/enkodirane muzike - any laptop will do. Audio editing je sasvim pristojno radio i na Atari i Amiga masinama pre 20 godina, nije to preterano zahtevan posao. Umesto kupovine precenjenih lapica, bolje je uloziti pare u dobru zvucnu kartu i miksetu. Recimo neki Toshiba Satellite iz A200 serije sa Core 2 Duo-om i 3-4GB RAM-a ce sasvim dobro odraditi posao, sad sto nije fensi i nije predvidjen za poziranje u kaficima sa WiFi hotspot-ovima, if you're into it, well - ne moze sve... Na to nakalemi ovo E-MU 0404 i vec imas `pocket` audio studio na prilicno visokom nivou. Sto se miksete i majka tice, to vec zavisi sta tebi treba (koliko kanala, noise cancelation level itd.) a i koliko kesha imas... Sto se kaze - kol'ko para, tol'ko muzike...



E jesi Tarabic, da znash da sam jutros pazario Toshibu Satellite Core 2 Duo, sa 4 GB RAM-a i 320 GB HD, samo nije A200, nego neki L300. Sluchajno tako ispalo, na ponizenju :ph34r: . Za te pare nisam nishta bolje video. I u pravu si, ruzan do bola, 'de mu onolike kukice stavishe, zar nisu mogli neki drugi sistem da izmisle, ima da me zaobilaze ribe po kaficima, garantovano.

Javicu i za ostalo, a najverovatnije po review-ima da ce biti E-MU 0404.

Edited by down with the sickness, 26 December 2008 - 14:24.


#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 December 2008 - 15:58

Josh jedno pitanje, nishta mi nije ovde jasno. Imam stare Altec Lansing PC zvuchnike sa subwooferom, ATP 3. Odsluzile su svoje, chuje se puno brujanja i bas je pocheo da zvechi.

Nashao sam Bose Companion 3 na ponizenju za 200 dolara. Svi reviewi kazu da su najbolji PC zvuchnici, malo skupi dodushe.

Da li da kupim to ili ce monitori za recording moci da reprodukuju zvuk OK?

Chitam da oni nisu bash za slushanje muzike, izvinjavam se shto sam tupadzija, ali ne bih da spucam dva puta po 200 dolara, ako nije moranje. Hvala.

Moze i kontra pitanje, kako bi se PC zvuchnici ponashali kao monitori za snimljenu muziku i pevanje.

Nisam siguran da je pitanje jasno, ali da pokusham.

Edited by down with the sickness, 28 December 2008 - 16:00.